Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

dgm
autor
19. led 2009

Ahoj, nedocitam, jenom sem neco vlozim a k docitani se vratim pozdeji...
V hodne smerech obdivuju Terezu z LF, jestli vas zajima, jak travila svoji posledni dovolenou, tak mrknete, par fotek z filipin, jejim konickem je tento adrenalinovy sport, je opravdu zajimave, kde ta holka bere silu a svaly 😀 😀 , z masa to rozhodne nema...

http://picasaweb.google.cz/terezlife/Philippine...

listicka77
19. led 2009

uf, tak dneska skoro mikrofood! dopo tři jabka, k obědu jedna vitaplacka, k svačině dva kousky raw štrůdlu (chlap ho zavrhl, kamarádka se oblizovala a ještě si pochvalovala, že to určo bude mít dobrý vliv na její poporodní peristaltiku), perníku jsem odolala bez potíží. k véče naložená růžičková kapusta, do toho 4 rajčata a velká hrst klíčků (mungo). ale určitě ještě nekončím, to jsem zvědavá, co vše dneska ještě sežeru. 🙂

tannawe
19. led 2009

listi a co jsi nakonec koupila za darek?

macik
19. led 2009

jaxe dělá raw štrůdl? 😕

s.arik
19. led 2009

lišti, vzorná 😵 😵 😵
jo a bavíš mě se svým "problémem malých písmen"😀

já myslela, že budu taky vzorná 🙂
ráno: grep a dva pomeranče
poledne: čtvrt drobenky (té z půlkila ořechů)
po 17h: 3 pomeranče
po 18h: 2 kedlubny

jo ale pak přišel chlap a něco se mu povedlo, chce slavit a dotáhl marlenku, mám čtvrt dortu v sobě 😀
ale dobrá zpráva je, že mi to sice chutnalo, ale zase tak velký odvaz jako dříve to není. sama už nemám potřebu si marlenku kupovat 😵 až budu chtít slavit já, koupím si ananas....bože ty u macika byly skvostné, ale v Tescu je pořád mají za 60 a Kaufland je daleko 🙄 tak čekám na příležitost.

s.arik
19. led 2009

tak ještě jsem snědla zbytek drobenky (čili to půlkilové množství bylo na dva dny, fakt už to nebudu dělat 😠 roboty s tím jak hrom a sežráno hned....navíc to zase o tolik lépe nechutná, než normálně máčené oříšky 🙄 )
a celý ledový salát 🙂

listicka77
19. led 2009

no tak já pak ještě zbyteček chalvy, kousek raw štrůdlu, po menší pauze ještě salát (půl ledového, dvě rajčata, hrst klíčků, 4 olivy - na těch olivách teď furt ujíždím, proč sakra stojí pytlík 60 korun?). no ještě bude jistě něco dál. ale ty ses sari teda dneska fakt držela, co do množství. 😉

rozhodla jsem se štěpánky rok bude magická hranice pro uvažování o vyvážené (raw) stravě, že začnu trochu hlídat i nějaké to zelené a ořechy/semena. začala jsem tím, že jsem jí dala kousek chalvy a kousek raw štrůdlu (je v něm lněné semeno). te´d se furt budí, tak doufám, že jí nebolí břicho, měla fakt jen trošku. asi zas jede další zub.

recept na raw štrůdl jsem poslala berušce, tak bude jistě nejpozději zítra ve vitakuchařce i s fotkou. 😅

s.arik
19. led 2009

lišti,
já myslím že kolem roku je prima začít s ořechy a semeny a zeleným, samozřejmě v přiměřené konzistenci pro nezubaté dítě...

ale možná zkus nové věci zavádět hlavně dopoledne ne? ať máte klidnější noc, přes den se případné bolení bříška lépe "rozchodí" rozleze, roznosí, zabaví 🙂

s.arik
19. led 2009

jo a Miri pořád chlorellu ochotně kouše 🙂 naopak ji musím přemlouvat, že za den opravdu jen 1 tabletku (někdy dostane i tři, ale obvykle jednu)

listicka77
19. led 2009

sari, my jsme byli celý den pryč, takže tohle jsem jí nabídla po návratu, když jsem to jedla sama. jinak máš určo pravdu. jo a chtěla jsem se poradit, jak s tím zeleným? ona ochotně žvýká třeba řapíkatej celer, ale myslím, že z toho moc nemá. tak jak na to? nějakou mixáž - banán + zelené? třeba? nebio si fakt koupím MJ a budu jí dávat taky. a na jaře začnu šťavit jetel a podobně.

a omlouvám se za tu větu, co nemá hlavu ani patu, začínám být nějaká nepoužitelná.

(dítě odpo spící 3,5 hodiny ti zááávidím, taky bych si to chtěla užít aspoň jednou za půl roku 😀)

s.arik
19. led 2009

jo, 3 a půl hodiny, to je neuvěřitelné. standart je 20-60 minut, když hodina a půl, nevím co s časem 😀 asi ji fakt potáhlo to moje odfukování 😅

zelené bych být tebou mixovala s tím banánem, je trochu opruz, že nemá ráda lžičku 🙄 no ale když jí to dáš vypít z hrnku....? 🙂

listicka77
19. led 2009

pití nemá úspěch vůbec. 😀 lžičku snese, ale ne moc.

s.arik
19. led 2009

a nechá se krmit třeba celým banánem, nebo "musí" mít všechno ve vlastních rukách?

protože třeba z banánu se dají vykrojit dva tenké plátky a mezi ně nasypat MJ nebo je potřít umletým sezamem......

listicka77
20. led 2009

většinou ji krmím. banán krájím na půlkolečka. rajčata na kousky. někdy si to nechá strčit do pusy, ale vzápětí to vyndá, aby si to tam mohla strčit sama. 😀

jak tady děláme občas ty přehlídky, kdo co za den snědl, tak ještě zajímavější by bylo, kdo KOLIK prožral. myslím, že aspiruju na čelní pozice. ne zrovna nejlevnější ovozely, lifefoodové čokošky, vita placky, olivy apod. a to ještě uvažuju o tom MJ. ještě že nepočítám, kolik denně/týdně/měsíčně projím. myslím, že by se mi ty částky nelíbily. pravda je, že si zas nekupuju NYX pigmenty a značkový hadry, jenže to jsem nedělala ani v době, kdy mi stačil chleba s "paštikou" nebo červená čočka s cibulkou.

s.arik
20. led 2009

mě stojí jídlo stejně jako dříve - určitě. rodičák je zatím pořád stejný a poplatky mobil/net/část nájmu/dopravné taky stejné.
ale musím se krotit, kupovat jenom věci v akci a ne proto, že mám zrovna dnes chuť na avokádo...

listicka77
20. led 2009

no jo sari, ty jsi v tomhle ukázněná (ono ti teda taky nic jinýho nezbývá). ale já když se dostanu do zdravý výživy, tak se neznám. a třeba si koupím vita placky s tím, že to je prostě místo oběda na cesty, jenže pak mě chytne noční žravá... (včera jsem taky jedno balení snědla) doufám, že to nebude trvat věčně, že časem tohle pomine. taky doufám, že se víc donutím k nějaké samovýrobě, to vyjde poněkud levněji než jedno balení placek za pade.

už mám tři dny odřený jazyk. už ani nevím, čím jsem si to udělala. ale pálí s každým ovocem a dráždí se každým mechanicky ostrým jídlem (ořechy, semena). v podstatě to bolí při každém jídle. achjo, co s tím?

vikinka27
20. led 2009

listi, bud jes nieco na co si alrgicka... niektore orechy???? (jedavas ich teraz viac, moze byt...)... u mna toto robi aj ananas.
alebo mne sa to robi este ked mam malo Bcka...

macik
20. led 2009

lišti, taky mám bolavej jazyk a taky nevím od čeho....myslela jsem, že je to aft, ale není...zrušila jsem kvůli tomu i včera hodinu, bo se mi blbě mluvilo.....navíc mám hořko v puse a vím, že by mi na to udělal dobře půst neb jídlo mi stejně nechutná, ale dneska to prostě nejde, naopak se cpu vším možným a spíš víc než míň...to je vždy moje debilní reakce na jakýkoliv zdravotní problémíky...prvně žravá, pak ukáznění-ovoce a nakonec půst....proč já nemůžu ten půst zařadit rovnou, když vím, že mi nejlíp pomůže a místo toho znovu procházím ta nesmyslná předchozí stádia? jsem guma, holt 😖

listicka77
20. led 2009

ananas mi vždy spolehlivě hubu rozbije, ale je to je na pár hodin. alergická na potraviny snad nejsem. tohle možná bylo z vita placek obložených plátky česneku (v poměrně velkém množství) a rajčat (ten len v těch plackách je taky dost ostrej).
recpet by byl nejíst, haha. a nebo jen rýži, brambory... 😀 z vita snad zelené, ale jíst celý den lupení, to bych radši půstovala. i když takové banány by asi taky přicházely v úvahu.

jajinak
20. led 2009

Mně se po předposledním půstu udělaly afty a taky mě to hrozně bolelo hlavně na ovoce,ale i na jiný jídlo.Vyplachovala jsem si pusu jedlou sodou,pila vodu s citronem několikrát denně a docela to pomohlo.A taky jsem je potírala jodisolem,ale to na jazyk nejde.

Kdo má možnost jít do Hypernovy,tak od zítřka je v akci ledový salát,při koupi 2 ks je cena za jeden 12,45kč.

listicka77
20. led 2009

tak pro mlsouny, co nejsou líní na náročnější přípravu (nic pro sarika 😀) - tady je ten štrůdl: http://vitakucharka.blog.cz/0901/jablecny-zavin...

macik
20. led 2009

lišti ten teda je 🙂

dgm
autor
20. led 2009

Listi, tak tady koukam s pusou dokoran

1. udivem a obdivem
2, ze bych si dala

🙂

jajinak
20. led 2009

Teda Lišti,ten štrůdl vypadá nádherně 😵

dgm
autor
20. led 2009

Tak odrenou pusu jsem nikdy tak moc nemela, ananas jim vzdycky tak, ze pokud citim, ze zacina byt citliva pusa, tak ho prestavam jist... Jinak by na to melo ucinkovat na sklidneni hodne zeleneho, nejlip cerstve stavy nebo ted CH nebo MJ, lepisi ale zustat hladem... tak si vyberte. Afty bych rekla, ze jsou neco jineho, to se na svetlo sveta klubou stara svinstva, casto se to objevuje behem pustu nebo pri navratovce, kdyz se dojizdi cisteni ...

ough
20. led 2009

nakoukla jsem právě včas zítra jdu koupil len 😀 na štrůdl
Jsem zkoušela ráno nahradit ovesnou kaši namáčenou pohankou s mákem, sušenýma švestkama a rozinkama, ale mám hrozně rychle zase hlad, tak jsem snědla skoro celý pomelo, ale hlad furt ... 🙄 tož jsem to nezvládla, ale večer jsem klukům pekla rybu a opravdu jsem na ni neměla vůbec chuť, tak jste mě teda nakazili ... trochu, uvidím jak se to bude vyvíjet 🙂

listicka77
20. led 2009

jinak s tou náročností - to jsem trochu přehnala. v podstatě to není horší než raw koule. ale uhňácat těsto správné konzistence je pro mě vždycky záhul. no a štrůdlu se to místo válení koulí rozválí na placku (což na dost tenkou dá trochu práce) a pak se člověk vzteká s odlepováním (podsypávat to ničím nechci, aby to nezůstalo na povrchu). jinak mám pocit, že dneska byl ještě lepší, jak se ty jabka vsákly do těsta. no mňam! ale často to asi dělat nebudu. jen trénuju, až bude štěpule větší a budou ji lákat takové věci, tak budu muset mít v rukávu nějaké zdravé náhražky. 🙂

macik
20. led 2009

ough 😀

s.arik
20. led 2009

lišti, štrůdl vypadá úplně profesionálně!!! já si ho ovšem neudělám.....práce je jedna věc, chutě druhá - pečené štrůdly jsem odmala nenáviděla, stejně jako ovocné bublaniny, žemlovky s jablkem.....brrrrr....marmelády, blééééé.

zkrátka ovoce jsem odjakživa jedla jenom syrové, a k tomu štrůdlu mám strašný odpor, asi bych neochutnala ani ten raw 😔 😀

jinak já mám dneska hustou očistu 😀

ráno 6:30 tři pomeranče
ve škole 8:00 dvě jablka
po zkoušce okolo 11h jsem byla nucena vystoupit z tramvaje v půlce cesty a potupně blít do trávy, dvakrát.
11:30-17:30 průjem
17:30 dvě jablka a deci vody
21h tři jablka

předpokládám že příčinou je včerejší marlenka, i když je zvláštní, že mi bylo tolik hodin dobře a až snad po 12 nebo více hodinách špatně.......průjem byl drsný, dal by se srovnat se třemi 2l klystýry 😕 vyšlo i plno máku, který jsem jedla naposled ještě před brněnským srazem, to bude už týden!

jsem ráda, že si tělo konečně začíná říkat, co jo a co ne. poprvé mi bylo špatně z úletu. dobrá lekce, včera mi stejně dort zas tak moc nechutnal a rozhodla jsem se si ho sama už nekupovat...dnes jak mi bylo blbě, tak už mi ho nebude kupovat ani manžel 😀

vikinka27
20. led 2009

dofrasa, na ten strudl ste ma namotali ;)
na sobotu mam objednavku upiect rodanovu tortu este raz (svokra ma narodeniny, aby mohol aj synovec), ale zacinam vazne uvazovat aj nad tym strudlom ;)
da sa to aj z normalneho lanu? zlaty teraz narychlo nekupim (dnes som bola v bioobchode 😲 )