Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

listicka77
3. lis 2008

Já nevím, proč je společensky přijatelné mluvit o hubenosti, kdežto o tloušťce ne. Dneska zas kamarádka, co mě neviděla asi 2,5 měsíce: "Ty jsi ale zhubla!" Kdybych připbrala, tak mi přece taky nikdo neřekne "ty jsi ale ztloustla!" Ať se jdou už všichni vycpat. Opravdu jsem zhubla, no ale co mám jako dělat? Cítím se dobře, tak co.

V Tescu v akci mandle a lískáče za super ceny! http://www.akcniceny.cz/letak/3839/p/12/ jsem koupila kilo od každého, jsem hamoun!

johanda
3. lis 2008

sarik - jo, ten půst byl pro mě docela příjemný (možná ovšem působí nějaký ten vzpomínkový optimismus, ze školy jsem už nějaký pátek). Zato teď to prostě nedám, jak furt kojím (i 6x denně cuc), mám děsný hlad. Časem se snad dostanu ke standardnímu stavu, kdy jsem zapomínala jíst 🙂

jajinak
3. lis 2008

Lišti to máš úplnou pravdu.Tloušťku nikdo nepřipomíná,protože je to "nepatřičné",ale jakmile člověk zhubne,tak mu to hned vpálí i když je to zrovna někdo,kdo to nepotřebuje.Někdy se mi zdá,že je v tom i závist.
S tím půstem pořád nevím,ještě jsem to chlapovi ani neřekla.Mám obavu,že když na něj vybalim,že budu 3 dny držet půst,tak si bude myslet,že nejsem normální,při mé postavě.Ale on by si stejně ani nevšiml,že nic nejím,páč do práce jezdí v 6 a vrací se v 16,pak jde do dílny a přijde ve 20.Přes víkend by to bylo něco jiného,to by se utajit nedalo.

s.arik
3. lis 2008

jajinak, a po posledním půstu si přibrala a zase shodila? nebo to zůstalo pořád stejné?
mi moje vychrtlost ani moc nevadí, mám alespoň pocit, že se můžu cpát čokoládou a dotry dle libost (no, vitarián.cz už mi to rozmluvil, sakra 😠 )

macik
3. lis 2008

jo, lišti, tak větu "ty jsi ztloustla, že"? jsem už taky slyšela-třeba na srazu HD...nebyla řečena mě, ale mojí kámošce, která je štíhlá až hubená....jsem málem padla, když mi to vykládala....a jinak to nemluvení o tloušťce má i své stinná stránky-lidi ten odpor dají najevo nonverbálně... 😒

s.arik
3. lis 2008

spočítala jsem si bmi:
177cm
52kg
bmi 16,6
zdravotní rizika vysoká 😀 naštěstí tomu nevěřím

jajinak
3. lis 2008

Při posledním půstu jsem shodila 4,5 kg a zpátky nabrala 2 kg.Ty jsem bohužel podledních pár dní zase shodila i s dvěma normálnína jídlama denně+ovozel.Dneska se ale nacpu pizzou.Od rána jsem zatím na ovozelu a pár ořechů a konopných semínek.Ani vařenej oběd nebyl,jen zelenin.salát-špenát,brokolice,rajče,avokádo..Na tu pizzu už se těším a večer si dám jenom velkej zelenin.salát.

s.arik
3. lis 2008

hmmm, ještě by šlo sníst balík chipsů a vypít 3 litry vody, hned by byla váha nahoře 😀

lenkakt
3. lis 2008

holky, brzděte s tou závistí a hubeností. pozitivní výklad může být takový, že se štíhlost považuje za krásnou, takže věta: "ty jsi zhubla" může být dekódována jako pozitivní ("ty jsi zkrásněla"). takže vám možná někdo chtěl říct, že jste zkrásněly a vy tady remcáte 😉

jajinak
3. lis 2008

Tak mně teda vždycky,když někdo řekl,že jsem zhubla,tak to nebyla lichotka,ale spíš naopak.Opravdu jsem nikdy v životě něbyla v situaci,kdy jsem potřebovala zhubnout a že by mě v tom ještě někdo podporoval.Vždycky,když jsem zhubla a někdo mi to připomněl,tak taky nezapomněl dodat,že to nemám přece zapotřebí,abych držela nějaké diety,že bych spíš potřebovala přibrat.Přitom jsem nikdy žádné diety nedržela,když to nepotřebuju.Takže u mě to v pozitivním slova smyslu bohužel nebylo.

listicka77
3. lis 2008

přidávám se k jajinak - přesně totéž.

touha po experimentech s vlastním tělem nezmizela. tož jsem se rozhodla pro pokus - budu dva dny jíst 100% raw a potom dva dny normální tepelně upravovanou stravu (včetně snídaně chleba s máslem a medem apod.) a budu pozorovat, jaký vliv to má na mé celkové pocity během dne, únavu atd. 🙂

lenkakt
3. lis 2008

tak jsem právě objevila "čokoládový sen" pro chudé (ale není 100 % vita 😉
tahini bez soli plus granko, protřepat, promíchat 😉
jsem hladová a hladová a hladová a... vysadila jsem mléčné výrobky (neustávající zahlenění já + jura) a moje tělo zoufale touží po tuku. jura asi taky, kojí se po cca 2 hodinách ve dne v noci... no, aspoň že ta rýma se vytrácí, jinak by to bylo na palici 😉

s.arik
3. lis 2008

lišti, super experiment!

leni, taktéž to co holky, pokud někdo řekne, že jsem zhubla, pokaždé i dodá, že jsem bledá, vypadám unaveně, měla bych více jíst atd. 🙄

tahini mi nechutná, sen taky ne. 1000x lepší je rozpatlat obyčejné kakao s medem a trošičkou vody na super hutnou kaši, stačí tak 2 lžičky od každé suroviny.

lenkakt
3. lis 2008

hm, kakao s medem asi taky zkusím... i když dneska jsem teda vyměkla a po hrsti buráků, mandlí, slunečnice, sušených rajčatech (spousta oleje, mňam) jsem to pojistila jedním balíčkem manželových polomáčených 😉

lenkakt
3. lis 2008

a couvám zpátky s tím opačným výkladem k "ty jsi zhubla"... jenom jsem si uvědomila, že já to lidem říkám, když chci pochválit, že zhubli a že jim to sluší a chtěla jsem vás potěšit... ale asi to může být i jiné. nezažila jsem, můj BMI nikdy neklesl pod 23, teď se drží kolem 25 - 26.

s.arik
3. lis 2008

nevadí, lenko 🙂 já osobně vůbec druhé nekomentuju, jen zcela výjimečně pochválím něco nového, ale obvykle si nevšimnu....negativní jevy nekomentuju vůbec.

mě osobně ta vychrtlost vůbec nevadí, sama sobě si připadám ok, výkonná jsem stejně nebo i více než "normální" postavy a bonus navíc, můžu se přežírat 😵 😀

dgm
autor
3. lis 2008

Ahoj. 🙂
Sari, tak jak to zvladas? Co chute? Stejne jsi dobra, ze si reknes udelam trojku a udelas. To by ses divila, jak nekteri, i ja, na vitarian.cz planuji a planuji a skutek utek ... 🙂

Lenkakt hezka fotka v pase 🙂

Holky, kdo kojite, tak si vzpominam, ze Veganko psal, ze jeho manzelka krome medu taky ji pyl, jestli mate moznost sehnat... jinak neco na zvyseni vyzivnosti mlika . seminkovy mlicka, avokado, salaty s olejem, ale na druhe strane zase ta premira tuku neni dobra, tak s rozumem... Podle meho nazoru hodne zelenyho, mixy nebo salaty...

Listi, tak to jsem zvedava na pokusy, taky me zajima, co na to rekne mala...

Holky, ja mam vypozorovane, ze mi sla vaha mirne nahoru, kdyz jsem to prehanela s pohankou, to je jedine jidlo, po kterem pribiram...ale nerekla bych, ze je to dobra rada, kdyz jsem ubrala na mnozstvi, tak mi bylo rozhodne lip. Jenze ja jsem to prehanela, rano do jablek, potom do salatu, pomazanku jsem jedla jen tak z misky prstem... pohanku mam rada i suchou, jenom tak nasypat na ruku a jist - od toho ale uprimne varuju, je to snad ta nejhorsi varianta...

listicka77
3. lis 2008

Dneska jsem se přejedla kokosem. Moc dobrej teda nebyl. Naštěstí můj rychlý metabolismus si docela poradil. A od zítřka teda dva dny raw. Jen nevím, kdo bude dojídat po malé to její vařené jídlo, hehe.

dgm
autor
3. lis 2008

Prave jsem si vyloupala granatove jablicko... to je tak bozska dobrota, vzdycky jsem z toho v udivu ... dam si koralku do pusy a vychuůtnavam si, to se neda ani popsat, kolik ma jeden kousicek chuti, clovek by to lip nenamichal. Potrebuju delat neco na compu, tak mi to aspon dodava naladu.

Lenkakt - krome mlika se rika, ze za zaneseni organismu muzou tri bile jedy:

pasterovane mleko
rafinovany cukr
bila mouka, skroby

listicka77
3. lis 2008

jo a musím říct, že kromě zvýšení podílu ovozelu jsem v podstatě vyloučila lepek (kromě občasných úletů - sladké na návštěvě) a jsem míň zahleněná. včera jsem si dala u tchýně asi 4 kousky mřížkového koláče a udělalo se mi lehce špatně od žaludku. 😝

dgm
autor
3. lis 2008

Listi, tak to ti docela verim, ze uz neco rozeznavas...
S tou malou, jak see minule ptala, ze ma neco na tvaricce, tak jsem se ptala na vita.cz jedne holky, ale jestese tam neobjevila, tak snad se ukaze a neco napise... Je nejaka zmena s tou tvarickou?

listicka77
3. lis 2008

akorát že někdy problém a jindy vše ok. ten samý den jsem měla k obědu brambory s jogurtem a rajčetem a v poho. tuhle jsem u mámy měla polívku, rizoto, koláč a taky ok.

listicka77
3. lis 2008

ale nějak jsem si vypěstovala závislost na nutelle nebo co. furt ji tady užírám. no te´d dva dny nebudu smět, pak ji nějak dožeru a už radši nekoupím. mám objednaný kakaový sen deluxe, tak jsem zvědavá, v čem bude jiný. kakao s medem se dá, ale nebere mě. ale objednala jsem raw kakao.

jabrunko
3. lis 2008

dievcata ja vam sem len nakukujem a chcem podakovat za ten kapustovy /kelovy/salat ... je to mnamka ... ja teda byt raw nezvladam ... potrebujem vo vsetkom tak nejak podporu ... keby so mmusela varit iba pre deti, tak by to bolo OK ... ale co muz, tomu by som asi zavidela, alebo by som na neho bola nastvana, ze nic nevydrzi :( to by samozrejme znamenalo, ze som nastvana na seba 🙂 ... ale budem k vam chodit na recepty ... ja som teda tiez skor zasancom domaceho ovozelu ... takze supnite nejaky recept na zeli, jablka a pod... dovozovym veciam moc neverim, napriklad avokado sa mi teda zrele a chutne nepodarilo kupit ani nepamatam ... ale my tu mame iba Billu a tam to bolo vzdy na ovo-zel bieda :(

lenkakt
3. lis 2008

jabru, shodou okolnosti jsem dnes vecerela:
krajene zeli + strouhana mrkev + strouhana cervena repa, trocha oleje, trocha octa, trocha drceneho kminu.
mnam.

jinak u nas v liberci zavreli jedinou trznici s cerstvou zeleninou. bez nahrady. bude se tam budovat horolezecka stena. takze jsme odkazani bud na vlastni zdroje, nebo na zeleninu z holandska a z marketu. ach jo ☹

lenkakt
3. lis 2008

listi, závislost na nutelle vzniká rychle. podle mně do ní něco přidávaj 😉 jediné řešení, které jsem u sebe objevila, je prostě to nekupovat. mám výhodu, že teď už ani takové věci kupovat nemůžu, chodí se mnou do obchodu špion adélka a té nic neunikne... kde jsou ty časy, kdy jsem si kupovala nutelu před jejíma očima 😉

listicka77
3. lis 2008

hmm, u nás se ovozel prodává venku, takže od mrazů je to naprd. samozřejmě se prodává dál, ale přemrzlé to fakt nemusím. chybí mi tady strašně takové ty velké kryté tržnice (normální zděné budovy), co mají třeba v polsku.

lenkakt
3. lis 2008

no právě takovou velkou krytou tržnici jsme tu v liberci měli. bude v ní ta lezecká stěna. velká a krytá.

jajinak
4. lis 2008

Taky se mi osvědčilo sladkosti,u kterých vím,že neodolám a sním je na posezení,prostě nekupovat.To je nejspolehlivější recept.

Jinak jsem se přece jen pro ten půst rozhodla,když už jsem ho měla tak dlouho naplánovaný.Odkládala jsem ho jen proto,abych něco nabrala,než začnu půstovat,což se nekonalo,spíš naopak,ale jdu do toho.Až skončí půst a návratovka,tak se budu přejídat ovozelem a už jsem si připravila,co si objednám za raw pochoutky u Lifefoodu.Sem tam něco vařenýho a snad to naberu zpátky.

s.arik
4. lis 2008

ad pyl...určitě doporučuju! já si tak 1x za rok nakoupím nějaké množství pylu a propolisu a pár dní až týdnů to jím, na pravidelnou konzumaci nejsem dost disciplinovaná. není to sice nejlevnější, ale ve srovnání s léky za jediné nachlazení nebo chřipku je to pakatel 😵 zvlášť na zimu super věc, v létě člověk může olizovat kytky, ale v zimě se kupované hodí...

u nás se nic venku už neprodává, zabalili stánky někdy v říjnu...tak jen ty markety😝 škoda že neznám někoho se zahradou.

První den návratovky jsem neustála jak jsem chtěla. Plán byl jenom ovoce, ale měla jsem šílené chutě a hlad, tak jsem ochutnala mou vlastní novinku - pohankový chleba. Chlapovi chutnal, mě též, měla jsem jen tenký půlkrajíc. Bohužel mi mé tělo žádný výchovný signál neposkytlo, chléb mi udělal dobře... Večer zase šílený hlad, i když mi ovoce lezlo i ušima - nebylo zbytí, bud se napráskám chlebem, nebo prásknu kokos. Vyhrál kokos. Ovoce to není, ale aspoň byl raw. Snědla jsem půlku a krásně mne zasytil, uspokojil.