Půsty, syrová strava a jiné ozdravné metody pro vaše zdraví

dgm
9. zář 2008

Setkali jste se uz nekdo s timto pojmem? Mate osobni zkusenosti?
Resenim vsech problemu tady na MK by mohlo byt prave seznameni se s pusty a nasledne s lecbou syrovou stravou. Nebo obracene, vzajemne to spolu ale souvisi.

At uz vezmu jakekoliv jednotlive tema tady na MK, pocinaje snazilkami a konce starostmi o svoje vlastni rodice nebo pribuzne, vsechny tyto nemoci a problemy maji jedno spolecne. Jsou resitelne a lecitelne. Bez vyjimky jakakoliv nemoc.

. U nekterych nemoci zabere spis ta syrova strava, u nekterych spis ty pusty. Nekdy je nutne to vzajmne zkombinovat. Pro neverici muze byt prvnim nakopnutim stranky www.pust.cz , www.vitarian.cz nebo na trhu je hodne knizek na toto tema. Mne se v posledni dobe jako nejlepsi zda knizka Roberta S. Morseho Zazracna detoxikace, kde je tohle vsechno hodne v kostce vysvetleno.

Jednou z detoxikacnich metod je prave pust. A o pustu by mela byt i tato diskuze.

dgm
autor
9. pro 2008

Jeste nejake povidani o cerne redkvi:

http://jaruna7.bloguje.cz/533138-cerna-redkev-p...

jajinak
10. pro 2008

Dneska mám svůj pravidelný půst,přidá se někdo?To už jsem tu jediná půstařka? 😀 Dgm,tys psala,že chceš dát do vánoc 21.Tak půstuješ nebo ne?Taky bych chtěla někdy dát delší půst,protože o jeho léčebném účinku nepochybuju,ale kdyby se u toho tak nehublo.A já to všechno nikdy nenaberu zpátky,takže max.3 denní.

dgm
autor
10. pro 2008

Jajinak, zrovna jsem si to zapla a ctu a jim u toho !!!! Takze pust ne. 🙂

jajinak
10. pro 2008

Tak sis to měla zapnout dřív a třeba by ses přidala.Ale pro Tebe není 1 nebo 3 asi nic,když zvládáš 21,že?Nebo si někdy dáš i krátký půsty?

dgm
autor
10. pro 2008

Jaji, kratke pusty jsou k nezaplaceni, mela jsem minuly tyden 1, ale odhodlat se a vydrzet, to je to, na co kolikrat vule nestaci 😀

jajinak
10. pro 2008

Odhodlat se k 1 a vydržet už nemám problém,ale na 3 se musim připravit a na delší zatím nemám.Ale než jsem s tím v září začala,tak jsem si nedovedla představit ani tu 1.

lenkakt
10. pro 2008

hehe, já se odhodlala, že se vrátím k pravidelnému 1dennímu půstu, který jsem držela před 1. těhu... zatím symbolicky, že prostě budu jíst jen jednoduchá hlavní jídla a NEMLSAT a hlavně večer, když usnou děti NEMLSAT.... mňo, před týdnem jsem to zvládla, tehnle týden ne, jsem srabiště mlsné. furt se vymlouvám na to kojení

jajinak
10. pro 2008

Lenko,pro mě je mnohem horší dodržet jíst jen to,co si třeba dopředu určím(jako třeba píšeš Ty,že nemlsat nebo celý den jen ovozel nebo podobně)než nejíst vůbec.Když si řeknu,že zítra bude půst,tak prostě nic jíst nebudu a je to.Ale když jíst můžu,tak je pro mě těžší něco vydržet nejíst.Doufám,že jsem to napsala srozumitelně 😉

lenkakt
10. pro 2008

jajinak, já vím, že nejíst vůbec je snazší, ale to se fakt bojím kvůli kojení. zatím je jura plně kojený, nerada bych a) přišla o mléko b) zanesla ho něčím, co mi půst uvolní...

jajinak
10. pro 2008

No při plným kojení bych asi taky půsty nedávala z těch samých důvodů,cos tu napsala.Ale Kristulátko už nějaké 1 dala i při plném kojení,myslím.

listicka77
10. pro 2008

já taky dala dvě jedničky při (téměř) plném kojení. ale pravidlo z toho dělat nechci. včera jsem hodně brouzdala po netu a zas mě to nakoplo. takže se chystám, že na jaře obnovím svoje jedničky, buď každý pátek a nebo jen úplněk, nov. uvidím ještě. to už snad štěpule bude víc jíst než sosat. no a až dokojím, tak zkusím poprvé trojku. no a podle toho, jak to půjde... 😀
na jaře bych taky možná zkusila přejít na 100% raw. pokud se na to budu cítit - hlavně duševně. jednak mám občas takové záchvaty mírné lítosti, "že tohle a tohle už NIKDY", jednak samozřejmě člověk musí být ve svém rozhodnutí pevný jako skála, aby to dokázal prezentovat veřejně před rodinou a dalším okolím. no a na to se zatím moc necítím. sama jím převážně raw (ale asi nemám den, kdy bych byla 100%, vždycky se tam aspoň něco malého vloudí, ať už z mlsnosti a nebo je to přímo v plánu - třeba včera rýže, dneska tempeh), ale k rodičům chodím o víkendu na oběd a u tchánovců taky jím "normálně" (pro ty je dost velké sousto už to, že nejím maso). a budu uvažovat o tom hydrocolonu - ale taky až na jaře. zima prostě dle mýho soudu na ty očisty moc nejni.

jo a prosím vás, znáte někoho, kdo dal dlouhý půst (od 21 výše) a byl hubený už před ním? jak to bylo po něm - chodící kostra?

listicka77
10. pro 2008

na vitariánovi zrovna běží u Monciiny v deníčku zajímavá diskuze o raw u dětí. 😉

jajinak
11. pro 2008

Tak jsem měla poprvé pomelo a docela mě příjemně překvapilo.Nečekala jsem žádné zázraky,páč grepy nemusim,ale tohle je lepší 🙂 .Vůbec z toho nevytéká šťáva,takže se dá krásně porcovat rukama z té vnitřní slupky (nebo blány-ta je totiž dost silná a hořká).Jinak pomelo samotné mi moc hořké nepřišlo.Dobré.

Lišti nikoho takového neznám,ale taky by mě to zajímalo.

dgm
autor
11. pro 2008

Hm, listi, tak nevim z hlavy, kdo o tom psal, ta 40 je docela magicka, to si kazdy radsi zazitky i necha pro sebe, mam pocit, ze na vitarian.cz o tom ale nekdo psal, kdyz tak se podivam nebo se tam zeptej, lidi, co jsou tam dyl nez ja, tak si na nekoho vzpomnenou ... Podle meho nazoru uz po 20, 25 a dal dnech nehubnes, to se prepoji telo na jiny udroj a tusim, ze se dokonce pribere ...

Jajinak, tobe gratuluju k pustu a nepokaz navratovku 🙂 Drzim pesti 🙂

Lenkakt, zkouselas neco s tou redkvi???

listicka77
11. pro 2008

Hehe, tak jsem se dneska dokopala k pěti tibeťanům. jak jsem to dlouho necvičila, tak jsem přehodila pořadí dvou cviků (si to budu muset zopáknout). a cvičila jsem nahá, jako vždycky. a když jsem lehla na zem, tak ke mně okamžitě přilezla štěpule a přicucla se. 😀 no ale zjistila jsem, že jsem zhubla úplně všude, mám i hubenější nohy. safra. budu s tím muset něco dělat. ale fitko není můj styl a běhat teď v zimě necííí. takže taktéž odložím na jaro. 🙂

dá se někde koupit pomelo, co není z číny? 😝

dgm
autor
11. pro 2008

Sari, kde je te konec?
A co Ole? Asi nestihas, co? hodne uceni ... dej o sobe vedet 🙂

listicka77
11. pro 2008

ehmmm, jsem se do toho cvičení dneska nějak pustila... dala jsem si ještě meridiánovou sestavu a zjistila jsem, že neudělám cvik, který jsem dokázala skoro do konce těhu! to tělo je taaaak strašně ztuhlé a shnilé! ☹

jajinak
11. pro 2008

Já jsem měla právě pomelo z Číny,jiný jsem zatím nikde neviděla.Ale dá se prý koupit i z Izraele.

listicka77
11. pro 2008

tak jsem zkusila ty rychlokvašky do vánočního salátu. v pondělí jsem naložila do jedné sklenice okurky, do druhé cukety. dneska jsem zkontrolovala. cukety ok, okurky mají nahoře bílou pěnu a plíseň. ☹ tak nevím, kde je chyba. až budu dělat na vánoce naostro, tak těch sklenic budu muset udělat víc, aby aspoň něco vyšlo.

jajinak
11. pro 2008

Lišti-dík za typ na biobanány z Plusu 🙂 .Dneska jsem je tam koupila za 18,90 😲 Měli akci,koupila bych jich víc,ale nebyly už moc pěkný.Budu tam muset chodit častěji.Pro ovozel chodím do Lidlu,tam jsou taky dobrý ceny,hlavně,když jsou akce(teď zrovna mandarinky za 11,90) ale nebio.

listicka77
11. pro 2008

dgm, sarik se objevila na AP diskuzi, měla 2 dny výpadek netu a zítra má nějakou hodně těžkou zkoušku. a pak hned nějakou trochu lehčí. ale žije a ole se jí líbil.

ty jo, banány v akci, paráda!

dneska jsem si koupila v hypernově tamarind, půlkilová krabice za 45 Kč. nějak s těmi vánoci na mě jde touha po exotice. 😀 má ta takovou zvláštní chuť, sladké jak cumel, ale zároveň nakyslé. štěpuli chutnalo. konzistence pro ni ideální. zároveň tak akorát na patlání nepečených kuliček (není nutno nijak mlít nebo mixovat). asi něco zkusím. ta výrazná chuť by mohla sedět s něčím mdlým, třeba slunečnicí.

jajinak
11. pro 2008

Tamarind neznám.Co to je?V životě jsem to neslyšela.

listicka77
11. pro 2008

jaji: http://exoticke-ovoce.coajak.cz/home/tamarind/t...

já jsem si letos na jaře jednou u vietnamců koupila tamarindový nápoj v plechovce, tak jsem byla zvědavá na tu surovinu. 😀

lidl nemám vůbec ráda, ale na ten ovozel není špatný. kupovala jsem tam ty okurky a cukety na nakládání. mladé cukety nemají zdaleka všude (a když už, tak často za nehorázné ceny).

dgm
autor
11. pro 2008

Ahoj, tak tamarind jsem jeste nemela ....

Lisit, diky za zpravy o Sarikovi, na AP je toho tolik, ze docitat nebudu.

lenkakt
11. pro 2008

zdravím, tak se nám na topení suší pohankové sušenky a chodím uždibovat, je to moc dobré. áda vylizovala misku od mixovaných sušených švestek tak vehementně, až měla švestky i na čele 😉

jsem zvědavá, jak to uschne, zatím mňam, tohle je nejlepší verze pohanky, co jsem zatím jedla! a je to relativně rychlé a jednoduché, jestli to uschne do nějaké použitelné podoby, nahradím tím sušenky a svačinky.

listicka77
11. pro 2008

tak mám v lednici generálku na "bramborový salát" - mladá cuketa, mražená zelenina mrkev - hrášek - kukuřice, cibule, rychlokvašená mladá cuketa (měla být okurka, ale jak jsem psala výše, okurky se zkazily), majonéza - "sýr" z mandlového mléka. už teď mi to chutná, uvidím, jak se to ještě rozleží. ale myslím, že o štědrovečerním salátu mám jasno. akorát nevím, jestli bych si jako neměla dát něco k němu. že bych se rozšoupla a dala si tempeh? no uvidíme... 🙂

vikinka27
11. pro 2008

vnadite ma, ako sa robia tie susienky??? je to na vitarianovi???
listi, a ako si robila ten syr z mandl. mlieka????

listicka77
12. pro 2008

viki, sušenky se dělají tak, že vezmeš namočenou pohanku, smícháš ji s nějakým mletým sušeným ovocem (rozinky, datle, můžou být i švestky, meruňky) a kokosem (nebo sekanými ořechy), můžeš přidat koření (skořice, muškátový oříšek), z hmoty děláš kopečky, kladeš na pečící papír a sušíš na topení. já je mám ale nějak tvrdší než od lifefoodu. ☹ ale stejně mi chutnají. 🙂
sýr z ořechového/semínkového mléka dělám tak, že ohřeju mléko v hrnci na 40-45 stupňů, vliju citronovou šťávu a nechám stát. "sýr" se oddělí. vliju na cedník vyložený plátýnkem a nechám vykapat. pak je z toho mazací hmota. ochutím solí nebo bylinkovou solí. teoreticky by to mělo jít vysušit až do tuha (zatížením mezi prkénky), ale to mi nejde. zatím je ale nevychytané, že tím, že to srážím citronem, je výsledný produkt kyselý. což do toho salátu tedy nevadí.

lenkakt
12. pro 2008

tak sušenky - pohanka, švestky, kokos - jsem rozpatlala na plech na vrstvu asi 3 mm, narýhovala do toho kraje sušenek (mřížka) a dala přes noc na topení. je to dobré, áda pořád chodí loudit. tož tyhle jí asi dopřeju bez omezení 😉

s.arik
12. pro 2008

ahojte, zkoušku mám za 100 bodů ze sta 🙂 ale nemožu tu chrápat na vavřínech, zítra mám další zkoušku. myslím na vás a jím stále 95% vita, kazí mi to jenom čokolády a brambory (méně vařená zelenina, pečivo téměř vůbec).

pohankové placky (datle, kokos) u nás žere jenom pes 😅 ale normálně močenou pohanku se strouhaným jablíčkem jím já i Miri denně, je to vynikající (první 4 porce nic moc, ale od 7. už to milujuuu 😵