Mám nárok na tříletou RD? 203 odpracovaných dní

evelinkapc
11. lis 2013

Do práce jsem nastupovala 22.1.2013 a pracovala jsem do 13.srpna a šla jsem na neschopenku.. Tudíž,nevím jestli mám vůbec nárok na mateřskou?Ta co to trvá 3 roky... já se teď v tom vbc nevyznám :/ ☹ 😒

dadushe
11. lis 2013

Ahoj, pokud si to správně pamatuju, podmínkou je, že je žena je účastna na nemocenském pojištění alespoň po dobu 270 kalendářních dní v posledních dvou letech přede dnem nástupu na mateřskou. (buď si ho dobrovolně platí nebo je zaměstnaná a platí to zaměstnavatel) Do doby pojištění se nezapočítává doba pobírání nemocenské. Takže pokud dobře počítám odpracovala sis něco kolem 203 dnů, což je málo, chybí ti cca 2 měsíce a kousek...ale můžu se plést.. 😢

pitryludvikova
11. lis 2013

@dadushe ahojky máš pravdu musíš mít odpracováno 270 dní takže s víkendy je to skoro rok, taky jsem si to zjistovala 🙂

dadushe
11. lis 2013

@evelinkapc Ještě mě napadlo, zkus si zjistit, jestli si nemůžeš nemocenské pojištění platit dobrovolně (všude to spojujou s OSVČ, tak nevim), že bys to těch 2 a půl měsíce poplatila, podle mě by se ti to mohlo vyplatit, ta mateřská je přece jen víc než rodičovská..

franerka
11. lis 2013

A není to 270 dní i s víkendy? Mám v tom zmatek, taky se o to zajímám, ale nikdy mě nenapadlo tam víkendy nepočítat...

arrowka
11. lis 2013

@franerka Samozřejmě se do toho víkendy počítají, jedná se o 270 kalendářních dní, je to jasně napsané na stránkách čssz.