• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Podání informace o návratu z RD, jak formulovat dopis?

28. září 2012 
Ahoj holky, poradíte mi??Před nedávnem jsem dostala dopis od zaměstnavatele s tím že je mám informovat písemně o nástupu do práce po RD. Zvolila jsem si tří letou variantu RD, dceři je teprv rok a čtvrt a už chtějí tuto informaci po mě vědět.prosím poraďte mi jak nejlepe formulovat dopis s tím že uvažuji o dřívějším návratu do práce. Díky za každý váš námět.Kača
28. zář 2012 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Po mně to chtěli okamžitě po porodu. Mám dvouletý rodičák. Dopis stylem: dne toho a toho se mi narodil syn..... Rozhodla jsem se čerpat dvouletou RD. Do práce se vrátím dne..... (den po narozeninách dítěte). S pozdravem.... můj podpis, podpis zaměstnavatele. V.... dne.....
28. zář 2012 ve 13:09  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Taky jsem to psala hned po narození, v podstatě když jsem dokládala rodný list syna
28. zář 2012 ve 14:44  • Odpověz  •  To se mi líbí
@kacenka.i Já bych nijak neformulovala, že uvažuješ o dřívějším návratu, ten nejsou povinni ti umožnit, ale evidentně v tom mají bordel, tak bych vymyslela nějaké datum, na kdy to tipuješ a to jim poslala.
28. zář 2012 v 15:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
To jsi měla zaměstnavateli hlásit nebo si domlouvat hned po narození dítěte. Máš nárok na rodičovskou dovolenou do 3 let dítěte a i když nahlásíš, že chceš nastoupit dřív, tak si to pak můžeš rozmyslet a zase jim nahlásit, že chceš v čerpání RD pokračovat třeba až do těch 3. narozenin.

Já to měla formulované nějak ve stylu: V souladu s paragrafem 196 zákoníku práce o Rodičovské dovolené, Vám oznamuji své rozhodnutí čerpat rodičovskou dovolenou na péči o své dítě "jméno, příjmení" narozené dne ... do dne "datum kdy jsem se chtěla vracet do práce".
28. zář 2012 v 19:52  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Děkuji všem za vaše příspěvky do mé diskuze, hlavně petrajurinova, za její fomulaci dopisu. Nějak to o víkendu dám dohromady :slight_smile: :wink: :slight_smile:
28. zář 2012 ve 20:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek