15měsíční dítě nechce začít chodit, mám to řešit?

l1nda
28. bře 2017

Ahoj holky. Mam dotaz. Synovi je uz 15,5 mesice a porad nechodime. Nechce ani za rucicku, kolem nabytku chodi hezky a po ctytech lita jako blazen. Mam to resit, nebo byt trpeliva? Je tu nekdo, kdo to mel stejne? Dekuji

jaja01k
28. bře 2017

@l1nda Myslím, že má ještě čas. Máme v rodině chlapečka, který si teprve v 13 měsících sám sedl, a chodit začal v 18 měsících. Teď je mu 2,5 a rozhodně není nijak "opožděný" 🙂

wampzee
28. bře 2017

@l1nda za ruku nevodit....Šlape nozkama jen reflexivně.. ne tak, že by o tom věděl...Proto se do toho sám nepustí...A má čas...Některým to prostě trvá.

digydigy
28. bře 2017

nas lezl jak motomys asi 3/4 roku, chodit zacal v 16 mesicich. motivovali jsme ho vanocnim stromkem, o kterej se neslo oprit, a bublinama z bublifuku, jak si acal stoupat v prostoru, tak do mesice uz chuze prevazovala nad lezenim.

cachenka
28. bře 2017

Vydrz, syn se nam rozchodil az ted, v devatenacti mesicich a podle neurolozky je ok, cvicili jsme od narozeni vojtovku.

l1nda
autor
28. bře 2017

Holky moc dekuji. Vojtovku jsme chvilku take cvicili, je pravda ze i lezt zacal dele. Dnes prvne stal v postylce chvilku bez drzeni a tleskal si. Tak jsem se uklidnila diky Vam, dekuji moc 😊

rebe
28. bře 2017

Obě děti mi začaly chodit v 15 měsících a při srovnání s okolím je to průměrná doba: některé děti chodí o dost dříve, jiné výrazně později. Nevidím to jako důvod k znepokojení. Lezení je důležité, napomáhá rozvoji řeči a spousty dalších věcí.

pavlinka83
28. bře 2017

@l1nda Klukovi bude 17měs a taky pořád nechodí. Hlavně venku je to naprd, už ho to kolikrát nebaví v kočáru.

l1nda
autor
28. bře 2017

@pavlinka83 tak to Ti uplne rozumim. Take se mi uz v kocaru zacina prohybat, ze tam nechce byt. Hold musime vydrzet.

l1nda
autor
28. bře 2017

@rebe tak ukecany je teda dost, ikdyz to jeste nedava smysl 😀

englerova14
28. bře 2017

trpělivost, syn to měl stejně a přesně v 17m se pustil a přeběhl celý obývák😊 a šel na jisto, nepadal, jako jiné děti chodící na roce. prostě si byl jistý sám sebou, chce to jim věřit 😉

monaluza
28. bře 2017

Zrovna to taky prozivame, synovi je 16,5 mesice a dosud ani tuk. Ale kdyz si vzpomenu, jak jsem se nervovala kvuli lezeni (zacal ve 13 mes.!), a ze si na to taky musel prijit sam, jsem uz v klidu. Konzultovala jsem to s doktorkou, ji pry v podstate "nezajima", kdy zacne chodit, pro vyvoj je dulezitejsi lezeni a cim dele bude lezt, tim lepe. Horsi vysvetlit to dedovi, co ho od periny chce ucit lyzovat ;-D.

danny2303
10. dub 2017

Dcerka začala chodit v 21 měsících. Nic jí neuteklo 🙂

tulena
Autor odpověď smazal
Zobraz
anniesfibis
10. dub 2017

@l1nda norma pro chuzi je 18 mesicu -tj. do te doby absolutne neresit a za ruku rozhodne nevodit vůbec ani trochu - tim se napachaji pouze a jen skody..nic vic...tzn. zatím můžete byt zcela v klidu ...naopak je super, ze stale leze - lezeni je asadni cast vyvoje

tomikjoejoe
10. dub 2017

Malému je 16měsíců, také jsem byli na tom stejně jako vy, skvěle chodil během nabytku, po čtyřech se dostal všude 🙂 Před dvěma týdny se najedou pustil a udělal sám pár kroků a teď už chodí po bytě, začal sám z ničeho nic. Pokud nemáte nějaké zdravotní problémy s pohybovým aparátem, tak bych to neřešila. Obě moje starší děti začaly chodit už ve 13 měsících, ten třetí potřeboval jen více času 🙂

astyna
11. dub 2017

Podle nás posuzovat nemůžu (syn chodí od 10.měsíce, venku od 12.m, běhá od 13.m), ale když se jako matka koukneš nezaujatým okem na své dítě, vidíš jeho vývoj v normě? Těžko takto radit na dálku...Ono taky nemusí chodit klidně i do X let, když bude někde problém, je lepší to řešit co nejdříve. že některé děti chodí až od 2 let, některé od roku, je hodně invidividuální a bavíme se o zdravých dětech.

dogmar
11. dub 2017

Dobrý den, dcera začala chodit deset dnů před tím než měla rok a půl 🙂 Nijak jsme ji nevodili, nepomáhali a potom začala chodit úplně sama a nepotřebovala žádnou pomoc.

astyna
11. dub 2017

@danny2303

do té doby jí uteklo asi všechno 😀

verunka_korunka
11. dub 2017

@l1nda neurolog mi rikal ze kdyz do 18m nezacne chodit, mrkne na to a budem neco delat... obchazela nabytek nekdy v 7m korigovane, ted ma 16m korigovane a zacina chodit, ale mela psychicky blok, nechtela spadnout, bala se, pritom telo a nohy zpevnene. Na kontrole pred 3tydny v podoli jsem potkala nasi rehabilitační, tak jsem ji to rikala, ona se na ni mrkla, rekla ze je moc šikovná a zpevnena a že vodit za cuce ani za jednu nemame, ze se tim spatne vytaci a potom to kazi chodidla a chuzi. Takze poradila at ji lehce jistime bud na raminkach, dlane dapredu, palec dorazu pres ramena a nebo lehoucce jistit v pase. Potom at ji navnadime chuzi mezi mnou a manzelem treba na nejakou hracku, pomalinku pred ni ustupovat i s hračkou tak aby sla rovne, přímo, ne bokem. A jakonec az ji dame neco mekkeho do rukou, ze tim ziska pocit jistoty a měkké proto, kdyz spadne aby si tim neklepla po prstech a nebolelo ji to. Rikala treba kukuricne krupky, s tim jsem se ji vysmala, ty by titiz nas otesanek snedl 🙂 ale myslim ze to pridrzovani v pase moc pomohlo. Ted uz tak 3 dny dokaze prejit celou mistnost nebo chodbu. Je videt jak se prestala bát. Nevim jestli ti to pomůže, treba jo 😉

l1nda
autor
11. dub 2017

@astyna tak malej cvicil chvilku Vojtovku, ale strasne ho to nervovalo. Byl pomalejsi i s lezenim. Dnes mame 16 mesicu a zatim se parkrat pustil a stal bez drzeni. Krucky asi tak 2 😊 vnimam male pokroky a jinak mi prijde zdravy a v poradku. Spis je to takovy straspytel

l1nda
autor
11. dub 2017

@verunka_korunka no urcite moc pomohlo, dekuji za uzitecne rady, zitra zkusime. Jinak malemu dnes 16 mesicu. Myslim, ze se take prave dost boji. Kdyz ma za sebou manzela a vi ze spadne do mekkeho, vic si sam stoupa. Krupinky taky zboznuje 😊

l1nda
autor
20. dub 2017

Tak hlasim, ze uz 2 dny chodime 😀 jupiii. Dekuji vsem za pomoc a podporu, pomohlo nam to

lenulinka235
Autor odpověď smazal
Zobraz