3letý syn nechce spát sám

jirinka21
25. kvě 2018

Ahoj nevím do jaké skupiny bych tohle mohla napsat, ale potřebuji od vás pomoci. S při­te­lem má­me sko­ro 3 le­té­ho sy­na, a co se tý­če spa­ní přes noc, ne­mů­že­me si stě­žo­vat. Pad­ne 8 ho­di­na ve­čer a to ví, že je čas do po­ste­le, a v ten oka­mžik spí. Je­nomže rá­no tak ko­lem 4-5 se pro­bu­dím, a on le­ží buď ve­d­le mě, ne­bo pří­te­le roz­va­le­nej jak král, a jakmi­le na něj sáh­ne­me, že ho chce­me přen­dat spus­tí se ex­trém­ní je­čák. A takhle to je kaž­dé rá­no a tr­vá to už přes rok. Pří­tel se roz­ho­dl, že by po do­bu toho, co to takhle bu­de tr­vat přespával v oby­vá­ku. A já ho tam ne­chci ne­chat spát tře­ba 2 roky. Po­ra­dí­te mi co by mi po­moh­lo?

viridie
25. kvě 2018

Já navrhuju vyhovět potřebám syna.Prostě je mu po vás asi smutno a jde se přitulit.Nehrotila bych to,však přijde doba,kdy už chodit nebude..🙂

karlajasmine
25. kvě 2018

Taky bych to neřešila

myjusiatko
25. kvě 2018

Neresila bych. Vy take spite s pritelem spolu a ne kazdy sam. Zkuste vetsi postel. Rozhodne bych spani pritele v obyvaku nepodporila.

normalnimatka
25. kvě 2018

nevidim problém...? co je na tom tak strašně nepřekonatelnýho?🙂)) pořiďte širší spaní:D když se pan otec nevyspí.

jirinka21
autor
25. kvě 2018

@viridie Dobře, tak to tak necháme a dám na vaše slova 🙂

petrasipkova1
25. kvě 2018

Dcerka chodí taky k nám každý den, někdy v půl čtvrtý, někdy až v půl sedmý, udělám ji mlíko pritulim a spíme dál třeba do osmi. 😊

jirinka21
autor
25. kvě 2018

@petrasipkova1 dobře, děkuji vám za vaše názory, a určitě se podle toho zařídíme 🙂

normalnimatka
25. kvě 2018

zkus to s přítelem probrat.... ono je lepší si to užívat, že tahle fáze vůbec je.. ale hrozně rychle uteče a pak budete mít doma klacka, a jen budete vzpomínat, jak se k vám tulil, dobrovolně a dokonce chtěně:D

jirinka21
autor
25. kvě 2018

@normalnimatka Ano toho se právě bojím :D protože přítel je z celkem "postavené" rodiny, a co si řekl to měl, takže doufám, že nebude po něm 🙂

ilonne
25. kvě 2018

@jirinka21 Ja pritele chapu. Muj manzel se musi do prace vyspat. Ne ze sobeckosti, ale ma proste narocnou praci. Nekdy odjede uprostred noci a vraci se treba za 3-4 dny, kdy tyto dny vubec nespal. Deti k nam taky v tomto obdobi chodily, ale az k ranu a nepravidelne. A kdyz syna vratis a zustanes tam chvili s nim nez usne? To jsi zkousela?

ilonne
25. kvě 2018

@normalnimatka Nerozumim tvemu odsuzovani - nekdy se proste "pan otec" vyspat musi. Ale chapu, ze kdo to nezna, nemuze tomu rozumet....

normalnimatka
25. kvě 2018

@ilonne
proč odsouzení, šmarja?
tak vyspat se potřebuje snad každej... však jsem psala, nechť si poříděj širší spaní, postel, nebo jen matrace na zem, a nebo ať si dá matraci třeba ten pan otec vedle postele...bude s nima a zároveň bude dost prostoru na rozvalování se děcka vedle mámy. nebude tak rušit pana otce citlivýho na kroucení žížaly.

ilonne
25. kvě 2018

@normalnimatka Tak si to po sobe precti, i ten posledni prispevek. Cisi z obou pohrdani muzi, kteri se nevyspi v jedne posteli s detmi. Btw muj manzel napr. drzi v ramci prace zbran a zajimalo by me, jak by jsi se tvarila na to, kdyby ti napr. postrelil dite, jednodusse proto, ze byl unaveny z dlouhodobeho nevyspani.... to same ridici, ze?

ilonne
25. kvě 2018

@normalnimatka co takhle respektovat a byt respektovan - ono to neplati jen ve vztahu k vychove deti....

normalnimatka
25. kvě 2018

@ilonne :D tak to je síla...ještě jsi to mohla vyhrotit víc a pořádně vykreslit, jka by moje postřelený dítě trpělo a my pak taky... vopravdu...

jirinka21
autor
25. kvě 2018

Je pravda, že přítel vstává do práce taky nějak kolem 5-6 a jeho práce je někdy velice náročná, a potřebuje se vyspat, jenomže jelikož to bohužel v noci nejde, tak přijde z práce a jde si lehnout, a spí třeba 4-5 hodin, jenomže to zase chci aby se s námi šel třeba provětrat ven, nebo aby mi pomohl s malým, několikrát jsem mu vyhověla, protože si jednou hrál s malým a měl červený oči, tak jsem ho poslala do postele, když byly vánoce, ptala jsem se ho, co by si přál k vánocům, a docela mě v tu chvíli mrzelo, když mi řekl, že chce klid, a alespoň jeden den, kdy by se mohl vyspat ve své posteli bez malýho. Pořád mi vyhrožuje, že ho za chvíli dovedu k antidepresivům :(

evly
25. kvě 2018

Nám se taky 4leťačka často stěhuje do postele a někdy i 2leťák, ale ten má teď naštěstí radši svou postel(ale zase usínat chce tak, že sedím u něj a tulíme se nebo hladím,což teda i starší). Ale když byl menší, měla jsem postýlku přiraženou k posteli, kde spal on, pak já a manžel a mezi nás v noci chodila dcerka. Jak jsme byli všichni rozlámaní jsme se taky už naštvali, protože ty děti fakt většinou spí naštorc a zabírají nejvíc místa 😀 tak jsme si na podzim udělali předčasné vánoce a nechali si udělat betelnou dřevěnou postel 2x2m a vlezeme se tam i všichni 4 😀

normalnimatka
25. kvě 2018

@jirinka21 no tak to zkuste vyřešit prostě... tak to nechápu, přijde z práce teda dřív než v 8 večer... tak ať chodí dřív spát ne? jako promin, ale jestli spí 4-5 hodin, tak je úplně jedno, jesi ho ještě ruší dítě, protože se i tak musíš vypsat na hovno. za tu dobu ani nestihne dojít do hluboký fáze spánku. tak to se pak není čemu divit, že je nevyspalej. protože i prcek sám o sobě vyčerpává, než když to takhle dělal třeba i před ním. neposílala bych ho spát po práci, takovej spánek není nijak vydatnej, spíš tě ještě víc vyšťaví, než se zas nastartuješ. no zkus s ním o tom promluvit, že by asi bylo dobrý kdyby spall aspoň 7 hodin. a to jako minimálně. spíš těch 8.

normalnimatka
25. kvě 2018

a nechte ho vyspat o víkendu. do určitý míry fakt funguje jakýsi dospání deficitů.

ilonne
25. kvě 2018

@jirinka21 Vis co, proste jsou lidi, co spolecne spani nedavaji a neni to nic spatneho. Zase bud rada, ze syna nevyhazuje, ale navrhl jine reseni. Snad je lepsi vyspany a fungujici manzel, nez vecne nastvany a nerudny jen proto, ze na "internetu se pise, ze musi vsichni spat pekne spolu v jedne posteli".... proste nekomu vyhovuje to a jinemu zas ono. Zadna varianta neni spatne, ale nesmi tim byt nikdo omezovan. Jasne, vzdycky se to reseni jednomu bude zdat mene spravne, ale zalezi na urovni diskomfortu a jak moc te to pak omezuje v beznem a pracovnim zivote.

jirinka21
autor
25. kvě 2018

No uvidíme, určitě vám děkuji za vaše příspěvky, a nějak to vymyslíme.

thalia
25. kvě 2018

Tak my sice máme postel 180x220, ale já stejně už tři roky spím v obyváku. Jeden důvod je, abych případně slyšela mladšího a druhý, ten hlavní, že starší v noci přejde do ložnice a já se s ním prostě nevyspím. A né že bych byla citlivka. On v klidu spí, dokud v posteli nejsem já. Jakmile si za ním lehnu, po chvíli se začne vrtět, kroutit, cestovat po posteli, dělat různé mosty a hlavně do mě neustále vší silou kope (nejraději do hlavy) - to vše ve spánku, ne schválně, že by se vzbudil a zlobil mě. Takže to mi fakt není zapotřebí, i když bych s ním fakt ráda spala. Jo a dřív, když jsme měli jen staršího a byl malý, tak spával v obyváku manžel 🙂.
@jirinka21 takže já na spaní jinde nevidím nic "závadného" 😉.

berenika39
25. kvě 2018

Vydrž sedm let. A bude to dobrý. Petr nedávno přestal občas nad ránem chodit se k nám nacpat🙂)))).
On k tomu má důvod, má vás rád, chce být s vámi, chce se pomazlit. tak ho nech.

Syn mi pořád říkal, že je to nespravedlivý, že my máme s tátou postel dohromady a on musí spát sám ve svém pokoji🙂))

brokovich
25. kvě 2018

Nech manžela, ať jde aspoň na pár dní spát jinam. Já to chápu, že se potřebuje vyspat do práce. On se pak zas vrátí. Nemyslím, že by to trvalo 2 roky. Náš synek, skoro 3 roky, teda spí u sebe, ale když byl nemocnej, tak spal u mě a manžel spal vedle a vyspali jsme se všichni. 3 bychom se na naší posteli nevyspali. Máme to přesně jako @thalia, malej tam dělá noční atletiku a na to je malé. Když tam je, dám mezi nás velký kojící polštář, takže na mě "nemůže" a je klid. 😃

robin92
25. kvě 2018

Ja bych to asi nechala tak a nejak bych to neresila, mozna ma v noci spatne sny a chybite mu, pokud jen tak prijde a normalne spi, tak bych ho nechala, pak se budete chtit tulit a on nebude chtit 🙂.

jankol
25. kvě 2018
Uživatel jankol je nedůvěryhodný
Je možné, že nejde o reálnou osobu, ale o profil nebo více profilů vytvořených za účelem propagovat konkrétní výrobky/služby nebo účelově manipulovat diskuzi. Podívej se na příspěvky od jankol.

@jirinka21 Já bych byla ráda že přijde a přitulí se a zároveň nebudí 🙂. Nechala bych ho chodit k vám 🙂. A přítele v posteli s vámi, pokud se dobře vyspíte všichni.

swetlusska
25. kvě 2018

u nás spí s malým manžel. Já mám dítě přes den a uspávám, v noci s ním je on. Dělba práce 🙂

izz76
25. kvě 2018

@jirinka21 Proč vám syn v posteli vadí a proč přítel odchází spát jinam? Máte malou postel? Naše tříletá spí s námi od narození,celou noc a bez problému spíme všichni tři společně.

dominikaromanova
25. kvě 2018

V kolik se maly přesouvá do ložnice? Jestli až kolem te 4-5 hod. tak nějak nechápu, co má přítel za problém, když stejně kolem 5-6 hod. vstává. Tedy jestli jsem to dobre pochopila.

misa357
25. kvě 2018

@swetlusska Máme to taky tak.