Akceptovat partnerovu občasnou nevěru?

nandule20
27. bře 2017

Ahoj holky, zkusím to napsat co nejstručněji...
Jsme s partnerem 2 roky, rok jsme před tím byli milenci. Partner o 8 let starší, mě je 21, má 4 letého syna z manželství. Bohužel bydlíme ještě odděleně a celkem daleko od sebe, mé povinnosti zatím neumožnily přestěhovat se. V poslední době je v kontaktu s jednou slečnou, čím dál častěji.. Můj dobrý kamarád, kterému je přes 30 a má spokojené manželství mi tvrdí, že nevěra ke vztahu patří a to, že se nevidíme každý den, tak se prý nemám divit, kdyby chtěl někoho na sex a nemám se prý vůbec strachovat... Prý mu mám na férovku říct, zda chce se mnou být a navrhnout mu to, ať si občas užije, ale ať do toho netahá mě. To byl názor muže. Něco na tom asi je, v mnohém má i pravdu, ale zajímá mě i váš názor. Máte nějaká zkušenost, že jste partnerovi "dovolila" občasnou nevěru? Ať za účelem dlouholetého vztahu nebo v podobné situaci jako jsem já...

nandule20
autor
27. bře 2017

@fallingstars děkuji🙂

majaaa82
27. bře 2017

Tri nejvetsi omyly mladouckych zen - milenek:
a) s manzelkou uz stejne nespi, ziji sice spolu, ale oddelene.
b) miluje me, tak se urcite brzy rozvede, slibil mi to.
c) ji se mnou sice podvadel, ale me podvadet nebude, miluje me.

nandule20
autor
27. bře 2017

@majaaa82
Jenže milenku jsem dělala vědomě i on mě. Já taky měla vztah, i když bez dítěte, prostě nám bylo fajn.
Rozvedený už je.
A nevěra, to asi ví většina, že se lidé nemění, jen v to doufají.. Dám tomu pár dní a rozhodnu se co dál

majaaa82
27. bře 2017

@nandule20 je jedno, zda jsi byla milenkou vědomou či nevědomou. Prostě on je zvyklý podvádět, bere si, co chce a kdy chce. Ty se teď dostáváš do role jeho ženy, která ho omrzela, tak si našel tebe. Teď jsi ho omrzela ty, tak si našel další. Až ta ho omrzí, najde jinou. Někteří chlapi takoví jsou, je to jejich charakterový rys. Ty máš jen dvě možnosti. Smířit se s tím, nebo ne. Být s ním, nebo mu dát vale. Osobně bych se ve tvém věku na záletného ženáče s dítětem vybodla. Ale je to tvůj život a tvoje rozhodnutí 🙂

shine2015
27. bře 2017

@majaaa82 přesně!!!!

vercakolca
27. bře 2017

Po dvou letech vztahu a ještě když spolu nebydlíte bych na to nepřistoupila. Myslím si, že takhle na začátku se má vztah upevňovat a je to pořád začátek, kdy se ti dva poznávají. My jsme s partnerem třeba rozebírali, že taková situace může nastat až nám bude třeba 45 nebo 50. Že budeme chtít zkusit něco jiného, vyjít ze stereotypu atd. a řekli jsme si, že k sobě budeme upřímní a řekneme si to, ale to je za spoustu let. Teď si hodláme užívat jeden druhého. Bojím se, že pokud máš už teď potřebu hledat někde jinde, tak vztah nemá budoucnost a mě samotné by to v téhle fázi vztahu hodně ublížilo :(

terinda
27. bře 2017

Já jsem asi z jiné planety, ale mně to nepřijde ok, ani po 15-20 letech manželství, natož po 2 letech vztahu - nevztahu.
Jsem s mužem 18 let a nevěru bych mu netolerovala, nejsem žádná rohožka 😕

Copak by ti nevrtalo hlavou, jestli ji miluje, tráví s ní čas, jezdí na dovolené apod.

plksv
27. bře 2017

Pardon, holky, trochu mě zaráží - po 10 letech, až nám bude 50... S tím absolutně nesouhlasím 🙂. S chlapem jsme 20 let manželé, je nám 41/47🙂 a nevěra je nepřípustná!

marton
27. bře 2017

@nandule20 No vidíš, nakonec sis odpověděla sama.. Kdyby byla nevěra, tak sbohem🙂. Realita sice asi bývá složitější, ale žít s chlapem co má bokovky je šílený. Každý to máme nastavený jinak, ale za mě by si neměl ani s jinou ženskou psát.Je to vůči partnerce nefér a bohužel ze zkušeností kolem mě, to vždy končí nevěrou.
Ale asi jsem jiná neb mě tady zarážejí příspěvky, kdy si partneři dopředu řeknou, že až budou starší, že třeba budou mít chuť vyzkoušet něco, někoho jiného.

puresin
27. bře 2017

@nandule20 Necetla jsem ostatni.
Pises, ze jste spolu 2 roky a rok predtim jste byli milenci. Takze byl v jinem vztahu, kdyz jste spolu spali? A opravdu si myslis, ze kdyz dokazal rok podvadet s Tebou a pak byvalou i syna kvuli Tobe opustil, ze to same neudela s nejakou jinou i Tobe? K tomu nemate dite, co by mu aspon trochu branilo, a s jinou se uz vida. Cekala bych jeho odchod kazdou chvili. Nebo muzes byt ta druha, podvadena, aspon si to zkusis z obou stran.

petapetruska
27. bře 2017

Cože?😁 Nevěru v plnohodnotném vztahu podle mě akceptovat nejde. A je jedno zda vám je 20 nebo 50,jestli jste spolu rok nebo dvacet,jestli bydlíte spolu nebo ne,prostě nevera a vztah do jedné věty nepatří,nehledě na to,že po dvou letech byste měli být ještě šíleně zamilovaní

marton
27. bře 2017

@plksv právě jsem odeslala svůj příspěvek a čtu ten tvůj😉. My 45/47. Jako dost bych čuměla, kdyby manžel přišel a řekl..hele už jsme dost starý, jsme spolu od 17 let, zkusíme někoho jinýho, ne? Zlehčuji to,jasně. Ale naprosto s tebou souhlasím. Nejsem žádná naivka, vím, že se stát může cokoliv, ale připravovat se na to nehodlám.

plksv
27. bře 2017

@marton jako bych to psala já 🙂🙂.

keerka
27. bře 2017

To je zajímavá diskuze... Teda v teoretické rovině, ne úplně k příspěvku zakladatelky. Když se o tom doma s mužem bavíme, tak dokážu pochopit, že má touhu po sexu někde s někým jiným. Já jí nemám, ale dokážu pochopit, že může jít prostě jen o sex a nemusí to hned znamenat, že pro něj náš vztah není důležitý. Ale to neznamená, že s tím souhlasím a má to ode mě povolený! To rozhodně ne. Nejsem schopná tohle skousnout... Spíš nevím, jak bych se stavěla k případné nevěře tohodle typu. Ale radši ani nad tím nechci moc přemýšlet, snad nám to nehrozí 🙂

evulinka27
27. bře 2017

Zajímavá diskuze 😀
My se o tom s manželem hodně bavíme. O tom, kdo nás vzrušuje, s kým by jsme si to dokázali představit a s kým ne... Bavíme se o trojce - čtverce. Také o nevěře. Shodli jsme se na tom, že se to může stát. On by to z mé strany vědět nechtěl, já z jeho ano. Ale prý by mi to stejně neřekl 😀
Když spolu takhle otevřeně mluvíme, tak vím, co mám vedle sebe za člověka. Není to, že bych si malovala růžový svět a pak byla "v šoku". Oboum to moc vyhovuje.

anetka1701
27. bře 2017

Po patnácti letech vztahu, sedmi letech manželství, dvou dětech a společné hypotéce... Bych při zjištění nevěry svého chlapa s rozběhem kopla do zadku, zavřela za ním dveře a odmítla bych ho vzít zpátky!!! Co to je za blbost že nevěra ke spokojenému vztahu patří?? Jako že si páneček chodí šoupnout vedle a pak se vrací k teplé večeri a ženušce domů? A normální jako je????

kaja2016
27. bře 2017

@nandule20 Tak asi zalezi, co od toho vztahu chces (nezavazny vztah) a jaky jsi typ cloveka, jestli by ti treba taky vyhovovalo. Jako v mladi se ma experimentovat. Ale uprimne, ja si myslim, ze dospelemu zdravemu jedinci takovyhle vztah vyhovovat nemuze🙂

kaja2016
27. bře 2017

@anetka1701 Haha, no, asi tak. Hlavne myslim, ze pokud chlap maka a stara se o deti, tak na nejakou neveru ani cas nema🙂

alvapkota
27. bře 2017

A ty chceš mít chlapa co tě podvádí? To si první od které to slyším.

flamarion
27. bře 2017

Zajímavé...Jsou páry, které to takto mají nastavené a prezentují se tak, že jim to OBĚMA vyhovuje a že je to výsledek vzájemné dohody. Jenže! Obávám se, že to je jen taková "navoněná bída" a ve skutečnosti to v drtivé většině případů vyhovuje jen jednomu z partnerů - tomu, kdo si potřebuje čas od času zvednout adrenalin v krvi a sebevědomí nějakým tím dobrodružstvím, nebo má vysoké sexuální libido, v monogamním vztahu prakticky neukojitelné...Ten druhý to pak prostě snáší a stejně si myslím, že s tím třeba vnitřně není úplně srozuměn, leč nachází ve vztahu jiné výhody a benefity, které mu umožňují to nějak zpracovat a tolerovat...Ostatně, jakmile tuto tezi volného partnerství začne naplňovat i ten druhý partner, je najednou oheň na střeše a původnímu strůjci tohoto nápadu to náhle jaksi nevoní...Jsem zastáncem Plzákova axiomu: zatloukat, zatloukat, zatloukat...Pokud si někdo užije mimo manželství a jde o čistě sexuální záležitost, přičemž z druhého partnera nedělá veřejně blbce, ať raději mlčí, taková nevěra nemusí vztah nikterak ohrozit a případné doznání by všechno jenom zhoršilo...K zakladatelce: Přistupovat na něco takového ve tvém věku je úplně zbytečné a prodávala by ses hluboko pod cenou. Nemáš to v jednadvaceti absolutně zapotřebí. A navíc - zatím je to jen ve tvé hlavě, ani se nic neděje. Tak partnerovi nenabízej něco, čeho bys později mohla velmi trpce litovat a už bys to nemohla vrátit zpátky. Hoď se do klidu, věř si, zapracuj na svém sebevědomí a sebehodnocení. To je má rada.

marimax
27. bře 2017

@anetka1701 . Normalni to uplne neni ale kdyz cloveka milujes je umeni odpoustet!! a dulezity je si uvedomit co je dulezitejsi- nicit rodinu odloucenim kvuli tomu ze neudrzel v kalhotech nebo zatnout zuby, chvili to bude bolet ale kdyz se budou snazit oba jde to zachranit. Ted uz jenom sednout si spolecne a rict si pricinu nevery a vychodiska, hlavne zachovat chladnou hlavu. Drzim palce vsem!.. jen nezapomente na odpousteni, rozhodovani pak bude snadsi a najdete rychleji klid i pro sebe sami

alpal
27. bře 2017

@nandule20 Tak to je pak jasný, komunikace je základ. Chlapům se většinou nic řešit nechce, ale musíš to vyřešit. Normálně se ho zeptej, jak to mezi vámi vlastně je, ono je dost možný, že tě pořád bere jako milenku/ bokovku/ kamarádku a třeba si myslí si, že s tím souhlasíš. Chlapi jsou jednodušší, moc nepřemýšlejí o životě, o budoucnosti atd, takže pokud jsi mu to na rovinu neřekla, tak to nejspíš ani neví

rubi
27. bře 2017

Me osobne nejvic vadi, ze i v parech, kdy se nevera toleruje, nebo alespon prehlizi, jde opravdu zridkakdy o rovnopravnost. Vetsinou to totiz byva tak, ze pan je zaletnik a mazelka dela, ze o tom nevi, protoze je rada, ze se vraci domu ... nebo manzelka po prechodu uz nema na sexualni zivot chut a manzela jaksi pusti "ulevit si jinam". Ale aby se oba domluvili, ja si odskocim, ty si odskocis, to uz je vzacnost. Protoze pro chlapa, je to "priroda", ale aby mela zena milence to zas prrr :D :D :D Trochu jako ve filmu Muzi v pokuseni ...

Ja zastavam porekadlo " Jak ty me, tak ja tobe" ... ale abych cekala doma s veceri, az se vrati manzel o milenky, na to by si musel najit jinou blbku!

rubi
27. bře 2017

@evulinka27 Vy jste myslim v tomhle vyjimka, ale aspon jste v tomhle s manzelem rovnopravni ;)

anetka1701
27. bře 2017

@marimax díky za moralizování 🙂 Když člověka miluješ, je právě umění udržet ptáčka za zipem a nesnažit se rozbít vše, co člověk tak dlouho a složitě buduje kvůli chvilkovému adrenalinu. Chlap, kterej tohle udělá si prostě neváží svojí ženský. Pokud se už něco takového stane (vlivem čehokoliv - alkoholu, okouzlení okamžiku, nebo ho prostě svede), tak se to prostě stane jednou a každej chlap, kterej má aspoň trošku rozumu, by se za to styděl, důkladně zametl stopy a dělal, jako by se nic nestalo a nenechal by ženskou trápit tím, že mu to ujelo. Někdo, kdo ale takovouhle "akci" plánuje, dělá si půdu a ještě se tím chlubí, bere svou ženu jako onuci a ta si fakt zaslouží něco jiného, než být doma s nevěrníkem - který navíc velmi brzo zjistí, že když mu to prošlo jednou, jistě mu to projde zase...

flamarion
27. bře 2017

@rubi Tohle téma otevřel Viewegh i v Románu pro ženy a krásně tam obnažil klasický mužský přístup. Pro ilustraci dialog z filmu:
Laura: No a? Chlapi zahejbat můžou a ženský ne? (Oliver přikyvuje) Co?! Ty podvádět můžeš a já ne?
Oliver: Přesně tak. Je to úspěšně fungující model prověřený stovkami generací, tak se ho doprdele nesnaž měnit!
:D
Vypadá to jako nadsázka, ale chlapi to tak často opravdu vidí, jen se to málokdy odváží (před ženami, natož před těmi svými) nahlas pojmenovat. :D
Pak taky toto téma Viewegh rozehrál i v případu Nevěrné Kláry - chlap volnomyšlenkář, lovec, milenka na každým rohu, ale představa, že by mu zahejbala jeho slečna, ho tak sžírala, že neváhal klesnout tak hluboko, že na ní nasadil špicla...
Pokud má žena alespoň trochu sebeúcty, na něco takového nepřistoupí. Jasně, život není pohádka, nevěra byla, je a bude, ale na otevřené vztahy já prostě nevěřím. V 99,9% případů to jednomu z partnerů stejně vadí a dřív nebo později to začne skřípat. Nehledě na to, že milenky dokáží být velmi vynalézavé a urputné, když chtějí manžela nebo životního partnera některé jiné dámě přebrat. Málokterá se spokojí s věčnou rolí "té druhé"...A začnou dělat zle. A klepat se pořád, kdy mého muže nějaký jeho "zálet" odloudí úplně? Ne, děkuju. Pro rodinu chci chlapa, kterej si na žádné free modely nehraje, pokud uklouzne (všichni jsme jen lidé), bude držet hubu, bude se modlit, aby to neprasklo a bude se snažit, aby se to neopakovalo...

journals
27. bře 2017

Milenka co si stezuje na to,ze bude podvadena??? 😄 Holka,nezlob se na me za ty uprimny slova,ale jsi hodne mlada a naivni. Najdi si nekoho,kdo te bude mit opravdu rad a budete mit vztah nezalozeny na nevere jako takove.
A ne,normalni to fakt neni!!!

anelamates
27. bře 2017

Asi takhle nějak, že?
Manžel se ptá manželky: "Co bys dělala, kdyby se stala taková náhoda, že bys mě našla v posteli s jinou ženskou?"
- "A co bys dělal ty, kdybys mě našel v posteli s jiným chlapem?"
"No tak to pozor, pozor! Nepleť si náhodu s kur.vením!!!"

caverina
27. bře 2017

👏👍

blecha94
27. bře 2017

Pokud má ženská sebeúctu, nepodvádí, ani se podvádět nenechá. 😉