Chodíte oba rodiče na akce od školy a školky pro rodiče?

11. kvě 2023

Ahoj holky, zajímalo by mě, jestli když je ve školce a škole nějaká akce určená přímo pro oba rodiče ( samozřejmě nepočítám když spolu nežijete) chodí s vámi partner? Děti mají teď rozloučení se školkou, určené pro oba rodiče - případně babičky a je tam i oslava na den matek a den otců....
Rodičák pro prvňáčky, kde prosí, aby se dostavili oba rodiče.
Mě bylo řečeno, že zvládnu snad vše sama, tak proč by měl chodit, příspěvek dávám anonymně, protože se za to stydím a je mi líto, že ostatní rodiny které známe jdou společně a já jsem věčně sama a musím si vymýšlet, že je nemocný, nebo v práci, protože vlastně mi řekne že nejde a důvod žádný nemá 😔
A tak místo něj bereme s dětmi babičky a nebo mají s sebou jen mě...

missiinka
12. kvě 2023

Podle toho, zda máme volno. Bohužel jsme oba často pracovně vytíženi, takže se snažíme, aby alespoň jeden z nás mohl. Takže někdy jdu na tyhle akce já, někdy manžel. Kdybychom mohli, jsme tam oba, ale zatím nám to bohužel moc nevychází. Dcera je v 1.třídě a druhá ve školce je často nemocná. Ale doufáme, že se to časem zlepší a budeme moct někam i oba najednou 🙂

lenulacek
12. kvě 2023

Vždy oba dva 🙂 nikdy by si nenechal ujít besídku a nějaké vystoupení děti. Na tř. schůzky chodí jen jeden z nás

ada22
12. kvě 2023

Manžel se účastnil jen pasování na školáka a jednou vánoční besídky a pak nástupu do školky a prvního dne skoly. Rodičák chodím sama, když byly děti mladší, tak je někdy hlídal, někdy hlídala babička. U nás je to celkem normální, že na ty menší akce chodí jen jeden rodič. Většinou maminky.

angelinie
12. kvě 2023

Chodíme na akce školy a školky pokud možno oba. Manžel chce také vidět, jaké děti dělají pokroky apod., takže je spíš smutný, když nemůže jít. Ale to se stává málokdy, naštěstí máme hodně flexibilní pracovní dobu. U těch prvňáčků to asi i chápu, že chtějí na první schůzky oba, je tam hodně nových informací pro všechny strany, tak je určitě fajn, když si to poslechne i tatínek a může pak lépe pomoct s domácími úkoly apod. Jinak ale v dalších třídách už nevím, jak bychom to dělali, když máme 2 děti na stejné škole a schůzky jsou vždy pro všechny ročníky naráz ☺️ naštěstí nemáme v jedné škole všechny 3 děti 😁

zelenaesmolda
12. kvě 2023

Vzhledem k tomu,ze dneska se rozvadi polovina manzelstvi tak nikoho opravdu neprekvapi,ze jdes na akci sama.Nevidim duvod si cokoliv vymyslet.Je to jeho ostuda pokud muze jit a nema zajem,ne tvoje.

veruuu_kubesovic
12. kvě 2023

Chodím sama na rodicak, nebo maximálně řekneme babičce na školkové ci skolni akce, jsou přes týden a manžel jezdí na 4dny pracovně pryč a vrací se ve čtvrtek večer...
Zrovna včera byla besídka ve školce, tak syn řekl i babičce a já to natočila 😉

veruuu_kubesovic
12. kvě 2023

A jak zvládneš sama? Můj manžel doma není, kdyby doma byl, tak jdeme samozřejmě spolu, třeba na rozloučení se školkou u starší dcery jsme byli oba