Chování manžela. Přijde vám to normální?

9. lis 2022

Prijde vam normalni, ze mi manzel rekne, at jsem zticha, kdyz resime nejaky problem?
Jde o to, ze manzel ma svuj konicek, je v tom fakt dobry, jezdi po soutezich. Ale ted tomu venuje kazdy den a do toho dela v zamestnani smeny, no a my se vubec nevidame, pouze o vikendu. Jenze kolikrat i ten vikend na par hodin zmizi. Ja si ted prijdu tak trochu jako slamenna vdova, protoze v tydnu jsem sama s dcerou, a vidime se vlastne jen v sobotu pres den a v nedeli pres den. Ted nekolik vikendu v sobotu vecer jsme meli kazdy svuj program.
Dnes rano to vygradovalo tim, ze jsem chtela na jej v noci pockat az prijde z odpoledni, tak se ptam a on rikal, ze po odpoledni jde provozovat ten svuj konicek, tak se ho ptam, kdy jako budeme spolu spat, ze uz 3 tydny nic nebylo. Tak ze pry o vikendu. Tak mu rikam, ze jako na nej musim takhle cekat? A jestli je fakt potreba kazdy den travit tim svym konickem, ze me fakt vikendovy manzelstvi nebavi. Tak pry tomu nerozumim a mam byt zticha. A kdyz jsem se urazila, tak pry prehanim a vsechno si beru moc osobne. Jako ja chapu, ze k tomu aby byl dobry, musi davat nejake usili, ale co ja? Jinak jako tata je super. Jaky mate na to nazor?

zrzinda
9. lis 2022

Tohle pro mě není super táta. Můj manžel má taky spoustu konicku, které jdou proste teď na druhou kolej. Respektive jim nevěnuje (nemůže a co je důležitý - ani nechce) tolik casu, radši ho věnuje našim dětem.
Tohle je podle mě definice “super táty.”
A co se manžela tyce, k tomu asi ani nemá cenu nic říkat. Tohle jednání si fakt nikdo nezaslouží. 🤷‍♀️

darinka84
9. lis 2022

Tak profesionální sportovec neboucha noční, odpolední...? profesionální znamená, že jej to živí...tak asi mu to stouplo do hlavy tak,že zapomněl úplně na rodinu ? když předtím byl tak super... Důležité asi je jak to bude dál..po mistraku má jakou vizi?

barmil
9. lis 2022

Odpolední je 14-22, to jde jako vnoci do fitka? Pochybuji, takze to vidím na něco jako kulečník, nebo šipky.. A to pro mě není sport, ale hospodska zábava a ano, vím, že jsou v tom mistrovství.

michaela666
9. lis 2022

@barmil Taky si tak trochu myslím, že je to něco v tomhle stylu. K tomu pivo a společnost,...to se pak není čemu divit, že domů nepospíchá.

autor
9. lis 2022

@darinka84 ano, profesionalni sportovec chodi i do prace, zatim je vse v zacatku, hleda sponzory, zatim jich ma par a ty nam bohuzel najem nezaplati. A nekde si asi musi vydelat.

autor
9. lis 2022

@barmil boha jeho, nehraje zadny sipky ani kulecnik 🤦 dokonce ani nechodi do hospody a je abstinent 🤦

zmrzlinka
9. lis 2022

A nemá nějakou hezkou mladou trenérku?Kdyby mi manžel při řešení nějaké manželské krize řekl,že mám být zticha ,tak bych to brala jako vyraz totální neúcty ke mně.
Můj manžel taky sportuje + má náročnou práci.Ted je služebně pryč 10 dní.Ale jak to beru tak jak to je.Vim,že víc času trávit s náma nebude.Ale jako důvod k rozvodu to pro mne není.

autor
9. lis 2022

Zeny, uz to nereste, to nema cenu. Pisu jeste jednou, nechci resit, jaky je otec! Skoda, ze nejde ta diskuze smazat, protoze tolik jedu tady, no fuj... Jeste z neho udelate alkoholika a hrace automatu 🤦 a neco s penezmi 🤦

autor
9. lis 2022

@zmrzlinka nema 🤣 ale ma hezkeho trenera 😉🤣 no jako ja nad rozvodem nepremyslim...

michaela666
9. lis 2022

Tak se nediv, dáš sem půlku informací a potom se rozčiluješ. Napiš normálně co dělá, co dalšího vám doma nefunguje ( protože mám pocit, že to nebude jenom koníček) a třeba ti někdo poradí z osobní zkušenosti...Takhle si můžeme vymýšlet scénáře jak do telenovely. 🤦 Že jsi sem vůbec psala, když je to tak tajný.
Chybí ti momentálně sex? Tak si kup nějakou hračku, jsi velká holka to zvladneš. Až se chlap vrátí na směny, doženete to. Nechce sex? Tak si najdi milence nebo řešte poradnu, když to neumíte vykomunikovat doma a on s tebou mluví jak s podřízenou.

jelenice_zavodnice
9. lis 2022

Autorko: Co se tyce sportu a prace, verim ti, ze to tak je, jako pises, znam podobny pripad, kdy muz dela zamestnani a k tomu sport, ve kterem zacal byt dobry a jeste ho to bavi. Jen ten dotycny, ktereho znam ja, se pohyboval v okruhu MS a jednou ME. A taky verim, ze muze byt skvely tata, ze se diteti venuje kdy muze, ale je toho proste moc. Protoze presne takhle to mel i tento muz, o kterem pisu.
No a ted, k tomu problemu, on dost vypenil a ted je otazka, jestli to bylo poprve, nebo to zacne byt standard. Ma pred dulezitou soutezi a musi hodne zabrat? Chce se tomu venovat dlouhodobe, da se tomu vubec venovat dlouhodobe nebo je to sport, kde ma sanci uspet jednou, dvakrat a pak uz to mozne neni, uz je jedno jestli tam je vekove omezeni, fyzicka zdatnost nebo proste cokoliv jineho. A na tohle mi odpvidat nemusis, spis he to zamysleni pro tebe. A taky, co ocekavas ty, si ochotna tohle podstupovat casteji a byt mu oporou, podporou, nebo vis, ze to bude kratkodobe/jednorazove?
Nektere rady v diskuzi ignoruj, holky nejsou ve tve situaci, nebudou a nepochopi.

autor
9. lis 2022

@michaela666 evidentne tady nikdo osobni zkusenost se profes. sportovcem nema. Kdyby jo, tak mi prosim napiste zpravu, protoze tady uz to rozebirat nehodlam...

martinka_33
9. lis 2022

On bude zřejmě dobrý ráta ale nedobrý partner, když tráví s dítetem čas pokud to jde, ale pokud by se vrátil co dite spi, tak za tebou nespecha? No tak to te má dobře na háku 😢 Jako muj ex, ten byl (a asi pořád je) dobrý táta, ale kdyz mel trávit cas se mno u, to byl radeji v práci nebo v hospode 👎

autor
9. lis 2022

@jelenice_zavodnice jupi, konecne normalni odpoved, presne takhle to mame my, zname se? 🙈🤣
Ja jeste na vsechny tvoje otazky odpoved nemam, je to sport, kterymu se venuje od cca 16ti let a muze se mu venovat dokud mu to zdravi dovoli, samozrejme ma svoje kategorie, ale soutezi i 70lety. Jak pisu, vsechno se to sebehlo strasne rychle. Vypenili jsme oba dva. Ja vstavam rano v 5, takze kdyz se vraci tak ja uz vetsinou spim, kazdy den bych na neho necekala, proto chodi v noci ted. Rano teda s nami vstava, abysme se videli, me udela kafe, chvili si popovidame a dite vypravi do skoly, pak jde spat. Kdyz jede na odpoledni, tak se stavi za mnou do prace. Proste je toho na nas oba ted hodne a je to novy. Ted za mesic ho ceka dulezita kvalifikace prave na MCR. Pak si da chvili pauzu a pak zase najede na tvrdy trenink kvuli tomu MCR. Asi si to musi vsechno sednout, na obou stranach. A mozna mu trochu vylezlo sebevedomi 🙈 ale nikdy na me nevztahl ruku, ani naznak nejakeho nasili, to neakceptuju, by zkusil jednou. Ani nepije, nekouri, do hospody nechodi. Fakt ma jen nas a sport...
No a budoucnost? Hleda sponzory, at nemusi chodit do prace, ale v dnesni dobe proste na pytel. Chce samozrejme vyhrat na MS, pry letos jede pro zlatou. A jinak zatim dalsi plany nejsou, uvidi se...

gracinka7
9. lis 2022

Holky, existují i sportovci na vysoké sportovní úrovni, kteří chodí do práce. Ne v každém sportu si tím taky můžete vydělávat.

Pro autorku: budete si o tom muset nějak promluvit. Souhlasím s tím, že vás zanedbává. Nemohl by si přehodit směny tak, aby měl víc ranní? Že by třeba trošku zkrátil tréninky a tak. Nebo když má odpolední, ať vstává brzy ráno, trénuje a pak je s dítětem. Skloubit se dá všechno, ale musí se hodně snažit.

zmrzlinka
9. lis 2022

Tak může být taky unavenej, nervózní před zavodama a proto je nepříjemnej....tak ho ignoruj.Ja teď než manžel letěl na služebku na kterou se připravoval skoro měsíc mluvila minimálně 🤦😁Byl nervózní,měl hodně práce...
Já jsem nad rozvodem hodně uvažovala.Na druhé dítě mne ukecal,pak na psa....Nakonec dělá kariéru a veškorou péči o děti a domácnost i se psem hodil na mně.Brala jsem to jako zradu....Už jsem to nějak rozdychala....ale na Tvém místě bych ho zeptala jestli mu to zlato za to stojí....dítě vida málo ,Ty nejsi šťastná....

bara88
9. lis 2022

Tak v tom případě tě nechápu. Chceš ho podporovat ale vyčítáš mu to.

darinka84
9. lis 2022

S profi sportovcem zkušenost mám a takhle jak jede tvůj manžel se to dlouhodobé vydržet bohužel nedá... začne jej to zmáhat..v tom vidím největším problém, že zatím není plán či cíl v dohlednu.. sponzory může totiž hledat ještě velmi dlouho...a jak dlouho vydrží naplno trénovat, chodit do práce..a do toho začne evidentně krize doma..? Chce to trpělivost.. když cinkne zlatá, 🏅 je aspoň v tomto sportu reálné že si jej někdo všimne a sponzor bude?

somalicats
9. lis 2022

A když tu zlatou získá, tak co bude dál? Dost pochybuju, že se pak vrátí k rodině a vše pojede ve starých kolejích. Spíš si myslím, že dokud bude mít šanci na medaile, tak v tom bude pokračovat. Nikdy jste si spolu nesedli a neprobrali, co to bude obnášet v takovém případě?

autor
9. lis 2022

@zmrzlinka jo tak to chapu, to bych taky trochu brala jako zradu, deti a psa, mas muj obdiv, ja se tady hroutim z odpolednich🙈 Asi radsi nebudu doma drazdit a mluvit 🤣🙈 jako co si budeme povidat, ja jsem taky z toho nervozni, to je takova smesice pocitu, ze se asi nevyznam sama v sobe. Jsem na nej hodne pysna, lidi okolo se me ptaji, jak pokracuje a tak ale zaroven se o nej bojim a chci byt vic s nim.
On to bere tak, ze dite uz je pomalu ve veku, kdy ho rodice zajimat nebudou a bude samo litat po kamaradech, tak kdy jindy nez ted. Jako na jednu stranu ma pravdu. Kdyz bylo maly, tak se mu venoval opravdu na 100 %, prebaloval, krmil, koupal. Je na nej strasne pysny a zaroven i dite na sveho tatu. I me rika, ze me miluje a tak.
Asi tohle bude prvni krize 😒 ale tak po 16 letech asi mame narok co? 🤣 Takze me nezbyde nic jinyho nez to vsechno prekousnout a vydrzet.

veruuu_kubesovic
9. lis 2022

Můj muž jezdi na 4dny pracovně pryč, když se vrátí plnohodnotné se stará o naše děti = to je pro mě skvělý táta 👌 tvůj muž má "konicek" a doma je ještě min, než ten můj a je taky super táta? A kdy se věnuje dítěti? Odpoledne v práci, v noci koníček, dopoledne předpokládám spí...

zmrzlinka
9. lis 2022

Mne trvalo rok tu situaci přijmout.O rozvodu jsem uvažovala.Ale pak jsem si řekla,že by se mi tim asi víc skomplikoval život než mám....a nakonec rozvést se můžu kdykoliv....

autor
9. lis 2022

@darinka84 toho se bohuzel bojim, ze to neda fyzicky, ale neda si to vymluvit, pry tomu nerozumim, coz je fakt, vim o tom prd 🤷 nikdy jsem nic netrenovala, sport nemam rada. On jako po kvalifikaci bude mit pauzu, pak zase pred MCR bude naplno trenovat a pak pauza a pak zase pred MS a pak zhruba pulrocni pauza, s tim ze kdyz jsou pauzi, tak chodi jen 2x tydne.
On prave po minule sezone uz nejaky sponzory ma, ale to mu zaplati ten sport, takze by se jich hodilo vic. Ale jde to pomalu, vsichni ted, ze je blba doba, nikdo nevi, co bude po novym roce atd.

autor
9. lis 2022

@zmrzlinka presne, rozvest se muzu kdykoliv, to mas pravdu 😉 jsem rada, ze to u vas dobre dopadlo ❤️ treba budu mit doma jednou mistra sveta 🤣 a zatim me to stoji za to. Treba me jednou podekuje verejne a bude me do smrti smrtouci vdecny 🤣

zmrzlinka
9. lis 2022

Tak bude frajer jestli Ti veřejne poděkuje.Ja osobně si myslím,že vůbec netuší jak se cítíš...Je soustředěnej na sebe ....ale ber to jenom jako můj názor.Ale moc bych Ti to přála ♥️

autor
9. lis 2022

@zmrzlinka me zatim dekuje jen na fcb a na instagramu , ale i to potesi 🤣 ale uz nikdo netusi, co vsechno je za tim uspechem i pro tu manzelku 😒

zmrzlinka
9. lis 2022

Tak to je dobře 👍 To víš ,že si to lidi nespojí...

bara88
9. lis 2022

A nebylo by lepší aby ti poděkoval přímo tobě? A věnoval by ti trochu času?jako děkovat na faceboku?to je tak pubertální

autor
9. lis 2022

@bara88 Tak me to pubertalni neprijde. Podekovat sponzorum, podekovat rodine, ale v prvni rade svoji zene, protoze bez ni bych nebyl, tam kde jsem. Co je na tom pubertalniho? 🤔

bara88
9. lis 2022

To že ti děkuje přes Facebook ?a doma ti říká ať si zticha