Co to obnáší být Jehovista?

gabrielkka
18. čer 2015

Dobrý den maminky,
co to obnáší být Jehovista?

klami
19. čer 2015

@androsa mám úplně jinou zkušenost.

androsa
19. čer 2015

....to co píši nejsou drby, ale zkušenosti ze života a jak fungují vim z rodiny a vim take, co to v naši rodine zpusobilo a jak jsou tom, zejmena otec, ktery v rodine jehovistu vyrustal poznamenaní.......u nas v rodine volbu nemeli. Bud budou sdilet to co oni nebo by ho zrejme odvrhli...oni pod poklicku nenechaji nahlednout, proto vše vypada, ze se jen domnivame.....ale kdo chce v co věřit je jeho volba. Tohle je sekta, spiš by se mel kszdy nejprve podivat, co je sekta a potom mezi ne vstpoupit https://cs.m.wikipedia.org/wiki/Sekta#Charakter...

androsa
19. čer 2015

@klami já vam ho neberu. Mne zničila rodinu a niči nadale....proto mam negativni pohled a nazor. Celkove neuznavam žadne tskovehle skupiny kde to funguje na principu manipulace, tam o nic jineho nejde a urcite ne o dobro tech lidi. Ti sr citi dobře jen proto, ze našli konecne pratele a hodne lidi. Prozoze si umyslne vybiraji lidi v tomhle rozpoloženi.....a vidim to na rodine jak pekne s nimy manipuluji a nejsou to hloupi lide.

androsa
19. čer 2015

A to jim babicka mela v umyslu odkazat cely majetek.to bylo taky zajimave....

funnysunny
19. čer 2015

@klami S touto vetou absolutne nesuhlasim!!: V každém případě nikdo nemůže s jistotou říct, že nějaký pacient zemře, protože krev odmítl, nebo že přežije, protože ji přijal. Staci sa opytat par lekarov..transfuzia JE castokrat nevyhnutna!
Dalej otazka:Ako to,ze pozname pripady,kedy napr dieta chce odist z rodiny Jehovistov a tym padom mu hrozi zavrhnutie?? To sme si akoze vymysleli?

klami
19. čer 2015

@funnysunny každý má právo na svůj vázor. I vy samozřejmě můžete nesouhlasit. Když se zeptáte lékařů, každý vám řekne, že v první chvíli, kdy je velká krevní ztráta, je důležité doplnit objem, protože tělo samo instintktivně začne tvořit krevní buňky. Taky když se zeptáte špičkových lékařů, jeslti by dali svému dítěti transfuzi, odpoví vám, že ne. Krví se v mnoha případech plýtvá a transfuze se dávají rutinně, stejně, jako se rutinně dělá při porodu nástřih atd. Lékaři, kteří praktikují bezkrevní medicinu vám potvrdí, že při operaci, kde není použita transfuze, je nutné být pečlivější a nechovat se jako řezník, jak tomu bývá v jiných případech, kdy se pak transfuzí zaplácne špatně odvedená neprecizní práce operatéra.
K druhé otázce.. záleží na tom, co člověk myslí za slovem odvrhnutí. Každý má právo svobodné volby podle svého vědomí a svědomí a nikdo nemá právo kohokoli k čemukoli nutit. K tomu možná tady: http://www.jw.org/cs/svedkove-jehovovi/caste-ot... V neposlední řadě samozřejmě záleží na jednotlivci co a jak si přebere a praktikuje. Jak řekl jeden náš politik myslim: pro všechna náboženství a různé směry platí, že pokud se praktikují extremisticky, nevyjde z toho nic dobrého. Jsou lidé různí a podle jednotlivce nelze soudit celou společnost. To, že by někdo měl něco dělat určitým způsobem neznamená, že to tak opravdu dělá. V žádnym případě netvrdim, že jste si něco vymyslela. Abych mohla říct, že to tak u vás nebylo, musela bych s vámi přece žít.

gracinka7
19. čer 2015

@espada V tom děcáku se určitě bude mít líp než u nich ;)
Jinak ti, co jsou tady u nás, tak všichni prodali veškerý svůj majetek, peníze hodili na hromadu a žijí spolu... A nikdo z nich nepracuje. I když nechápu, jak to dělají :o

klami
19. čer 2015

@androsa v jakém smyslu s nimi manipulují? Já mám zkušenost, že se každý rozhoduje podle vlastního svědomí. K sektám něco málo tady: http://www.jw.org/cs/svedkove-jehovovi/caste-ot...

anushka111
19. čer 2015

@klami Bezkrevní medicína má ale své hranice, dle světových i českých kapacit, se dá využít cca při 1/4 operací a je třeba se na ní dopředu připravit, tj, většinou není možné jí požít v akutních případech. Jinak mám mezi lékaři pár známých a neznám nikoho, kdo by pro své dítě odmítal transfuzi při ohrožení zdraví či života valstního, natož dítěte.

anushka111
19. čer 2015

Mám zkušenost s jehovisty, a taky je dost negativní 😠

missveru
19. čer 2015

Vymývárna mozku v praxi ☹ Jsou to slabší jedinci, kteří z různých důvodů neodkáží fungovat v naší společnosti, a tak hledají jakoby "úkryt" před světem. Bohužel tím ztratí sami sebe, svoji rodinu, svůj názor, svoje myšlení... Všechny sekty by se měly zakázat.

gepe
19. čer 2015

@klami taky si muzu udelat web, dat na nej ruzne informace, napr typu ze Guru Jara je pan vsehomira a universa a urcite se najdou lide o tomu uveri 🙂 mj. jak dlouho sukni ci saty nosis? 😅
@missveru nerekla bych rozhodne ze pouze slabsi jedinci. Pamatuju si stale zive, jak kdysi mi u dveri zazvonil par jehovistu, mlady muz a stara moc mila pani uz od pohledu. A na cem on stavel? Ze pani prosla holocaustem! Uz jen diky tomu, ze jsem se tomu tematu/obdobi venovala hodne, pustila jsem se nim do debaty a osvetlila mj par veci, kdy i pani vypadala trochu zmatene jeho smerem nakonec. Bylo mi ji lito, aby ji takhle zneuzivali.

klami
19. čer 2015

@anushka111 taky jsem nepsala nic o stavu ohrožení života v souvislosti s odmítáním transfuze lékaři 😉

anushka111
19. čer 2015

@klami Váš předchozí příspěvek tak vyznívá, pokud tomu tak není, tak je to jen dobře 😉

klami
19. čer 2015

@gepe to může každej 😀 V dnešní době je těžký se na internetu zorientovat v závalu informací, co je pro člověka přínosný. A vždycky se najde nějakej trouba, co uvěří všemu, aniž by si to sám prověřil. Jestli ses chtěla zeptat jak dlouho nosim sukni nebo šaty, tak nevim, asi od narození mi maminka oblékala šatičky? 😀 Pokud to mělo být jak dlouhou sukni nebo šaty, tak nejraději nosim kalhoty 😉

missveru
19. čer 2015

@gepe Ale tu paní teda "dostali" protože zřejmě na tom psychicky hůř, nebo třeba byla osamělá... myslela jsem tím slabší ve všech možných směrech. Protože "normální" člověk je na první dobrou pošle někam, nemá potřebu si s nimi povídat, nemá problém jim říct ne. Mě zastavili na ulici několikrát (zajímavý, že až od té doby, co chodím s kočárkem!) a ono fakt není jednoduchý se jich zbavit, člověk musí být drsnější. Jednou mi jedna z nich vlezla málem do kočárku (jdou na to přes chválu dítěte) a na to já jsem citlivá, tak to si něco vyslechli 😀

klami
19. čer 2015

@anushka111 psala jsem: Taky když se zeptáte špičkových lékařů, jeslti by dali svému dítěti transfuzi, odpoví vám, že ne. Pokud to vyznívá, že v ohrožení života, tak lapardon 🙂)

gepe
19. čer 2015

@klami no vidis 🙂 a o tom to je. Pokud si clovek umi najit dost informaci, pouzivat mozek a umet si vytridit informace, tak nebude brat jako smerodatny zdroj ciste jen web svedku jehovovych 😉
Kalhoty jsou fajn 😉
@missveru spis osamela ☹ i presto mi to prislo o to vic jako prasarna ji vyuzit diky tomu ze prosla holocaustem. U nas nejcasteji zvonili, co chodim s kocarkem, tak me spis obtezovali cikani s pseudo parfemama a harikrisna 😀

missveru
19. čer 2015

"Taky když se zeptáte špičkových lékařů, jestli by dali svému dítěti transfuzi, odpoví vám, že ne." To je přesně to vymývání mozků, o kterém mluvím ☹

missveru
19. čer 2015

@gepe Mazec no, oni úplně ztratili soudnost a hrdost. Tady selhal stát, protože by měl chránit ty, co se sami chránit nedokážou.

klami
19. čer 2015

@gepe to s tebou souhlasim, ovšem pak ještě záleží na zdroji těch informací. V dnešní době předsudků a lidí, co záviděj ostatním nos mezi očima, neni lehká záležitost najít něco, co je pravda. Znám spoustu rodin svědků a s tím, co se tu píše, nemůžu souhlasit. Prostě mi vadí když někdo o někom říká něco, co není pravda. Ať jde o svědky nebo o kohokoli/cokoli jiného. Chápu ale taky, že má někdo prostě špatnou zkušenost. Žel, je to právě i o tom, že všude jsou jenom lidi a ať věří čemukoli, neznamená to ve všech případech, že se podle toho i chovaj.

stefanie84
19. čer 2015

@gracinka7 nezlobte se ale vaše informace nejsou zcela přesné. Znám hodně svědků, kteří mají svůj majetek, o který se dobře starají. Děti jsou dobře vychovávání a řádně navštěvují státní školní systém a lékařskou péči. A hlavně pracují, z něčeho se žít musí. Znám hodně zdravotních sester a lékařů, kteří pracují v nemocnicích i na JIP. Náboženská společnost Svědků Jehovových, je financovaná z dobrovolných darů, nikdo nikoho nenutí, aby přispíval.

funnysunny
19. čer 2015

@missveru Tak toto si vystihla velmi dobre.."Taky když se zeptáte špičkových lékařů, jestli by dali svému dítěti transfuzi, odpoví vám, že ne." To je přesně to vymývání mozků, o kterém mluvím

karlajasmine
19. čer 2015

Je sice pekne, ze ''je potreba byt pri operaci vice peclivy''.. ale jsou situace, kdy je transfuze krve nevyhnutelna.. autonehody, devastujici zraneni, nebo holt vice narocna operace, kde je tezke byt tak ''peclivy'' jak by si doktor pral..
Jiste, nektere zakroky se provadi zbytecne a neni jich malo, ale zasadne odmitat neco, co mnohym zachranilo zivot, je nesmysl.

funnysunny
19. čer 2015

@klami Poznam 2 rodiny Jehovistov a mozem povedat,ze su slusni a deti su v pohode.ALE o com tu piseme je,ze nesuhlasime s danymi zasadami Jehovistov. A to,ako sme uz vyssie viacere spomenuli - neslavenie narodenin,Vianoc...ved to musi byt strasne pre deti!!! A ziadne vety typu,ze dostavaju darky a pod nie su vyhovorky,ani nezakryju tento fakt! Ked si Jehovistka,tak si stoj za svojimi zasadami aspon a jednaj NAROVINU. Toto je vec,ktora ma stve na ludoch v roznych spolocenstvach....Ked mate raz zasadu neslavim Vianoce,ani narodky,odmietam transfuziu, tak staci povedat ano,je to tak a nie branit sa..Zvýrazňujete hodnotu rodiny, avšak ak by jeden z partnerov ohrozoval duchovný stav toho druhého, vtedy je povolená a potrebná rozluka... Toto mi potvrdila aj holka z rodiny Jehovistov. Kde je laska v tomto "nabozenstve?????"

krupykrup
19. čer 2015

zažila jsem v práci rodinu jehovistů,co nedovolili svému 3letemu dítěti transplantaci kostní dřeně (a to děti s akutní leukemií mají dobrou šanci na přežití), a nikdo s tím nic nemohl dělat....dítě je mrtvé....tak mi řekněte,co ej dobrého na jehovistech?NIC....nešťastní lidé,co hledají štěstí úplně na blbém místě,jak někdo může někoho tak zblbnout aby dělal tohle????

androsa
19. čer 2015

@klami ja o tomhle nehodlam diskutovat..,a vy jste u svedku Jehovovych? Upřímnou soustrast. Mejte se hezky, obhahujete je taky hezky 😇

funnysunny
19. čer 2015

@krupykrup ☹ ☹ ☹ vsetko je o peniazoch a autorite v sektach

krupykrup
19. čer 2015

@funnysunny a ta matka ještě řekla když umřelo,Pán Bůh to tak chtěl.....já jsem křesťan (upřímně věřící),ale tohle je na mě moc! S Jehovistama nikdy nic společného

androsa
19. čer 2015

@krupykrup řekla bych ji, že je vrah a zabila svoje vlastni dite, protože zijem v 21stoleti a mohlo by žit.......kdyby ona nebyla krava, no to bych nezvladla znat nekoho takto osobně v okolí......vim ale, že tomu tak věří....