Dcera se nechává vydržovat. Co byste poradili?

4. kvě 2020

Mam dospelou 29letou dceru, ktera se nechava zivit pritelem. Je zdrava, stejne ale nepracuje.
Nevim co delat, kdyz se ji snazim domluvit, prestane se mnou komunikovat.
Co byste poradili?

kami1984
5. kvě 2020

@avadake tohle je hloupost. Znám rodinu, kde dítě bylo hodně, učilo se, mělo rádo sport. Po 15roce se však dostalo k partě a dneska fetuje a rodiče neudělají nic. Mají ještě dceru a ta má spokojenou rodinu, dům atd. Přitom oba dva dostali úplně stejnou výchovu.

prezdivka
5. kvě 2020

Dej jí pokoj.

codal
5. kvě 2020

@kami1984 přesně, ono se prostě někdy stane, ani člověk neví jak. Je to smutný a pro rodiče určitě bolestný, protože i když se snažili, tak určitě cítí nějakou vinu. Ale někdy je to prostě i povaha a když se to sejde s blbou partou, průšvih je na světě.

kajalka
5. kvě 2020

@kami1984 Jako nemůžou být stejné děti, nemůže být stejná ani výchova. Takže v podstatě je to na stejné úrovni, jako “jak si vychováš, takové máš”. Já jsem také případ dítěte, které se zvrhlo matčiným představám. Taky by ráda, aby děti byly ve školkách a já do večera v práci. Jsem též doma a též jsem si vyslechla leccos o povalečích a příživnících, jí se rozhodně nebudu svěřovat, že si přivydělávám z domova, popř za prací vyjíždím, když je muž doma.

codal
5. kvě 2020

Jako pro rodiče musí být hrozně těžké vidět, že "dítě" dělá něco, co my vyhodnocujeme jako škodlivé, a když víme, že si může pěkně nabít nos. Těch situací, kdy si budeme trhat vlasy z rozhodnutí svých potomků bude v životě určitě hodně, důležitě je si uvědomit, že od určité doby nemáme právo jim do toho kecat, byť skřípeme zubama. Ale ono je to ve finále potřeba, člověk nemůže pořád ratolesti vodit za ručičku a umetat jim cestičku. Tak holt pokud se stane a ona se s partnerem rozejde a nebude moct třeba časem najít práci, tak si na tvá slova vzpomene a bude ji trvat déle než se uchytí a bude to velká životní lekce. Ale pokud je jinak šikovná, tak se i tak může vypracovat, to už bude záležet na ní. Každopádně chápu, že je náročné jen přihlížet a mlčet, ale ty sis svůj názor řekla a víc pro to udělat nemůžeš a ani bys neměla. Nech ji svému osudu, nevíš jak to mají, jestli to jejímu partnerovi vadí, to že to vadí tobě, neznamená, že on s tím má problém. Je to jejich život, jejich vztah, ale fakt rozumím tomu, že je to to třeba líto a nerozumíš tomu. Hlavne, aby vám to úplně nerozbilo vztah, protože se vzájemně budete celý život potřebovat.

izz76
5. kvě 2020

Je jí 29let!!!Nech ji žít jak sama chce, když se tě někdo ptá kde dcera pracuje, tak řekni, že je žena v domácnosti, má to štěstí, že ji chlap dokáže uživit. Já oprovdu nechápu tu potřebu montovat se dospělým dětem do zivota🤦‍♀️

zelenaesmolda
5. kvě 2020

At si pritel na ni udela zivotni pojistku.Jinak se jim do toho neplet,neni to tvoje vec

autor
6. kvě 2020

Ja to resim protoze nesnasim lenost. Je mlada a zdrava, ma pracovat a ne se jen valet doma. Je potreba vydelavat, takhle nebude nikdy nic mit. Nechapu jak to muzete obhajovat.

malenka3
6. kvě 2020

Nehodnotím tvoji dceru, do domácnosti jí nevidím. Ale chceš mi říct,že každá žena v domácnosti je líná a jedinou podmínkou toho, jak nebýt líný, je chodit do práce? Víš, kolik znám líných lidí, co mají zaměstnání? A kolik žen v domácnosti, které rozhodně líné nejsou@

shaun40
6. kvě 2020

@malenka3 Ano to jsem se pobavila z takovou jednou dělám ta je lína i koukat.Ale do práce chodi.A pořád nadává ráno přijedeme na šatnu eště se jenom převléka a už spomína všechny sproste slova.😂

llluckaaa
6. kvě 2020

Pokud má chlapa, který ji živí a uživí, a ona mu zatímco je v práci dělá útulný domov, tak proč ne? Hlavně že to vyhovuje oběma. Lidi se nerodí proto, aby chodili do práce 😀 Chudák dcera, jestli musí ve 29 poslouchat máme, jak je líná, jak se nemá válet doma a že nebude nikdy nic mít a že mámá řeší, co tomu řeknou lidi 🙄 Asi se nedivím, že se o tom s tebou už nechce bavit.

autor
6. kvě 2020

@llluckaaa Tedy podle vas je to v poradku? V mladi je potreba pracovat kdyz mame silu. Nikdy nic mit nebude. Nechapu tohle mysleni.

llluckaaa
6. kvě 2020

A já nechápu tvoje myšlení. Co by na tom mělo být v nepořádku? Lidi mají žít takový život, který je udělá šťastnými. Ne život, který jim nadiktují rodiče a "co by tomu řekli lidi". V mládí, ve středním věku i ve stáří je potřeba dělat to, aby byl člověk spokojený. Neexistuje jediná cesta k tomuto cíli. Ty ji neživíš a nešatíš, takže to neřeš. Je to na ní. Chápat to nemusíš, prostě to toleruj. Je to její život.

versatilka
6. kvě 2020

pokud byste ji živila vy, pak si můžete stěžovat. Ale neživíte, tak nemáte na co. Je opravdu zajímavé, že člověka, který je v domácnosti hodnotíte jako líného.. Znám plno takových co chodí do práce a nehnou tam brvou a pak dost těch, kteří jsou doma a teda rozhodně se neválí. Já bych skoro i řekla, že se klidně realizuje, ať už jakkoliv, ale vám nemá potřebu se svěřovat. Ne každý má potřebu honit se za penězi.

teeerez
6. kvě 2020

A jak vubec vite, ze se "jen vali doma"? Mluvite s ni jake maji plany do budoucna a jak vypada jejich domacnost? Uslo mi, co dela pritel, ale jestli je bez problemu uzivi a naopak se domluvili, ze je pro ne oba dulezita naklizena domacnost, napeceno, navareno, ale zaroven po vecerech pohoda, tak co je na tom spatneho? Jak dlouho jsou spolu? Neplanuji treba zrovna rodinu? Treba uz se snazi o miminko, ma se hnat na par mesicu do prace? Treba jsou domluveni na velke rodine ...
Vite o vasi dceri vse nebo jen resite, ze se nechova jak se podle Vas ma? Neni dulezitejsi, aby byla stastna?

tulikiss
6. kvě 2020

a proc je v mladi potreba pracovat... to rekl kdo... kdo urcil ze musi makat a nemuze si zaridit zivot podle svych predstav. uz neni komunismus, ze se muselo delat, jinak nas donutil stat. chapu ze je tezke odprostit se od toho co nam nekdo tolik let tlacil do hlavy, ale je jina doba. kazdy at si zije podle svych predstav. nekdo ke stesti nepotrebuje praci a je stasny jako zena v domacnosti a nekdo zase musi delat 16 a vic hodin denne jinak se citi neuzitecny. kazdy je jiny a kazdy at dela co se mu libi. vy ji nezivite tak proc se porad starate. je to jeji zivot, boze zenska nechte ji dychat, do ceho dalsiho ji budete kecat... kdy se vdat, kdy mit deti, cim je krmit, jak je vychovavat....

autor
6. kvě 2020

Nezlobte se, ja se vam tedy opravdu divim. Vzdyt mit vlastni penize a moct koupit co chci, dale duchod, uraz, rozchod nebo rozvod...? Ja se nestacim divit kolika lidem to prijde normalni.

malenka3
6. kvě 2020

Já se divím zase tomuhle zpátečnickému a komunistickému myšlení. Navíc zjevně odpovídat jen tomu, komu se ti hodí.

autor
6. kvě 2020

@teeerez Je jenom doma, uklizi, vari. Jeji pritel pracuje, vydela dobre ale to neni duvod byt doma. Jenom zneuziva situaci a nechava se vydrzovat. Deti nevim, kdyz tak snad jen jedno, doba je zla. A jakou bude mit materskou? Zadnou. Bude mit jenom rodicovsky a co kdyz se rozejdou? Nechapu jak to muze brat tak lehkovazne?

autor
6. kvě 2020

@malenka3 Nezlobte se, kdyz odpovim tak to plati pro vsechny, nema smysl na kazdou jednou zpravu odpovidat zvlast.

malenka3
6. kvě 2020

Osobně bych si tipla, že o jejím reálném životě víš kulový. Protože matce s takovým přístupem bych neřekla vůbec nic.

autor
6. kvě 2020

@malenka3 Jak byste to vy jako matka resili?

kajalka
6. kvě 2020

Co furt chceš probůh řešit? 🤦🏻‍♀️

autor
6. kvě 2020

@kajalka Vam by to bylo jedno?

kajalka
6. kvě 2020

Jedno.. hlavně bych byla ráda, že mám dítě zdravé a jestli je spokojené. Možná bych mu řekla, čeho se do budoucna obávám a víc bych se nemontovala.

autor
6. kvě 2020

@kajalka Tedy chcete rict ze je v poradku kdyz mlady clovek sedi doma a nechava se zivit? Prominte, ja se stydim za takove dite.

tulikiss
6. kvě 2020

chudak dcera... jako vy jste vazne milujici matka, kdyz napisete, ze se stydite za dceru, protoze je v domacnosti....

autor
6. kvě 2020

@tulikiss Jsem milujici matka a proto chci pro deti to nejlepsi. Co chcete bez penez, bez prace? Co budoucnost? Duchod?

tulikiss
6. kvě 2020

tak duchod je to posledni co bych resila, az nase generace bude mit duchodovy vek, tak zadne duchody nebudou. a vy vite jak to vidi do budnoucna. vite jeji plany, jestli uz nechce pracovat nikdy, nebo je to proste jen ted na nejakou dobu. ocividne penize ma od pritele tak to neresi. pisete ze jste milujici a proto chcete nejlepsi, ale kdo vam dal patent na rozum a urcil ze jen to co vy si myslite je to nejlepsi. neni snad pro dceru nejlepsi t,o ze je stastna a spokojena. to by prece mel chtit kazdy rodic i kdyz treba dite nezije podle nasich predstav ,hlavni je ze je stastne, zdrave a spokojene. nase predsudky jsou jen nas problem.

izz76
6. kvě 2020

Především není v pořádku kecat do zivota dospělým dětem, ty ji živit nemusíš tak se tím nezatěžuj a nech ji ať si dělá co chce.. Možná ti to holka dělá naschvál, když vidí jak te to rozčiluje.