Dospělé dítě partnera, vy a vaše malé děti v 1 domácnosti

sheima
8. zář 2013

Jak řešit s partnerem když začínáte být právem alergické na jeho dítě.Podotýkám je to jeho miláček.
Nicméně budí vám malé děti,tahá si do bytu i pět dospělých kluků na vodní dýmku(pro nás s dětmi cizí lidi),propadl ale pořád má dovoleno tahat se po stodolní,minule poblil co se dalo...doma nepomůže...Mhd?Nikdy..to ttínek půjčí auto a já těhotná musím pěšky s dvěma dětičkama či tím mhd,a já jsem ta mrcha....
Vrcholově sportuje..prala jsem denně čtyři várky jeho prádla plus civil,tehdy jsem ještě chodila do práce,íala mezi školkou,pecí,žehlením,nikdy slovo vděku..arogance,a když už večer jsem chtěla mít partnera u stolu a popovídat si kdo si nepřisedne nepřepne mi program na sport,s notasem a nenechá nás chvilku být....
Teď už jsem to nevydržela,a v devátém měsíci těhu řeším stěhování.....zítra si jdu pro klíče...a proč..skrze nevychovance!Partnera miluju..pukne mi srdce až budu balit ☹

ve24
8. zář 2013

bohužel, asi žárlí, nebo je v nejhorších letech. Podle mě, je jedno, jestli je plnoletý, nebo menší dítě. Vždycky budete pro něho ,,macecha", málo která maceška je super a snese nevlastní dítě.

xveronikaxx
8. zář 2013

@sheima já se divím spíš partnerovi, že nezakročí a nebere na tebe ohled... plně chápu, že toho máš plné zuby..přijde mi to od partnera dost sobecké, že nevidí, co se doma děje..

tvarohacek
8. zář 2013

no syn je stejný jako skoro všichni dospívající v jeho věku, ale prostě není tvůj a je těžké jeho chování, které navíc manžel toleruje, přijmout. asi by chtělo sepsat nějaká pravidla pro společný život, na kterých byste se společně i s manželovým synem shodli.
o tom, že manžel má syna si jistě věděla a přece do vztahu šla, asi bys měla být ta vstřícnější, je to situace, která není lehká pro nikoho z vás.

petrajurinova
8. zář 2013

@sheima zdá se, že máte doma pořádně rozmazleného sobeckého spratka, který zapomněl dospět. Vzhledem k tomu, že je dospělý měl by si ty klíče od vlastního bydlení sehnat spíše on. Pokud je to vrcholový sportovec, tak bez příjmu určitě není a pokud má dost peněz na flámy na stodolní, tak ať si holt místo tří večerů v té opičárně zaplatí svůj nájem v garsonce.

@tvarohacek to že si vzala chlapa s děckem neznamená, že musí držet hubu a poklonkovat frackovi, který se neumí chovat - pokud si po sobě dospělý člověk není schopný uklidit co zasviní a poblije, pokud si dovolí k malým dětem dotáhnout partu feťáků a začoudit jim byt a nemá ani tolik slušnosti, aby se zeptal jestli rodičům nebude vadit, když jim přepne televizi, tak rozhodně není na místě nějaká vstřícnost.

anushka111
8. zář 2013

Většinou se nevlastních dětí zastávám, ale tentokrát opravdu ne. Jsem přesvědčená, že nevlastní dítě vás nemusí milovat, dokonce vás může i nesnášet, ale mělo by se k vám chovat slušně. Nicméně obávám se, že v tomhle případě je to na otci syna. Jediné co bych vám poradila je ještě jednou si s otcem všechno probrat, pokud možno v klidu ( i když v devátém měsící to jde samozřejmě hodně těžko). Možná že ani neví, že vás to tak trápí, někteří chlapi jsou v tomhle opravdu nedovtipní. Klidně bych se po takovém rozhovoru vklidu sebrala a šla pryč, nechala mu čas, aby mu to mohlo dojít. Je dost pravděpodobné, že až zjistí, že by o vás taky mol díky rozmazlenému synovi přijtí, rychle otočí. Držím palce ať vše dopadne k vaší spokojenosti 😉

berenika39
8. zář 2013

je dospělý? nebo ještě ne? v tom je docela rozdíl, ale každopádně - bezohledně se nemůže chovat, at je mu deset nebo dvacet. partner na to reaguje jak?

nnell
8. zář 2013

Kluk dělá jen to, co mu okolí dovolí, a jak se zdá. okolí mu dovolí vše, já bych tedy v první řadě viděla chybu v partnerovi, že situaci nechal zajít tak daleko, ale za druhé i v zakladatelce diskuse, ona opravdu (doufám!) věděla, že si brala muže s dítětem, tak nechápu proč se teď diví, řekla bych že tohle chování není záležitostí pár posledních měsíců, ale že to tak by\o pořád, jen když @sheima nebyla těhotná, tak se jí to tak osobně nedotýkalo 😉 Trochu se obávám, že vlastní matky si tohle chování nechávají v klidu líbit a pak je oheň na střeše,když se ti někomu (oprávněně) nezdá :-ú

seny83
8. zář 2013

řekla bych taky že je to na partnerovi, co píšeš ten klluk je nevychovaný hulvát a nechápu že tvůj partner s tím nic nedělá a i kdyby dělal tak hold málo nebo špatně.. já jsem vyvdala 2 děti, holka 13 a kluk 17, kluk bydlím přes 3 roky s náma a nedokážu si ani předstvait, že by takové chování svého syna můj manžel toleroval a kdyby jo, nebyla bych s ním, tady nejde jenom o chování mladého ale i o to, že tatínek si s ním neumí dát rady... takže tady bych se balila a šla pryč hned, i když věřím s dětma to musí byt strašné... kolik je vůbec klukovi let?

seny83
8. zář 2013

jo a pokud jde o přepínání tv, tak to jsem mu zakázala sama a už to víc neudělal a pokud jde o praní, to pere pračka, ne já a pokud nemám zrovna spoustu času a nenudím se, tak si mladej žehlí svoje věci sám, hold ho učím samostatnosti... ale možná mám taky štěstí na hodné nevlastní děti...

sheima
autor
9. zář 2013

@tvarohacek Byla jsem vstřícná dva roky..a nebudu podporovat takové chování už ani den..je to hnusné vůči těm malým dětem...

sheima
autor
9. zář 2013

@seny83 Jsem ráda za názor někoho kdo ví o čem mluvím..bůh ví že jsem se snažila... a dělala vše ...některé věci na úkor těch mladších nebudu tolerovat už ani den....myslím si že v skoro devatenácti letech(by milostpán mohl své chování změnit!)
A partner mě opravdu štve ..že to vidí,kolikrát jsem ho prosila ať zajdou třeba na pivo a popovídají si ,nenásilně...bohužel..hrách o stěnu a teď se velice diví!

sheima
autor
9. zář 2013

@ve24 Macecha?Pár příkladů...když jsem vařila,syn nesnáší určité přílohy,vždy jsem zvlášť pro něj vařila jinou,miluje sladké..pekla jsem každý den,učila jsem já holky toleranci k sourozenci,chodila mu fandit na zápasy....dala mu na řidičák....taky bych chtěla takovou macechu :( 😖

sheima
autor
9. zář 2013

@nnell Nene...já se snažila od začátku že to tak nejde ..domluvit jim...a tak jako já jsem věděla že má partner syna ..oni oba věděli že mám dvě holččičky...
moje druhá malinká je společná....a když mé dvě menší děti se naučili tolerovat změny..protože my jsme se stěhovali z vlastního bytu k nim,my jsme přestupovali ze školky a školy,
a pokud desetiletá holčička umí sklidit nádobí,zajít s košem a pejskem..tak si myslím že je velice nefér...vůči ní když to ten starší nedělá..
To nemluvím o přihlídnutí na tu menší...prostě dál asi bez komentáře...
chtěla jsem jen respekt jako partnerky jeho otce a toho že jsou doma malé děti..mladý muž má pro sebe svou vlastní koupelnu,obyvák,a pokoj se vším vybavením..a je mu to málo!

sheima
autor
9. zář 2013

@berenika39 Bude mít devatenáct!
A není to žádné utlačované dítko..na osmnáctiny dostal řidičák,má pro sebe vlastní pokoj,koupelnu a obyvák..se vším vybavením...
Napečeno ,uvařeno!

sheima
autor
9. zář 2013

@anushka111 Děkuji.Probírám..
Nenacházíme řec..asi to nevidí..nechce připustit chybu....už nevím....
opravdu slovo macecha na mě nesedí opravdu ne..viz mé předešlé odpovědí nad touto i ostatním maminkám...(ať se neopakuji)

sheima
autor
9. zář 2013

@petrajurinova Děkuji....moc....
Kolikrát jsem obviňovala opravdu sama sebe....
A já tolerovala opravdu spoustu věcí..myslím si že tolerovat menší sourozence a pár věcí nebylo tak moc...viz přečíst odpovědi co jsem napsala i zbývajícím maminkám..opravdu jsem nebyla macecha ..spíše naopak..:( O to více to bolí!

ve24
9. zář 2013

@sheima Tak nechtěla jsem se Vás dotknout, ale lepší je slyšet vždy názor všech stran. Každý vidí tu svou pravdu. Proč syn teda nebydlí u matky?

sheima
autor
9. zář 2013

@ve24 Vlastní matka je alkoholička...střídá chlapy a už bydlela snad v deseti bytech..ani jeden neplatila dodnes za ní platíme dluhy a výživné dluží od synových 12 ti let.....
Já čekala tehdy dalších 5 let abychom jej neranily(do 17 let syna),kdy konečně jsme mu byly představeny já a holky z toho jedna z nich je sestra vlastní,takže myslím že já jsem taky nesla obět a vše respektovala...tak jsem čekala opravdu jiný přístup...za dobrotu..ach jo :(

blahova_andrea
9. zář 2013

@tvarohacek to, že věděla, že má chlap dítě neznamená, že si od něj musí nechat s prominutím srát na hlavu. manžel si pořídil novou rodinu a měl by se věnovat oběma, měly by platit pro všechny stejná pravidla a právě proto, že ona jako macecha má oslabenou možnost autority, by ji měl manžel podporovat. a je jedno kolik dítěti je.

sonka.77
9. zář 2013

@sheima Myslím, že jsi se "obětovala" příliš. Chlapečka jste rozmazlili. Zvykl si na plný servis, ve všem se mu ustupovalo. Teď bude těžké s tím něco udělat. Ale musíš, zaveď tvrdý režim, ať začne fungovat a nebo ať si jde bydlet do pronájmu.

sheima
autor
9. zář 2013

@sonka.77 Děkuji..nicméně bohužel...ustoupím znovu..a dnes si jdu pro klíče od bytu ...naštěstí tady kousek.ať holčičky mají své školní zázemí a kamarády....zítra úřady ,elektrárny.....a snad jednou pochopím proč měl dospělý muž (již teď) přednost před malými dětmi.......

blahova_andrea
9. zář 2013

@sheima tedy já před tebou smekám! já jsem taky nevlastní máma, nebo jak se říká macecha, děti v péči sice nemáme, ale ani o těch víkendech nebo prázdninách si nemohou zdaleka tolik dovolovat. jasně, jsou mladší, ale cepuju je jako svoje vlastní. když jsou u nás, tak musí ctít naše pravidla. a to jsou u nás fakt jen občas, takže by jim člověk výjimečně mohl povolit kde co. což u nás v praxi vypadá tak, že je režim dne jiný než když tu nejsou, že mají právo se vyjádřit ohledně jídla, zábavy atd. svět se netočí jen kolem nejmladšího, tatínek si je samozřejmě snaží užít a dovolí jim, co já bych svému nedovolila. ale sprostě se prostě nemluví, bez dovolení odejít nesmí, vyzouvat se musí, převlékat a uklízet po sobě...prostě to, co je to základní (a pro ně často udivující), to po nich vyžaduji. nerozlišuji v tomto svoje a nevlastní. koupím zmrzlinu jednomu, koupím ji všem, hračku má ten, co si ji vzal první a ten druhý musí poprosit a počkat až ji dostane, ne ji vyrvat. úplně tě chápu. proč by tvé malé děti měli umět bez problému dělat to, co starší dospělý fracek ne. mě taky zaráží, když můj 20m syn uklízí po skoro 10letém bráchovi 😀 když má špinavé ruce, jde si je sám automaticky umýt a ty starší musím posílat xkrát. kdyby žili u nás, aby si jim chvíli trvalo než by si tu zvykli, protože já bych proti tobě macecha fakt byla. já bych takto neustupovala, nevycházela až tolik vstříc...já jsem pro jednotná pravidla pro všechny pod jednou střechou. je mi jedno jestli čí je to dítě, i kdybych hlídala neteř nebo syna kamarádce, tak bych základní věci chtěla po všech stejně.

blahova_andrea
9. zář 2013

@sonka.77 PŘESNĚ!!!!

sonka.77
9. zář 2013

@sheima taky řešení, když to nejde vyřešit jinak, tak bohužel takhle. Třeba to tvému manželovi dojde. Co na to tvoje stěhování vůbec říká?

sheima
autor
9. zář 2013

@blahova_andrea Chtěla jsem mít doma úplný stejný systém....něco za něco,udělám si povinosti a můžu si přece dělat co chci..a respektovat to že nejsem nějaký póvl ale přece jen partnerka jeho otce ...
pár jeho perel:
Až mi budeš předávat auto..(?????podotýkám mé,)aby bylo čisté....
Jé taková čokoláda (holky dostaly k svátku myslím) ta je pro ně škoda!!(??????)
Celý den hrál na počítači hry(já s horečkou byla v práci,již jsem čekala nynější miminečko,takže unavená,rychle letěla do školky a nestačila jsem se zout..orosená a mával mi před obličejem zda mu nevyžehlím věci na stodolní?????????(zalapala jsem akorát po dechu)....a v obyváku samozřejmě tři kamarádi a smrad z vodní dýmky.....a to jsou jen útržky...
Nebudu se hádat více doma...těším se už na klid....

sheima
autor
9. zář 2013

@sonka.77 Je mu to líto.Zaplatil mi kauci a první nájem..a zařídí dětem pokojíček...ono nejuhrůznější na tom je že my dva se milujeme......ale nejde se vymlouvat na to slovy:Já u toho nebyl,já to neslyšel..atd...mám opravdu dost práce s menšími než se dohadovat o kousek tolerance se starším....:(

berenika39
9. zář 2013

@sheima a manžel se jen tak vzdá tebe a malých, aby se nedostal do konfliktu s dospělým synem? tomu nerozumím, přiznám se.
jestli je mu devatenáct, nepotřebuje žádnou péči. vůbec. možná studuje a nevydělává, tak finance jsou problém,ale jinak? chceš machrovat, můžeš, ale sám....
Sice jsem nebyla macecha, ale s novým současným partnerem jsem začala žít, když staršímu bylo 17. Nebylo to vždycky úplně jednoduchý, ale domluvili jsme se tak, aby to vyhovovalo všem. U nás tedy absolutně žádný mamahotel nefungoval, každý dělal něco, spíš parta, abychom si usnadnili život a měli čas na koníčky a tak. Pak přišel malý a velký si pomalu začal vydělávat, a tím pádem přispíval na domácnost jako já i manžel. A pak se po dvou letech odstěhoval. Ve svých 21. A hele, žije. 🙂))
Mě to přijde nefér, abys ty utíkala před dospělým, který je nezodpovědný, ze strany manžela by to pro mě byl podraz jako hrom.Nezkusila jsi manželovi dát ultimátum? Pokud ano a on si před rodinou vybral dospělého syna, pak je to špatně a děláš dobře, že mizíš.,....

blahova_andrea
9. zář 2013

@sheima já myslím, že jsi se neměla nechat zotročit hned od začátku. to byla chyba, protože jak se to nastaví, tak se to pak už hooodně těžko přeučuje. my doma o těch víkendech taky často bojujeme a malinko ustupuju, protože jsou tu děti na chvíli, beru, že si je táta chce užít a ne je vychovávat, tak občas mlčím a myslím si svoje. i tak to ale vidí můj syn a ovlivňuje ho to a za chvíli mu těžko budu vysvětlovat proč oni můžou a on nesmí, že? ☹ bohužel...často to všichni vidí tak, jak tu bylo psáno...věděla jsi do čeho jdeš, tak drž hubu a krok, můžeš si za to sama. já si ale myslím, že i při naší nejlepší dobré vůli je většinou vina prostě na tatíncích, protože oni jsou ti, kdo mají být spravedlivý k oběma svým rodinám, oni jsou ti, kdo mají udržovat pravidla a autoritu. my na to často sami prostě nestačíme a je to logické dítě, které kašle na to, co říká vlastní máma, přece nebude poslouchat cizí ženskou.

sheima
autor
9. zář 2013

@berenika39 Ultimátum jsem dala... 😖

sheima
autor
9. zář 2013

@blahova_andrea Plně s tebou souhlasím....a věta věděla jsi do čeho jdeš je větou tak hloupou..copak někdo může předvídat povahu,chování druhých...a tak dále...
A taky..mé děti dodržují co mají,jsou k tátovi slušné a hodné a milujího...(má starší dcerka je z mého prvního vztahu)a respektují..tak proč by nemohl syn?