Hádky s manželem ohledně financí - práce v těhu

kacenka1111
2. led 2012

Ahoj, asi se potrebuju vypsat, ale budu rada za jakykoliv nazor. Dost se s manzzelem hadame o penize. To je asi v kazdem manzelstvi, ale u nas je to trosku jine. KDyz jsem manzela poznala, mela jsem skvelou praci. PO nejake dobe ale potreboval odejit do jineho mesta kvuli velmi dobre praci. Sla jsem. Pracovala jsem mesic tam, z toho prvni tyden jsem dojizdela pres 100 km denne. Pak uz jen asi 50km. Co by clovek pro lasku neudelal. Jenze on dal nepochopitelne vypoved z prace a sli jsme opet zpet do puvodniho mesta. Jelikoz delal 6 let v jedne praci a jinych zkusenosti moc nemel ( v oboru to uz neslo ), byl doma pres pul roku. Na UP a s min. podporou.l Ja to same. Jelikoz z tohoto mesta pochazim a jsou tu tak tri az pet firem a vsechny jsem uz vyzkousela ( bud prace nebo alespon pohovor, kde prislo zamitnuti ), neni sance neco poradneho sehnat. Mohla jsem dojizdet do okolnich mest, ale na to nebyly penize. Ani kdo by pujcil do zacatku. Pak jsem si nasla praci, cekala dva mesice navic, slibovali hory doly, vydrzela jsem. Slo o podvodnou firmu, coz jsem nevedela. Vydrzela jsem i toto. Jenze pak zjistili, ze jsem tehotna a ve ZD me vyhodili. Skoncila jsem na UP a nemam narok ani na socku ( trvale mam na meste kvuli matce ), ani na podporu (vycerpana) atd. Manzel je veden na UP, ale pracuje par mesicu, jenze za 12 tis. sice kazdy den na osmicku, ale jeho penize si vydela kazda zenska a i uklizecka ma vic. Podotykam - ma z predesleho manzelstvi 2 deti a alimenty 5tis. Nas najem cini 9300. Bydleli jsme v ruine a doplaceli 10 za plyn vdy po zime atd., takze kkdyz jsme zjistili, ze jsem tehu, s pomoci babi jsme si zaplatili kauci a najem a bydlime lepsim, kde uz nic doplacet nebudeme ( pokud nepocitam, ze se muze objevit nedoplatek napr. za elektriku treba 500kc, ale setrime ). To ze mame kazdej jedny kalhoty nebyt babi, tak se nenajime, beru jako dan, kterou prekoname a bude lip. Jenze problem je v tom, ze me nikdo nezamestna - mohu si privydelat pouze 4tis hrubeho, z toho na konkretni brigadu projezdim 600 mesicne, kde je jidlo do prace. Takze mi zbude 1tic. To nas nevytrhne. Manzela neustale buzeruju, at si najde jinou a lepsi praci, ze je otec skoro tri deti a ze by se mel postarat, kdyz me vyhodili, ze muzu pomoct az s rodicakem, ze proste to dopadlo jak dopadlo. Muze si najit lepsi. I se snazi dostat zpet do oboru, ale vy tyhle dobe to u armady proste nejde. K ppolisum nemuze, nema maturitu. Neustale se hadame kvuli tomu, ze me se nechce makat ( nevim, kde na to prisel ) a on se nejak nechce hnout, nebo ja nevim, co. Ceka jen na armadu a nic jineho nehleda. Tvrdi, ze ano, i par emailu poslal. Ale prijde mi, ze se neustale vymlouva. Nedostanu z nej nic, jen ze si mysli, ze ja jsem flakac a on ze dela vsechno. Bezvychodna situace. KDyz odmitnu tuhle brigadu, ze litr nam je k nicemu v pomeru buzerace v praci, dojizdeni s prestupama a neni mi uplne koser a za pouhou 1 tis., tak jsem opet flakac. Ale ze on ma rti deti a vydela deset, to uz mu neprijde diviny. A ted babo rad.

kacca7
2. led 2012

@kacenka1111 jenze kdyz ti uz plno veci vycita kdyz si tehotna, tak myslis ze ti to prestane vycitat jak se prcek narodi? myslis ze se zmeni? ja myslim ze tezko, protoze porodem to nekonci, pak to bude tezsi a tezsi...

sedivka
2. led 2012

@kacenka1111 je to opravdu dane jen penezi? Sams jsi tu psala, ze jste kazdy jiny, ty akcni, on pecivál... Kdyz to tak vezmes, znáte se chvilku, jste spolu teprve dva roky a ty už o něm nijak pekně nemluvíš... Určitě se to muze zlepšit, pokud je to jen krátkodobá krize, ale nejak tu postradam zakladni respekt jednoho k druhemu a to, že ti vadí už i maličkosti trochu značí to, že láska už (minimalně ted) nekam zmizela...

romca13
2. led 2012

@kacenka1111 tyhle problémy nejsou jen o penězích,,,, i kdyby vydělával 20 000,- jeho chování se přece nezmění nebo ano?? sázet nepřestane, přestal by ti vyčítat, žesi chceš koupit kuře?? věnoval by se tipo večerech? teď jste sami dva,ale až bude dítě i to dítě bude potřebovat otce, který se mu bude věnovat, hrát si sním, mazlit ho,,, a ne jen aby seděl u PC a sledoval zápasy,,, takového otce dítě nepotřebuje,,,

kacenka1111
autor
2. led 2012

@salsiccia ty salatky delala a kupovala babicka....klidne rypej, taky sveho muze nestrim a ja jsem vdecna za kazdej nazor....nepotrebuju tu mazat med kolem pusy....chci to vyresit, poslechnout si nazory a to vsech typu...dobre spatne, mazajici med, nadavajici, rejpave....a sama si udelat obrazek...ano pomluvila jsem ho a ted se stydim, ani jsem to nemela v umyslu....ale ja tu nemam kamaradky, vsechny mi zustaly v praze....manzel me naucil byt spolu krom prace 24 hodin denne...mam jen mamu a babi....taklze slyset nazor nekoho jineho a smet se tu vykecat je blaho pro dusi...proto mam treba tak dlouhe kecanicko v kazdem prispevku...tohle jsem ptrebovala a pokud nemam pravdu a muzu za to ja, reknete mi to....proto je tu ta diskuze....

kacenka1111
autor
2. led 2012

@romca13 kdyz jsme se poznali, vsechno chtel kupovat rozhazet, porad jsme nekde byli....pak si uvedomil, ze ma dluhy, rozvedl se, dostala jsem ho z beden, ukazala mu, ze se da zit lip a ze nema hazet flintu do zita, ze spolu to zvladnem....a pak se zacal takhle menit....

mitote
2. led 2012

@kacenka1111 spise nez uzasnyho muze bych rekla ze mam muze, ktery me opravdu miluje a ktereho miluju ja... ale jestli pro tebe je laska to ze ty na nej nadavas a on ti nedovoli nic koupit, tak ti preju hodnestesti

sedivka
2. led 2012

@kacenka1111 myslíš, že se fakt zacal menit? kdyz si nasekal dluhy, rozhazoval.... ted na utraceni nema a stejne rozhazuje dal za zbytecnosti (sazeni)...opravdu se zacal menit, nebo ti jen spaly ruzove bryle vlivem toho, ze ty nemas praci a mate tedy maly prijem?

kacenka1111
autor
2. led 2012

@mitote to je prave to, potrebuju otevrit oci....a to se ted docela deje 😖

romca13
2. led 2012

@kacenka1111 co jsou bedny ? jsem asi tupec,,,

kacenka1111
autor
2. led 2012

@romca13 automaty 😀

romca13
2. led 2012

@kacenka1111 jen je škodal, že otevíráš oči až je mimi na cestě :(

mitote
2. led 2012

@kacenka1111 nezacal se menit, jen je porad stejny a tys to pres zamiloanost nevidela...lide se nemeni a ani je nezmenime, ovlivnit vychovou se da max 10% a to jen projevu chovani, ale samotny charakter je nemenny... spise bych rekla zes byl azamilovana a mela tzv. ruzove bryle, ktere bohuzel muze mit clovek az dva roky a pak si toho druheho idealizuje...

kacenka1111
autor
2. led 2012

@sedivka no to jsem si az do tehle diskuze myslela....proste potrebuju prijit na to, co se stalo....a to sama s MM ktery odmita diskutovat a babi, ktera ho neustale brani a matkou, ktera zase mlci, pac si za to muzu sama, asi tezko vyresim....proto jsem tady

kacenka1111
autor
2. led 2012

@mitote fakt myslite, ze jsem si to vsechno jen namlouvala? 😢

romca13
2. led 2012

@kacenka1111 a jooo,,, no to tě mohlo varovat,,, málokdo se z toho dostane úplně,,,jestli tedy rozhazoval peníze, už když jich měl víc,,, tak teď když jich má míň rozhazuje trochu méně,,ale výsledek je stejný,,,, nechci nikomu radit, vím, že rady se dávají mooc hezky,ale ve finále udělat něco může být mnohem složitější,,,ale v tvém případě bych si hoonem rychle začala shánět jiné bydlení a začala zjišťovat nové možnosti, on jiný nebude,,, snqd jen horší,, automaty, sázení, to je stejné jako alkoholismus, drogy,,,,

mitote
2. led 2012

@kacenka1111 nemyslim, ruzove bryle fakt existuji, zrovna tento semestr jsem mela ve skole Psychologii souziti v manzelstvi a rodine. Ruzove bryle mame na zacatku vztahu kazdy a pak postupne procitame a bud s tim clovekem zustaneme, ze nam jeho chyby nevadi a klape to, nebo nezustaneme a v horsime pripade u tebe zustaneme i kdyz to stoji za ho.no. Je to vedecky dokazano, ze to muze trvat az dva roky, taky nam pan profesor kladl na srdce, ze uzavirat manzelsti do dvou let od seznameni je sebevrazda... (i kdyz ja jsem toho prikladem teda 😀 ).

romca13
2. led 2012

@romca13 nevím, jestli sis to všechno namlouvala, ale pokud už v době ,když jste se poznali byl závislí na automatech tak jsi nemohla čekat, že se hraní vzdá úplně,,,,

sedivka
2. led 2012

@kacenka1111 uprimne, z toho co jsi tu napsala, mi prijde ze je porad stejny, akorat ty sis to ted uvedomila. Dluhy uz mel, moc velkou financni zodpovednost tedy nema. Pracovat na sobe nechce, skolu nedodelal ani na treti pokus a do dalsiho uz ho nedostanes. Ma sklony k tomu byt zavisly na automatech / sazeni, omezuje te mimo jine i na tom, co si muzes koupit k jidlu, nerespektuje te a jste financne zavislí na přibuzných...to by dospelý chlap nemel dopustit...

kacenka1111
autor
2. led 2012

@romca13 jo, jenze o tom vsem, kdy nam babi nasr...tolik penez, pomohla nam no ja proste mela jsem se rozhoupat driv☹ asi mate pravdu...asi mi spadly ruzove bryle, vsechno mi dochazi, jen jsem to neumela nazvat....pred mesicem nam babi pujcila penize a ja se ted rozhodnu jit pryc....ona tohle krom toho "pidi" sazeni nevi....to by ho odsoudila byvala a me taky....ja proste nevim.....

mitote
2. led 2012

@kacenka1111 no jasne....co si o tobe pomysli babicka a okoli, kdyz od nej odejdes...no jo, to bude vazne strasne 😀 ty vole, ser na ostatni a zacni se zajimat o svoji budoucnost a dveho ditete a jdi mu sbali kufry...co si bude myslet okoli je snad sumak ne? Je to tvujzivot a nikdo jiny ho zit nebude

kacenka1111
autor
2. led 2012

@romca13 zjistila jsem to az po nekjakem case a prekvapilo me, jak rychle se z toho dostal...jak to vsechno zvladnul....kvuli me....ale je fakt, ze na to ze je dospelej, se teda nechova....a jediny jeho vysvetleni je, ze jsem si mela teda vzit milionare...ale treba mi vzdycky prinese krasdnou kytku, narozky, svatek, mikulas, mdz 😀 ....proste on je divny ale pak se najendou bum a strasne prekvapi.......

no nejdriv ho pomluvim, pak zase obhajuju...dam si facku 😀

kacenka1111
autor
2. led 2012

@mitote jenze ja bez nich momentalne nepreziju....az bude rodicak, bude to jiny

kacenka1111
autor
2. led 2012

a proc vlastne po tom vsem obvinuje me? ze si mam najit milionare a ze se flakam? to minejde na rozum

romca13
2. led 2012

@kacenka1111 tak pokud babi neví, co je zač, tak je jasné, že ho hájí,,, pokud se opravdu rozhodneš od něj odejít, tak jí to řekni,,,

mitote
2. led 2012

@kacenka1111 takproc babicce vse nereknes a nejdes k ni? hledas jen duvody proc to nejde odejit od nej

sedivka
2. led 2012

@kacenka1111 manzelstvi neni o kytce 4x rocne, ale o respektu a spolecnem reseni problemu! Tak momentalne bez babi neprezijes, pokud te prijme, tak bys ji to jednak mela rict, aby vedela do ceho jde a taky myslet na to, ze pokud odejdes a budes u ni, tak uz ale vsechno delas pro sebe a dite, uz ne i pro nej...

kacenka1111
autor
2. led 2012

a je taky fakt, ze normalne by me manzel po tom vsem pokud me miluje a chce to mimco, litat v oblacich a nadavat na ty lumpy co me vyhodili a utesit me ze to zvladne, ze je chlap a treba i bych sla makat, poikud se neco najde....

kacenka1111
autor
2. led 2012

@mitote jo, to si bohuzel uvedomuju.....

evaamy
2. led 2012

@kacenka1111 ahoj, nepřečetla jsem úplně všechno, ale z tvého muže rozhodně nemám dobrý pocit. větší problém než je jeho nezaměstnanost mi přijde spíš ten jeho "přístup". chování ani peníze nemá tak co s ním.. jestli by ti samotné u babičky nebylo líp a třeba by sis našla časem i nějakého jiného-lepšího!

kacenka1111
autor
2. led 2012

@romca13 to je prave to, jak psala mitote, asi neustale hledam duvody, proc to neudelat....jakmile to udelam, uz to nevezmu zpet...a taky se stalo, kdyz jsem si s babi chtela promluvit, pac mi nadava, ze ji nerikam pokud mame problemy nebo pravdu, ze se na me rozkrikla, ze proc ho pomlouvam...treba jako s tou schrankou.,.,.,.apod...proste jsem pak za spatnou ja....matka zas rika, ze to nehodla poslouchat, ze ona se rodicum taky nesverovala....a tak jsem si asi namluvila, ze je to tak spravne