Jak byste reagovali, kdyby známí měli v bytě parazita?

monulka93
15. led 2015

Co by jste dělali nebo jak byste reagovali, kdyz by jste zjistili ze vasi známí nebo kdokoliv z rodiny mel doma v bytě nejakeho konkretniho parazita?Já jsem asi posera nebo precitlivelá ale myslim ze takove veci neni radno nechat jen tak odbyt ja celkove nemam rada hmyz nebo takovou hle nejakou havet.Vim ze je to blba otazka a mela bych si vedet rady sama a neptat se tu trapne vas moudrych zen,ale jsem tak trochu poseroutka a nedokazu se tomu postavit celem.Nechci aby k nam chodili a tim padem nechci aby to sem zanesli to je cele.Vim zejsou horsi veci ,ale zrovna tohle me ted trapi a je to problem jako kazdej jinej.Zkuste mi poradit nebo prosim o vase nazory jak byste se chovali v teto danné situaci.Děkuji PS:Nejradeji bych se odstehovala minimalne 350 km daleko :(

kacca11
15. led 2015

Řekni to na rovinu i za cenu toho, že se pohadate. Když se budeš vymlouvat na těhotenství, bude se to táhnout dál až výmluvy dojdou.

tarra27
15. led 2015

@kacca11 ale ona ani není zvedavá na návštevy po porodu, pokud jsem to dobře pochopila....a i už říkala dříve proč....

já bych když je ted těsně před porodem, se nesresovala...ale jen omezila kontakty....a pak až bude mimi na svete, tak to řekla....ale v klidu.....a ne aby se ted hádala s mamkou, která ji je schopná dát facku.....to nemá význam...nechala bych to po šestinedelí....

monulka93
autor
15. led 2015

@mahev Ano to je sice pravda,ale to jsem zrovna resila to ze se o me nezajima rodina jako celek az na brachy.Protoze jsem to zjistila vcas tak to pisu hold az dnes aby to bylo tema oddelene a resilo se to lepe.Ja se s mamou stykala casto to je fakt ale napsala jsem to zkracene ze jsem jako u ni porad ale nechtela jsem to rozpytvavat.My sedavame treba na cole nebo jsme na prochazce proste neutralni puda da se rict.Ona sice tvrdi ze se nemusim obavat ohledne navstev u ni ale ja jsem se bala tak jsem k nim jednoduse nechodila.A s bratry si pisu porad takze jsem se i dozvedela ze se u nich nic nezmenilo za tu dobu co jsme se nebavili a ted tu dobu tehotenstvi jsem u nich nebyla ani oni u nas.Bydlime tu tri mesice meli jsme garzonku jinde a ted bydlime ve stejnem meste.Jde o to ze za mnou by se nestavili ,ale za synem mamincino pritele kterej ma taky rodinu za nima jezdi porad a pisou jim volaj a me ani nenapisi.Myslela jsem kdyby se mama stavila pro me ze pujdem ven na prochazku a tak.Jen jsem to napsala jednoduse.

dracula
15. led 2015

Já bych řekla, že jsem více na pořádek než oni a že mě tedy štěnice vadí. Takže se budeme setkávat , ale ne v našem domě a ne u nich. Třeba někde venku. S miminkem na procházku atd.

Mám to taky za sebou, ale v podobě kouření tchýně a tchána. Normálně jsem jim řekla,že k nim chodit s miminkem nebudu, když doma kouří. U nás jsem zakázala kouřit. Nakonec doma kvůli vnukovi nekouřili a celkově už jejich dům nesmrdí nikotinem. Ještě, že se vnuk narodil. Ale manžel v tom prožil dětství jako pasivní kuřák.

monulka93
autor
15. led 2015

@tarra27 Ano souhlasim,jo nezajima se moc o me ,ale to je ted co bude pak az se narodi vetsinou to byva ze s prichodem miminka se vse zmeni a ja myslim ze se muze klidne stat ze k nam bude chtit chodit.

lucisa
15. led 2015

Švagr se švagrovou si koupili bazaru kus nábytku, takovou klekačku a za nějakou dobu zjistili, že jsou jak oni, tak děti poštípaní, bylo to hnusné. Pořád nechápali, co se děje, mají totiž doma i kočku, tak nejdřív mysleli, že je to od ní, ač po venku nechodí, veterinář ji několikrát prohlížel a nic.
Po návštěvě lékaře jim dr. řekl podezření, že to vypadá na štěnice, tak se informovali na hygieně, co s tím a pak to byl mazec.
Celý byt vystěhovali, vše, v čem mohli zůstat, letělo ven - koberce, sedačka, matrace, cokoliv s polstrováním, veškerý dřevěný nábytek se napouštěl nějakým sajrajtem, rozebrali celou podlahu a vyhodili - kupovali novou a v místě ohniska, které objevil deratizér, šla dolů i omítka až na cihly.
Jako fakt drahá sranda a rozhodně to musí dělat odborníci, objevili je i v místech, kde by je běžně nenašli a navíc i ve stadiu, kdy ještě nebyly "činné", ale v nějakém stadiu či co, takže by byl třeba nějakou dobu klid a pak by dospěli tyto.....
Nepodceňovat a nezvat domů, natvrdo říct, že sis o tom vše zjistila a že dokud k nim nedojde odborná firma a nevyčistí byt, protože sami to nemají šanci zlikvidovat, tak k vám nemůžou, nehodláš pak přece s malým miminkem trávit čas někde v provizoriu, zatímco celý byt by byl vzhůru nohama? Nehledě na finanční stránku, myslím, že bys určitě ty "vyhozené" peníze raději dala na mimčo nebo na společně strávený čas .....

tarra27
15. led 2015

@lucisa to je masakr.....a chudáci bráchove, že tam v tom žijou...

kacca11
15. led 2015

@tarra27 nějak mi uniká smysl tvé reakce na můj příspěvek. Budu ráda za vysvětlení, díky.

tarra27
15. led 2015

@kacca11 myslela jsem to tak, že souhlasím s tím, že je dobré a vhodné jednat narovinu, ale pokud ji je její matka schopna dát facku - snad jsem to pochopila správne, že to tak napsala....tak bych ted když bych byla v zakladatelčině kůži ve 32tt se s nima nehádala a proste stopla návštěvy...jen bych si max zavolala po telefonu...a nic nehrotila, aby ještě nebyla na nervy a nerozjel se ji předčasně z toho stresu porod...to že tam nepujdu bych řešila po šestinedelí, až bych mela srovnane hormony, s mimčem zajetý system a už by mi nehrozil dřívejší porod...

snad jsem to napsala ted líp, promin.

cbabu
15. led 2015

@petrusew Peti my měli štenice bohužel buď kluci z tábora.nebo nevím, nejsme žádné prasata není to záležitost špíny. Zkoušeli jsme vše až jsme koupili takové plynové jakoby bomby a vykourili ložnici dvakrát musim zaklepat uz je to 2 roky a je klid!!!! Záleží.V jakém jsou rozsahu pokud v menším jako.u nás první.náznak.a uz jsem hledala lze svépomocí zlikvidovat.pokud ve větším opravdu odborník je třeba.

kacca11
15. led 2015

@tarra27 V pohodě, takhle s tím souhlasím 🙂 díky za vysvětlení.

Klidné bych to řekla jen do telefonu, až by chtěli přijít,

petrusew
15. led 2015

@cbabu to je jasné, problém je ten, že domů se ti to dostane jedna dvě :-/ a jak se máte Baru?

lucisa
15. led 2015

@tarra27 jací bráchové? nespletla sis mě s někým? 😀 😀 😀

tarra27
15. led 2015

😉 @lucisa já dnes píšu nejak nesrozumítelně, asi proto, že spěchám. prmin......k tobě myslím komentář, že to je masakr až takhle čistit byt....a bráchové jsem myslela zakladatelku, že jsou chudáci, že oni nemají na výběr a žijí v tom.

monulka93
autor
15. led 2015

Ano brachove to maj nejhorsi to je fakt ja bejt na jejich miste tak se asi zblaznim.Ten 23 lety se muze odstehovat praci uz ma jen musel pockat az mu prodlouzi smlouvu a pujde prej pod firmu je totiz zamestnan pod agenturou a ten mladsi 15 lety to je teprve chudak.Nemuzu mu pomoc a to me mrzi.A jeste neco....vite co mi rekla mama??To se podrzte prej ze je blbost se s nima nebavit jen kvuli nejakým broukum a to me dorazi nejvic ze to srovnava jako kdyby to byl blbej komar ci co!!!!Co se tyce penez na tom spatne nejsou tech mají dost jen je neumi pouzit na ty spravne (dulezite) veci.Stavi barak a nemaj na toto...kdyby neotaleli a resili to co nejdrive byl by klid.A je jasne ze se stydi za sebe proto nechtej volat firmu.Jinak vám vsem mockrat dekuju, ze jste byli ochotne se vzit do me situace ono je to neprijemne resit to, kdyz cekam sve prvni miminko, ale nekdy si clovek nevybira zivotni situace.Horsi vsak je ze se treba rozhadame nebo spis mama se mnou ja umim resit zalezitosti v klidu a budem se potkavat presto vsechno na ulici protoze bydlime ve stejnem meste,ale budu to muset prekousnout.Nejradsi bych uvazovala o velke zmene a opravdu se odstehovala nekam jinam.Mozna by to pro nas bylo lepsi i pro mimi.

monulka93
autor
16. led 2015

A je to tu dnes rájo mi máma napsala automatickou smsku ,ze se proste kolem 7 vecer stavi.Jestli mam cas nebo naladu to nezohlednuje proste prijde tak jako tak.A to nevim jak se vymluvit nechci se moc rozcilovat i kdyz mam nervy uz ted ale nechci mit vetsi.....

hedusska
16. led 2015

@monulka93 napis ji že jsi unavená , nebo neco takovýho a pak se nekdy sejdete osobne mimo byty a řekni ji to narovinu že se bojís

monulka93
autor
16. led 2015

To sice napsat muzu, ale neni to reseni,muze prijit zitra nebo kdykoliv jindy.A vymlouvat se porad stejne to asi nejde.Neni ani chapava ona by rekla, ze tu chvili to preziju, ze u me dlouho nebude.Vim bylo by lepsi ji to rict na rovinu sice by to byla katastrofa a znovu znicene rodinne vztahy ,ale ja si nemuzu moc dovolit se stresovat a rodit driv nechci. ☹ Nemame takovy vztah ze me i ona respektuje jako ja ji....jak uz tu nektera psala ze to ma tak ze kdyz napise ze ne tak proste ma klid u nas to tak neni.Proto jsem odesla hned po skole k priteli skrz jeji chovani a neuctu ke me.Jednou mi rekla ze si k ni nic dovolit nesmim ze ona je ma mama a ja jsem jen dcera.To me dorazilo docela dost a zacinam pochybovat o tom jestli me ma vubec rada kdyz mi tohle rekne!Proste me bere jako neco min nez sebe samou, ze ma jen ona navrch to je smutne :(

guinea
16. led 2015

@monulka93 Monulko, fakt s tebou soucítím, to je hrozná situace. Jestli tě máma nerespektuje (a to bohužel rodiče dost často své dospělé děti nerespektují, pořád je vidí jako fakany, co musí poslouchat), tak by se za tebe měl postavit tvůj přítel. Zavolat jí a na plnou hubu jí říct, že ty potřebuješ klid, a vzhledem k té havěti u nich doma že oni k vám nesmí. Že je mu to líto, ale prostě je k vám domů nepustí. I za cenu toho, že se rozhádáte, ale ono je myslím v tomhle případě lepší se s mámou nestýkat a neřešit pořád dokola tenhle problém, a mít těhotenství v klidu.

No a dnes prostě v těch 7 nebuď doma, a nebo zamkni a dělej, že spíš. Jestli klíče má, tak vyměnit zámek.

monulka93
autor
16. led 2015

Klíče nastesti nema.A pritel ma odpoledni a uz pred tim to resil on a to byl spatnej proto ho nesnaseji od te doby co jim rekl ze pres jeho prah nevkroci, takze proste to zbude dnes na me a dal uz to bude docela kruty, ale co se da delat proste asi tak jak si to napsala bych to mela udelat neni jina moznost.Sice bude remcat az se nekdy potkame treba v obchode nebo tak ale s tim pocitam tak jako tak.Ja vim tezko jinak radit ale jsem rada ze se muzu sverit aspon vam a nejsem na to sama.Nejhorsi je ze nejsem jedna s tech ktera sedokaze postavit vlastni mame a vyresit to opravdu aba byl klid jsem sice dospela ale porad mam z mamy strach a neprijde mi to normalni....Budu se muset postavit tomu celem nic jineho mi asi nezbyde!

tarra27
16. led 2015

@monulka93 napiš mami nezlob se, ale nesavuj se...já jsem unavená a doktor mi doporučil klid. Já se ozvu a pak se nejak domluvime. Šmitec konec. a neotevírej. vypni zvonek.

tarra27
16. led 2015

@monulka93 já si myslím, že to moc řešíš. Proste se na to vyprdni, i když to není snadné, neotravuj se s nima...máš chlapa, který stojí při tobě...a co ona ti může??? V závěru nic a vůbec když ji nepustíš....neotevřeš atd....

tarra27
16. led 2015

@monulka93 mimo jine, já se jednu dobu takhle bála táty...třeba jen proto, že jsem mu nevzala hned tel....v závěru zjistíš, že co...tak bude naštvaná,....ale svět se nezboří....máš výhodu, že máš muže který je při tobě...nejsi sama.... 😉 a nejduležitejší je mimi

monulka93
autor
16. led 2015

Ajeste jsem se chtela zeptat muze se to chytit treba jen kdyz jsem s tim dotycnym clovekem treba venku? to asi ne ze?Kdyz pujdeme vedle sebe nebo kdyz se obejmeme?

monulka93
autor
16. led 2015

@tarra27 Ano já uz jsem takova vzdycky ,kdyz mam neco v hlave tak se stresuji snasim stres spatne jsem spis melancholicka povaha.No to je fakt nemuze mi nic mas uplnou pravdu takze normalne ji napisu ze at se nestavuje...

aklin
16. led 2015

@monulka93 V obdobné situaci se nacházím už přes 3 roky, kvůli tomu navštěvuji psychologa. I když jsem se odstěhovala stejně to nic nevyřešilo. Zpočátku jsem si myslela, když se odstěhuji konečně budu mít od rodiny klid, bohužel jsem se zmýlila. Pořád si myslím, že by mělo fungovat, že rodiče budou brát svoje děcka stejným dílem. Velmi vtipné, v moji rodině tohle vůbec nefunguje. Když jsem nechtěla jít na svatbu kreténskýmu bráchovi, protože si bral jehovistku, rodiče mě začali vydírat, to jsem opravdu nějak přešla. Když jsem se měla vdávat já a řekla jsem narovinu, že tam nebude ten idiot, to bylo teprv vydírání, kdy jsem se málem psychicky zhroutila, cítila jsem se jako zvíře lapené do pasti. A nejhorší na tom všem je, že rodiče mi ve všem lžou nebo mám aspoň takový pocit. A věřim v to, že když se mi to narodí, na mě se doslova vyprdnou. Díky tomu jak se ke mě chovali, chodím k psychologovi a psychiatrovi. Moje rodina úplně psycho. Však jednou v hádce mi otec řekl, že patřím do blázince, tak nějak se mu splnilo jeho přání. Nejdůležitější je postavit se jim, nebát se následku, nemít strach, řekni mám svou rodinu, však je nepotřebuji. Vím, že je to hodně těžké, ale opravdu není jiná možnost. 🙂 A přesně toto si říkám i já. Naštěstí mám manžela, který mi pomáhá,.

monulka93
autor
16. led 2015

@aklin Ahoj to me mrzi ze mas takove trapeni máme to tezke ....tak ja tez uvazuji uz nejakou dobu o psychologovi ale nevim kde hledat abych treba neprebrala.Ze znamych tam nikdo nechodi tak nevim..ale urco najdu dobreho doktora.My dve mame spolecne aspon to ze mame milujiciho muze ktery nas podrzi jinak by nas to vsechno psychicky smetlo.Tak jsem odeslala mame sms jak mi dnes poradila tarra 27 a presto ze jsem se uklidnila a odeslala jsem to s pozitivni naladou tak mi to nejak nepomohlo.Proste po tomhle uz vim a jsem si jista ze s moji mamou to nema smysl a s ni se clovek nikdy nedomluvi po dobrem.Po te mi zavolala a servala me jako psa ja uplne vyjukana jsem to necekala proc ji to paneboze tak vadi.Mluvila jsem s ni uplne normalne v klidu a ona mi sdelovala proc ke me chtela jit.Tema na pet minut ani ne a pak mi strasne vycitala no kdyz k tobe nemuzu tedy jit tak hold ti musim extra zavolat!!Ja uz nemuzu Rvala na me tak ze mi prislo ze mam volani na reproduktoru :( Koncim takhle ne,se mnou jedna jako bych ji neco udelala to uz neni normalni ze se urazi kvuli takove normalni veci ze proste hold zavola proste jak rikam zadna ucta vse podle ni a kdyz neco ma byt podle me tak me nerespektuje!!Nemam uz co na to rict.

aklin
16. led 2015

@monulka93 s tím psychologem neváhej. Taky jsem ho vyhledala aniž bych ho nějak znala od známých. Už vím, že jsem udělala dobře. Moc mi pomohlo., když jsem si sepsala věci z čeho mám strach a co mě trápí. A toto jsem rozebírala se svým manželem a také i s psychologem. Už jen když jsem si to sepsala, jsem si dodala trochu odvahy. Vím, že tě teď užírá rozhovor s mamkou, máš pár týdnu před porodem, měla by ses více soustředit na předporodní období. Snadno se mi to říká, dokážu se vcítit do tvé situace. V současné situaci ti jedině pomůže psycholog, vyhledej ho co nejdříve. Rodiče nezměníme, ale můžeme změnit sami sebe. 😉 Snad jsem ti dodala trochu lepší náladu a zvedla kapánek sebevědomí. 🙂

monulka93
autor
16. led 2015

@aklin Proste udelat zasadni krok ve svem zivote a promazat a udelat si poradek v seznamu lidi,zmenit cislo,a odstehovat se jinam a nikomu nic nerikat.Ano zlepsila jsi mi naladu uz je to lepsi uz se mi krati cekani na pritele a uz se na neho tesim ma jeste odpoledni prave ale bude to o pulnoci. 😉

kvakuska
16. led 2015

@monulka93 hele měl by se v tobě probudit takovej určitej pud sebezáchovy a "rodinozáchovy" ... tím myslím to, že ty a manžel s mimčem budete rodina a to by měla být tvoje priorita ... nastav se tak, že nic není důležitější než to, abys ty s mimčem byla v klidu ... jsi těhotná, jsi "hájená", kdy už jindy, když ne teď, by na tebe ostatní měli brát ohled ... a pokud nejsou schopni chovat se ohleduplně, tak o nic nepříjdeš, když se s nima nebudeš stýkat ... řekni mamce jasně: ať se ti to líbí nebo ne, jsem dospělá, tohle je můj manžel, můj byt, moje domácnost a moje/naše dítě a tady platí co čeknu já, ne co řekneš ty ... je mi líto, ale když to neumíš respektovat, tak se asi nebudeme dál vídat, i když mě to moc mrzí, protože vás mám ráda ... a hotovo, dál se v tom nebabrej, nedej se citově vydírat
... a pokud jde o hmyz, řešila bych to stejně ... nechci být pokousaná já, nechci mít pokousané dítě a nechci si tu verbež dotáhnout domů, takže k vám chodit nebudu a vy k nám taky ne, bohužel jiné řešení nevidím ... a za tím si stojím
... mmch když na tebe někdo řve do telefonu, víš že ten hovor můžeš ukončit? ... já vím, není to slušné, ale řvát na někoho do telefonu (navíc na těhotnou) snad slušné je? 🙄
... vyřeš to teď, po porodu s tebou budou cloumat hormony a budeš mít k řešení jiné věci, než vlezlou zahmyzenou rodinu 😕
Držím palce 😎