Jak byste reagovali, kdyby známí měli v bytě parazita?

monulka93
15. led 2015

Co by jste dělali nebo jak byste reagovali, kdyz by jste zjistili ze vasi známí nebo kdokoliv z rodiny mel doma v bytě nejakeho konkretniho parazita?Já jsem asi posera nebo precitlivelá ale myslim ze takove veci neni radno nechat jen tak odbyt ja celkove nemam rada hmyz nebo takovou hle nejakou havet.Vim ze je to blba otazka a mela bych si vedet rady sama a neptat se tu trapne vas moudrych zen,ale jsem tak trochu poseroutka a nedokazu se tomu postavit celem.Nechci aby k nam chodili a tim padem nechci aby to sem zanesli to je cele.Vim zejsou horsi veci ,ale zrovna tohle me ted trapi a je to problem jako kazdej jinej.Zkuste mi poradit nebo prosim o vase nazory jak byste se chovali v teto danné situaci.Děkuji PS:Nejradeji bych se odstehovala minimalne 350 km daleko :(

linee
15. led 2015

@monulka93 zalezi....nevim,v jakem jste rodinne vazbe,ale pokud je to nekdo blizsi,rekla bych na tvem miste,ze si tehotna a takto tesne pres porodem omezujes navstevy.Take zalezi o co jde.Spise mne prekvaouje jejich soudnost,ze by na navstevu prisli pokud by to bylo tak vazne.A o jakeho patazita jde?

tarra27
15. led 2015

@monulka93 co konkretne máš na myslli?

v závěru jsi 32tt, tak zruš návštěvy....řekni že jsi unavená, a máš klid .-) a pak je 6ti nedělí....to má mít žena taky klid....

merunkova
15. led 2015

No, máš 3 možnosti - zvát je dál, nezvat je dál a nebo se odstěhovat 350 km daleko. Víc ti tady asi nikdo neporadí
😉

chris_n
15. led 2015

to jako myslíš, že mají doma třeba šváby nebo neco takového?

monulka93
autor
15. led 2015

Co se týče rodinne vazby nic moc ,ale stejne co bude pak az se mi mimi narodi to se vsichni k nam pohrnou ☹ a to nam nebude prijemne.Pritel je tu taky nechce aby pak musel volat hned deratizatory kvuli nim kdyz v tom zijou at si zijou ,ale at respektuji ostatni kazdy tohle nesnese.Pak by chodili porad znovu a znovu a my by jsme se asi nedoplatili.Bojim se ze se to neda vyresit bez jejich radikalniho kroku my nemuzem asi nic a navic za to nemuzem takze oni by meli zacit resit. 😒

tarra27
15. led 2015

@monulka93 moc nechápu, proč si neudeláte pořádek - jasne, sručně a vystižně...ted chceme mít klid, nechte nás .....bydlíte s nima v RD?

achjonetusim
15. led 2015

Otazka je dost nekonkretni kdyz mlzis o co se vlastne jedna 😒 Je obrovskej rozdil mezi vsi, svabem, blechou, svrabem,... podle toho bych reagovala.

chris_n
15. led 2015

@monulka93 musíš začít psát konktrétně, takhle je ta otázka dost nepochopitelná a vlastně ti nemá kdo co poradit.

kija
15. led 2015

@monulka93 V čem ti rodina úmyslně lže? Já tomu popravdě moc nerozumím. Tak je prostě nepouštěj dovnitř do bytu, když ti to vadí, ne?

lexton
15. led 2015

to zní jako štěnice, a těch se nezbavíš jen tak...stačí, aby jedna přežila a je to celý znova..

monulka93
autor
15. led 2015

A kdyz to clovek s nimi chce normalne resit a pomoc jim tak se urazi a nepripousti chybu i kdyz vi ze to tak je a mame pravdu my. chris_n ano neco takoveho ale svaby jsou ze spiny ,oni maj doma sice naklizeno ale to tem potvoram evadi oni muzou byt jak cistem i vespinavem prostredi.Ja tusim od kud vitr vane mamky pritel ma kamarada byvaleho bezdomovce a on furt taha veci z popelnic.Takze uz asi nemusim rikat co to je ze?Je to hnus stydim se za ne a stitim bohuzel je to tak.Je to obtizny hmyz kterej se jen tak neda vyhubit nejakym postrikem z drogerky musi na to byt odborna pomoc.Ale oni to odmitaji a ze ze sebe nebudou delat sasky ze si to muzou vystrikat samy. :( Nejhorsi je ze si asi neuvedomujou ze ohrozujou i ostatni lidi kteri bydli vedle nich kdyz jsou z panelaku nebo spis delaj ze jim je to jedno.No asi tezko radit.Vim neni jim to prijemne o tom se mnou hovorit ale prece neni normalni se urazit jak male decko a neresit to.Nemeli by pred tim utikat.Tezko rict ja sama si nevim rady kdyz jsou takovy s nimi je to tezke :(Jinak vidam se s nimi venku u nas nebyli doma a pred tim taky ne to jsme se s mamkou nebavili asi dva roky.

monulka93
autor
15. led 2015

Ano jedna se o štenice!!Omlouvam se ze jsem to nenapsala hned ja jsem z toho na nervy a bojim se,pochopte me.

milada2
15. led 2015

@monulka93 Zlato, jak tak koukam, vztahy s nima nemáš jednoduchý. Za techto okolnosti bych SR na nic nevymlouvala, ani na únavu v těhotenství, a do bytu bych je prostě nepustila. Je to jejich nezodpovědnost a řešit mega úklid a deratizaci bytu před porodem nebo s miminkem si ani nechci predstavit

monulka93
autor
15. led 2015

Lzou mi v tom ze mi dal tvrdi ze doma nic nemaj ze si to vycistili ,ale to bylo i ty dva roky pred tim kdy se to u nic objevilo a proto jsem se s nima nestykala a ted jak se dozvedeli ze cekame mimco tak je to obmekcilo a trochu se bavime.Mam sve zdroje vim ze je tam maji mam brachy a ti mi vse rikaj ze je to hrozny a ze by uz chteli pryc.

lexton
15. led 2015

@monulka93 no tak to bych fakt zakázala návštěvy, dokud se toho nezbaví... navíc se musí vyderatizovat celý dům. Jsem o tom slyšela přednášku z hygieny.. jakmile se jeden byt z baráku vynechá, tak je to zbytečná práce

eileenk
15. led 2015

@monulka93 Naprosto Tě chápu, i když nemám zkušenost s tímhle, ale zase s nemocí. Tchýně dostala pár dnů před svojí naplánovanou oslavou pásový opar, což je něco jako neštovice. Tak chtěla oslavu posunout na další sobotu a když jsme jí řekli, že se asi zbláznila, že nebudu v těhotenství riskovat styk s osobou s nakažlivou nemocí, tak se urazila. Naštěstí se jí to brzy rozleželo v hlavě a oslavu posunula o 3 týdny, takže nakonec vše dobře dopadlo. Ale prostě příbuzné si člověk nevybírá a často je to s nimi těžké...

petrusew
15. led 2015

Nenapsala jsi, v čem ti lžou? Chápu tvůj strach ze štěnic, upřímně bych si je domů nepustila. a už vůbec ne, k miminku!

big_el
15. led 2015

Co bys chtěla řešit, prostě nepouštět jek Vám, říct jim narovinu co a jak, ať oni svý problémy řeší, že k miminku je nepustíš atd.

lexton
15. led 2015

Blbý je, že ač se to nezdá, tak štěnice jsou všude v hotelích a tak.. Prý ani ten nej hotel není bez chyby.. takže teoreticky by se člověk musel zbláznit, kdyby to řešil až do detailu.. nicméně, pokud si je člověk jistý, že tam jsou, tak se raděj vyhnout..zvlášť když jsou tam třebas tapety..pod ty vlezou snadno.

petrusew
15. led 2015

Aha, takže lžou, že se toho zbavili...no zbavit se štěnic nejde bez odborné pomoci a deratizovat se musí celý dům, to znamená všechny byty. Já nechápu jednu věc, když se to o nich ví, musí to vědět i ostatní obyvatelé domu, jim je to jedno? Poštípání štěnicí je bolestivé a opravdu být tebou, domů a k miminku bych si je nepustila. Deratizovat se myslím musí vše, včetně oblečení, přikrývek, .... takže opravdu není jednoduché se jich zbavit.

monulka93
autor
15. led 2015

No presne lexton tak jsem jim to rekla pred tim kdyz se to u nich objevilo a dopadlo to tak ze jsme se prestali bavit a byli jako cizi jen kvuli tomu ze oni nejsou schopni resit takove veci jako normalni dospelaci ach jo......asi mi nic jineho nezbyde bude zase repete kdyz si nedaj rict tak se neda nic delat ja trpet kvuli nim nechci a mimochodem cekam mimi a nechci resit jete takovou potiz.Myslim ze toho bude az dost a nemusi mi tohle delat.

lexton
15. led 2015

@monulka93 Tak po nich chtěj vidět účet za zneškodnění... a když řeknou, že to dělali sami, tak je to blbost a máš argument, proč je k sobě s mimčem nepustit..

tarra27
15. led 2015

já bych jim řekla, že se návštěvy nehodí, že jsem ke konci tehu, že už chci mít klid a to samé po porodu...a uvidíš časem...

anina32
15. led 2015

@monulka93 Bez pardonu bych si je domů prostě nepustila, natož pak v těhu nebo k miminku, držím pěsti ať to zvládneš.

happylenulka
15. led 2015

Moni, popravě. Nemazat med kolem pusy. Neříkat jim, že jsi unavená atd. Řekni jim narovinu proč nechceš aby k vám chodili.... teď řekneš že nechceš kvůli únavě, pak kvůli šestinedělí a pak řekneš co? Lepší je narovinu říct co a jak a oni se třeba urazí, ale vyčistí se vzduch. Věř mi, je nejlepší si na nic nehrát a jednat na rovinu. 🙂 Hodně štěstí

mahev
15. led 2015

Tak nevím,před 20hodina jsi na jiné diskuzi psala ..za celých 7.5měsíců co jsem těhotná za mnou máma byla 2krát a já u ní pořád.....brácha 15 let k nám chodí každý den....

dorinek
15. led 2015

@monulka93 - ne nadarmo se říká, že se někdo drží jako štěnice. Tenhle hmyz je fakt hrozně těžký dostat z bytu. Synovec si to přivezl v tažce z lyžáku a do 3 měsíců toho měli plný byt. Takže všechno vyprat, postele, matrace, koberce vyházet, dřevěný obložení ztrhat, celý byt vyplynovat a takto několikrát za sebou, než se ty mrchy zlikvidovaly....lepší snad vyhořet 😖 Já být ve tvé situaci, tak na rodinný vztahy prdím a na těhotenství se nevymlouvám, přišli by i pak a na co se vymluvíš za půl roku ?? Bylo by mi putna, jestli se urazí, přes práh by mi nikdo takovej nepřekročil. A jestli přítel stojí při Tobě (pochopila jsem, že je to tvoje strana rodiny ?), tak to neřeš a radši se s nima rozhádej. Stejně by ses s nima rozhádala, až bys našla na miminku první kousance. A věř mi, že to teda není žádný labůžo, bolí to a svědí jako blázen 🙄

monulka93
autor
15. led 2015

Ne nikdo to nevi oni by se tim nechlubili podle me,jen vim ze brachove si stezuji ze jsou postipani a ja na netu hledala info o tom a jak to vypada takze jsem se v tom utvrdila ze to je ono a brachove by mi prece nelhali oni prece vi co se deje doma bydli tam ja ne.Ja to taky nechapu jak to muzou vydrzet to neresit ze je to proste nedonuti si objednat firmu a zbavit se toho konecne kdyz je zrejme ze nejakej biolit nebo spreje z drogerie evidentne nezabiraji ale oni maji vlastni pravdu.Nedovedu si predstavit az je budu odmitat aby ke me nesli.A to jeste k tomu jsem ve finale byla spatna zase ja ze jsem si dovolila jim rict narovinu ale slusne jak se veci maji ze k nim nebudu chodit a oni ke me dokud se toho nezbavi.Se urazili a jeste chteli abych se jim omluvila ze jsem si dovolila dost a stale mamka trva na moji omluve k ni ale ja se nemam za co popravde omlouvat.Z toho duvodu nejsou mezi nami tak pevne vztahy protoze jsem se nenechala ponizit tim ze se jim omluvim za jejich nezodpovednost!!!Jo a mama je klidne schopna mi vrazit jeste facku kdyz ji reknu ze chci videt uctenku za zneskodneni a stejne mam argument tak jako tak oni zadnou stejne nemaj,kluci mi napsali ze tam u nich nikdy zadnej deratizator nebyl proste.

dorinek
15. led 2015

@monulka93 - ono jako nechat odborně deratizovat byt stojí pár tisíc. Dokonce i pár desítek tisíc, podle velikosti a opakování, takže na to třeba nemají. Což je ale samozřejmě neomlouvá. Zřejmě se za to i stydí, proto to nechtějí přiznat. Já bych je ale domů nepustila......

tarra27
15. led 2015

@monulka93 ty se tím nezatěžuj a nenervuj...máš krásné období těhotenství....navíc ted ke konci už je to nejnáročnější...a nestresuj se jima...jestli te to uklidní, u nás doma nebyly vztahy ideální nikdy, dnes vycházíme hodně slušně...jsme si to vyříkali....ale mě naši v tehotenství videli jen do 5 mes a pak už ne....proste jsem nechtela...po prvním porodu byli v porodnici a když jsem se dozvedela, jak řešili, jak mám otekle nohy a kdesi cosi, kolik jsem přibrala, pak přijela mamka ve 4týdnu malé a začala řešit že už nemám tak široká záda....a tak jsme se ideli až po 4 měsících 🙂)) a to se snažila, ale enbyla jsem na ty řeči zvědavá......a pak podruhé do porodnice nešli....proste jsem řekla, at se nezlobí, ale že chci mít klid...a nešli. Smířili se s tím....poslali jsme mms, zavolali si....a já měla klid....a mamka mi to pak vytkla jednou, myslím teda, už si to nepamatuji, ale řekla jsem, že nechci jako tehotná nebo v šestinedelí řešit co a jak...že mám nateklé nohy a že jsem přibrala...aby chodila a říkala to za mými zády a pořád neustále hodnotila....a dnes?? si voláme 5x v týdnu, klidne si dáme kafe...máme to vyříkaný...a pokud chci mít soukromí a řeknu že neco nechci nebo že naopak chci...tak to respektují...stejne jako já je...já jsem jim řekla, že je mám ráda moc, ae že potřebuji klid.....a proste t vzali...a když se mamka zepta na něco o čem mluvit nechci, klidne ji řeknu neřeš to....a ona mě taky....a dříve se mi i stalo, že mamka brečela, já pak taky, že jsme si položily telefon,pak jsem mamce volala zpet.....jsem mladší a me to bylo líto a vím, že jí taky..... ale jiste veci je potřeba si vyříkat - ne vyhádat a vydírat nebo být zlá....ale nekdy špatné věci se říci musí aby byl klid...

mamku i tatku mám ráda moc...jsem ráda, že je mám....ale když už máš rodinu, už to není jako kdysi....navic teda u nás naši mají výčitky, že se nám nevenovali což je pravda....a rozhodne si nemyslím, že mám v nich zázemí....ale snaží se a já taky....a proste když chceš mít dobre vztahy, musíte si umet slušně říci i nepříjemné věci a nebo ne, takhle ne, nezlob se.....a musíte se tolerovat.....mamka mi nedala facku jako dospele nikdy...a jako malé si nepamatuji....to by si nedovolila......

dobre vztahy jsou i o upřímných a otevřených rozhovorech.....přece se na sebe nebudete přiblble usmívat a dělat že je vše vpořádku....to nebude fungovat pak nikdy nic...

ale ted se venuj miminku a manželovi...ty jsou na prvním místě...a vůbec pokud ti mamka dá facku.....tak přibrzdi kontakty, řekni že ted se to nehodí...a hotovo..... 😉