Jak řešit partnerovu ignoraci mých dětí?
Ahoj,
mám přítela 2 roky.Rok spolu bydlíme.Problem je,že nevzal mé děti.Nepozdraví je,ignoruje je.Dětem je 20,17 a 10.Oni jsou na něho hodný a slušný.Přijal je,dokud s námi nebydlel,dojížděl za námi rok,až když se nastěhoval,tak ignorace.A nevím,jak ho přimět🤔🤔
Stručné shrnutí
- V popsaném problému partner, se kterým je vztah 2 roky a společné bydlení 1 rok, po nastěhování začal ignorovat a urážet děti ve věku 20, 17 a 10 let.
- V diskusi byla doporučena řešení: vyjasnit důvod chování, navrhnout návštěvu v "poradně za odborníkem", stanovit hranice a lhůtu pro změnu chování nebo ukončit společné bydlení a partnera vystěhovat.
- V diskuzi byly často zmiňovány i finanční varovné signály (dluhy, exekuce, "honí půjčky") jako důvod zvýšené opatrnosti při společném soužití.
Nejčastější otázky
Q: Jak mám postupovat, když partner ignoruje moje děti po nastěhování?
A: Doporučované kroky z diskuze jsou nejprve promluvit si a zjistit konkrétní důvod, nabídnout návštěvu v "poradně za odborníkem", a pokud chování nepřestane, stanovit jasnou lhůtu a vystěhovat partnera ("vystěhovat kufry") nebo ukončit společné bydlení.
Q: Pomůže párová nebo rodinná poradna v případě, že partner děti ignoruje?
A: V diskuzi byla "poradna za odborníkem" uvedena jako možná intervence; zároveň účastníci varovali, že návštěva poradny není zárukou změny chování partnera.
Q: Mám se obávat, když partner má dluhy nebo exekuce?
A: V diskusi byly dluhy a exekuce zmiňovány jako červený prapor; jeden příspěvek uváděl, že partner "měl dříve exekuce, už má vyplacený", jiní doporučovali finanční transparentnost a nepřijímat okamžitě společné bydlení, dokud se dluhy neřeší.
Q: Je rozumné zůstat ve vztahu a dávat partnerovi další šance?
A: Názory se liší, ale většina diskutujících doporučovala nevyčkávat donekonečna; konkrétní taktika doporučovaná v diskuzi je nastavit pevnou lhůtu pro změnu a pokud se chování nezlepší, ukončit soužití.
Q: Může oddělené bydlení (partner jako "přítel mimo domácnost") vyřešit problém?
A: V diskuzi byla jako praktické řešení navržena varianta bez společného bydlení, kde partner může přijít na návštěvu nebo přespat, ale každodenní spolužití se vyhýbá, pokud interakce s dětmi nefunguje.
Q: Jaký dopad má ignorace partnera na vztah dětí k rodiči?
A: Účastníci uváděli konkrétní následky: starší děti mohou omezit kontakt nebo se od matky odvrátit a mladší dítě může psychicky trpět; v jednom příspěvku bylo uvedeno, že "děti už s ním též nekomunikují vůbec".
Závěry z diskuze
Shoda
- Většina diskutujících tvrdila, že partner se pravděpodobně nezmění a že zájem o děti by měl být pro rodiče prioritou.
- Doporučená opatření zahrnovala vyjasnění, návštěvu v "poradně za odborníkem", stanovení lhůty pro změnu a v krajním případě ukončení společného bydlení nebo vystěhování partnera.
Sporné názory
- Někteří doporučovali dát partnerovi další šance a pracovat na vztahu, zatímco jiní jednoznačně doporučovali okamžité ukončení soužití a "poslat ho do oběhu".
- Jako příčina partnerova chování se objevily různé interpretace: žárlivost na vydělávání dětí versus vliv dluhů a exekucí; účastníci se neshodli, která příčina je pravděpodobnější.
Otevřené otázky
- Proč konkrétně dochází ke změně chování až po nastěhování a jaké konkrétní terapie nebo intervence by vedly k udržitelnému zlepšení?
- Jak dlouho dát partnerovi šanci, než přejít k vystěhování či rozchodu?
Zmíněné značky a firmy
žádné
Zmíněné produkty a metody
střídavá péče, poradna za odborníkem, vystěhování/ultimátum ("vystěhovat kufry"), dluhy, exekuce, společné bydlení versus varianta bez společného bydlení
Místa a osoby
žádné
Vyřešila bych to radikálně. Nebereš mé děti, tím pádem nebereš ani mě. Sbohem a šáteček
Holčičky děkuju🙂.Ja furt čekám,že se změní🙏🤔
Nevím, jestli je to to, co chcete slyšet, ale já bych nedokázala žít s někým, kdo nepřijme moje děti. Když nemá rád je, tak nemá rád ani mě. Rozchod by byl hodně rychlý.
Měla jsem přítele jako ty, bral moje dítě,koupil mu hračku, jezdili jsme na vylety..v té době měl syn 4 roky. Vše ok, pak stěhování a on se začal chovat k synovi hnusne a to jsem řekla takhle teda ne. Podíval se na něj jednou tak zle,že od té doby si u mě zavřel dveře a poslala jsem ho do pr... a dobře jsem udělala, teď mám už manžela se kterým mají skvělý vztah a to je syn pomalu v pubertě a je to s ním někdy tezky😄
Takže být tebou tak jsem v tomto radikální. Nebo jaký je důvod jeho ignorace stalo se něco v tvoji nepřítomnosti?
Zda se změní to není o změně je to o tom že děti jsou vaše součást života ne je jedno jaký mají věk ale pořád jsou to vaše děti ale tak čekat můžete do důchodu třeba se poštěstí a odejde za jinou 🫣
Mám děti v téměř stejném věku jako ty a partnera zhruba stejně dlouho. Od začátku pro mě bylo důležité, jestli moje děti vezme, bez toho by to nešlo. Děti tu byly dřív než on, jsou pro mě na prvním místě, on je v těsném závěsu za nimi, ale jejich blaho je pro mě prioritou. Nebydlí s nimi, jezdíme s nimi na dovolené, přespává u nás, když jsem s nimi, mám střídavou péči, takže druhý týden jsem jen s ním a jeho dětmi. Ale myslí na ně, má je rád, zařídí pro ně ledacos... Stejně tak já se chovám pěkně k jeho dětem (už dospělým), bez toho by to nešlo. Nikdo se nezmění, bohužel, s tím počítej ☹️
Chlapa nezměníš, tak to prostě je. Čekat můžeš do nekonečna, ale budou tím trpět hlavně děti. Ty dospělé už si třeba řeknou, že nemají za potřebí být v dusném prostředí, když s nimi nekomunikuje. A začnou se s vámi stýkat méně, ale to desetileté si tohle nezaslouží. Pro mě jsou děti nejdůležitější a kopla bych ho do zadku. Nemůžeš někoho donutit mít někoho jiného rád. A s chlapy je to s přibývajícími roky spíš horší než lepší. Neztrácej čas s někým kdo se nezmění, můžeš potkat někoho lepšího.
@anonymmm88 Myslim ze je to zavist.Dcera jak zacala vydelavat si a kupovat,tak ji vse vycita.Ze ona ma,koupi si.A pak i na ty dve mladsi zacal.Ze jim koupim a tak
A proč s ním vlastně jsi? Máš tohle ty a děti zapotřebí? Vždyť si to kupuje za své a ty také ne? Tohle je dost ubohé chování a nezmění se.
A rika jim,ze jsou to mamánci,vsem trem.Mrzi me to.Ale asi se nezmeni.Porad haze vinu na ne.I kdyz se ho nevsimaji
A k čemu že ho máš? Máš tohle chování zapotřebí? Nedýchalo by se vám lépe bez toho?
@guliii porad mu davam sance,ze se zmeni a bude je mit rad a slusne se k nim chovat.On uz ani na jedno dite nemluvi
Jinak co znamená mamanci? Dcera si vydělává, tak je šikovná a samostatná, to mi nepřijde mamánkovské. Neříkám, kdyby jim bylo 30 a vyžadovali mama hotel, to je pak něco jiného.
Nezmění, teď je jen na tobě abys to pochopila. Lidi nejdou změnit, když nechtějí. On ví, že mu dáš další a další šanci.. je potřeba dodržet když něco řekneš a to i sobě. Řekni si, že když neuvidíš změnu do kolikátého a kolikátého tak mu vystěhuješ kufry. Není čas ztrácet čas, hlavně s někým kdo si to nezaslouží.
Není líto dětem, že dáváš přednost jemu před nimi? Tak to totiž je, jinak už by letěl
@guliii deti jsou sikovny.Dceta vydelava,prispiva do domacnosti.Vsichni pomahaji doma.A prostredni dcera studuje a chodi na brigady cely rok.Vidim na nem,ze on nic nema.Prisel k nam s holym zadkem a dluhama.Jestli v tom nenude problem.A ted jen zavidi,nevim,ale myslim si to...
A to jste na tom tak špatně že mate doma takového de....ženská dej te ty brýle dolů a jděte svim životem v klidu
A k čemu ti takový chlap je? Opravdu si řekni sobecky, co tobě ten vztah přináší.
Proboha proč s ním jsi? Nechci strašit, ale abys svým chováním nedocílila toho, že si zabouchneš dveře u svých dětí.
@lencaa11 ne mame svuj byt,vse svoje,financne ani na majetek ho nepotrebujeme,ale nevedela jsem jaky je.Az kdyz zacal.Tak mu davam sance,ze bude jiny.Ale asi nebude.Rekla jsem,ze muzeme jit do poradny za odbornikem a odpovedel,at si jdu s detma sama.Kdyz je semnou sam,tak jakš takš chovani.Nekdy se na me urazi,ani nevim proc.A kdyz jsou deti s nami pohromade,tak ho nic mebavi a kouka hnusne.Prijde mi,ze by chtel semnou sam bydlet.Ale to nejde...

Možná to bude znít drsně, ale takovýho bych hnala, ať si jde zase bydlet jinam🤦♀️ Chápu, že člověk chce vztah, nechce být sám, ale mír rád mé děti by byla nepřekročitelná podmínka. Chudáci děti, když musí vedle takového individua žít😔