Jak sdělit rodině, že nestojíme o papírové plenky?

nita1984
14. lis 2014

Snažíme se s manželem o miminko.... rodina e na další přírůstek moc těší (setra má aktuálně roční holčičku).. bohužel, v naší rodině převládají názory, které mě se nelíbí... kočárek, papírové pleny, když brečí, ať si brečí.... já bych ráda vychovávala kontaktně, látkovala, nosila.... jen se bojím, že až oznámíme, že čekáme, začnou e nám doma shromažďovat papírové pleny, vlhčené ubrousky různých značek, a další.... to, že se dítě nemá vodit za ruce jim asi nevysvětlím a že nechci aby dávali dítěti ochutnávat pěnu z piva atd už ani nezmiňuji.... máte někdo radu, jak tuto věc rodině citlivě podat?

marketa233
16. lis 2014

@suzanna123 Nemáš pravdu. Diskuse, zda látkovat nebo ne, sem opravdu nepatří. Rozpor osobnosti sem nepatří kvůli tomu, že nejsme psycholožky a navíc nemáme dostatek informací. Upozornění na to, že názor, který chce teď prezentovat, možná změní sem zcela patří. Už jen proto, aby si autorka tématu uvědomila, že nestačí křičet do světa, co teď chce, ale že taky jednou bude muset tahle přání aktualizovat a třeba znovu vysvětlovat a hlavně - znovu si stát za svým (za tím, čemu v daném chvíli ona a její manžel věří).

lenicka07
16. lis 2014

@nita1984 Asi bych nesdělovala nic. vy budete rodiče, je to vaše věc. Dopředu jsem neříkala taky nic, pak jsem si vyslechla nějaké řeči, ty jsem odbyla tím, že "si to budu dělat po svém" 🙂 Nač zbytečně vyvolávat nějaké "spory" předem, radši si užít těhotenství v klidu. Pokud se týče darů, tak jsem neříkala co chci, kdo chce opravdu udělat radost a nekupovat zbytečnosti, tak se zeptá a stejně i když řekneš co chceš a necháš nákup na někom jiném, tak to nemusí přesně trefit dle tvého vkusu. Látkuju také, a papírové plíny, i ty vlhčené ubrousky se někdy hodí, hlavně na cesty. Papírovou dávám i na noc. Vše jsem řešila až "za pochodu", dopředu nemá cenu nic moc plánovat, tedy aspoň já si to myslím. Něco si naplánuješ, něco si připravíš, a pak to upravuješ podle každodenní situace.

nasekuratko
16. lis 2014

@marketa233 jojo, to chápu. V hodně věcech jsem taky názor změnila. Ono se hodně věcí musí přizpůsobit přímo prckovi, každej je jinej. 😉

janinek
16. lis 2014

@marketa233 ja teda se sebou a okolim mam spis zkusenost, ze ty nazory se meni smerem od 'klasiky' k 'alterne'.

janinek
16. lis 2014

A jinak sama vis asi nejlepe, ze bezdetni detnym nikdy neveri, ze muzou s ditetem zmenit nazory a pristup. Ze vetsina se s tebou bude do krve hadat, ze jejich dite teda rozhodne mebude tohle a tamto.

primaska
17. lis 2014

@marketa233 .. ale nespletla.. To jsi chtěla napsat spíš @craki 😀

primaska
17. lis 2014

@jasekd Tak bacha, nic nesoudím.. Heleď, proč nenapíšeš také té Craki, proč sem vyvěšuje obrázky, které s tématem nesouvisí?? Reagovala jsem na to, co tu vidím...

jasekd
17. lis 2014

@primaska
"Tak tyhle obrázky miluju.. A že látkové plíny jsou ekologičtější?? A když je perete, kolik chemikálií v podobě pracího prášku vypustíte do odpadu?? Kolik spotřebujete vody?? Perete to denně? A kde skladujete ty použitý?? No nevím, kdyby mi dítě navštívilo kýbl plnej použitých plín, asi by mi to teda "zdravé" nepřišlo."
toto je presna citace toho, co jsi napsala... na to ja reagovala slovy, ze soudis neco, o cem moc nevis, a za tim si stojim. Samy otazniky, uplny draaamo. Navic kdyz dite navstivi odpadkac s jednorazy, bude to asi neco podobnyho 😀 Mam dve deti a ani jedno nikdy kybl s plinami nenavstivilo, a kdyby, jiste by neumrelo.
Dala jsem si dokonce tu praci a nasla si inkriminovany obrazek, co sem dala TA @craki 😉 Precetla jsem si jeji prispevek a pochopila ho jako inspiraci pro tazatelku, jak je mozne presvedcit nekoho, kdo je proti latkovani, proc to treba delat. Proste na jeji konkretni dotaz konkretni odpoved od @craki nic vic v tom nehledam a obrazek a jeji odpoved se mi libi. Ze si obrazku vsimnou i ostatni, kterym se treba nelibi, nejen tazatelka, to uz neni problem Craki. Tecka 🙂

primaska
17. lis 2014

@jasekd A moje odpověď se ti zase nelíbí.. a o tom to je 😀 😀

jasekd
17. lis 2014

@primaska neni 😉 Rozdil ve vasich prispevcich vidim v tom, ze ty pises pomerne utocne, a @craki ne, byla to konkretni odpoved na konkretni dotaz. No, tak ses aspon pri veceru pobavila, dobrou noc 😉

primaska
18. lis 2014

@jasekd jejda, to vůbec nebylo útočné (teda nebylo to tak myšleno).. já takhle prostě píšu 😀

jasekd
18. lis 2014

@primaska OK 🙂 i ja tak nekdy na lidi pusobim...

marecekavendulka
7. pro 2014

@nita1984 asi už jsi to vyřešila,ale přesto: když něco takového koupí,tak bych na to koukla a před nima řekla: "Fuj,to je hnusný,to nechci." 😀

elvira
7. pro 2014

@marecekavendulka - ty bys fakt dokázala říct dárci:"fuj, to je hnusný?" 😕
Já sice zrovna nad některýma věcma nehýkám blahem, někdy se mi dárce netrefí úplně do vkusu, ale prostě poděkuju a pošlu to dál...
Když se vžiju do osoby, které někdo na dárek řekne fuj, tak nic moc...
Ale lidi jsou různí, no...

marecekavendulka
8. pro 2014

@elvira ježiši,to byla nadsazka.. nebo jsi to nebyla dle tohoto smajlíka 😀 schopna pochopit? 😕 😕