icon

SOUTĚŽ: Vlhčené ubrousky jsou zázrak 🙂

avatar
lidka_hipp
16. pro 2014

Jestli je něco pro maminky skvělý vynález, tak to podle mě jsou vlhčené ubrousky. Nejen, že se s nimi dají otřít špinavé ručičky či obličej, ale i zapatlaný kočárek, vlastní zašpiněná kabelka, nábytek, na kterém nechalo děťátko své stopy... asi bych mohla pokračovat do nekonečna 🙂 Co všechno jste už utřely vlhčenými ubrousky? Napište mi svoje ubrouskové zážitky a pět nejvtipnějších odpovědí získá velké balení našich HiPP vlhčených ubrousků s výtažkem z BIO mandlového oleje 🙂

SOUTĚŽ: Vlhčené ubrousky jsou zázrak 🙂
Shrnutí diskuse
Automatické shrnutí diskuse vygenerované umělou inteligencí · 14. čer 2026 · 86 příspěvků

Stručné shrnutí

  • Vlhčené ubrousky se v praxi používají k očištění dětských zadečků, rukou a pusy, a zároveň k rychlému vyčištění kočárků, aut, obuvi, nábytku a domácích mazlíčků.
  • V diskusi byly často zmiňovány značky HiPP / Hipp, Pampers a Babylove, přičemž uživatelé uváděli varianty jako „růžové voňavé balení“ nebo „modré Ultra sensitiv“ pro jemnou pokožku.
  • Několik uživatelů zmínilo lékařské doporučení z nefrologie vynechat vlhčené ubrousky u dívek s opakovanými záněty močových cest, a jiní upozornili na ekologické dopady jednorázových ubrousků a preferovali vlhký opakovaně použitelný hadr.


Nejčastější otázky

Q: Jaké značky vlhčených ubrousků jsou v praxi často doporučovány?
A: V diskusi byly opakovaně uvedeny značky HiPP / Hipp, Pampers a Babylove; konkrétně uživatelé zmiňovali „růžové voňavé balení“ Hipp a „modré Ultra sensitiv“ jako preferovanou variantu pro jemnou pokožku.

Q: Jaké konkrétní situace mimo přebalování řeší vlhčené ubrousky na cestách?
A: Uživatelé popisovali použití jako náhradní toaletní papír na výletech (Karlův most), rychlé očištění bot a sedaček v autě, dočištění kočárku, dočasnou „sprchu“ na táboře nebo vodě a jako prostředek při odstranění rozlitého jídla či nápoje během cest.

Q: Jsou vlhčené ubrousky vhodné pro každodenní péči o novorozence a batolata?
A: Mnoho rodičů používá ubrousky na zadeček a ručičky denně; někteří doporučují citlivé varianty (např. Ultra sensitiv), ale lékaři na nefrologii v diskusi doporučují vynechat ubrousky u dívek s opakovanými záněty močových cest.

Q: Jak řešit ekologickou stránku používání jednorázových vlhčených ubrousků?
A: Alternativou je namočit opakovaně použitelný kousek hadru nebo žínky; v diskusi uživatelé zmiňovali, že namočený hadr poskytuje obdobnou službu bez produkce jednorázového odpadu.

Q: Dokážou vlhčené ubrousky odstranit silnější nečistoty, jako je barva nebo asfalt?
A: Uživatelé uváděli úspěšné odstranění staré dálniční známky, rozstřiku asfaltu, zelené mazanice z disků kol, barevného nátěru ze stěny a kečupu z vlasů; výsledky závisí na typu nečistoty a složení ubrousků.

Q: Jaká netradiční použití vlhčených ubrousků uvádějí rodiče?
A: Uživatelé zmiňovali čištění zvířat (psí tlapky, kočičí srst), použití jako chladivý obklad na spánky ke zklidnění plačícího dítěte, leštění bot, čištění hrobů a dočasné odstranění pachů v autě.

Závěry z diskuze

Shoda

  • Vlhčené ubrousky jsou v diskusi považovány za univerzální a praktickou pomůcku, která se nosí v kabelce, kočárku a autě.
  • Uživatelé často volí speciální citlivé varianty (např. „Ultra sensitiv“) pro jemnou dětskou pokožku.
  • Ubrousky se používají i k čištění vybavení (kočárek, auto, boty) a k rychlému odstranění nečekaných nečistot.


Sporné názory

  • Někteří účastníci považují vlhčené ubrousky za nezbytné a používají je „na všechno“, zatímco jiní varují před „chemickým složením“ a preferují vodu nebo opakovaně použitelný vlhký hadr.


Otevřené otázky

  • Zvyšuje časté používání parfémovaných či konzervovaných ubrousků riziko opakovaných urogenitálních infekcí u dívek?
  • Které konkrétní složky v ubrouscích (konzervanty, vůně) jsou bezpečné pro novorozence a citlivou pokožku?
  • Jaké jsou měřitelné ekologické dopady jednorázových vlhčených ubrousků a jaké jsou efektivní alternativy pro rodiče v terénu?


Zmíněné značky a firmy

HiPP, Hipp, Pampers, Babylove, Perlan, Indulon, Perwoll

Zmíněné produkty a metody

vlhčené ubrousky s výtažkem z BIO mandlového oleje, Hipp „růžové voňavé balení“, „modré Ultra sensitiv“, Pampers bílé, použití jako náhradní toaletní papír, přenosná „sprcha“ na táboře/vodě, chladivý obklad na spánky, odstraňování dálniční známky, odstraňování asfaltu, čištění disků kol, utírání zvířecích tlapek, vytahování ubrousků jako hračka, opakovaně použitelný vlhký hadr

Místa a osoby

Karlův most, Křtiny, Řím, Itálie

Strana
z3
avatar
muribana
16. pro 2014

zrovna minuly tyden jsem na vanocnim vecirku musela misto kapesniku (ktere jsem nemela s sebou) pouzit vlhcene ubrousky od Krystufka :D pobavila jsem cely stul, hold maminka na materske se nezapre 🙂))

avatar
sonik1112
16. pro 2014

Dobry den. Nas synek kdyz sedi na zachode tak rad haze toaletni papir do zachodu ale jednoho dne si vzal vlhcene ubrousky a nahazel tam cely balicek takze zachod totalne zacpal 😀 . Ted uz se tomu smejeme ale tehdy to sranda nebyla. Pekny den 🙂

avatar
lenkaatom
16. pro 2014

No u nás se už vlhčenými ubrousky snad utřel celý domov 🙂 , už i starší syn, když něco zašpiní tak si sám vezme ubrousek a utře, vděčím tomu kdo je vymyslel. 🙂 je to snadná a rychlá pomoc maminkám. 🙂 Jinak naši kluci ti pořád něco vymýšlí lehce se dokáží zašpinit a ubrousky máme vždy po ruce. 🙂 🙂

avatar
petit_grisu
16. pro 2014

My snad všechno, ruce, prdku, pusu, vylité mlíčko, špinavý kočárek, ptačí trus z auta 😀 , prostě univerzální čistidlo. 😀 Jednou jsme ale byli s hasiči opékat buřty (jsme s manželem dobrovolní hasiči) a měli jsme mastné ruce. Tak jsem automaticky vytáhla ubrousky a někam ze ztratily. Najednou se mi vrátil prázdný obal a koukám jak si chlapi očmuchávají ruce, jak jim krásně voní. 😀 Manželovi nějak nedošlo, že po utření rukou mi je má vrátit a ne nechat kolovat dál. No co, všichni si pak libovali jak mají hebké ruce. 😀 😀 😀 😀

avatar
jarmulka
16. pro 2014

Zrovna minulý týden jsem potřebovala dofoukat gumy na autě. Přijela jsem na benzínku, chci sundat poklici,ale byla tak špinavá... Rukavice jednorázové žádné ,prohledala jsem kabelku,kapesníčky také nebyli. Ale vlhčené ubrousky vozím v palubovce stále,takže pěkně u auta na čtyři a už jsem čistila disky 😀 . Chvála bohu za ně 🙂

avatar
mari90
16. pro 2014

Tak u nás se ubrousky používají na mnoho věcí, od utírání miminka, po utírání židličky po krmení, kdekoliv po bytě vidím šmouhu vezmu vlhčený ubrousek, Jakmile dojde toaletní papír manžela uklidním, že máme ještě přeci v záloze vlhčené ubrousky :D Takže my máme vždy vlhčené ubrousky po ruce. No a samozřejmě také slouží jako ta největší a nejzajímavější hračka pro prcka. Malá si s nimy perfektně vyhraje. Občas jí přistihnu jak tahá jeden za druhým ven z balíčku a má z toho obrovskou radost :D, Dokonce si jeden strčila do pusinky a mlaskala :D, takže u nás mají ubrousky stoprocentní využití 🙂

avatar
megy
16. pro 2014

No v domácnosti všechno - i Matouškovy gumáky 😀 ale hlavní, co se jsem čistila byl můj gumový pepek námořník 😀 ne, ať si myslíte vibrátor - je to má krásná hračka z dětství 😀

avatar
tarra27
16. pro 2014

@lidka_hipp my s tím utíráme v případě akutní potřeby opravdu vše - od našich dětí, po hračky, oblečení, nábytek, kočárek, stul, boty, interiér auta, houpačky a klouzačky....včetně nás samotných....sice to není vtipné, ale je to pravda 😀 pěkný den všem.

avatar
zirafka82
16. pro 2014

Slovy naší Terezky : po svačině ruce utřu a pusinku též, koukej mamí, pryč je i ten flíček na stole. Abych neodřela si nos, do ubrousku i slona udělám, tátovi i telku přetřu, a když bobka je tu čas, ubrousek je v práci zas 🙂

avatar
ivikpunk
16. pro 2014

zrovna sem si vyrazila ven sama, jako velká dáma samozřejmě všude bahno v tomto počasí, jak sem nastupovala do auta tak se mi podpatek zabořil do hlíny. Nic po ruce, ale vlhčené kapesníčky v mini balení od hippu v kabelce mě zachránili utřela sem s nimi botky a bylo 🙂

avatar
akrabka
16. pro 2014

Souhlasím s tím, že vlhčené ubrousky jsou skvělý vynález, i když tedy asi nejen pro rodiče 🙂 Schválně by mě zajímalo, kolik z vás má tu zkušenost, že nechá-li ubrousky v dosahu dětských rukou a nevěnuje jim byť minutu pozornost, tak má jistotu, že se vrátí a dítě sedí naprosto blažené uprostřed vytahaných vlhčených ubrousků a má u toho milion důvodů, proč je muselo vytahat a k čemu všemu je potřebuje 🙂

avatar
yvonneullmann
16. pro 2014

Tak my bez vlhvenych ubrousku bychom ani nezili. Prez klasicke omyvani zadecku obliceje rukou atd mi muj pritel oznámil ze si bere i do práce protoze mu vucisti ruce lepe nez ty jeho profi ubrousky. Pak proc me porad tak.mizí :D moje tchyne s nimi omyva v kuchyni a obyvaku snad vše co může :D no a ja s němí pravidelně umyvam kocarek kola a podvozek :D ted k te vtipnejsi historce.. Byli jsme svagrove na Křtinách a jeden nas známí telefonoval ze zachodu ze mu dosel toaletak a nikde uz nebyl :D takze co mu zachranilo zivot??? Moje vlhčené ubrousky. No do ted na to vzpomínám jak se pak cely vecer tvářil :D

avatar
1denca
16. pro 2014

Utíráme s nimi skoro vše 🙂 od miminka, židličky, kočárku, někdy i na prach a občas i na packy našeho psíka, když není nic jiného po ruce :D No ale rozhodně je nejvíc používám na prdelku našeho Vojtíška. A největší radost byla když jsme včera utírali zadeček po prvním bobečku v nočníku 🙂 A to je mu 6 měsíců. Je to prostě šikulka náš 🙂

avatar
llluckaaa
16. pro 2014

Jó, vlhčené ubrousky jsou opravdu úžasný vynález. Já s nimi krásně umyla okna, záchod, boty, ... Kamarádky si je chválí při mytí trouby, ale nejvíc mě dostalo, že s nimi někdo vyčistil náhrobek 😀

avatar
billi
16. pro 2014

Ubrousky mám ve všech taškách už od narození staršího syna. Utírali jsme s nimi snad všechno od miminčího zadečku, přes růzých částí těla celé rodiny, po součásti oděvů a vybavení - auto, hračky, okno u auta, madlo nákupního košíku...
Jednou jsme v ubrouscích syna pomalu vykoupali, když byl s babičkou prvně na zmrzlině a ona mi předávala ve městě dítě pokryté souvislou vrstvou rozteklé vanilkové zmrzliny.
Nejvtipnější zážitek? Když jsem jela ve vlaku, kde se mnou sedělo několik studentů. Mladíkovi roztekla v kapse čokotyčinka. Situaci se snažil neúspěšně vyřešit papírovými kapesníky. Nabídla jsem ubrousky a pomohly. Nejprve si vzal opatrně a nedůvěřivě jeden, pak jich vypotřeboval moc. Sice jsem přítomnou mládež pobavila, ale ubrousky zachránily situaci.

avatar
xcere100
16. pro 2014

Vlhčené ubrousky řadím mezi úžasné vynálezy jako je myčka a sušička🙂 Bez nich se prostě dnes už neobejdu. Jedno balení v kočárku, druhé v kabelce a třetí doma 😀
Letos v červnu jsme tchánovi připravili 65. narozeniny, vše od grilování po úklid jsme připravili, jen jsme zapomněli na ubrousky (aby si mohli "účastníci zájezdu" otřít ruce po ovečce). A najednou jsme zjistili, že ubrousky nejsou, tak jsem hbitě z kočárku vytáhla vlhčené ubrousky, protože jiné opravdu nebyly 🙂 Ze začátku se všichni ostýchali, ale po půl hodině, když jsme opravdu nic jiného nevytáhli, jsem musela donest druhé balení 😀
Nedám na ně dopustit, jsou skvělé!! 🙂

avatar
billi
16. pro 2014

@llluckaaa ano, na to jsem zapomněla. Šly jsme na hrob a nevzali jsme si hadr. Ubrousky pomohly skvěle.
Navíc jsou jediná věc, která mi pomáhá, když potřebuju oblečení/děti/manžela zbavit od šmíru.

avatar
nita1984
16. pro 2014

U nás se otírají i poprděné psí prdelky 🙂

avatar
terezapetrova
16. pro 2014

@lidka_hipp vlhcene úbrousky jsou hned po dětských zadečcich supr na odstranění roztekleho asfaltu 😀 opravdu supr složení účinných látek. 🙂 ja je rozhodne budu kupovat i když už mi děti výletní s hnízda 🙂

avatar
zulitvi
16. pro 2014

Tak u nás doma se ubrousky používají jen na prdylku a pusinu po jídle. Ale jak jsme venku, otiram s tím snad vše co jde. Je to takový ten zvyk maminek, že bez nich nevychazime z domu. Nedávno jsme kočárkem prejeli psí bobek a jak to šlo krásně dolů s těma ubrouskama.

avatar
anadie
16. pro 2014

U nas ubrousky pouziva i nas pejsek na svoji prdelku 😉 a to at jsme doma nebo venku.Hygiena musi byt.

avatar
duliinka
16. pro 2014

Já jsem vlhčenými ubrousky utírala prdelku našemu pejskovi. Máme chocholatého naháče a i on musí čistou prdelku 🙂

avatar
fire85
16. pro 2014

používám fakt jen vyjímečně je to hrozná chemie a některý druhy pěkně smrdí.

nejlepší je voda.

avatar
pouzarovaj
16. pro 2014

My používáme vlhčené ubrousky naprosto na všechno od dítěte, kočárku, úklidu bytu, psa i auta🙂

avatar
simonceli
16. pro 2014

U nás se vlhčené ubrousky používají také na vše.
Letos v létě našli uplatnění i na závodech supermota, kdy bylo takové vedro, že jsem přítele pod helmou a za krkem obskládala ubrouskama, které ho příjemně alespoň malou část závodu ochlazovaly a zároveň sály pot.

avatar
hojda
16. pro 2014

Nás zachránily vlhčené ubrousky před rokem na Karlově mostě. Stojíme uprostřed mostu a kocháme s výhledem a do toho malej špitne kouzelné slovíčko - KAKAT!. Kouknu doprava - tento konec mostu je moc daleko, kouknu doleva a to samé . Jinak všude voda.....Hlavně jsem ani nevěděla, kde bychom tam hledali místo na kakání nebo WC. Takže jsme vytáhli vlhčené ubrousky, nakladli je na zem a udělali z nich takový malý kobereček, udělali hradbu z kočárku a šlo se na věc. Pak pěkně zabalit a odnést. Jen jsem se bála, aby nás nefotil nějaký Japonec..... Nás syn zatím prostě na nějaké památky hází bobek 😀 .

avatar
sariky
16. pro 2014

Sice jsem s nimi nic vtipneho nevytirala, ale je fakt, ze se staly součástí me vybavicky a vždy mám nějaké po ruce a jsem za ne moc rada.

avatar
barinkas
16. pro 2014

Naše malá měla cca 3 měsíce a jeli jsme na návštěvu tchýně, slavili narozeniny. V autě jsem držela na klíně dort, aby se mu nic nestalo. Ač je to ve stejném městě, malá se pokadila, tak přece nepojedeme s pokaděným zadkem. Přítel zastavil, já hezky vzadu ubrousky čistila dítko. Jedny ubrousky došly, tak jsem vzala druhé a ty pokaděné jsem dala do prázdného obalu od prvních. Vše se zadařilo, auto trochu zapáchalo 😀 , ale OK, jedeme dál. Dojedeme k tchýni, už nás viděla, vyšla z domu, přítel vyšel, dal ji kytku a hned přeje. Je vylezla, ohnu se pro krabici, malá vřeštěla. Místo krabice jsem chňapla pokaděný balíček ubrousků, vůbec mi to nedošlo, už říkám vše nejlepší a do rukou jsem ji vrazila... víte co 😀 Tchýně zrudla, jelikož zas nemáme úplně ideální vztahy ehm... Já byla červená, jsem se hned omlouvala atd. Ovšem... já husa jsem se natáhla do stejného místa v autě pro ten dort... Milá tchýně nelenila a povídá, nemyslíš snad, že to budu jíst,že ne? Kdoví, kde jste to ještě měli...
Takže z oslavy nebylo nic... tchýně uražená, my se šli projít 😀

avatar
bbn
16. pro 2014

@lidka_hipp "Co všechno už jste utřely s vlhčenými ubrousky?" A chcete to opravdu vědět?
Nevím, jestli moje odpověď je zde publikovatelná 🤐

avatar
brendamonique
16. pro 2014

...když byl můj starší syn malý (kolem 2 let) a jeli jsme ve vypůjčeném autě ještě s neteří (tehdy 3 letou)nakupovat. Seděla jsem s dětmi vzadu a přítel řídil. Nikdo nám, ale neřekl, že neteř posvačila jak tenkrát říkala "poremanč" a ten jí evidentně nesedl ... vyhodila to skoro přes celé sedadlo před sebou ...jenže to bohužel nebylo to nejhorší - řetězový efekt ...malý dvouletý syn to uviděl a stačila jsem mu jen nabídnout své tričko ...aby to také neskončilo všude před ním ... přítel jen přizastavil u krajnice a musel se kapesníčky "zneškodňovat" ten největší oranžový "průšvih" 😀 😀

Strana
z3