Je můj partner alkoholik?

saver69
26. lis 2016

Ahoj, již dlouho řeším, zda-li je můj partner na alkoholu závislý nebo ne. V pracovních dnech si dává sem tam pár piv, ale když je víkend, vyhledává veškeré oslavy, párty, koncerty a pořád něco slaví, hrozně rád se baví. Opakuje se to tak každý týden, pivo mě samotné nevadí, alkohol příliš nepiju, ale když jsem na oslavě s přítelem, je schopný vypít pomalu 13 - 15 piv a nijak to na něm není vidět, druhý den ho hlava nebolí, ani nemívá kocovinu. Jeho rodina je na alkoholu založená, pořád něco slaví a jsou na tom podobně jako můj přítel. Nevím, jestli to nepřeháním, ale dělá mi to starost. Když se o tom začneme společně bavit, tak mi vyčítá, že z něj dělám alkoholika. Nevím, jestli to nezveličuju, ale ráda bych slyšela cizí názor, co si o tom myslíte Vy? Má mi to dělat starosti?

kaja2016
26. lis 2016

@server69 A kolik je mu let?

tammm
26. lis 2016

Těžko říct,záleží co znamená Sem tam pár piv v týdnu.Ale vypít tolik piv o výkendu mě přijde hodně.Normální mě přijde třeba max pět.Kamarád pil podobně a skončil v léčebně.
Já bych takového nesnesla,nejsu abstinent ale kdyby můj smrděl věčně pivem,tak bych ....
Teď nad tím dokážeš mavnout rukou,ale až bude mimi,tak ti to bude vadit hodně a to už ho nepředěláš.
Můj otec pil a začal být potom i agresivní.

tammm
26. lis 2016

O víkendu,pardon,píšu rychle na mobilu.

saver69
autor
26. lis 2016

Je mu 19. Já vím, člověk si říká nejlepší léta, ale jestliže je takový teď a já to budu tolerovat, těžko ho budu měnit, až bych chtěla rodinu. Obávám se, že by mi jen řekl, že jsem ho takového poznala a nevadilo mi to. Moc se milujeme, o tom není pochyb, ale tohle je jeho největší chyba, podle mě. Taky mám obavu, že když budu příliš naléhat, začne ho to nutit lhát, aby se vyhnul konfliktu kvůli mému názoru.. Jinak agresivní není nikdy, chová se úžasně, jen ten alkohol..

malinkaelinka
26. lis 2016

19.... v devatenácti jsem kalila o sto šest 🙂 říct mi tenkrát někdo, že až budu mít rodinu, musím se zklidnit, rehtala bych se... je mi 26, propareny víkend už nepatří mezi moje priority, mám dobrou práci, manžela, stavíme dům, uvažuju o dětech...prostě normální vývoj...můj manžel byl taky pořádný divoch, ještě i delší dobu...a je to zodpovědný chlap, vyloženě rodinný typ 🙂 já bych to nehrotila...pokud jsi klidnější typ, a parby ti nic neříkají, musíte se domluvit spolu, jak si představujete volny čas...ale jako alarmující bych to neviděla 🙂

tammm
26. lis 2016

Je mladý a rozpijí se,takže čím bude starší tím to bude horší.A začne to brát jako by pil šťávu třeba,prostě bude zahánět žízeň pivem.
O víkendu ať si dá,ale v týdnu bych mu to zatrhla.Max jedno k večeři,samozdřejmě ne každý den.
Ta agrese vzroste později,na to je ještě mladý.Asi spolu nebydlíte že?

tammm
26. lis 2016

Ale možná jsu poznamenaná tím,že otec pil a vidím to jinak.V mládí si člověk chce užít po svém a to chápu.
Zakázané ovoce nejlíp chutná,tak opatrně na něj 🙂

kaja2016
26. lis 2016

@saver69 19. No, hele me to neprijde nejak neobvykly u 19ti letyho kluka. Ale jestli ti to vadi, to je vcelku jedno jestli ti je 18 nebo 30....

journals
26. lis 2016

Jestli je, nebo není alkoholik ti nikdo online neřekne, ale v 19 je to tak nějak normální. Neznám moc lidí, který v 19 o víkendech zábavu nevyhledávají. Takových lidí znám... a ve 30, 35 jsou rádi, že si dají jedno pivo a tím končí 😉

leki
26. lis 2016

V 19 jsem se taky kazdej vikend opila az hanba 😀 a v tydnu si dala dvojku vina az dve snad kazdy vecer a pak me to do jiste miry preslo, s miminem pak skoro uplne. Spis jde ale o to, zda si dokaze treba 2-3 dny nic nedat (napr. Aspon kdyz treba marodi ci tak).

journals
26. lis 2016

"těžko ho budu měnit, až bych chtěla rodinu..." - hlavně bych asi ubrala. Je mu 19, tobě bude předpokládám také nějak podobně a v jeho věku by mě tohle spíš vyděsilo (i jako holku) 🙂

astyna
26. lis 2016

A jak funguje jinak? můj bývalý přítel byl schopný vypít bar, ale jinak byl taky dříč a snaživec. Jen jednou za týden prostě zašel na akci a tam to rozbalil. Bylo mu 28 let. říkám bylo - protože v den jeho narozenin nejen poprvé sedl opilý za volant a nezvládl to. I tak to může dopadnout. Za mě - ruce pryč, než s ním budeš mít dítě a budeš tady řešit, co máš dělat.

lv
26. lis 2016

Souhlasím, že v tomto věku, bez závazků se pije hooodně, je pár věcí, které můžou být varovným ukazatelem: dává pití přednost před jinou zábavou, třeba sportem? Myslím zasportovat, PAK dát pivo, nebo jenom pivo. Dělá mu potíž nepít třeba ptoto, že řídí? Někam na návštěvu, třeba.. kolikrát týdně, 5x a víc? Počítá se i 1 pivo.. u nemoci, v neděli před prací..má alkoholika v rodině? Jsou testy závislosti na alkoholu na netu, orientačně si je zkus vyplnit na něj..

saver69
autor
27. lis 2016

Ano, některé tady máte pravdu, respektive všechny nějakým způsobem. Je blázen do motorek, ale za volant ani na motorku nesedne pod vlivem. Mě osobně by to nevadilo, je mladý, užívá si, baví se, proč ne? Jen mě zaráží to množství. Alkoholu přednost vůči mě nedává, spíš se mě snaží brát s sebou. Ale jasně mi řekl, že kvůli mě nepřestane. .. Jinak dítě je samozřejmě píseň budoucnosti, myslím trochu dopředu.🙂 Nejsem ten typ člověka, jako on, zkouším ho chápat a do jisté míry to tolerovat🙂

puresin
27. lis 2016

Když ono v 19 letech - a u kluků zvlášť - jde při pití i částečně o "sport": Kolik toho snesu, pak historky, kolik jsem toho snesl a komu co z toho bylo.... Já nejdřív myslela, že píšeš o opravdu dospělém chlapovi, kolem 30 aspoň, ale je to vážně ještě KLUK. Můj nebyl lepší, znám ho od jeho dvaceti a první dva roky jsem z něj měla jen srandu. Pak se najednou srovnal, ubylo pití a přibylo témat k rozhovoru. 🙂 Těžko ho předěláš, výčitkami vůbec ne, musí se holt dovyvinout. 🙂

antenkaaaaa
27. lis 2016

Ten můj má 23 a každý víkend to samé vyhledává někoho s kým bude pít a když nejde pít je nas*any. A i kdyz máme málo peněz je mu to jedno prostě je a pak si vždy půjčí.. za 20 dní mám rodit a docela se bojím ze to bude horší když tu bude malá...

journals
27. lis 2016

@antenkaaaaa Tak to mi přijde už jako větší průšvih ☹

lv
27. lis 2016

@antenkaaaaa to je dost. A v týdnu? Dá si, nebo funguje? A to podráždění, z toho, že vlastně nemůže, to už ukazuje na závislost, v začátku.

antenkaaaaa
27. lis 2016

V tydnu ne to přijde z prace a jde spát. Včera už jsem toho mělo dost a rekla sem mu ze končím ať se sebere a de ze takhle se táta od dítěte nechová a dneska jsem špatná já. Přijde mi ze si neuvědomuje jaký je když pije