Jsem těhotná, přítel se mnou nepočítá. Nemám kam jít

ahoj22
1. lis 2015

Holky prosím vás dostala sem se do pekelné situace a nevím jestli to dokážu správně vyjádřit. Jsem těhotná teprve na začátku 4. měsíce, ale můj přítel u kterého momentálně bydlím semnou údajně do budoucnosti nepočítá a dokonce se bude snažit mi dítě vzít a vrátit se ke své bývalé přítelkyni. Čeká jenom, až já porodím.. je mi teprve 18 a máma mě z baráku vyhodila zpět mě neveme to vím na 100%. A já teď jsme ve zoufalé situaci nevím, co mám dělat , kam mám jít.. Jenom vím , že s ním být nemůžu a ani do RL ho nechci zapsat, abych se s ním v budoucnu nemusela o dítě nák tahat. Odstěhovala jsem se k němu 300km od mého původního bydliště (ale dodnes tam mám u matky trvalý pobyt) je prostě možný, že si tam najdu pronájem a pak si budu muset zažádat o nějaký dávky , protože nemám nic vůbec nic a jsem teď naprosto sama a ani nevím jak to chodí.. Ještě se bojím aby mi malýho nakonec nevzala sociálka, protože jsem nezajištěná.
Nevím co dál prosím poraďte někdo i bez urážek to, že sem mladá a blbá vím, už taky udělala jsem chybu a teď nevím jak dál ani kdy případně od něj odejít.

mkaj
4. lis 2015

Blba nejsi, drz se, chlapi jsou fakt kreteni. Radu nemam, zkus si vyhledat bezplatne poradenstvi, mozna OSPOD by pomohl, pravnik atp. Hlavne si dopredu vse zjisti, at jsi pripravena. Jo a hned bych odjela 300 km zpet, co nejdal od toho idiota.

mrsnikola
4. lis 2015

Holky shrňme to 😉 někdy to dopadne dobře a máš vše, co můžeš mít. Ale je lepší počítat s tou horší variantou. Neříkám, aby sis neřekla o pomoc někomu známému, kamarádkám, rodině, ale v prvé řadě jsi to ty, kdo musí jít a říkat si o to. Pokud se přítel k tobě i k dítěti staví už teď takto, od něj bych nic nečekala a určitě déle nezůstávala. ani za cenu výbavičky. Když budeš potřebovat, jistě se tu najde několik maminek, co ti rády něco pošlou zadarmo nebo "čokoládu".
V jeho mamce sice můžeš mít oporu, ale pamatuj, že ona je stále matkou svého syna! Jako babička může být pak nápomocná, ale určitě bych se nespoléhala jen na ní.
Určitě to není žádný med zůstat sama s dítětem, je to hodně o nervy, odříkání, litování, porovnávání. Ale dá ti to také velkou sílu a budeš se moct otočit a být na sebe hrdá, že jste to zvládli! Nic není tak horké jak se uvaří 😉

petikamaminka
Autor odpověď smazal
Zobraz
tomato543
12. srp 2019

@ahoj22 Azylový dům, bych řekla..

zelenaesmolda
12. srp 2019

@tomato543
ta diskuze je stara 4 roky 🙂

veronikajanova
12. srp 2019

Zajdi do poradny..sociálne pravní poradna.jsou různé poradny od charity nebo podobných organizací.

merope
12. srp 2019

@zelenaesmolda A tazatelka nakonec týden před porodem skončila u mámy. A pak má pár šťastných fotek, tak snad ok.

bamak
Autor odpověď smazal
Zobraz
tomato543
15. srp 2019

@zelenaesmolda Aha.. :-/