Jsem těhotná, rodiče nás chtějí vyhodit na ulici

majdulinka007
28. únor 2016

Ahoj holky, jiz rok bydlime s pritelem u nasich. Po roce se mi povedlo otehotnit a tim zaclo misto radosti dosti velke peklo :( jsem v pulce 5teho mesice je mi 19let a pritelovi 22.. Jak jsem jiz psala bydlime u mych rodicu. Pritel byl drive problemovy, byl ve vykonu trestu... Zmenil se, zacal pracovat a zije normalni zivot (nepacha zadne nepravosti). Nasi mi dali na vyber budto se vzdam jeho a budu bydlet s ditetem u nich nadale nebo se ho nevzdam a 15.3. nas vyhodi na ulici. Drive byl problem v tom ze jsme neplatili najem (2500kc) z duvodu ze pritel nemel praci ponevac v jeho situaci se spatne prace hledala ale po dlouhem hledani si nasel praci na plny uvazek za slusne penize. Nabidla jsem nasim ze jim dame 15.3. 2500kc aby jsme tu mohli alespon do dubna byt nez mu prijde cela vyplata a mi by jsme se odstehovali, jenze v tom mi bylo receno ze presne ty penize byly tim duvodem jenze kdyz jsme jim rekli ze jim je dame nasli si zase jine vymluvy typu ze se s nim v byte mama boji... Nevim ceho kdyz je od rana do vecera v praci a je to naprosto normalni slusny clovek a chce zit normalni zivot ktery mu bohuzel moje rodina neni schopna umoznit a slate ho maji jako toho darebaka. S pritelem vychazim naprosto skvele, jakmile se dozvedel ze bude tata tak nas vztah je jeste lepsi nez kdykoliv pred tim..
Uz nevim co mam delat :( nechci se vzdat pritele kdyz s nim cekam miminko je slusny a pracuje.. Jenze uz nevim jak se s nasima proste domluvit aby nam umoznili to tu byt aspon do dubna. Vim ze jakmile prijde den D vyhodi nas jako se jiz stalo mnohokrat :( nevite naka jak poradit? Ja uz jsem v koncich a misto toho aby jsem byla stastna z tehotenstvi tak bohuzel mam samy stres a nervy. Prosim o rady, dekuju moc :(

hhranolka
29. únor 2016

@odula situaci nezná nikdo kromě zakladatelky tématu...z jejího popisu ale jinou variantu nevidim

olivie14
29. únor 2016

Promin ale nemohla jsem si nevšimnout nakonci píšeš, že už se tak stalo mnohokrát, a oni vás už vyhodili? A co jste dělali tehdy?

agne
29. únor 2016

... no a upřímně čemu se divíš 😨 - mají obavy o tvoji budoucnost 😕 ... Ano nůž na krk byl blbej nápad, protože v -nácti si ani jinak vybrat nemůžeš, ale už několikrát jsi zklamala jejich důvěru ☹ ... Vidí jak jste bez peněz už teď, berou jej jako vyžírku, i když se snad řádně začlenil zpět do života...
Řešením je snad, aby ty jsi tam zůstala už kvůli těhotenství, je to dle mého rozhodně lepší než azylový dům pro matky s dětmi, a přítel šel na ubytovnu, alespoň do doby než našetříte na společný podnájem...
Plus si zjistit všechny sociální dávky, příspěvky, apod. na které by jste mohli mít nárok... 😒
Prostě si tu důvěru budete muset opět pomalu a jistě vybudovat... 😉

andrejka3741
29. únor 2016

Zapeklitá situace. Ale trošku si za to asi můžete sami. Žijete u rodičů, nemáte jistoty, ty jsi asi doma, jak jsem pochopila, přítel teprve chvíli v práci a do toho čekáte miminko.
Rodiče by se asi měli zachovat jinak, zvláště když jsi jejich dítě, ale uvědom si, že je to jiná generace a oni člověka, který vylezl z vězení, berou trochu jinak. Resp. koukají na něj přes prsty. Mají o tebe strach.
Můj názor je ten,že jste měli počkat, měli jste si našetřit, najít bydlení a pak zapracovat na rodině, v klidu a bez nervů.
Zaujala mě ta věta, že už vás mnohokrát vyhodily, můžu se zeptat proč?

hancazivocich
29. únor 2016

a co když to těhotenství bylo tajené a prozrazeno teprve nedávno? A rodiče prostě dostali strach, že z nějakého důvodu (neplacení, nezajištění) budou mít na krku tři krky navíc??
Z pohledu rodiče chápu - berou to, že dítě má dítě..předpokládají, že ten vztah stejně nevydrží, takže nabízí možnost non-stop péče o svoji dceru a vnouče...Ale člověka, který byl ve výkonu trestu pod svojí střechou nechtějí..Uff.... Tak bych řekla, že se něco těžce pos..., nebo nám zakladatelka něco ,,podstatného" neřekla - buď tajili výkon trestu a prasklo to, nebo tajili těhotenství, nebo práci nehledal, nebo....se jim třeba mohlo i něco ztratit... A o jaký druh trestu šlo?? Je rozdíl krádež, nebo ublížení, atd...
Fííha....Nevím...a doufám, že to s Ki nebudu muset jednou řešit..Lidi by měli dostat šanci, ale tady mi přijde, že jich asi už bylo dost??

kolibricek36
17. bře 2016

@majdulinka007 můžu se zeptat jak to vůbec s vámi dopadlo?

ivetka7686
17. bře 2016

@majdulinka007 je mi to lito,ale u me Tvi rodice jsou ubozaci.Mit tehotnou dceru a chcou ji vyhodit na ulici 😐 opravdu sobecke od nich a pokud Jim jde Jen o penize,jeste horsi 😐 hodne stesti,snad to vyresis co nejdriv

adjanni
17. bře 2016

@ivetka7686 trochu silný výraz, ne? Pokud se dohodnu na určitých podmínkách spolužití, tzn. 2500kč měsíčně a toto poruším, mimochodem slečna nepracuje(?) pak zklamu důvěru rodičů a není se co divit, přitom je to směšná částka. A je krajně nezodpovědné pořídit si dítě. Taky by mne zajímalo, za co byl odsouzen. Zdá se mi, že to rodiče dříve asi netušili...A její rodiče jsou dobří, že rok podporovali jeho a jí, dospělé lidi, aby měli kde bydlet a ti nebyli schopni platit nájem. Mě například by to rodiče nedovolili. A rozhodně bych je neodsuzovala.

adjanni
17. bře 2016

@ivetka7686 jakože dva lidi živit zadarmo, k tomu přijde i dítě, není to hanba těch mladých, že jsou neschopní a ty tak nazveš její rodiče?

nita1984
17. bře 2016

@ivetka7686 wau.... takové soudy... opravdu mě hodně překvapuje, co lidé dokáží vypustit z klávesnice.. a to pouze poté, co si přečtou jednu stranu, ne moc povedeného příběhu..

magdalenan
17. bře 2016

Odpouštím si komentovat situaci jako takovou, všechno už tu bylo napsáno. Nicméně, dnes je 17.3., takže by už m3l být nějaký posun, ne?

To, že se máš přítele vzdát znamená, že se má "jen" odstěhovat, nebo rodiče chtějí, abyste se rozešli? V tom totiž vidím velký rozdíl.

Pokud už má přítel po zkušební době a smlouvu na dobu neurčitou, určitě bych rodičům ukázala pracovní smlouvu a platební výměr s tím, že byste se domluvili na adekvátní částce, kterou jim budete platit a zároveň abyste si mohli aspoň trochu spořit na vlastní bydlení.

Bohužel špatná reputace se těžko napravuje, přítel by měl sekat dobrotu a zkusit třeba nějak pomáhat. Teď honem nevím, jestli jste v domě nebo bytě, že by mohl třeba sekat zahradu/dříví, prostě pomáhat.

A ty.. Jak už psali jiní, neuvádí, jestli studuje, pracuješ, jestli máš vůbec nárok na PPM.

Rodičům se nemůžeš divit, na jednu stranu jsi dospělá, plnoletá, na stranu druhou máš stále pocit, že oni přeci MUSÍ... A přitom si je nejspíš zklamala a oni mají právem obavy o tvou budoucnost.

Když sem napíšeš aktuální situaci a odpovíš na aspoň některé z otázek, co tu psaly ostatní holky, dostaneme se dál...

ivetka7686
18. bře 2016

@adjanni Ty by jsi vyhodila z bytu svou tehotnou dceru na ulici?

ivetka7686
18. bře 2016

@nita1984 taky by jsi vyhodila svou tehotnou dceru z bytu?

zandi
18. bře 2016

@ivetka7686 Zakladatelka snad psala, ze ona s ditetem muze zustat, ale partner ne. Takze bych byla velmi opatrna se soudy rodicu. Chce to číst celé.

nita1984
18. bře 2016

@ivetka7686 dceru nikoho nevyhazuje. Může zůstat i s miminkem

hancazivocich
18. bře 2016

holky, zakladatelka je neaktivní...

ivetka7686
18. bře 2016

@nita1984
@zandi tak to se velice omlouvam!

nita1984
18. bře 2016

Že by troll?

ivetka7686
18. bře 2016

@nita1984 to opravdu ne