Jsme ve finanční krizi

novanny
4. čer 2015

Já už fakt nevím, třeba mi někdo poradí.

Popisovat celý příběh by bylo asi až do rána ale co mě fakt trápí je,že v této zemi je snad každý zaměstnavatel,který poskytuje nejen pracovní místo ale i bydlení pro rodinu či jedince je buď vydřiduch nebo případ pro sociálku!
Stalo se to,že jsem upadli do finanční krize díky zdravotnímu stavu muže, rodinám, dluhům jiných a nejsme schopni se z ní vykopat, když pominu nějaké dluhy, pořád jsme bez šance sehnat bydlení a zároveň práci. Je to snad už nepřekonatelná překážka mít rodinu? Mít alespoň trochu lidské požadavky na bydlení jako je např. teplá voda, topení, byt bez plísně a bandy myší?
Když nepomůžou úřady nebo vás automaticky pošlou do azylových domů? Jen pro matky a muži ať si třeba lehnou na ulici?Všude se chrání děti ale co jejich rodiče?
Třeba nějaká cesta je ale já jí furt nevidím. A vyhrát finanční injekci? Kolotoč naivity. Půjčky? Hrob.

Když člověk dělá maximum, aby to fungovalo, přesto to dopadá zle na úkor celé rodiny?
Pak jediné co mě napadá a to s omluvou, začít kráct!

Kritiku neberu, protože o mém životě a boji nevíte nic, jako já nevím o vašem.
Jen třeba někdo zná cestu nebo alespoň směr a může mi pomoci otevřít jiné možnosti.

shine2015
5. čer 2015

Souhlasim s neteryma zde. Navíc ja bych nastoupila na mamku ze prostě nemame kam jít,ze já s detma na přechodnou dobu půjdu domu k nim,poprosila bych je o pomoc, zase si nemyslím,ze matka vyhodí svoje dítě....a tvůj muž at jde pracoval kamkoliv po ČR , častokrát ve městě jsou ubytovny a kdy bude sam, nebudete platit tolik. V továrnách apod mívají i ubytování nebo jako sanitar ve velké nemocnici, nebo at dělá řidiče z povolání,jezdí s dodavkama a rozvazi.....nebo at zkusí pracovat na smeny. A co se týká nemocnic kdyby dělal sanitare, tak nemocnice maji ubytovnu na 100% při zaměstnance.....a za malo peněz na měsíc, navíc by tam mel i obědy a chlazenky (večeře v krabičkách) ....a časem by si mohl zažádat i o ubytovnu pro rodiny, některé to tak maji....nebo by je časem az mimi trochu povyroste, když chcete byt spolu, mohli vystřídat na směny a on by tampracoval jako sanitar a tty jako ošetřovatelka, sanitarka nebo klidně pro začátek i jako uklízečka.....a můžete mít rodicak, plus ty i on práci.....poslete životopisy po nemocnicích a uvidíte. Doma se vystřídate, ty můžeš klidně na pul úvazek.....a napisete si směny proti sobě.....takhle to dělá hodně lidi,co pracují ve zdravotnictví......

januzza80
5. čer 2015

Dekuji za srdicko budu ho moc potrebovat.Nejhorsi je ta samota a to ze ti umre nekdo koho milujes a nemuzes pro neho nic udelat.Clovek musi bojovat.

januzza80
5. čer 2015

@novanny chapu,ze je to nelehke.Hlavni je ze nejsi na to sama.Ono se to vyresi.Nemuze byt porad vsechno spatne.Me je smutno,ale nelituji niceho.Kdybych se mela vratit casem tak bych vsechno udelala stejne a vzala si znovu meho manzela.On tu bude porad jeho polka vzdycky a to jsou jeho deti.Verim,ze se vam povede to zvladnout

ronyx
5. čer 2015

@shine2015 Já se teda přiznám,že přesně nevím jak to probíhá při práci saniťáka a jiných,ale jak tu zakladatelka psala,její muž je po dvojté operaci srdce........ Co se týče práce ve fabrakách,většinou všude se dělají nějaké zátěžové testy..... vstupní prohlídka...kde i závodní lékař potvrdí zdravotní stav potencionálního zaměstnance a po operacích srdce nevím zda by ho někde ve fabrice přijali.A myslím,že jako řidič rychlé záchranné služby by to měl obdobné.Takže to asi s tou prací opravdu nebude tak jednoduché

ronyx
5. čer 2015

@novanny Je mi líto co si musíte prožívat ☹ Rozhodně to nemáte jednoduché.Tak zhruba jsem si pročetla příspěvky a tak si říkám,opravdu by to nešlo dočasně nějak udělat s tím azilákem?Já jsem z F-M a má známa,která měla taky finanční potíže,dluhy...... to vyřešila právě takto.Chlap šel na nějakou dobu k rodičům,ona s dvěma dětmi do našeho Frýdeckého aziláku a chválila si to.Není to drahé.Dostávala různé příspěvky,dokonce to tam bylo hezké,útulné...Byli tam pár měsíců a město jim po těch pár měsících našlo přiměřené bydlení.Byt 2+1 někde ve F-M za slušné penízky.Teď už jsou přestěhovaní,bydlí zase všichni spolu a žije se jim lépe.Ať se rozhodně jakkoliv,držím pěsti aby bylo brzo lépe a štěstí se na vás konečně usmálo

januzza80
5. čer 2015

Jak pise Ronyx tak tohle presne kontroluji vsude.Nemuze pracovat jako ridic autobusu nebo sanitky,protoze je tam nebezpeci,ze by mel dalsi problem se srdcem a tim neni v ohrozeni jen on ale i ti kolem.Muj manzel pak nemohl pracovat a byl na invalidnim duchodu.Jeji manzel muze pracovat na nejakem nestresujicim miste praci a malo narocne fyzicky hlavne.Kancelar atd.

januzza80
5. čer 2015

Dekuji moc holky za srdicka.Moje velke prani je,abych tu nebyla sama dalsich 50let a poznala nekoho hodneho jako byl muj manzel.

novanny
autor
5. čer 2015

Děkuji všem maminkám za rady a podporu, ne vše bohužel jde, tak jak je tu psáno. Negativní nejsem ale spíše zničená z některých situacích s lidmi.Nesedíme se založenýma rukama,každý den řešíme naší situaci ani nečekáme, že něco dostaneme zadarmo, nikdy jsme to tak ani neměli.
Pochopí, kdo zažije, nemá a nedostává se mu tak snadno. Můj muž mě nechce poslat do azyláku, protože jeho bývalou přítelkyni tam dost ošklivě obtěžovali. Je mi těžké všechno vysvětlovat, co se s námi stalo, děje. Zoufalost dělá z lidí věřící, že pomoc někde je....která nebodne co celé rodiny jako šíp ale pohladí a posune nahoru.Nevím, co už napsat, byla má hloupost něco sem psát, měla jsem to v sobě udusit a zabít jako dříve.

januzza80
5. čer 2015

@novanny dusit to v sobe neni dobre.Ja treba to taky nemam rada resit s nekym,ale nekdy je proste obdobi ze to musi jit ven

shine2015
5. čer 2015

@ronyx to sice jo ale operace se srdcem neznamená,ze nemůže pracovat jako sanitář.... 😉 spousta lid po operaci srdce pracuje i funguje, to same jako po onkologických onemocnění......mame i měli jsem v rodině a normálně je zaměstnali i pracovali přestože jim lékař nabízel plny invalidní důchod (zákeřně onko onemocnění)

ronyx
5. čer 2015

@shine2015 Promiň,ale nechce se mi věřit,že člověka s operovaným srdíčkem a ještě dvakrát by někdo zaměstnal jako sanitáře.Vždyť je to obrovský risk.Selhání za volantem,při takové zodpovědné práci by bylo fatální. A ohledně fabrik,tam by neprošel taky.Já sama v jedné pracuji a vím jaké jsou u nás prohlídky,ať už vstupní,či periodické a takový človíček by absolutně neprošel. Je to smutné,ale je to tak a asi i trochu pro dobro toho člověka.Namáhavou práci by dělat neměl

shine2015
5. čer 2015

@ronyx ty si pletes sanitare a sanitaka.....a nekecam, myho strejdu zaměstnali a to mel navíc pres 50...ty vis co přesně mel za nález? Dnes se dělají výkony daleko lip než dřív ...a ne všechny onemocnění znamenají konec....navíc když by nemohl mít ridicak nebo když by mohl pracovat s omezením, tak ma částečný invalidní důchod.....dnes ma problémy se srdcem spousta lidi a maji zaměstnání.....nemyslím to zle, rozhodne to zakladatelka snadné nemá,ale nemůže čekat v byte ktery místem je v lokalitě kde není prace ani brigáda,ze se to zlepší.....já to nemyslím zle.

ronyx
5. čer 2015

@shine2015 Neříkám,že je to nemožné,jen spíš ve většině případů nereálné,tvůj strejda měl štěstí,že narazil na dobrého zaměstnavatele.V dnešní době se nepřijímá do zaměstnání pro větší prkotiny,to zase můžu říct za sebe já,jelikož jsem si to zažila. Prostě v dnešní době opravdu není legrace najít si práci jako naprosto zdravý jedinec,natož člověk s dvakrát operovaným srdcem ( zakladatelka psala že měl manžel nádor)

halina0101
5. čer 2015

@novanny Ja moc nechapu, proc se tak upinas na kombinaci prace s bydlenim.Vetsina lidi pracuje a ze mzdy hradi bydleni, sluzebni byty jsou benefity pro opravdu nepostradatelne zamestnance napric pracovnim trhem, popr. pro odborniky, ktere firma potrebuje a povetsinou je to bud v delnickych profesich.Navic existuji ruzne davky primo spjate s bydlenim, vazane pouze na TP a na ty byste meli dosahnout.Samozrejme dluhy nikoho nezajimaji a socialka k nim neprihlizi.
Pokud manzel dosud vykonaval spise manualni prace, nebylo od veci zajistit si na UP ruzne kurzy-Excel, Power point atd., protoze bez toho je nemozne najit lehci kancelarskou praci.Zkuste pozadat alespon o castecny ID.

shine2015
5. čer 2015

@ronyx ale není jasné, zda nádor srdce a nebo jiný nádor a dvě operace srdce.....
Závěr je ze v situaci které jsou se musí snažit najít práci i kdyz jemuž nemocný ....proste je prace jeho i její to nedají dokupy. A nemůžou žít v místě ocenění prace ani brigáda...z čeho budou platit najem, když nemají práci? A pokud nelze příspěvky v místě kde ted žijí, ta se musí přesunout do místa kde mít nárok vyřešit se socialkou alespoň něco mít budou. Plus někam, kde je prace i kdyby tam mel jit jen muž. Zakladatelka taky psala,ze jej muž tvrdé pracuje, ta proč by nemohl pracovat jako sanitar? Ja ji tu situaci nezavidm, me by klepla pepka....ale chce to řešit s výhledem do budoucna....najít si tedy větší město, úklid, domácí prace,hlídání děti atp a on jakoukoliv práci...a druhou brigádu.....a i kdyby šel d kauflandu doplňovat zboží nebo sazet stromky do skotska, na jablka do Itálie atd atd...pracovat jako hlídač a k tomu brigádu sežene nebo nějaký melouch........já chápu,ze chce byt se vym muem pohromade, ale jsou v situaci, ze si nelze moc klast podminky.
Nebo jak se da takova situace resit? Podle me jedine snahou si hledat jakoukoliv praci......a brat vse co je....protoze ja to jinak dpadne???

halina0101
5. čer 2015

Nevim, mozna by mohl manzel zustat doma a pecovat o deti a do prace by mohla jit manzelka.Urcite by to rodine pomohlo a i maly prijem je lepsi nez nic, nehlede na to, ze o RP by neprisla.Bohuzel musi brat co je, nejsou v situaci, kdy si mohou vybirat nebo snad klast pozadavky.Prosim nemyslim to nijak utocne, je to jen konstatovani.Litosti a placem nad svym osudem se najem ani dluhy nezaplati a povedou maximalne do dluhovych pasti, k lichvarum atd.

shine2015
5. čer 2015

@halina0101 v závěru můžou pobírat rodicak a do prace můžou oba ....při rodicaku si můžou přivydělat kolik chtějí.....vim ze takhle chodí dost mamin do prace na částečný uvazek....

ronyx
5. čer 2015

@shine2015 Já rozhodně neříkám,aby seděl doma na zadku a brečel,jen říkám,že chápu,že je to hodně složitá situaci,né jen,že jsou zadluženi,bez peněz,ale ještě asi nebude taková sranda najít práci pro chlapa s takovou diagnozou,nic víc.Prostě jsme se nepochopily 😉

elinka90
5. čer 2015

Asi budu patřit k těm horším, ale připadá mi, že hledáš spíš důvody než způsoby jak se z této situace dostat. A v tvém případě absolutně nechápu proč jste si udělali druhé dítě, když píšeš, že už první je poznamenané Vaší situací. Ikdyž jsem odpůrcem potratů tak ve Vašem případě bych se rozhodla naprosto jinak. Ikdyby měl chlap chodit např. 18 hodin denně do práce tak by se snažil pro rodinu udělat co nejvíce. Píšeš že partner už měl předchozí přítelkyni v azyláku tak asi za práci moc chytit neumí nebo nechce když se situace opakuje se současnou přítelkyní! Nekolik děvčat se tě ptalo odkud jsi a třeba by ti nějak pomohly, ale ty nemáš snahu napsat ani odkud jsi

ronyx
5. čer 2015

@elinka90 Nejjednodušší věc,najet kurzorem na avatara a vidíš hned odkud je 😉 Stejně jako já se tě nemusím ptát a vím,že jsi od Teplic

shine2015
5. čer 2015

@ronyx já to taky nemyslela zle proti tobě.....podeme jiná cesta nevede než pracovat a snížit se práci najít plus brigády a snažit se i se socialkou něco vymyslet. Není možné aby jim tedanic nedali na výmluvu, ze to ma řešit jinde...a není možné aby žili ve mstě kde není prace ani brigáda....to je luxus který si momentálně nemůžou dovolit....takže za me zkoušet rozesílat životopis všude i tam kde si mysli, ze to nedopadne.....a koukat nejen po cele ČR ale i po brigadach v zahraničí...na brigády jezdí do zahraničí i studenti.myslím ze by to zvládl. Chce to brát vše jako dočasně, řešení ze třeba na chvíli nebudou spolu jako cvilkove aby toto překonali. Poprosit oboje rodiče iza cenu hrdosti. Mámu,tatu.,zase když jeho rodiče ví ze je vane nemocný, přeci ho žádná máma nebotata nenchaji. Navíc já sama vim,ze někdy si myslíme, ze tohle nebo tamto nemá smysl zenepomuzou atd ale v závěru třeba pomůžou....a ještě se člověk diví.

hojda
5. čer 2015

@ronyx Kam najet kurzorem???? Zase mi tu něco uniklo.....

shine2015
5. čer 2015

@elinka90 ona zakladatelka není zla ani nekomunikativní......jen chce byt se svým mužem a vidí situaci,ze to není snadné....

ronyx
5. čer 2015

@hojda No kurzorem myšky najedeš na ten malý obrázek obličeje a vidíš odkud člověk je,pokud to má uvedeno. 🙂 U tebe vidím Praha 13 😉

hojda
5. čer 2015

@ronyx Aha, tak to jo, já myslela, že to vidíš někde pokud to tam nemá člověk uvedeno...... 😉

halina0101
5. čer 2015

@shine2015 Ja se obavam, ze se socialkou toho moc nevymysli, pravdepodobne maji papirove dostatecne prijmy, protoze jakekoliv dluhy socialku nezajimaji.To predpokladam na zaklade toho, ze nemaji narok ani na zadnou mimoradnou davku.Mozna by zakladatelka mohla vice rozvest, kolik z celkoveho prijmu jim schlamstnou dluhy.Chtelo by to poresit TP v miste bydliste a pak pozadat o prispevek na bydleni, byt musi byt ale v OV, u DB se prispevek neposkytuje.A konecne uz i podle techto kriterii hledat bydleni.
Bohuzel nekdy je treba se i na cas odloucit.

shine2015
5. čer 2015

@halina0101 proto mi přijde vhodné řešení pracovat v nemocnici....tam ubytovny bývají a ne drahé navíc prace na směny dává možnost hlídat v době kdy může do prace ten druhy

halina0101
5. čer 2015

@shine2015 To je pravda, ale obavam se, ze ubytovani pro celou rodinu tam nebyva.Ono vubec orientovat se na praci s bytem je asi specialita zemedelstvi nebo mozna prumyslu...A tam pry ted pracovat nemuze, proto moc nechapu to upinani se na praci s bytem.To by musel byt jo odbornik a ten by zase asi nemel problem se shanenim prace.

shine2015
5. čer 2015

@halina0101 maji....ve velký nemocnicích mívají....

chris_n
5. čer 2015

jako sorry, ale tady v té diskusi jde vlastně o co? přečetla jsem si začátek, to co zakladatelka napsala. Ale nevím z toho zhola nic... nechapu proč a jak a v jaké přesně že to situaci jsou... tudíž se nedá vůbec nic radit.... obecné rady tady zazněly a vše bylo zamítnuto. Takže kdo nechce, at nebere...