Kdy slavit narozeniny?

zirafka82
6. lis 2014

Ahoj všem! Máme menší problém. Naše cácora bude 15.12. slavit narozeniny, je to pondělí. Vzhledem k tomu, že je to kousek do Vánoc, mysleli jsme si, že výjimečně oslavíme její narozky 13. v sobotu. Moje mamka je skálopevně rozhodnutá,že narozeniny se dopředu slavit nemají a že to dělat nemám. Druhá babička a prababička jsou ze Severních Čech a naopak nechtějí přijet 20.12., což ale docela chápu. Zatím jsem ve stadiu, že bychom 13. udělali oslavu, resp. posezení bez dortu, malá by dostala nějaké dárečky a v pondělí 15. bychom udělali oslavu s dortem a s druhou babičkou. Jak to vidíte vy, taky byste dopředu nic nechystaly?

chroustinka
6. lis 2014

@werunqa ja mam děti od sebe "sedum tydnu" a spolecne neslavi, maji kazdy svou oslavu, prijde mi to daleko od sebe, ale byt od sebe do 14ti dnu (jak puvodne meli byt) tak bych dohromady slavila 🙂

marcinek
6. lis 2014

nase deti maji narozeniny 4. a 14. prosince, delame oslavu o vikendu mezi tim. To by me slehlo delat 2 pro kazdyho zvlast. mame vetsinou jednu s kamarady a druhou s rodinou

dana3262
6. lis 2014

@achjonetusim vždyť je ti úplně jedno.. My teď slavili o měsíc dřív kvůli počasí, aby mohla být garden party pro děti 🙂 a budem dooslavovat o měsíc později s rodinou protože jsme se prostě nedokázali sejít. Vždyť je hezky to setkání lidí a kdy to je, na tom vůbec nesejde..

achjonetusim
6. lis 2014

@dana3262 No vzdyt pisu to samy co ty😀

mandala
6. lis 2014

Prosím tě, to jsou jenom pověry, tohle bych vůbec neřešila, slavili jsme několikrát před naroz., brali jsme se v květnu, šla jsem těhotná na pohřeb... apd. a nic se nestalo. 🙂

dana3262
7. lis 2014

@achjonetusim 😁😁 promiň, to bylo pro @zirafka82 😜

ivet1987
7. lis 2014

Přesně tak, pověry. My se taky brali v květnu 😀 Jinak jsme se segrou dva týdny od sebe narozeninama a vždy jsme slavili o víkendu uprostřed a přežila jsem bez následků 😀

texetka
7. lis 2014

Mám narozeniny 23.12. a slavíme je dřív už od doby, co jsem byla malé děcko. Prostě jak byl čas a hodilo se to.
Jinak u nás je v rodině tradice přát o den dřív, takže sms a telefonáty se dějí o ten den dřív a oslava dle času .
Udělala bych teda oslavu jak se to hodí vám a mamince řekla, že když chce, může dojít popřát až v týdnu, ale vy slavíte v sobotu a hotovo.

angel456
7. lis 2014

..@zirafka82 máme 4 děti jedna oslava je na jaře Šarlotka26. 4 . narozeniny, 7.8 Johanka narozeniny 31. 3. štěpánka narozeniny a 4. takže někde uprostřed se udělá oslava pro babičky... a pak ten den dostanou dárky od nás pak je v létě, já narozniny svátek Johanka svátek a je to stejně. další na podzim, moje rodina, všichni...... Takže u nás velká rodinná oslava a ten den co to mají dárek do naás... Hlavně to neprožívejte on se to nějak udělá...

zuzka3112
7. lis 2014

@zirafka82 udělejte si to podle sebe, jak to vyhovuje víc Vám. Já jsem ze 4 sourozenců, dva bratři jsou 25.11, 15.12 a já 31.12. A nikdy jsme neměli problém slavit narozeniny třeba všichni tři dohromady. Naopak byla to větši legrace 😀 A co se týče Vašeho případu, tak bych to vůbec neřešila, jestli sobota nebo pondělí, určitě bych to dala na sobotu... Tohle je čistě vaše rodinná věc...

evulina77
7. lis 2014

@zirafka82 já bych udělal oslavu jednu a to v sobotu s ohledem na část rodiny, která to má daleko. Malé je to jedno jestli to bude mít o tři dny dřív a dospěláci se s tím srovnají. Dělat dvě oslavy mi příjde zbytečný a pro malou zmatečný. Takže oslava s dortem a vším, co k tomu patří, v sobotu...

zirafka82
autor
8. lis 2014

Tesi me,ze mate stejny nazor jak ja 🙂 ono to s nasi mamou je vseobecne slozite, takze pro klid v rodine udelame asi dve oslavy. Nebo si konecne dupnu a bude. Uvidime kam za ten mesic dospeju 🙂

kmotrice
8. lis 2014

já mám kluky od sebe 9 dní příští rok bude mít první pět let a druhý rok, tak ybudeme slavit najednou a možná že přidám i oslavu tatínka páč ten je má za 14 dní po klukách, tak to budem brát jedním vrzem asi

mandala
8. lis 2014

Moje nejstarš dcera bude mít po vámocích 10 let a syn v lednu 1 rok. Taky to uděláme někdy mezi. Tak, jak to naplánuju, tak to je, všechny pozvu na určitý datum a je to. Zezačátku jsem taky dělala oslavy na dvakrát, aby nebylo moc lidí, ale to už jsem zrušila, je to zbytečně navíc práce.

kijonkova.k
5. zář 2019

Já bych se teda určitě nerozhodovala podle maminky,ale podle sebe.Pokud druhá babička přijede z daleka,oslavila bych to prostě dříve a hotovo.Ať se to mamince líbí nebo ne.Chystat vše 2x,na to bych se mohla...

pratensis
5. zář 2019

Tyjo, to je zajímavé, jak jsou kolem různých událostí různé pověry a zvyky... Naše maminka zase tvrdí, že přát k narozeninám se má den dopředu. U nás to tak bylo od mého dětství, ale nikde jinde jsem se s tím snad nesetkala, nebo si neuvědomuji. My to teď v naší rodině děláme tak, že dětem přejeme i s dortem a dárečky v den narozenin, ale pro širší rodinu (babičky, tety, sestřenice, bratranci) uděláme oslavu někdy kolem toho narozeninového data, jak se domluvíme, aby se to všem hodilo. Neřešíme, kolik dní před nebo po těch narozeninách to je. Jsme rádi, že se shodneme na termínu. 🙂 Peču druhý dort, dostanou zbytek dárků od příbuzných. Takže pro děti myslím dobrý. 😀

mnozimese
5. zář 2019

Jediné, co zase fakt nesnáším já, je posouvat oslavu třeba o týden později. My slavíme vždy o víkendu. Jednou to vyšlo na den přesne na neděli, oslava byla v neděli. Pak na úterý, opět jsme dali o dva dny dřív na neděli. A letos? Oslava byla v sobotu a narozky oficiálně až o 4dny později. Děláme to většinou víkend před nebo po, prostě který víkend je blíž.

mnozimese
5. zář 2019

@mnozimese respektive, týden ještě ujde, ale v pribuzenstvu je divný zvyk občas slavit o 3tydny později i dětskou oslavu 🙈