Laska mezi partnery. Jak to je u vás?

7. led 2021

Dobry den

Jelikoz nemam kamaradky , tak nevim s kym to probrat
Je mi jasny ze kazdy vztah je jiny ,, kazdy clovek je jiny .

Jsem s partnerem 2 roky a jako by se vytratila laska. ☹️
Chybi mi jake to bylo na zacatku ta prvni zamilovanost , to vzruseni.
Jasne ze takovy vztah neni furt stejny meni se ,, neni stejny jako na zacatku . Ale chybi mi to proste- ty pocity.

Minuly rok jsme meli krizi , kvuli jedne osobe ( z jeho strany ) a od te doby si i casto hadame, i kvuli kazde kravine ,,,
Trapi me to protoze mi chybi ten pocit jaky je to byt zamilovana ,, jake je to na zacatku

Mozna nebyt i naseho mimca tak spolu uz ani nejsme.

Pozadal me o ruku ale svatbu resit nechce , ze je to drahy ....

Chci se zeptat jaky mate vy vztah se svymi partnery treba po 2 letech .? Je to stejne jako na zacatku,, citite to stejne
Stara se o vas ? Dokazuje vam lasku ?

helen_h
7. led 2021

Poslední dobou mě co se týče nastartování vztahu (i vlastního prožívání) hodně inspirují videa "Denisy Říhy Palečkové", má jich spousty volně dostupných na youtube, stačí si zapnout téma, co tě osloví. Její osobní webovky jsou pak: denisapaleckova.cz

helen_h
7. led 2021

Nemá cenu číst, jak se má kdo jinde, ale určitě bych zkusila aktivně zapátrat po informacích, jak vztah znovu nastartovat a začala něco z toho zkoušet 🙂 Viz tipy v příspěvku výše. Dítě určitě stojí za to zkusit vztah zlepšit! Držím palce!

anginka25
7. led 2021

Já bych si s partnerem promluvila. Řekla mu co mě trápí a snažila se najít způsob jak vztah oživit. Držím palce!

lv
7. led 2021

Dite udela kotrmelec se vztahem, pokud spolu proste byt chcete, milovali jste se, zkuste poradnu.

princeznamiu
7. led 2021

Zamilovanost se casem vytrati, to je normalni, je to jen pocit... ale laska muze byt trvala. Problem je v tom, ze neprijde sama, ale musi se o ni pecovat jako o rostlinku 😇
Moc doporucuju knihu Pet jazyku lasky.

michaela666
7. led 2021

Zkusila bych si sehnat hlídání a občas si udělat den/ večer jenom pro vás dva, kdy nebudete rodiče, ale pár. Zapracovala na tom, jestli se vám láska povede oživit....Pro každého je důkaz lásky něco jiného. Někomu stačí, když ji ráno chlap obejme, zeptá se jak se vyspala a uvaří ji kafe. Když má blbý den, tak dostane kytku nebo čokoládu jenom tak, že na ni partner myslel. Někdo potřebuje obrovská gesta - romantické večeře, víkendové wellness pobyty,...Důležité je najít si čas na povídání a trávení času spolu, ne vedle sebe.

klokanka31
7. led 2021

Tak nikdo nemůže čekat že po pár letech bude zamilovanost jak na začátku... Mě taková ta zamilovanost držela asi měsíc? My se po dvou letech brali, a už v té době se mi to zdálo jako stereotyp... Jsme spolu už 9 let, a určitě se mi z něj neklepou nohy 😄

codal
7. led 2021

Nikdy to nebude stejné jako na začátku. Když jste spolu začínali bylo to nové, hromada zábavy, žádné povinnosti, randění. Člověk je okouzlený, snaží se být lepším, na začátku je to taková hra, proto je to takové vzrušující. Ale to není láska, ale zamilovanost, která je velmi pomíjivá. Pak přejde zamilovanost v lásku, kde začne reálný život, lidé spolu začnou bydlet, přicházejí povinnosti, už to není jen zábava, ale člověk se učí žít v páru, zjišťuje nedostatky toho druhého, hledá kompromisy, lidé se musí sehrát, s láskou přichází i velká zodpovědnost, která ještě vzroste, když si dva lidé pořídí miminko. Tam k tomu všemu přibudou další starosti, únava, stereotyp, strach o dítě, ještě víc povinností a žádný čas na zábavu. A tohle všechno zvladne ustát jen kvalitní vztah. V každém vztahu příjde krize, v každém vztahu vyprchá ta původní zamilovanost a je jasné, že to člověku občas chybí - ta bezstarostnost, randění, motýli v břiše, zábava, vzrušení. Když si člověk pořídit rodinu, musí počítáte, že už nikdy nic nebude jako dřív, ale stejně ho ta realita může zaskočit, protože úplně stoprocentně se na to připravit nedá. Vy jste asi teď ve fázi takového vystřízlivění, které tě asi zaskočilo, ale v rámci vyvíjejícího se vztahu je docela normální. Už nejste jen pár, jste rodiče, člověk díky téhle roli občas zapomene na to být i partner. Ty rodičovské povinnosti občas preválcují všechno ostatní. Na vztahu je potřeba pracovat celý život, jsou lepší i horší časy, různé krize a životní fáze a je potřeba o všem mluvit, nacházet společně kompromisy, snažit se si vycházet vstříc a tak. Mluvte spolu, řekněte si vzájemně, co vám chybí, vadí, zkuste si zajistit hlídání, abyste byli alespoň chvíli sami, snažte se si vzájemně dělat radost maličkostmi. Zas bude líp ❤️!

atisak
7. led 2021

Po dvou letech to už nevím, my už spolu jsme 9,5 roku 😀 Nějaké krize byly, teď kolem toho 7. roku určitě, dřív taky. Teď mi to ale zase přijde dobré. Mění se to 😉 Chybí ti pocity zamilovanosti. Dva roky je docela krátká doba. Možná jste si neužili to chození, když píšeš, že máte mimco. To bezstarostné chození je prostě potřeba. Pak z toho můžete čerpat, vzpomínat. Pokud se ti nelíbí pritelovo chování, je potřeba si o tom povídat. Říct mu, co se ti líbí, jak bys chtěla, aby se k tobě choval. Taky nějaký čas jen sami pro sebe je důležitý, ale to asi s malým miminkem moc nejde. Každopádně láska nerovná se zamilovanost, zamilovanost vyprchá nejpozději po třech letech. A když vyprchá, buď se vztah rozpadne, nebo to přeroste v lásku. A láska je rozhodnutí s tím druhým člověkem být, přijmout ho takový, jaký je.

any2any
7. led 2021

Na vztahu se holt musi pracovat a musi na nem pracovat oba dva, aby byl i po letech krasny. Nikdy to nebude jako na zacatku, vztah se vyviji, meni, prohlubuje. A ta zamilovanost jako byla na zacatku se obcas vraci, ale je jina. My jsme i po mnoha letech ve vztahu stastni a spokojeni, ale opravdu o vztahu oba premyslime tak, ze o nej musime aktivne pecovat. 😍

gramar
7. led 2021

Po 17. letech je to jiné (ne lepší, či horší, ale jiné). Máme se rádi, máme za sebou několik krizí různého ražení, ale tak nějak jsme vždy vše zvládli vykomunikovat. Nejdůležitější vždy bylo nenechat nic vyset ve vzduchu, protože když se něco nedořešilo, stále se to vrací a dělá to bordel... ;)

miba10
7. led 2021

My už také máme za sebou pár let a 2deti k tomu. Díky bohu jsme zatím žádnou krizi neměli,ale asi to je tím,že stále komunikujeme. Nic nenecháváme nedoresene nebo když nás něco štve nebo trápí,tak o tom mluvime. Nejdůležitější je komunikovat. Každý vztah ne mění a vyvíjí. Stále se na něm musí pracovat a stále se o něj musí pečovat.

gramar
7. led 2021

Jinak pěkná přednáška na téma vztahy 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=YCRAd8Cegdo
tinaprofi
7. led 2021

moje zušenost je taková, že jak to s chlapem po čase vyprchá, není to on... takže je na čase zamilovat jinde 🙂

princeznamiu
7. led 2021

@tinaprofi s tim nesouhlasim... jasne ze nekdy se clovek muze splest, ale pokud se po “vyprchani” jde zamilovat jinam, aby to bylo lepsi, tak muze tak akorat stridat a stridat a nakonec zustat sam 🤷🏻‍♀️

tinaprofi
7. led 2021

@princeznamiu no to může, nebo si taky může najít chlapce, se kterým to prostě bude ono a nic vyprchavat nebude 🙂 kazdyho volba jak dlouho se chce pak trapit

klokanka31
7. led 2021

@tinaprofi Fakt chci vidět člověka kterýmu se i po x letech z manžela/manželky klepou kolena a slintá kdykoliv se svlíkne ☺ tohle nefunguje ani u dlouhodobých milenců.

klokanka31
7. led 2021

@princeznamiu Takhle to má moje kamarádka s milencema. Po 3.sexu už jí to nic neříká, už žádný motýlci, prostě nuda. Říká že nejlepší jednou a dost aby to mělo ten super efekt 😄

gracinka7
7. led 2021

Jasně, že už to není jako na začátku.
Vztah se vyvíjí, dítě ho dost změní.
Musíte na vztahu pracovat. Oba. Hodně spolu mluvte. I o zdánlivých nesmyslech. A dělejte si navzájem radost.
Třeba můj muž ráno odhrnul sníh, abych to nemusela dělat já ♥️

tinaprofi
7. led 2021

@klokanka31 no třeba u mě to funguje i po 10 letech 🙂 život je i o tom vybírat si partnery a neztroskotat s jedním dvěma klidně i tréma jenom proto, že jeden se cítí zamilovaný a druhej ne, záleží na obou. Já bych se v takovým vztahu trápit nechtěla. Proto jsem hledala dlouho a partnery i střídala, to k tomu patri

michaela666
7. led 2021

U mě je teda láska mnohokrát víc než zamilovanost. To už s tebou tolik nemlátí hormony a spadly růžové brýle, takže vidíš partnera se všemi klady i zápory, které má. Nemáš potřebu hledat někoho dalšího, protože víš že tenhle chlap je to co chceš. S manželem jsme 9 let. Jasně proběhlo spoustu hádek, nedorozumění, ale vždycky jsme věděli že se milujeme a stojí nám za tu námahu hledat i složitá řešení a kompromisy.

A jako důkaz lásky mi stačí, když o víkendu vstane dřív než já a jde mi koupit čerstvé koblížky k snídani, protože ví jak je mám ráda.

klokanka31
7. led 2021

@tinaprofi Tak já od pravého partnera požaduju důležitější věci než motýlky v břiše 🙂

elencze
7. led 2021

Jsme spolu 10 let a není to stejné, je to lepší. Motýlky už nejsou tak často, ale jsou pořád, ale zároveň jsme získala asi tisíc nových věcí, proč si ho vážit.

elencze
7. led 2021

@gramar teď jsi mi připomněla film Černý korzár, ne lepší, ne horší, prostě jinou :D

gramar
7. led 2021

@elencze Budu muset doplnit filmový repertoár :D

elencze
7. led 2021

@gramar možná radši ne, ve 13 super, asi jako měli před lety holky upíry, tak já měla piráta (stejný herec jako Sandokan), ale v pozdějším věku už to trochu skřípe 🙂

themuffin
7. led 2021

My jsme s manželem už víc jak 7 let a jsme zamilovaní snad ještě víc než na začátku, ale děti tedy zatím nemáme.

gramar
7. led 2021

@elencze Já milovala Kabira Bediho, ale i ten Sandokan měl kouzlo v určitém věku, tak to tedy nebudu pokoušet :D

jijulka
7. led 2021

@gracinka7 mne rano muz odsnezil auto 😃

jijulka
7. led 2021

po 17 letech se mame radi, rekla bych ze i vic, je to jine nez na zacatku, uz se zname... krize byly a budou, ale upevnilo nas to.