Manžel, dávná láska, děti. Jak být šťastná?

1. led 2024

Asi je to spíš otázka na psychologa ....🙈
Prosím, poraďte, jak být šťastná.... Řekla jsem si to i jako předsevzetí, ale vážně nevím, jak to udělat.
Mám manžela 5 let, máme dvě malé neškolkové děti, manžel nefunguje tak, jak bych potřebovala, když chci "volno", hlídají mí rodiče (ale jsou stále pracující a mají i svůj život, nemuzou hlídat pořád). S dětmi jsem tedy 24/7, to mladší se budí tak 12x za noc, stále kojim, dělám vše kolem děti, kolem domácnosti dělám 95%, manžel je v průměru při běžném dnu s dětmi dopoledne 10-30 minut, vrací se z práce večer, když už spí. Jsem šíleně vyčerpaná, nevyspana, znicena...
Našla jsem něco, co mě baví, ale taky to musím dělat s dětmi (péče o sebe, cvičím, začala jsem pečovat o pleť, IPL a takové "okrasné" věci) V ložnici s manželem jsem spala v ložnici naposledy před 2 lety asi, sex máme tak jednou za půl roku max... Děti jsou náročné, výlety žádné nepodnikame, to jediné v létě o prázdninách, finančně je to taky horší (proto se vracím do prace na část úvazku)
A do té moje "deprese" z děti, života, manžela, otce.....jsem se po xx letech začala vídat se svou životní láskou... Samozřejmě, tady mě ukamenujete, přijímám. Ale s ním je vše super happy (aby ne, jsem s ním bez dětí, vnímá mě jako krásnou ženu, co víc si přát...)

A já nevím, co dělat....a jak z tady toho vyjít šťastná a udělat to tak, aby nebyl nikdo zraněn....

kristyn86
1. led 2024

A manzel deti nechce hlidat nebo je v te dobe v praci,kdyz ti hlidaji vasi? Proc vam nepohlidaji vasi,abyste si s manzelem mohli udelat cas na sebe? Ale hlidaji ti,abys mohla byt s milencem? Ono je vam krasne,ale jak rikas,je to proto,ze je to pro tebe najednou oddech-bez deti. Nebylo by to takto i s tvym muzem?

irmamala
1. led 2024

Tohle si musis vyhodnotit sama, jestli je to fakt laska, nebo unik z tveho stereotypniho sveta. Ja jsem odesla kvuli jinemu muzi. Ted uz jsme manzele a cekame dite, takze uz si to taky seda do nejakeho stereotypu, ale porad je to strasne krasny a jsem stastna, ze jsem na to ty koule mela. ALE, uz jsem mela relativne velke deti a spoustu let marnych snah za sebou. Neumim si predstavit zacit zit s jinym chlapem s dvema batolety. A zit sama bys asi tezko zvladala, podle popisu. Na tvem miste bych to jeste zkusila zachranit s manzelem, vysvetlila mu vaznost situace a zkusila ho presvedcit o terapii.

autor
1. led 2024

@kristyn86 manžel není schopný hlídat. Za 2,5 roku hlídal jednou - 2,5 hodiny. Jinak v práci je cca 12-18 + hodina denně svého konicku. Většinou hlídá tak 10 minut, zatímco já jedu na poštu třeba...
No, ano, rodiče by pohlídali a my bychom mohli být s manželem....ale mě se nechce vlastně ...

autor
1. led 2024

@irmamala zvládla bych to "sama", u rodičů.... Ale právě, děti jsou moc malé.... A hlavně ani "milenec" myslím se mnou nebude, taky má svoje už jisté a nemyslím, že by teď chtěl něco měnit...právě, že to vlastně nikam nevede s ním (resp nevím o tom že by vedlo), ale ta láska ..

skororozvedena
1. led 2024

Takže už to vnimas s manželem jako "mrtvé "? Jinak- zarazila mě jeho dlouhá pracovní doba a taky hodina denně koníček?!?! To je hodně nevyvážené a chtělo by to otevřít diskuzi, podle mého. chlapi jsou někdy děsně natvrdlý... 😉 A ještě poznámka- bacha na celkové vyčerpání, vyhoření. Já jela jak tank až jsem skončila v nemocnici na kapačkách.

kristyn86
1. led 2024

A mluvili jste spolu o tom? Ze bys taky potrebovala volny cas a stridat se?

fyii
1. led 2024

jako na rovinu trava u milence zelenejsi nebude. Sama pises, ze spolecne nebudete, pac on ma doma jistotu. Jako poblouzneni chapu, ale bacha na vyroky, ze rodina ti pomuze. Aby jsi se nedivila, ze az se proflakne, ze manzelovi zahybas a rozbijes rodinu, velkou podporu bych necekala. Zazili jsme tohle u brachy a pak jen koukas, jak se k tomu urcity clenove rodiny postavily. A on s tou pani je teda furt... zvaz jak najit cestu k manzelovi a pokud uz jsi to definitivne zavrhla tak jdi, ale bez milence

autor
1. led 2024

@skororozvedena no, mrtvé asi ne, ale....prostě když mám volno, nemám chuť s ním trávit čas, protože vždy si řeknu - půjdu (např) na kafe s kamarádkou nebo s manželem? Tím, ktereho o půl 10 budím, aby už konečně vstanul a byl s dětmi, když mi tady jeden přes druhého ječí? Zvolím samozřejmě kamarádku (poznámka - když už jdu s kamarádkou na kafe, jdu vzdy s dětmi....)
Jinak, ano, koníčka se nevzdá, práce je holt práce (počítám to ale.v podstatě od jeho odchodu z domu), dlouho spí.
A vyčerpání a vyhoření...jo, téměř denně si říkám v hlavě že to mateřství nenávidím....

autor
1. led 2024

@kristyn86 mluvili. Ale.viz výše. Koníčku se nevzdá, dlouho spí, a práce je práce samozřejmě to změnit nejde

autor
1. led 2024

@fyii ano ano, to chápu, i kdybychom spolu teoreticky mohli být, vždy to sjede do stereotypu....
A ano, jako to by byl asi průšvih....i kdyz mi rodiče vědí, jak můj manžel nefunguje...ale samozřejmě pochopení pro nevěru bych asi neměla...

irmamala
1. led 2024

A nespite spolu proc? On nechce, ty, nebo oba? Kdyby zmenil ty veci, ktere ti vadi, tak by bylo vse jinak? Podle me pokud vis, ze ano, tak je skoda to nezkusit. Ja jsem bohuzel roky vedela, ze neni nic, co by to mohlo napravit. Proc nezkusit tu poradnu? Znam dost lidi, kterym to opravdu pomohlo.Ale musis o to opravdu stat. Myslet si na milence a zachranovat manzelstvi jaksi nejde🙂

zmrzlinka
1. led 2024

Tak jestli Ti to s manželem nefunguje,tak se rozved a pak můžeš spát s někým jiným.Nemusite se hned k sobě sestěhovat.

gdpr
1. led 2024

Nečítala som komentáre ale skôr ako niečo hlbšie podnikneš s akýmkoľvek mužom si zisti, či a ako ti vie garantovať, že aj s nim nebudeš mať taký život ako teraz alebo ešte horší predsa ak by si to vedela o svojom terajšom skôr keď si s ním začínala, že po 5 rokoch budeš písať na MK aká si z neho nešťastná tak predpokladám žeby si s ním nič ďalej nechcela mať.

andelka
1. led 2024

Zažila jsem podobné.. Nakonec mi došla trpělivost a snaha, a ukončila jsem to. Životní láska mi jen dodala sebevědomí a odvahu udělat rozhodnutí. Bylo mi 30, takže bilancování proběhlo a ne ve prospěch manželství,kde šlo všechno od desíti k pěti. Dětem bylo čerstvě 2 a 4. Nejnáročnější bylo se rozhodnout a pak podle toho jednat. Finančně to nebylo nic moc, ale zvládlo se to. Partnera jsem měla, ale přes tři roky jsem žila sama, než jsme se sestěhovali a vzali. Už je to 10 let, a nelituji vůbec. Ale to si musíš rozmyslet sama, jestli ještě máte šanci nebo ne. My jsme byli i v poradně.

cilkat
1. led 2024

Prosím tě, co znamená "manžel není schopen pohlídat děti"? Jako jo, nenakojí. To chápu. Ale jinak on není rodič? Možná jeho péče o dítě vypadá úplně nijak, než tvoje, ale fakt je tak špatná? Nebo on sám ti řekl, že nechce? že to nedává? To by totiž za mě byl asi jediný důvod (krom zdravotních důvodů), kdy fakt "není schopen". ... JInak bych se prostě odprostila o svých představ dokonalé péče o dítě a prostě je manželovi pravidělně "házela nahrb" - poznat jiný způsob péče dětem fakt neublíží. Pokud tam teda nějaká péče je. Ale být s nima v místnosti, dělat si každý své a jen monitorovat nebezpečí je dobrá péče.
Protože tohle na mě z té diskuze strašně řve: "děti jsou jen na mě, on jen nosí peníze a ještě mizerný". Tohel za mě chce změnit.

autor
1. led 2024

@irmamala no, přes den sex neexistuje - děti, a večer a v noci se pořád děti budí, někdy fakt co 20-60 minut a já si už zvykla, že spolu nespime, on taky už nemá snahu ....

autor
1. led 2024

@cilkat no tak samozřejmě neřeším, jestli je nakrmí nebo obleče hůř nebo jinak než bych si představovala, to vůbec. Ale není schopen. Sám po těch 2,5 hodinách teď nedávno řekl že už nikdy, že se to nedá! Že ten starší zlobí (haha, to jsem nevěděla) a že mladší se musí pořád hlídat (taky překvapení)... Mají 2,5 a 14m, nikdy ani jednoho neuspal, když mu řeknu ať jde za mladší večer, ať se aspoň vycuram, nenápadne ho vzít ji třeba do náruče a houpat, ale nechá ji sedět a plakát a sedí vedle ní 🙈🤷🏼‍♀️
Je starší než já, bere někdy prásky na spaní, ale to proste....ano, jak píšeš, taky je rodic

zmrzlinka
1. led 2024

A kolik je Tvému muži let?

autor
1. led 2024

@zmrzlinka letos mu bude 50

zmrzlinka
1. led 2024

Tak to s tím musela trochu počítat když si s ním pořizovala děti ne?Je ve věku kdy naši tátovi byli dědečkové....

autor
1. led 2024

@zmrzlinka no, tak, znám starší chlapy, naprosto zdatní a všeho schopni, i takové kteří mají taky malé děti.... Takže ne každý padesátiletý je už na odpis.....nenapadlo mě to

trdelnik234
1. led 2024

Ahoj, nie je to zase az taka prekerka,jak to vyzera.
S milencom to musi byt fajn.
Niekde si date rande,Ty sa vyfintis,tesis sa,potom si uzijete a tebe to pomaha nezblaznit sa z deti.
Milenec je tvoj unik alebo zivotna laska?
Chce ta vobec?
Si jeho jedina milenka?

trdelnik234
1. led 2024

Jasne,ze su.
Len bohuzial takuto exempar nemas doma,co je strasna skoda.
Ty mas kolko rokov? 32-37? A milenec tiez?

ai30
1. led 2024

Takze on se o deti nepostara, penize nevydela, pracuje tak napul, kazdy den pryc 'na konicku', hodne spi, romanticky spolu nezijete... To je teda chlap za vsechny prachy. Milenec nemilenec, problem je doma.

autor
1. led 2024

@trdelnik234 ano ano, to je přesné....nikam jinam se ani neoblecu šaty, natož abych se malovala, sex doma nemám...
Ale co on chce, to nevím... Nemám odvahu se ptát. Před 10 lety jsme spolu byli, resp já byla tenkrát milenka, pro mě on je velka šílená láska....pro něj já to stejné asi ale nejsem, no 🤷🏼‍♀️
Mě je 32, milenci 53 🙈

autor
1. led 2024

@ai30 ano, pravda....doma to je problem

trdelnik234
1. led 2024

Skusim odpovedat na tvoju otazku.
Stastna budes vtedy,ked si uvedomis,co mozes zmenit a co musis teraz prijati,lebo este cas n'a zmenu neprisiel.
Kazdy den si skus najst cas na nieco,co ti robi radost.
Starat sa o seba a ist do prace je skvely zaciatok.
Vratila by som sa k intimnemu zivotu s manzelom,obmedzila sex s milencom,lebo ked sa zamilujete,ùz nebude cesty spat a nabijes si hubu.

mollyweasley
1. led 2024

Pro mě nejdůležitější otázka - mluvili jste spolu o tom? Řekla jsi mu, jak se cítíš a zeptala se, jak se on cítí v manželství? Řekla jsi mu, že pro tebe nemá takový vztah smysl a přemýšlíš o změně? Není možné, že když ty máš chlapce jako útěk od reality, že on může mít děvče ze stejného důvodu? Třeba je taky vyčerpaný z práce, nešťastný z rodiny, unavené manželky. Třeba to s dětmi neumí, protože na ně nikdy neměl čas a nenaučil se to.

autor
1. led 2024

@trdelnik234 děkuji 🙏 já už zamilovaná jsem 😂🙈
Nicméně ano, snažím se dělat si sobě radost, ale být sama na ty děti mi moc radosti nepřidá, to pomůže ta práce, na dva dny vypadnout, to ano...
Budu přemýšlet ....

autor
1. led 2024

@mollyweasley no, asi takto uplne ne.... Je pravda, že já mu to asi neumím přiznat, že jsem na tom až tak špatně.... Asi se ho "bojím", nebo možná vážně odejít od otce děti nechci...