Manžel, dávná láska, děti. Jak být šťastná?

1. led 2024

Asi je to spíš otázka na psychologa ....🙈
Prosím, poraďte, jak být šťastná.... Řekla jsem si to i jako předsevzetí, ale vážně nevím, jak to udělat.
Mám manžela 5 let, máme dvě malé neškolkové děti, manžel nefunguje tak, jak bych potřebovala, když chci "volno", hlídají mí rodiče (ale jsou stále pracující a mají i svůj život, nemuzou hlídat pořád). S dětmi jsem tedy 24/7, to mladší se budí tak 12x za noc, stále kojim, dělám vše kolem děti, kolem domácnosti dělám 95%, manžel je v průměru při běžném dnu s dětmi dopoledne 10-30 minut, vrací se z práce večer, když už spí. Jsem šíleně vyčerpaná, nevyspana, znicena...
Našla jsem něco, co mě baví, ale taky to musím dělat s dětmi (péče o sebe, cvičím, začala jsem pečovat o pleť, IPL a takové "okrasné" věci) V ložnici s manželem jsem spala v ložnici naposledy před 2 lety asi, sex máme tak jednou za půl roku max... Děti jsou náročné, výlety žádné nepodnikame, to jediné v létě o prázdninách, finančně je to taky horší (proto se vracím do prace na část úvazku)
A do té moje "deprese" z děti, života, manžela, otce.....jsem se po xx letech začala vídat se svou životní láskou... Samozřejmě, tady mě ukamenujete, přijímám. Ale s ním je vše super happy (aby ne, jsem s ním bez dětí, vnímá mě jako krásnou ženu, co víc si přát...)

A já nevím, co dělat....a jak z tady toho vyjít šťastná a udělat to tak, aby nebyl nikdo zraněn....

trdelnik234
1. led 2024

Ja ti rozumiem.
Ste intimne kompatibilni,ta tuzba je urcite obojstranna a urcite je to super.
Ale.....
Nie je riziko,ze sa zamilujes a on ti n'a ferovku povie ze "sorry,ale m'y dvaja spolu nebudeme.Mame to teraz skvele,ta si to nekazme"

autor
1. led 2024

@trdelnik234 ano, tohle riziko tady je ...a pravděpodobně nemalé

trdelnik234
1. led 2024

Tak jasne,ze sa bojis.
Niektori chlapi su tak natvrdli,ze su schopni vypustit take to "Ak nie si spokojna,ta ok.Koncime"
S malymi detmi by sa bala kazda.
Je to peklo,narocne deti. Byt samozivitelka tiez.

Musite sa naucit starat sa o vas vztah.
Ved nie si IBA matka,ale aj zena.
A Ty manzela este milujes? Alebo chces zostat vydata/vo vztahu lebo si uvedomujes,ze nemas zatial silu toto riesit.
A jak to ma on?
Konicky,spanok,strata zaujmu o intimny zivot..

Rodicovstvo vas zomlelo.
Teraz zalezi,ze ci spolu chcete byt alebo nie.

Nic tragicke sa u vas nedeje,klasicka kriza.
Vycerpanie a nezaujem toho druheho.

trdelnik234
1. led 2024

Pocuj,tak si najdi niekoho,s kym toto nehrozi.
Niekoho fakt IBA ako ulet
Tento typek ta ma IBA za milenku,to fakt nie je dobre pré teba.
Casom budes chciet viac a budes sa trapit.

skororozvedena
1. led 2024

@trdelnik234 naprostý souhlas, zažila jsem - já zamilovaná, on to bral stylem "přece je nám spolu teď fajn, tak proč si to neužit?". Raději jsem to ukončila já, ale bolelo to ještě dlouho.

cilkat
1. led 2024

Já bych fakt začal tím, že otec začne trochu trénovat péči o děti. Chápu, že v padesáti už těch sil třeba fakt není tolik a 2,5 hodiny je moc. Ale aby nezvládal situace jako "jdu na půl hodiny do vany nebo na procházku" fakt není funkční otec. A je to i o cviku a o tom se naučit, coo už řešit a co ne a jak to řešit. Až se to naučí na kratších úsecích, zvládne i ty dvouhodinovky a později třeba dopoledne. Děti porostou, budou vyžadovat jinou péči... Ale prostě když teď zdrhne, tak už o ně pečovat nebude nikdy...

trdelnik234
1. led 2024

@skororozvedena
Ze?

Pruser je,ze väcsina chlapov to tak berie,ked maju milenku v oficialnom vztahu.
Ako keby chodili n'a Squash proste. Nic viac
A teraz si predstav,ze to praskne a zostane sama s dvoma detmi a rozbita uplne.
Fakt nebezpecne

trdelnik234
1. led 2024

@cilkat
Natrenovat ako s detmi.
Po kratsich usekoch,ale pravidelne.
Pochvalit,odmenit (vasnivy sex vecer,dobre jedlo)a postupne pridavat zataz,kym si milostivy nezvykne🤣🤣🤣

autor
1. led 2024

No, asi je to tak, že milenec mě baví, koho by nebavil, sex je úžasný, a je to svoboda a vypnutí
Jsem už zvykla, že manžel nefunguje a vše je na mě, ale samozřejmě čas od času mě to vztekne a pak silim....
Milenec řešení není, to je momentální zábava, no, ten se mnou asi nebude...
Jenže manžel se nezmění, to vím....
Takže leda odejít a být sama...což právě nevím, jestli chci a dokážu a mám sílu a odvahu....

alemari
1. led 2024

Proč se manžel rozvedl s minulou ženou?

skororozvedena
1. led 2024

@trdelnik234 bohužel pro nás ženy... Četla jsem, že je to vlastně zakódované biologicky. Že se narozdíl od nich naplno zamilujeme, většinou. Fakt málokterá žena to "dokáže" brát lehce, že si jde jen za*ukat.

skororozvedena
1. led 2024

Obávám se, že pokud není šance na změnu u muže, stejně to nakonec nevydržís a utečes. Ale radím- dej si čas, šetři, promysli to. Aspoň más teď kde bydlet. Ono řešit malé náročné deti a do toho sračky s rozvodem, bydlením, nedostatkem financí, to je fakt na palici. Zažila jsem. Nejmenší ještě nebyly 2, při mem odchodu. Jak už más děti ve školce, je to přece jen výrazný posun. Hele, klidně nápis do SZ, rada se podělím o své zkušenosti. Třeba ti k něčemu budou.

martinka_33
1. led 2024

Promluv si s manželem a pokud nebude ochotny zmenit vas vztah k lepsimu, uzivej si dal s milemcem (idealne aby to neprasklo) a kdyz to praskne tak holt budes sama, a cekej az se objevi ten pravej. Muj ex nic nemenil ani po navstevach v manzelske poradne, pak cucel jak puk, ze jsem ho opustila. Muj muz je v tomto opravdu vstřícný a kdyz mam problemy s nasim vztahem snazime se je spolecne vyřešit ke stestí obou 👍

irmamala
1. led 2024

Priznavas, ze vlastne odejit nechces, jen te to doma se*e. Tak to nech, jak to je a uzivej si svoje hezke chvilky s milencem a uvidis, co zivot prinese. Treba casem poznas nekoho, s kym zacnes novy zivot. Ale rada, nebrouzdej ve svem veku v kategorii 50+. Tam je riziko, ze si najdes stejne liny a pohodlny exemplar pomerne vysoka😀

zmrzlinka
1. led 2024

@irmamala to je dobrá rada.....nechápu co může mladá holka vidět na chlapech 50 +

me_druhe_ja
1. led 2024

@zmrzlinka Ty jo když mě bylo asi 27,28 (už přesně nevím), tak jsem měla milence, kterými mu bylo kolem 50. Jako brala jsem ho fakt jako milence, nikdy bych s ním nemohla být jako partnerka nebo mít děti. Ale bavilo mě to, byl hezkej, ve formě, bohatej. 😀

zmrzlinka
1. led 2024

@me_druhe_ja to chápu,že ty prachy jsou ohromně přitažlivý 😂 Já mám dvě kolegyně co mají i 15-20 let starší partnery a je im 50 a chlapům 70....to je teprve lahoda 🤦😂😂😂A prý jaký to byli švihaci....

me_druhe_ja
1. led 2024

Autorko, milenec není řešení v této situaci. Každopádně můj přítel bude mít 48, máme dvě malé děti a nikdy nebyl problém udělat cokoliv. Je pravda, že není tak akční, jako jsou jiní, ale to u něho bude spíš povahou. U nás je problém, že on má velmi náročnou práci na čas a máme nulovou možnost hlídání, takže jsem dost vyhořela. Kdybychom měli možnost hlídání, strašně ráda bych s přítelem byla sama, někam šla...

me_druhe_ja
1. led 2024

@zmrzlinka Tak peníze jsou jedna věc, přiznám se, že to bylo super. 😀 bral mě do drahých restauraci, wellness 😀 ale kdyby se mi nelíbil, kdyby nebyl hezkej, tak pro mě peníze nejsou všemocné zase. A trvalo to jen pár měsíců, pak už mě to přestalo nějak oslňovat😀

autor
1. led 2024

Jako s tím věkem máte pravdu 😂 ale já za to nemůžu 🙈 a samozřejmě ani jeden chlap z těch co se mi líbí kolem 50 všeobecně na 50 nevypadá... Ale jasně, lepší by byl do života stejně starý jako já, o tom žádná

@irmamala a ano, sere mě to, ale odejít nedokážu (alespon ne teď)

zuzkasim
1. led 2024

Tý jo, máš o 21 let staršího chlapa a divíš se, že je pohodlnější a už tolik nevydrží? Je to přirozené, jak myslíš, že bude tobě v 53? Já se mu spíš divím, že se nechal ukecat na dvě děti, navíc tak brzy po sobě. Musela jsi vědět, že to bude hlavně na tobě a to v podstatě celý život...
K problému. Začala bych doma. Abych měla čisté svědomí, že jsem pro záchranu manželství udělala všechno, co mě napadlo. Manžela cvičit v péči o dítě, téměř denně, pár desítek minut. Ať si zvyká, postupně, pravidelně. Chválit ho za každou snahu. Uvažovat o přesměrování dětí na vlastní pokojíček a získání zpět manželského lože. Nevím, proč se ti nejmladší tak šíleně budí celou noc, pít v noci nepotřebuje, jestli se v noci kojí, je to jen zvyk. Vím, že u některých tento názor moc populární není, ale ber to jako tip, že to jde i jinak. Nemusela bys být tolik vyčerpaná, mohla bys mít víc trpělivosti s mužem, mohli byste spolu strávit noc (nebo večery?). S mužem o vašich potížích mluvit. Mít pro něj pochopení, ale jasně mu říct i své potřeby.
Mimochodem, kde budou děti, pokud půjdeš do práce?

autor
1. led 2024

@zuzkasim děkuji ☺️
o 17 let, ale jasné, chápu. Tak já nevím, on děti chtěl, i brzy po sobě, to druhé se stalo tedy neplánovaně takto až moc brzy ..
Jenže on by musel i chtit se zapojit na ty desítky minut denně...
A to že se budí, chápu,že už dávno nemusí pít, ale co s ní mám dělat, nechat řvát ji nenechám, no....časem bude spát snad lepe
Hlídat budou mi rodiče když budu v práci....

zuzkasim
1. led 2024

Aha, to jsem si asi blbě spočítala🙂 Když bude prcek spát v jiném pokoji, možná se bude i méně budit. Někdy stačí přijít. udělat "šššš", pohladit. Jako ze mě by byla chodící mrtvola, to by nešlo, byla bych nebezpečná sobě i okolí, já musím být vyspaná, abych fungovala. V rodině je vždy nejdůležitější maminka a tatínek, pokud jsou ti v pohodě, mohou se starat o potomky. Není dobré stavět potomky na první místo, pokud nejsou nemocní nebo není jiná nenadálá situace. Stejně tak se můžete třeba o víkendu s mužem v nočním vstávání nebo ranní péči střídat. Vymyslet toho jde hodně, ale musíte chtít změnu. Ideálně oba.

trdelnik234
1. led 2024

@zuzkasim
Zmenu musiet chciet obaja. A v tom asi budé problem.

lexikorka
2. led 2024

Já teda nesnáším nevěru.
Měli jste hafo problémů před tím a řešit to nevěrou mi přijde jen oddalovani. Píšete, že ani nechcete s manželem trávit čas, když máte možnost. Tak asi není co řešit ne?
On se očividně o děti ani jejich výchovu nezajímá, vy se nezajimate o něj.
Jste spolu jen z důvodu financí.
Upřímně, milenec vás s dvemi malými dětmi na 90%chtit určitě nebude. Do stereotypu sklouznete s každým chlapem. Prostě péče o děti a domácnost, to už není wow růžové obláčky a být pořád happy....
Začínala jsem s 2 prcky od nuly a žádný vztah nebyl jako to před nimi. Vždycky jsme řešili provozní věci, jak si ukrást chvíli jen pro dva...

terulin
5. led 2024

Tak jestli se máš čas vídat se starou láskou bez dětí, tak máš času dost... 😀 😀 😀 Já když měla takhle malé děti, tak jsem neměla čas si bez nich dojít ani na záchod...

terulin
Autor odpověď smazal
Zobraz
autor
5. led 2024

@terulin však já jsem nepsala, že nemám čas ☺️ a ano, s dětmi chodím na WC, do sprchy, cvičit, na zkoušky....

trdelnik234
5. led 2024

@terulin
Ahoj, mozem ti ponuknut iny uhol pohladu?
Mam tri deti a ked boli vo veku autorkinych,tak som to toho stihala tiez dost.
Teda ak neratam prve styri mesiace,ked som v kuse kojila a nosila,kojila, nosila a uspavala a prebalovala😭😭😭..Sa sama sebe divim, ze som sa n'a toto dala nahovorit 3x. Vyzerala som vtedy jak zombie a na ziadneho milenca cas nebol.
Ziadneho na svete by som nevymenila za 8 hodiny neprerusovaneho spanku.😃
So ziadnym dietatom som nikdy na WC nebola.
Potom plne nastupil manzel a nanny na part-time. Takze doma som nesedela.
Mali sme to takto dohodnute uz pred detmi,ze sa manzel bude plne podielat na vychove a zaplatime si vypomoc.
A mozno aj vdaka tomu sme sa nerozviedli,neriesili sme milencov, frustracie,vyhorenie a sme spolu s troma pomerne narocnymi detmi ùz 15 rokov.
Ako tiez mame problèmy,ale skor take prevadzkove.
Sme spolu radi.
Autorka uz s manzelom nespi a netravi s nim cas.
Zaciatok konca.

terulin
5. led 2024

Celý tvůj příspěvek vyznívá, že na tobě leží tíha celého světa, jediné zastání máš u rodičů, muž nefunguje, děti jsou ti naložené 24/7.
Ale zároveň říkáš, že volný čas trávíš s bývalou láskou, dokážeš si najít čas sama na sebe (byť v přítomnosti dětí).
Upřímně s mrňatama je to "bída". Vyčerpání si i po těch letech vybavuju úplně hmatatelně. Ale prostě bych si v tvém případě dala pozor, jestli to celé nevnímáš jinak od chvíle, kdy tu je někdo jiný, kdo ti lichotí. Jestli prostě nepotřebuješ argument, proč sbalit kufry.