Manžel mě nazval hromadou sádla - mám to nějak řešit?

dixi86
30. říj 2018

Zdravím, dnes jsem byla poctěna manželem, když jsme výjiměčně ráno vstávali všichni společně doma tím(když po mně lezl syn neurvalec), že ať neleze po mámě jako po hromadě sádla... Chci se zeptat, zda se nad tím mám nějak hlouběji zamyslet nebo jsem jen citlivější po porodu stále?(4m). Jsem teď hodně silná, kojením nabírám, nehubnu, ale manžel mě takto prakticky poznal(+-5kg). Nikdy nic neřekl, nenaznačil. Po prvním porodu jsem hodně zhubla, ale kojením to šlo nahoru, teď se to seklo na té vyšší rovině(vím to, je mi do breku, ale kojit je teď pro mě přednější). Jím léta zdravě, bohužel blbě a málo, plus málo spánku a štítná, jsem hodně ve stresu a ze dvou dětí a sama na barák prostě ko, abych ještě sportovala(navíc s nespícími dětmi a bez hlídání). Nevymlouvám se, měla jsem dřívě štíhlé období, takže pro mě je to více než utrpení. Ale nevím jak se postavit k tomu, co řekl manžel. Hned se prakticky omluvil, a že prostě nechápe, že musí z něho vypadnout něco takovýho a že to tak nemyslel. Ví, že postava je pro mě katastrofa a nejsem si jistá, zda mi zrovna v tomto říká pravdu, když ho napadne zrovna takové přirovnání? Prostě mi nepřijde najednou, že je tak vše na růžovém obláčku jak se zdálo..

dixi86
autor
4. lis 2018

@saminomimino tak hodne stesti at to tak zustane, stat se muze vzdy cokoliv😉

dixi86
autor
4. lis 2018

@jenny91 ja naopak v tehotenstvích hodne hubla. Ale vratilo se to po porodu. Holt to ma kazdy jinak.

dixi86
autor
4. lis 2018

@jenny91 nekdo takove stesti cvicit v tehotenstvi nema.

dixi86
autor
4. lis 2018

Jinak to nejak shrnu ať už Vás to nemusí trápit, že někdo řeší takové prkotiny. Krom této diskuze jsem to neřešila(s manželem, atd.), snažím se konečně jíst, i když si spousta z Vás bude ťukat na čelo. Jím zdravě už léta, bohužel nárazově(přes den, myslím). To se snažím teď změnit. Až budu mít energii a především někdy čas na sebe, pro sebe, byť deset minut, budu cvičit a sportovat jako dřív. Teď je to časově nereálné. Všem děkuji za odpovědi, ať byly jakékoliv a věřte, že né každý tlustý, obézní nebo člověk s nadváhou nebo naopak ten, kdo váží jak moucha, tak je ze sebe přešťastný a přežírá se nebo naopak nejí a svými poznámkami tomu dotyčnému nepomáháte. Já budu ráda, když se dostanu z momentální vel. 42 na 38 a budu spokojena. Ale vybojované kojení neohrozim jen ze strachu, že by se manžel na mě vykašlal. Když to udělá, tak moje špeky v tom budou hrát až druhou a další kolej. Amen.

rexiana
5. lis 2018

@gracinka7 Mně to tělo tak fungovalo,přibrala jsem 20 kg a do roka jsem díky kojení byla na své váze!Nikdy jsem necvičila ani si nehuntovala tělo dietami.Hold každýmu funguje tělo jinak,mně k tomu naštěstí stačilo jenom kojení ,bylo tomu tak u obou dětí a u obou jsem měla nahoře 20kg. Když tobě takhle tělo nefunguje ,tak to máš blbý asi budeš muset držet diety nebo hodně sportovat.To je stejný jako to,že někdo v těhu přibere třeba jen 5kg já tohle štěstí taky neměla,ale naštěstí kojení mě i těch 20 kg zbavilo.Každé tělo je prostě jiné.

zelenaesmolda
Autor odpověď smazal
Zobraz
jenny91
5. lis 2018

@dixi86 Přeju hodně štěstí!

dc2015
5. lis 2018

@dixi86 omlouvám se, že vstupuji do v podstatě uzavřené diskuze. Nicméně si myslím, že váš muž je blbec jako skoro každý muž v tomto ohledu, ale věřím, že to nemyslel ani zdaleka tak zle, jak to vyznělo. Oni jsou v tomhle fakt jiní. Určitě neblbněte se cvičením při kojení. Není to dobré ani pro vás ani pro prcka. Je těžké tohle poporodní období... Vím, právě taky prožívám. Buďme silné a řeči si nepřipouštějme.

cajomilka
5. lis 2018

Zcela se ztotožňuji s tím, co přede mnou napsala @dc2015, celou diskusi jsme nečetla, ale nedá mi to a musím podotknout, že nazvat hromadou sádla někoho, kdo má vel. 42, mi přijde už hodně přehnané. Vel. 42 je úplně normální, u nás nejprodávanější; jak bych byla šťastná, kdybych ji (zase) měla!!

leymea
5. lis 2018

@cajomilka tez mi na vel.42 neprijde nic strasneho.

leymea
5. lis 2018

@zelenaesmolda 40kg je fakt hodne malo, to musis byt chodici kostra (nemyslim to zle). A kdyz jsi v tehu nepribrala a pak porodila tak jsi mela tricet neco? Preje jen miminko neco vazi+ plodovka. Ja si ani takovou vahu nedokazu predstavit. Vlastne dokazu, kdyz sestrenka byla anorekticka, ale to fakt bylo zly a tez ma tak 160cm. Asi mas v sobe tasemnici, to vzdycky rikam manzelovi 😀 ten mel pri nasem seznameni 55kg, ted po osmi letech ma 65kg 😀

pincola
5. lis 2018

@dixi86 Ahoj, já se tě chci jen zastat a vyjádřit ti podporu! Možná víc kvůli některým zdejším komentářům. Někdo halt musí napsat jak je dokonalý , hubený, aby ses cítila, jako tlustá mrcha. Aby on byl výš. kdoví, jak to přitom doma má a jak to bude mít třeba za pár měsíců. Já znám tolik lidí , co se vytahují, jsou ti nejlepší, ale když znáš to pozadí, nestačíš se divit.

Co se týká chlapa, já bych mu to řekla, jak to na tebe zapůsobilo. Řekla bych, bez slz, řekla bych věcně, že se te´d cítím, jak tlustá kráva a že ty bus mu zas mohla říct (taky na něm něco najdi) a jestli mu to vadí tak, že si chce jít hledat modelku, že ho držíš. A pokud to byl vtip, tak že teda pěkně blbej. 4 měsíce po porodu je nic, to ještě zhubneš. A mrzí mě to, vím, jak ti asi je a ještě některé zdejší známé firmy opět nezklamaly. Drž se.

vendelinka08
5. lis 2018

Jq bych si to nejak osobne nebrala...kdyz se omluvil..vi ze se te dotkl. Je to vzdy citlive...ja zase stale slysim ze bych se konecne mela najist..ze jsem zdechla jak pes....no uprimne mi to uz take leze krkem. Nikdo neni dokonaly. Ted kojis tak to neres...az budes moci tak na tom zamakas kdyz budes chtit a pak bude koukat. Je to dobra motivace vedet..jak to vidi. Nic si z toho nedelej. My se tedy milujeme a jak se spolu dokazeme bavit..to radeji psat nebudu...a neni to sproste...proste se provokujeme.

zelenaesmolda
6. lis 2018

@leymea 40kg je malo ale u me je to prirozena vaha,jednak je to dane tim,ze to mame v rodine a jednak tim,ze jsem se narodila hodne predcasne,v roce jsem mela 6.60kg
jsem to asi blbe napsala,mela jsem na konci tehotenstvi neco pres 40kg,pouze o vahu ditete a placenty a vody navic ale sama o sobe jsem nepribrala ani kg a to jsem v to doufala :D
anorexie mi fakt nehrozi,miluju jidlo :D

myskin
6. lis 2018

@dixi86 teda mít 4 měsíce po porodu velikost 42 mi nepřijde jako tragédie. Poznámka manžela tě zamrzela, ale věř tomu, že by byl hodně překvapený kdyby věděl, jak tě to vzalo. Ten už o tom dávno neví a určitě tě nechtěl ranit. Jsi krátkou dobu po porodu, unavená, hormony splašené, jsi přecitlivělá........a to je normální. Ať se ti daří.

kometkak
6. lis 2018

Já jsem mívala vel max 38. U každého dítěte jsem přibrala 25Kg (2x). Začala jsem vždy cvičit až rok po porodu. Ale stále mi zustalo 12Kg navíc 😒 takže velikost tak 42. Ale mám teď v plánu cičit 3-4x týdně. Dělám zumbu, běh, pilates, jumping. Postava se zpravila, ale vaha moc ne.Manžěl to moc neřeší, ale bude muset hlídat, abych měla kdy cvičit.. ne každý ty kg vykojí..

jitule1984
30. led 2019

Ahojky,
zalezi na tom zda ma obcas takove kecy a jak to rekl- jakym stylem. Ten muj si obcas delal srandu ze jsem vorvan a podobne. Jenze tenkrat mi to dal hodne ošklivě najevo a to tak ze nechce abych vypadala jako moje babca. Ma cca 130 kg a je hodne otekla. Ze tim ze tolik zeru tak budu vypadat stejne.
Dopadlo to tak ze tim jak mi bylo spatne z hadky jsem si to prevedla k jidlu. Abych to rozumne vysvetlila.... jezdila jsem denne 5 km do prace na kole. Ve vsedni den do normalni prace a o vikendu na brigadu uklizeni fabrily. V praci jsem vlastne z 95 % nejedla. Kdykoliv jsem mela hlad vzpomnela jsem si na tu hadku jak mi bylo spatne od zaludku a prevedla jsem si to tak ze jsem tu nechut mela pri pohledu na jidlo. Vlastne i jen pri pomysleni na jidlo. Jedla jsem jem n vecer spolecne s manzelem. Uprimne musim priznat, ze jsem doufala ze zkolabuji. Ze omdlim a bude konec. Ted si myslim ze jsem k tomu nemela daleko. Naposledy nez jsem s tim skoncila jsem mela velke problemy dojet do prace. Stejne jako na zacatku kdy ma váha ukazovala 103 kg. Po 4 mesicich takoveho tryzneni jsem byla lehci o 22 kg. To bylo pred 1,5 rokem
Ac se to muze zdat divny, nakonec jsem za to manzelovi jistym zpusobem vdecna.
Co me ale trapi ted je to, ze mi pred par dny, kdy jsem v 8 mesici rekl ze jsem se mu libila i predtim a ze nechce hubenou zenskou
Mam ted sice pred porodem 93 kg ale nehodlam byt zpet "beckou" a chci to schodit zpet. At uz se mu to libi nebo ne.
Tim ti urcite nechci rict abys sla v mych slepejich. Nechci aby si ze me bral nekdo priklad. Berte to spis jako odstrasujici pripad.
Tobe radim si s nim uprimne promluvit ze ti to vadi a aby to nerikal. I ja jsem bohuzel obcas rekla veci (vetsinou ve vzteku), kterymi jsem manzelovi hodne bodla do srdicka. A kterych lituji. Holt obcas chlapi nechapou, ze je pro zenske tabu probirat jejich vahu a ze je to pro ne bolestive 😢