Manžel mě od sebe odhání. Co s tím?

julcat
24. zář 2015

Jsme spolu s manželem přes tři roky a máme normální a hezký vztah. Nejsem typ, co vyjadřuje city slovy, ale fyzicky. Takže občas přijdu, dám mu pusu, nebo ho obejmu, nebo si k němu třeba lehnu u televize. On to tak dělá taky. Ze začátku ke mně byl velmi pozorný - nosil mi každou chvíli květiny, byl samá pozornost, překvapení, pusa, mazlení.. Poslední dobou je ale všechno jinak.
Když k němu přijdu a chci mu dát pusu, nebo obejmout, začne přede mnou utíkat, nebo se odtahuje a přijde mu to děsně směšné, že na něj nemůžu. Když si k němu chci lehnout u tv a položit hlavu na stehna, buď mě k sobě nepustí, nebo se rychle s mojí položenou hlavou zvedne tak, že by mi zlomil vaz a odejde... ☹ Když ale přijde on ke mně, s láskou ho u sebe nechám ležet celý večer a ještě ho hladím na hlavě, což má strašně rád. - takhle je to každý večer.... Ale já už to dýl nevydržím lásku jen dávat a nedostávat ☹ Když mu řeknu, že je mi líto, že mě od sebe pořád jen odhání a zeptám se, co se děje, mlčí... ☹
Nemyslím si, že by byl ve vztahu nespokojený... Přijdu z práce a hned mu běžím chystat večeři. Uklizeno máme doma pořád - snad i víc než by bylo třeba. Navařeno má, snažím se pro něj udělat první poslední. Nebo ho nepřitahuji? Mám od seznámení s ním pořád stejnou postavu, starám se o sebe....
Co dělám špatně? Mám si ho méně všímat a přestat tohle dělat? Bojím se, že když přestanu projevovat lásku k němu, odcizíme se a budeme spolu žít jen jako spolubydlící a dobří přátelé. 😔

andelka
24. zář 2015

Tak ho donuť ať mluví a nemlčí. Jinak se ničeho nedobereš. Myslím že už teď jsi vedle, že jestli je uvařeno, uklizeno, jestli mu visíš na rtech co by chtěl, tak že tohle chlapi neoceňují až tak, nemá to takovou váhu jakou si myslíme, a obvykle to vůbec neberou jako důkaz lásky. Ten fyzický kontakt a nedostatek intimity by mě zajímal více, a na tohle bych se zaměřila.

iveta93
24. zář 2015

To že mlčí by mě asi docela trápilo a jak se znám tak bych posléze přišla na tak neuvěřitelnou konspirační teorii a realita by byla někde úplně jinde. 😀 Takže bych si s ním sedla a probrala jestli ho to se mnou nabaví, nebo jestli se mu nelíbím nebo co se děje. Určitě bych nebrala jeho mlčení jako odpověď. A ani to podle mě nevyřeší pokud se začneš chovat stejně. Prostě budeš muset zjistit co se mu honí v hlavě.

anansie40
24. zář 2015

Tak pokud je to zatím krátkodobá záležitost, dalo by se to u něj omluvit třeba únavou, stresem z práce nebo tak něco, jestli to trvá dýl, určitě by mě to taky trápilo. Ale. Já kdybych viděla, že mě chlap takto dlouhodobě odmítá, tak by mě rozhodně přešla chuť přijít si k němu tu hlavu položit a našla bych si i jinou zábavu než jen jeho. Asi se budeš muset naučit být trochu citově více nezávislá na těchto jeho projevech a začít si všímat jiných pozitivních projevů, které tě přesvědčí o jeho lásce (pokud nějaké jsou). Znamená to být i více nedostupná a neplnit mu každé přání, které ještě ani nebylo vysloveno.

tesorino1234
24. zář 2015

Tim jistym jsem si prosla i ja...nakonec vysvitlo,ze ma jinou..tez bych mu dala prvni,posledni,skakala jsem kolem neho,ale... nepomohlo☹

lv
24. zář 2015

muž mi koukl přes rameno a řekl, že má jinou.

shine2015
24. zář 2015

Podle mě si je tebou jistý....kdykoliv si umane tak té má.....jsi mu k dispozici,doma full servis a ještě zebras o pozornost.....
Změn staré návyky i zvyky ....a buď v pohodě ale stahní se, nic neres, nevysvětluj.....

ve24
24. zář 2015

Nechci být hnusná, ale nemá jinou? Někdy chlap neocení, že má kolem sebe pořádek, navařeno a že se mu vy věnujete. Mi osobně, kdybych byla chlap a měla doma toto, tak by mi to časem taky lezlo na hlavu. Není dobré být ,,pijavice,,. Zkuste zklidnit, neplazit se po něm, najděte si nějakou jinou zábavu. Stejně, pokud by jinou měl a chtěl by od vás odejít, tak to udělá tak jak tak. Znám jednu, co taky dělala chlapovi co na očích vidí , ale ho to přestalo bavit. Pak mi řekl, že už s toho měl depku a našel si ,,nahodou,, v práci jednu, která byla ,,kurva,, a to se právě chlapům podle mě líbí. Mají bohužel rádi ,,kurvy,,. Nebo mají doma puťku a bokem běhnu.

bylinka36
24. zář 2015

Tak můj manžel je podobný, za ty roky jsem došla na to, že na mazlení a lásku musí mít náladu, takže ho většinou nechávám, ať dojde on za mnou až bude chtít trochu blízkosti a funguje to. Jo občas neodolám a dám mu pusu nebo ho pohladím, ale nevnucuji se. Prostě je takový typ a tím, že ho budu do toho nutit ničeho nedosáhnu. A když má náladu, tak to pak stojí opravdu za to 😉 ...

evulina77
24. zář 2015

přestaň se tak strašně moc snažit a nevnucuj se. Možná by neškodilo si promluvit, jestli se něco neděje. Nemusí to být hned jiná ženská, třeba má problémy v práci nebo se necítí dobře. Ale za mě, pokud se na něho hned "nalepíš", jak příjde z práce, tak to by bylo na mě taky docela moc. Buď sebevědomá a trochu i záhadná. Žij i svůj život sama za sebe...

japona
24. zář 2015

Podle mě má někde nový objev.

mandala
24. zář 2015

Mě napadla slova jedné známé písně - Vyhrává ten, kdo má rád mín... A já jsem přesvědčená, že jsou pravdivá, možná ho svoji láskou příliš dusíš, pořidte si mimi, at svoji pozornost zaměříš na něco jiného. 😉

no_title
24. zář 2015

3 roky po svatbě se prý tyto krize občas stávají. Neviděla bych to tak černě. Možná jen potřebuje prožít něco nového, zkuste spolu někam třeba vyrazit. Nedopusť, aby to "něco nového" byla jiná žena. Pomoct by ti mohla knížka 5 jazyků lásky, to je vlastně o tom, že každý má nějaký primární způsob, jak vyjadřuje, že má druhého rád. Těch jazyků je 5: Slova ujištění, pozornost, fyzický kontatk, dary a skutky služby (to je např. když mu uvařiš večeři). Tak zkus přemýšlet, jakým způsobem to nejvíce vyjadřoval. U mužů se to často plete, hodně žen si myslí, že jsou na fyzický kontakt, ale skutečnost bývá většinou jiná. Většina mužů má slova ujištění (pochvala, povzbuzení) u toho tvého bych řekla, že možná i dárky. Tak mu zkus dávat to, co on má rád a uvidíš. Fyzický kontakt to u něj asi nebude, pokud se odtahuje. Já to znám, taky nejsem kontaktní a spoustu lidí mi to vyčítá vč. manžela třeba ohledně toho, že nejsem moc na objímání dětí, ale někdo je hold takovej 🙂

suzina08
25. zář 2015

Já jsem asi podobný typ jako váš manžel. Ze začátku manželství jsme byli taky pořád při sobě, hodně jsme se tulili a podobně. Ale po čase se mi začalo stávat, že jsem na to prostě neměla náladu. Takže mi začalo vadit, že se po mě u televize můj muž válí, nebo má pořád potřebu mně hrozně hladit, když si třeba čtu a chci na to mít klid. Takže jsem mu to vysvětlila, že mi to prostě občas vadí a že když mu jednou řeknu, ať to nedělá, tak ať toho nechá. A pak jsou prostě chvíle, kdy jsem v klidu a vůbec mi nevadí, že se přitulí, nebo že mě pohladí. On to má taky podobně. Když pracuje, tak taky nechce, abych ho šla hladit, nebo líbat. Občas to udělám, abych ho trochu pozlobila, ale vezme to v pohodě, protože pak jdu a nechám ho být. Myslím, že nám nejvíc pomohlo, že jsme si to vysvětlili 🙂 Teď víme, kdy nechceme, aby nás ten druhý rušil (ani tímto příjemným způsobem) a kdy nám to nevadí. Takže radím, prostě si o tom promluvte 😉

duvi21
27. zář 2015

Kdyz se moc snazime, ten druhy si nas prestava vazit a stavame se pozvolna pro nej bezcennymi. Souhlasim s holkama, co pisou, ze si ho mas min vsimat, zamerit pozornost na neco jineho (hlavne sebe), nepotrebovat ho tak moc, nepozorovat, jak moc se Ti venuje, nevenuje. Vypada to, ze ho prestava Tva pozornost bavit. Drzim pesti!

katerinap1978
27. zář 2015

Mám kamarádku, je úplně stejná jako ty - pro svého muže by se rozdala, stala se z ní součást jeho, přebrala jeho názory, jeho pravdu... tak ho miluje a on...po 15-ti letech jí řekl, že s ní už asi nechce být, že si to musí rozmyslet a ona, čeká... NEBUĎ TAKY TAKOVÁ, AŤ NEDOPADNEŠ STEJNĚ ☹.

radulka57
27. zář 2015

je to divný, ale když tě odhání s jakýmkoliv fyzickým kontaktem, tak má asi jinou, i to že mlčí tomu nasvědčuje.

whiteswan
27. zář 2015

Bud vic potvora. Ma te asi moc jistou a prestavas ho bavit.

Zmen svuj pristup k nemu. Omez mazleni, lizani se, obcas se vykasli na uklid a veceri, chod vic ven s kamaradkami, vic se smej a bud sva.. uvidis, jak zareaguje a jak se to bude vyvijet. Probud v nem touhu te dobyvat, chtit.

hjaninka
Autor odpověď smazal
Zobraz
ifffffka
29. zář 2015

Působí to na mně z jeho strany trochu nevyrovnaně. Možná má výčitky, protože dělá něco za Vašimi zády, proto Vás nechce nechat se mu vnucovat, zároveň si Vás ale chce užít, tak se občas přitulí on.

Za sebe bych asi neusilovala o to být perfektní žena, ale naopak - trošku se odtáhnout, někam si vyrazit, malinko ho znejistět a uvidíte (hlavně mu to ale nepřiznávat)

pulecp
10. říj 2015

@mandala V té písni se (stejně jako běžně v životě) zaměňuje láska a závislost.
@hjaninka Je zajímavé, že to je u něj takto, ale mluví o svatbě. Ale těžko z kohokoliv (zvlášť z chlapa - není to sebekritika, já jsem dost otevřený) dostat to, co chce, pokud to sdělit z nějakého důvodu nehodlá. Že je nějaký problém, je evidentní. I když pro dost párů je (ne po roce a půl) 3-4x za měsíc slušný průměr ☹

sympisa
12. říj 2015

Hlavně nezoufej a neztrácej naději 😉 . Všechno může přeci ještě dobře skončit 😵. Většinou ta první myšlenka jak to vyřešit, která tě vzápětí napadne, je ta správná. Je to většinou ta, kterou hned zavrhneme logickými úvahami. Naše rady ti jsou na ..., když neznáme názor protistrany, každá máme trochu jiné zkušenosti. Řiď se intuicí a srdíčkem, i když to ve finále může být zklamání. Ale také to může být veliká výhra 🙂

korejsovad
9. pro 2020

Zdravím mám takový problém jsem s přítelem 8 let a začli jsme spolu bydlet až teď už spolu bydlíme pomalu měsíc,..Od té doby co spolu bydlíme mně od sebe odstrkuje nechce pusu a nechce ani sex,když přijedu pozdě z práce a on kouká na televizi tak se snažím k tomu abychom se spolu vyspali a vůbec se mu nechce už to zkouším týden,..😔Sice ho pořad po těch letech miluju,ale trápí mě spíš tohle když mi bylo 16 let byla jsem hubená a po těch letech co jsem odešla ze školy tak jsem trochu přibrala je mi teď 28 let a přibrala jsem a přítel mi furt vyčítá že mám tlustý zadek že jsem ho měla menší,..😔a prý kvůli tomu semnou spát nechce dřív to chtěl ale spíš se bojím že má někoho jiného,..Co mám dál dělat nemám komu se svěřit,..A jak mám zachránit náš vztah?😔