Manžel mě po 13 letech podvedl...

mimimi2
3. bře 2024

Zdravím, je mi hrozně potřebuji se vypsat a přečíst si nějaké zkušenosti.
S manželem jsme spolu 13 let jsme spolu od střední školy prožili jsme strašně moc po 8 letech jsme měli první dceru ktere je teď 5 let před rokem svatba a další miminko . Ackoliv jsme se hádali a nas vztah nebyl vždy úplně ideální cítila jsem že se opravdu milujeme a nemůžeme bez sebe být. Nyní manžel má půl roku novou práci kde se pořádají firemní večírky atd. Vždycky se snažil z toho nějak vymluvit aby mohl byt s námi ale pak uz to nešlo nejak sme se začali odcizivat a manžel měl furt divné povídání o tom co by bylo kdybychomse rozešli no 14 dni na tom sem zjistil a že na jedné té akci mě podvedl s kolegyní když jsem to zjistila .alem jsem se slozila mamzel mi rekl ze k ni neco citi ale ze chce byt s nami a ze to hned ukonci pry spolu nekolikrat spali a je mu sni dobře ale zaroven nechce přijít o rodinu a ze chce vše napravit tak jsem mu odpustila a ted 14 dní bylo opravdu krásných hladil me milovali jsme se kazdou noc i nekolikrat psal mi krasne smsky proste sem uverila tomu ze ho to fakt ponaucilo a ze si uvedomil co ma doma tak jak mi rikal jenze pak jsem zjistila že cca 2 nebo 3 dny po tom co to s i ukoncil se sni opet setkal a od te doby s i opet udrzoval kontakt i fyzicky je mi hrozne po druhé mam totalne zlomene srdce nemuzu se ani nadechnout rekl mi na to ze nwvi proc to udelal ze na neho nalehala a on proste neodolal ale ze mel v lanu to proste ukoncit ale ze vzdycky s kdyz se sesli ze to ukonci tak se to zvrtlo jinak pry miluje me rika mi ze jsem jeho zivotni laska a ze be zeme nemuze zit je na nem videt ze je .u to lito ze je mu hrozne ze sebe slibil mi ze uz opravdu nikdy ale to rikal i predtim kdyz sem to zjistila a i presto ze to bylo doma teh 14 dni tak krasne stejne za ni sel nevim co mam delat jestli mu mam verit nechci byt s clovekem ktery miluje nekoho jiného a je semnou treba jen kvuli detem klekl si predemnou a slibil ze uz je opravdu konec nevím vubec co mam dělat bojim se ze .i zase ublíží pomyšlení na to že to nedokazal ovladnout a byl sni opět me totalne zabila asi ji miluje jinak by to neudelal

mimimi2
autor
2. dub 2024

@zanett 2 jedno osobone jedno online

mimimi2
autor
2. dub 2024

@mimimi2 nemam duvod si vymyslet proc 😀

lauriak
2. dub 2024

@adelisss poznam pripady kedy muz podvadzal aj ked doma mal pozornost, objatia, vyznania lasky a sex 🤷🏼‍♀️ Nebude to len o tom. Nikdy nevies, co sa moze stat, koho stretne, prebehne chemia a je vybavene.

lauriak
2. dub 2024

@mimimi2 neverim tomu, ze ti toto povedal psychoterapeut (alebo dokonca dvaja). To by sa tak podobalo kave s kamaratkou 🤦🏼‍♀️

adelisss
2. dub 2024

@lauriak Ale tak jasně... Lidé mají příležitosti. Někdo je využije, někdo ne. Akorát pak jdou do rizika, že to praskne a odnesou to třeba doma i děti. Já jsem ale příspěvek psala konkrétně autorce, která psala o svém partnerovi, jak mu chyběla pozornost, objetí a nevím co ;)

adelisss
2. dub 2024

@lauriak Stačí si poslechnout psychologa Honzu Vojtko, co říká o nevěře, že to nemusí být konec vztahu. Podobně mluví i Pavel Rataj. To jsou ti mediálně známí.

zanett
2. dub 2024

@adelisss Pro vyvazenost by bylo dobre si jeste poslechnout klientky panu Rataje a Vojtka. Hlavne ty klientky, ktere podvadel manzel. Jestli jim terapie u Rataje a Vojtka pomohla a navratila jim hezke manzelstvi. Ja osobne jsem vuci tady tem lekarum-celebritam skepticka. Lekar (nebo jiny odbornik) by mel lecit a pomahat a nehnat se do medii a delat ze sebe celebritu, to totiz dost smdi. Podivejme se na Cimickeho - jaky ten byl v 90.letech 'odbornik', pamatuju, ze ho bylo vsude plno a byl uctivan skoro jako buh. Obdobne byl do nebes vynasen dr. Plzak - ja jsem pak po letech nekde cetla vyjadreni jeho klientek (dr. Plzaka), ktere rikaly, ze sice se jim rady dr. Plzaka napozdavaly, ale jelikoz byl uznavana kapacita, neprotestovaly a udelaly, co jim rekl, i kdyz jim to nebylo po chuti (ted mluvim jen a pouze o terapii). Takze ja bych nejakyho Rataje a Vojtka brala s rezervou, proste mam snad nejakou sebeuctu a nehodlam soutezit s milenkou, kdo jsou Rataj s Vojtkem, aby mi rikali, at jdu proti svemu pocitu a nad milenkou se snazim vyhrat?

Jo a mimochodem, ja kdyz pred lety zacinala chodit na terapii kvuli rodinnym problemum, jeste se tehdy razil nazor, ze at byli rodice jakkoliv spatni, delali to, co nejlip umeli. Tohle je postoj, od ktereho se v psychoterapii take jiz upousti a terapeutove pripousteji, ze holt nekteri lide byli/jsou spatnymi rodici a nedelaji maximum, ktere by mohli. Ale jeste 15 nebo i 10 let zpatky by to rekl maloktery terapeut. S tou manzelkou, ktera ma soutezit s milenkou to bude totez, proste Rataj a Votko zaspali dobu, jestli tohle hlasaji.

adelisss
2. dub 2024

@zanett To jsem přímo neslyšela, že by říkali něco o soutěžení manželky s milenkou. Ale třeba Vojtko říká, že vztah se většinou dá zachránit, pokud oba opravdu chtějí. Spíš jsem chtěla poukázat na to, že spousta psychoterapeutů nezastává nějaký černobílý pohled na nevěru. Na YouTube je třeba pěkné video Co bude dál po nevěře? od obou pánů. A je to celkem k zamyšlení. Není to o tom, že by tleskali nevěře, ale spíš jdou i hodně do hloubky, např. řeší i vliv původní rodiny...

zanett
2. dub 2024

@adelisss Aha, ale pak to neni to, co rikala zakladatelka, ze ji poradili terapeuti - ze ma s milenkou soutezit a byt rada, ze si manzel vybral ji a ne milenu.

utrikocku
2. dub 2024

@zanett nene tohle fakt není přístup Vojtka a Rataje. Vidím to spíše na starou školu manželských poradců, smrdí to Plzákovinou

zanett
2. dub 2024

@utrikocku Taky si myslim. Plzak byl oblibenec vsech suknickaru a postrach manzelek.

suzanna123
3. dub 2024

@zanett terapeut není lékař. Může být, ale většinou nemají medicínské vzdělání. Někteří mají “vzdělání” dost pochybné - s těmi se roztrhl pytel na on-line platformách. Nehledě na to, že i kdyby měl vystudované cokoliv, může to být debil s názory z předminulého století.
@mimimi2 řiď se tím, jak to ty cítíš. Jestli je pro někoho tady nevěra neodpustitelná nebo tolerovatelná, ti může být úplně fuk. Pokud máš pocit, že toho lituje, že se snaží, že pro tebe je lepší mu dát šanci, tak to udělej. Ano, riskuješ, že se znovu spálíš, ale jistotu nemáš nikdy. A pokud tě zklame znovu, tak to budeš řešit pak - řešit co by, kdyby nemá smysl. Tady ti x ženských radí, že už mu nemůžeš řešit, ty to evidentně cítíš jinak. To je důležité, ne to, co cítí někdo, kdo nezná ani tebe ani tvého muže.