Manžel mi fyzicky ublížil

helloyou
28. led 2018

Zdravim a prosim o radu. Dnes mi manzel fyzicky ublizil( nebylo to po prve) tak, ze mam skutecne velku ranu, modrinu na ruce. Trestni oznameni zatim nepodavam, ale chci mit dukaz. Takze moje otazka je jestli si myslite, ci se muzem obratit i na sveho lekare, aby spravil zaznam do karty?? Moc dekuji a piste klidne i do sprav.

fifina1234
21. čer 2018

Okamžitě bez od něho nezmění se věř mi já to měla dvacetsest let pět dětí takže vím o čem mluvím teď jsem s novým přítelem nevěřila jsem,že se najde člověk ,který bude fajn a já ,že se ještě mohu zamilovat,ale zjistila jsem,že může být život i fajn věř si a uvidíš,že to i jde hodně štěstí budeš to ze začátku mít těžké,ale zvládneš to a budeš v klidu ahoj

englerova14
21. čer 2018

@helloyou lékař sám by měl zápis do karty zanést, pokud má podezření na domácí násilí. Pokud by jste jednou trestní oznámení podala, lze toto použít. Přeji mnoho sil, sama jsem to zažila, naštěstí jen jako pozorovatel, u maminky. Bohužel bojovat neuměla a v nešťastném manželství je dosud. Jednou násilník, navždy násilník. Ať už fyzicky, či psychicky.

fifina1234
31. črc 2018

@helloyou určitě ukončí a věř tomu,že sílu máš hodně stesti

helloyou
autor
4. srp 2018

Tak a zas ja..chci se znova trochu vyspovidat..Nemam totiz komu..nespominala jsem to tady, ale zijeme pomerne mimo nasich rodin (babicka, dedko, sourozenci..)Uz dost dlouho diskutujeme o bydleni .Mne to moc laka spatky za rodinou do rodneho mesta,manzela vubec. Mame tam kopec rodiny a socialnich kontaktu, vetsi moznost hlidani..Tady mame opravdu jenom par znamych..Zadne navstevy, nic

leilinka1234
4. srp 2018

Manžela to neláká, protože bys byla pod větší kontrolou.......

zelenaesmolda
4. srp 2018

Na co jeste cekas s tim trestnim oznamenim?! Upaluj na policajty!

helloyou
autor
4. srp 2018

Nejak mi neodoslalo puvodni text..proto dokoncuji tady. Tak mne to deprimuje, ze jenom my..manzel na to rekne:'ale to neni muj problem'..ja mu na to, ze mne nejde o to, koho je to problem, ale ze mne to trapi..delam co muzu, jsem na MD,chodim s detmi kudy tudy..Tam to decka miluji,maji mnoho soc. podnetu. Za tu hypo co mame tady byt, by sme tam mneli dost moznosti I na maly dum se zahradou. On dum nechce a stehovat se totez. Protoze ma tady dobry job. Rekla jsem mu ze 2 roky nech si jeste klidne dela karieru..on se smeje,ze kdyz mu najdu lepsi job, tak ok...

zelenaesmolda
4. srp 2018

@helloyou samozrejme ze se manzel neodstehuje tam,kde mas svoji rodinu,on te potrebuje drzet v izolaci abys byla slaba a nechala se mlatit

helloyou
autor
4. srp 2018

A to podotykam ma supr vzdelani, prax, vi jazyky..nestratil by se. Proste dost sa kvuli tomu hadame..ja budu radeji tam za menej penez ale s lidmi. A dnes mi rekl, ze jsem klesla. Ja se patm ze jak to mysli..no ze proto, ze inac uvazuji a chci zmenit plan v bydleni. Veci a plany se predse menit muzu. Proste urazi me takyto typ poznamek..minule jsem vesla vecer do kuchyne a byl tam binec (rekl ze nech uspim decka ja a on uklidi) a ja jsem neco rekla,ze to tady ale vypada..a on mi rekl ty pacient. I to mne docela urazilo. Jeho poznamky..Clovek mu nemuze nic rict, protoze hned je buzerovan a osocovan.
Rano travi cca hodinu kolem sebe..kazde rano.I to mi skvele vadi. Kdyby dal 10min deckam..
Prijde mi,ze nemame zaden zivot. Zivot je o lidech a pro lidi a nejen pro praci a domov. Jsem smutna a zacinam nejak rezignovat. Prominte,chcela sem se jenom vypsat.

helloyou
autor
4. srp 2018

@zelenaesmolda Nemlati..incident byl 'jen' jeden..o kterem jsem tady na zacatku psala

zelenaesmolda
4. srp 2018

@helloyou tak v uvodu pisete,ze vas fyzicky napadl a neni to poprve tak jak to teda je?!

helloyou
autor
4. srp 2018

@leilinka1234 Praveze mi pripada, ze kontrola je jenom ohledne financi..a ze ho moc nezamaji moje pocity..Trapi mne jeho komunikace..zvysuje neustale hlas, az nekdy rve, rika mi vety typu chod se lecit, pacient, psychicky narusena..kdyz jsem nedavno plakala..proste pocit samoty, tak se surovo zepta, ze co mi zas je a nevsima si mne. Zadna empatie nic..

zelenaesmolda
4. srp 2018

@helloyou ten popis zni jako narcisticka porucha osobnosti,utec dokud muzes,jsou to psychopati a bude to cim dal horsi

helloyou
autor
4. srp 2018

@zelenaesmolda jo mate pravdu..ale myslela jsem jako incident s vysledkem modriny..predtim to bylo treba ze pri hadce mi tlacil svuj nos k memu, nebo mne stuchl..

helloyou
autor
4. srp 2018

@zelenaesmolda mate nejakou skusenost,ze ste to tak rychlo 'diagnostikovali'?

zelenaesmolda
4. srp 2018

@helloyou tak diagnostikovat to samozrejme nemuzu,nejsem psychiatr ale s narcisem jsem zila a tohle docela odpovida

helloyou
autor
4. srp 2018

@zelenaesmolda uff to mi je lito..jake byly projevy?

zelenaesmolda
4. srp 2018

@helloyou to je na dlouho,ale ve zkratce-narcis vas nebere jako ziveho cloveka,pro nej jste jenom predmet ktery ma splnovat jeho potreby,kdyz je nesplnujete nebo najde lepsi objekt odkopne vas.jejich vztahy se pohybuji v kruzich namotani-shazovani-odkopnuti-namotani zpet a jde to takhle porad dokola.nemaji zadnou empatii.neustale se stavi do role obeti,pokud se branite jeho psychickemu tyrani tak se vsechno snazi otocit s tim,ze vy jste ta psychicky nemocna a on je chudacek,caste slovni spojeni je "udelal jsem tohle protoze tys me vyprovokovala".casto jsou to lide velice sarmantni takze pro okoli vy opravdu muzete byt ta hysterka a on ten chudacek,jsou mistri manipulace,snazi se vas kontrolovat napriklad izolaci (stehovani do neznameho mesta,nechce at chodite do prace at jste na nem financne zavisla apod.),casto se prida fyzicke nasili.nikdy vas nenechaji v klidu odejit,nemusite o nich po rozchodu slyset tyden,mesic,pul roku a pak se z niceho nic ozvou.psychicke tyrani typu silent treatment kdy s vama prestane z niceho nic mluvit a vy vubec netusite proc a nikdy se to nedozvite.vsechno je mezi vama v pohode a z niceho nic prijde "drama" protoze oni to k zivotu potrebuji,neodkazi zit v klidu,vzdycky si neco najdou proc vyvolat scenu.neustale se citite ze chodite po skorapkach protoze opravdu nikdy nevite,kdy prijde dalsi umele vyvolana hadka.

helloyou
autor
6. srp 2018

@zelenaesmolda Tak to docela mnoho z charakteristiky pasuje...
Dekuji moc za prispevky.

normalnimatka
6. srp 2018

@helloyou a bylas u toho doktora a zanes to do karty?

zelenaesmolda
6. srp 2018

@helloyou tak pokud ano tak rychle pryc,nestydte se vyhledat psychologa,vetsina lidi se z toho sama nedostane

ivuse20
6. srp 2018

@helloyou psala si že to nebylo poprvé. To je fuk. Pokud bydlíš daleko od rodiny brala bych to jako dobrou příležitost sebrat sebe a děti a jít. Je jedno jak má nebo nemá dobrou práci, ani kdyby bral miliony bych s takovým člověkem nezůstala

helloyou
autor
6. srp 2018

@normalnimatka Jo jo byla..

helloyou
autor
6. srp 2018

@zelenaesmolda Zatim myslim, ze jsem dostatecne silna a odolna, takze psycholog ne. Celkove to vidim jako 'vysledek' naseho 'spolecenskeho' ziti odkdy se narodili deti. Tam by sme mali vyziti, hlidani..on trva na sve praci tady, protoze tam by takou nenasel. Myslim vsak, ze se svym oborem a praxi aj jo.
Jednoducho.. je smutne, kdyz clovek zije v samote..Chodime spolu rodina, ale stale jsme to my, my, my..
Mozna nekdo kruti hlavou, ze co ta chce od neho..skoncit praci, nove bydleni..Ja vsak vim, ze je to dlhsi proces, no pokud chcu obaja, tak no problem..
Jo a nesnasim jeho posmesky, napr pres vikend jsme mali vymenu a zacel se posmivat, ze v ktere kapitole (v knizce co ctu) som to a to nasla, ze i on muze napsat knihu a vymyslet blbosti..vim, malickosti, no nelibi se mi, ze se posmiva a ohrazuje na necem, co mam rada..jako treba to cteni. Atd atd

normalnimatka
6. srp 2018

@helloyou a tak jako zase couváš z toho od něj odejít? proč? co tě tam drží?

zelenaesmolda
6. srp 2018

@helloyou no ja ti do toho nechci moc kecat ale kdybys byla tak silna a odolna tak uz s nim davno nejsi,tim se te nesnazim shodit,mluvim z vlastni zkusenosti

evee24
6. srp 2018

@helloyou tak si to neomlouvej a odejdi. Kdyby jsi byla silna tak už s nim nebudeš a nenechás si to libit. Klasicky vzorec chování. Přece si nenechas ničit život a nechávat se ponižovat.

zelenaesmolda
6. srp 2018

@normalnimatka ty nemas predstavu jak zmanipulovana obet domaciho nasili je,kdo nezazil,nepochopi 🙂

normalnimatka
6. srp 2018

@zelenaesmolda právěže mám. a právě proto už píšu velice přímočarý a provokativní a nepříjemný reakce. takovýhle otázky by si měli dotyčný klást...
je to hrozně těžký, no...:/ ale když už to nezvládne ten člověk pro sebe sama (což je těžký, bojovat za někoho, koho vlastně dostatečně nemám rád), tak aspoň pro ty děti. to může bejt výhoda u těhlech situací. kvůli dětem se třeba hecne někdo, kdo by na to jinak neměl.

zelenaesmolda
6. srp 2018

@normalnimatka pravda,tak doufejme,ze deti ji donuti