Manžel mi vůbec nepomáhá se synem

ronja55
30. bře 2018

Hezké ráno, ráda bych se vám představila. Je mi 23 let, manželovi 28. Jsme spolu 4 roky z toho rok manželé. Mame spolu 6 měsíčního syna. Manžel dělá 3 směnný provoz. Víkendy má volné. Mame velký dům a malé hospodářství( dva koně, slepice, 2 psy, králíky). V 90% se o zvířata starám Já, a ještě jezdím na našich koních. Manžel je obstará pouze když je syn nemocný, nebo je venku fakt ošklivo a nechci ho brát ven, plus se samozřejmě starám o domácnost a syna. Manžel přijde žz práce, jde si udělat něco ven a pak prikde kolem 18 hodiny domu a uz se mu nechce nic delat. Kdyz po něm chci aby syna chvili pohlidal ze potrebuji treba uvarit, tak si snim vydrzi hrát pet minut a uz mi ho vraci. To samé když se jdu vysprchovat tak mi řekne ať to vezmu rychle, že u něj bude určitě brečet. V životě ho neuspával, přebaloval ho asi 2 krát. Neustále si stezuje jak je unavený a že ráno brzy vstává. Ale zě ja uz padám na hubu a spím v noci tak 4 -5 hodin to vubec neřeší. Zajímalo by mě jak to máte vy. Je to normální že se chlapy vůbec o dítě nestarají ?

letadylkokane
30. bře 2018

@ronja55 odpovim jednoduse a mozna trochu drsne. Neni to normalni, takovej chlap je na dve veci. Stale me prekvapuje, kam davaji holky oci, kdyz si vybiraji zivotni partnery...

Manzel deti miluje, venuje se, jak jen to jde. Do toho mi pomaha s domacnosti (zcela sam od sebe), bere si dcerku ven, kdyz potrebuju odpocivat. Pracujeme oba, jsme osvc, ja k tomu na RD a ted tesne pred porodem druheho ditka. Tohle je normalni.

newwi
30. bře 2018

No tak uprimne - ja bych to takhle nesnesla...U nas je to uplne jinak.Jsem taky od koni,tak si ten "mazec" dokazu predstavit... :( My mame 5-ti mesicni holcicku, domecek, par domacich zvirat (psa, kocky) a kone jsme meli (a zase mit budeme) - muj partner je skvelej!Take dela na tri smeny - prijde domu a automaticky si vezme malou. To same rano, kdyz ma odpoledni... ja si udelam,co potrebuji a "propustim" ho-at si jde "hrat" do dilny. Sam me posila, at si jdu odpocinout, sam uvari-kdyz je potreba! Kdyz jde nekam s kamaradem, tak nas pak vezme na nejaky vylet-aby mi to nebylo lito 🙂 respektuje me a ja jeho-respektujeme sve zajmy a "volny" cas a snazime se vzajemne si vyjit vstric i s miminkem 🙂

ronja55
autor
30. bře 2018

@letadylkokane Když jsme neměli malého, tak bylo vše super. Pomahal mi se zvířaty, občas i něco doma. Neměli jsme spolu jediný problém. Až po narození syna se to takto zhoršilo. Kdyby se takto choval i předtím tak s ním dítě nikdy nemám.

pavca1982
30. bře 2018

Ženská není služka.Pokud jde o povinnosti doma a kolem domu, to si musíte nějak rozdělit.Nemůže to být jen na ženě. Dítě jste se rozhodli mít taky společně.Je jasné, že takhle malé mimčo bude trávit více času s maninkou, ale taťka by se měl taky zapojit! Promluvte si o tom, že stávající situace je naprosto nevyhovující. Je to otázka času, kdy se buď sesypete, nebo se takový vztah rozpadne.

letadylkokane
30. bře 2018

@ronja55 lidi se jen tak nemeni, spis sis tech veci nevsimala, nebylo to asi v tu dobu podstatne. Kazdopadne si s nim zkus poradne promluvit, rekni, co ti vadi a vyslechni, co vadi jemu. Kdyz to nezabere, tak mu predej peci o ditko a domacnost a jed nekam na dovcu s kamoskou. At vidi, ze pece o ditko a hospodarstvi neni zadna sranda. Treba se mu pak rozsviti.

ivisss
30. bře 2018

no obdivuju tě, že to "zvládáš", já to mám obdobně, teda muž mi pohlídá dcerku častěji, ale taky bych brala víc.. máme též malé hospodářství, jak vy, ale bez koní, zato máme ovce. jsem teď opět těhotná a těhotenské nevolnosti mě doslova složily, k tomu hrozná únava, takže nyní naše domácnost vypadá jak po výbuchu, je tu fakt hrůza a děs, ale prostě sem to nedala a v noci si radši pospím. Manžel už pronesl několik poznámek, že je tu nepořádek a že není uvařeno, ale fakt mi blo zle, tak sem mu řekla, že to nezvládám, tak mi řekl, že su doma, že on achodí do práce a jinde, že to zvládají ženský v pohodě a mají víc dětí.. no nejradši bych ho nakopla.. ale snažím se to neposlouchat. jak mi bude líp, uklidím.. jinak myslím, že se manžel nezmění, když sem to s ním chtěla probrat, akorát sme se pohádali a vyčetl mi ještě další věci...

letadylkokane
30. bře 2018

@ivisss to je fakt fardcore... Rekni mu, ze dum se neuklizi prsama, ale rukama a ty ze mate oba. Ja fakt nechapu, proc ze sebe, zensky, nechate dobrovolne delat sluzky a nevadi vam, ze si vas partneri nevazi.

wrtulka
30. bře 2018

Hele jinak..je to o tom co mu dovolíš..on určitě unavenej je..ale prostě si o tom v klidu a bez nějakých emocí zkuste promluvit..nic není černobílé..on to vnímá uričtě tak že, dělá co může..možná ne nevím..řekni jakou konkrétní pomoc kdy potřebuješ..chlapi potřebují jasné zadání..tohle jsem se naučila bohužel až u druhého dítěte u prvního jsem se kolem tohohle neskutečně hádali..škoda..proč..když to jde celé vzít a žít v pohodě. Jen to dobře komunikovat..

dura175
30. bře 2018

@ronja55 Normální to není, ale bohužel takoví chlapi jsou. Uplně chápu tvoje rozčarování, obzvlášť když před dítětem bylo vše OK. Nevím, kde se v chlapech bere ten pocit, že když je ženská doma s děckem, tak "přece nic nedělá", "na všechno má čas" a "nemůže být přece unavená". Je potřeba o tom mluvit, mluvit a mluvit. V klidu, bez výčitek nebo hysterie. A pokud to nepomáhá, tak tatíčkovi nechat dítě (aspoň na chvíli) a sama si odjet, ať si to zvládá sám.

carmenz
30. bře 2018

@ivisss To fakt miluju tyhle pripominky,jak oni chodi do prace...a nez se s tebou rozhodl mit dite,tak jsi delala co?Vetsina z nas chodila do prace a jeste se starala o domacnost. To porovnavani,ci prace je dulezitejsi a kdo je linejsi jen zavani honenim ega.

dura175
30. bře 2018

I když radím, sama mám máslo na hlavě. My s mužem děti nemáme, ale on mi taky vůbec nepomůže s domácností. Do práce chodíme oba, ale vaření, úklid, praní, atd dělám sama. Když ho normálně požádám, aby si aspoň po sobě odnášel nádobí, "hned ho peskuju" a "on je prostě takovej" a občas něco odnese, abych nemohla říct, že to nedělá. Nádobí mi jednou pomohl utírat a "nebaví ho to". Když odjedu na víkend k našim, tak přijedu do bordelu. A to není jen tohle. Upřímně, teď jsem v situaci, kdy přemýšlím, jestli s ním chci vůbec zůstat.

janapetrvalska
30. bře 2018

neni to teda kdyz pomahal, ze s ditkem ma strach manipulovat, mysli si ze ho neuklidni apod. zkus mu ukazat figle pomoc mu u prebalovani atd. treba si je jen nejisty ...kdyz pred tehu pomahal

ronja55
autor
30. bře 2018

Děkuji všem za rady. Budu si sním muset promluvit. Nechci po něm aby přišel z práce a jen makal kolem domácnosti a syna, chápu že potřebuje taky odpočinout. Ale pohlídat syna třeba hodinu a pomoct mi něco málo je myslím normální. Nejhorší je že jak syna nehlídá a téměř s ním netráví čas, tak on na něj vůbec není zvyklí a ani k němu nechce. To chci změřit. Je to přeci taky jeho dítě.

pavca1982
30. bře 2018

@ronja55 Jojo jste Vy a né jen TY a ON žijící vedle sebe...Jste na všechno dva a základ je komunikovat.

elwe
30. bře 2018

@ronja55 myslím, že si neuvědomuje, že taky potřebuješ čas pro sebe. On ho má, ty ho nemáš, tohle není fér. Bylo by fajn si o tom promluvit a domluvit se, že si malého bude brát aspoň na 30 minut denně, abys měla čas i sama na sebe, tak jako má on.

biedronka10
30. bře 2018

Jak tak koukam, ja obcas brblu ale asi bych toho mela nechat, a prestat se rouhat, protoze mam dona ucineny poklad. Me chlap taky obcas nepomuze, ale to proto, ze casto pracuje do vecera, pak jeste je fura prace tady a uz pada na hubu. Ostatne padame na hubu oba.

m.e.l
30. bře 2018

Mam od pondeli do patku dve deti na krku, z toho jedno s postizenim. Nemame teda hospodarstvi, manzel prijde z prace a maximalne mi pomuze vecer umyt kluky, objevil teda ze umi vyndat nadobi z mycky. 😂 O vikendu pomuze, vezme kluky ven a ja mam chvilku pro sebe. Proste kdyz nemusi tak se nepretrhne, ale kdyz pak tece do bot tak me na 100 procent zastoupi, teda krome vareni - je schopny spalit i vodu. 😂😁😂😁😂😁

verusky
30. bře 2018

@ronja55 mozna ze sebe udelej vetsi chudinku. jsem strasne unavena, postarej se... a lehni do postele. tehdy nebude zbyti... potrebujes ho dostat do situace, kdy se opravdu vystridate, i za cenu trochy prehaneni. jinak- ano, nekteri tatove nepomahaji. a muj prvni byl take po porodu unaveny, je to pry zmena. takze pro takove ty lenivejsi typy to chce cas. ale Ty zacni poslouchat sve potreby a vymyslet, jak "zorganizovat" jeho vetsi pomoc. preji nadhled 🙂

terezapetrova
30. bře 2018

@m.e.l jsem na tom úplně stejne jak Vy akorát tedy můj manzel aby si vzal obě deti naraz to by byl chudinka strasné hotovej 🙂

m.e.l
30. bře 2018

@terezapetrova Manzel prijde z prochazky jen nasejrenej. Mimino rve a Luky se tahne ja tyden pred vyplatou. 😁😂😁😂

terezapetrova
30. bře 2018

@m.e.l jj známe, u nas obě deti už behaj ale malej absolutně no rozum a ne řízena střela, manzel to ma rozhodne vic na háku jak ja ve stylu, ze moc neřeší bezpeci venku pro deti s ohledem na auta a tak . Ja zas pravý opak, takze s každým výpadnutim ven radikálně starnu 🙂 s dovolením jsem nakoukla do profilu.. užijte Klimky. Zatim hezké odpoledne

wimbledon78
30. bře 2018

Ja bych to tak cerne zas nevidela 😊 Ne kazdy chlap je na to staveny a myslim, ze ve spouste rodin se po narozeni prvniho ditete “nastavuji nova pravidla” - nekde to jde samo, nekde to dre. U nas-maminek to zaridi priroda a hormony. U chlapu ne. Je potreba mluvit, komunikovat a najit kompromis. Vim, ze ho to neomlouva, ale miminko pro nej jeste neni partak a verim, ze se to casem zlepsi. Potrebuji k sobe najit cestu.. chtelo by to jim udelat umele spolecny cas. Proste obcas nekam “vypadnout” a nechat je spolu samotne. Bude to dobre, musi si to sednout. A ty ho musis vic zapojovat. Drzim palce 😊

hladovaveverka
30. bře 2018

Mě to normální nepřijde 😉 můj manžel se skvěle umí postarat, i přes noc.

karlajasmine
30. bře 2018

Nepripada mi to normalni.. muj manzel prijde z prace, skoci do sprchy a jde nam varit veceri zatimco ja poklizim a hraju si s detmi, pak se navecerime, pak manzel okoupe deti a ja zatim uklizim, pak on uspi jedno dite a ja druhe, a pak si kolem 20.30 sedneme oba a pustime si spolecne treba film, otevreme si vino nebo si ctu, nebo si proste delame kazdy neco sveho zatimco deti spi, nez jdeme spat my.

codal
30. bře 2018

Můj přítel se podílí na výchově male i na chodu domácnosti. Od začátku prebaluje,převléká, koupe, je schopný se o ní plnohodnotné postarat.Jen jídlo mu chystám a i to by asi zvládl.To samé s domácnosti.Neni nic,co by nezvládl,jsou věci,které dělám jen já,ale kdyby bylo potřeba,neměl by problém.Ja zase treba necistim kotel. Chodi z práce pozdě,ale čas na malou si udělá vždycky,i když je unavený,minimálně ji každý večer koupe,to je prostě jejich půlhodinka,kterou si oba užívají.Nebere starost o malou jako povinnost,ale radost,protože ji miluje a ten čas s ní (s námi) tráví rád.A o domácnost se stará,protože je nás obou,nebere to tak,že je to jen má povinnost,když jsem na té mateřské "dovolene".Jsme prostě partneři ve všech směrech!

mrav
30. bře 2018

Není to normální. Já jsem chlap a jsem na výchovu své holčičky sám. To je ale osud...

pasiba
30. bře 2018

Já si zařizuji život podle výkonnosti chlapa. Máme malý domeček s malou zahrádkou, protože vím, že větší zahrada a barák už by byl moc. Pořídit si tolik zvířat co máte vy by nás pohřbylo. Chlapa nikdy nedonutis dělat co sám nechce 😥 je to děs

zaludova
30. bře 2018

Ta prace by me ani tak nestvala...spis by me strasne mrzelo, ze nema zajem o dite. Nedelal ho prece pro tebe. Ja jeste deti nemam, ale predstavovala bych si to tak, ze chlap prijde a bude se do vecera venovat diteti. Ja pujdu klidne uklizet, ale chci, aby to dite melo taky tatu.

zuzalinkak
30. bře 2018

Já občas hrozim, že se prohodíme a může mi ukázat, jak vypadá perfektní domácnost. 🙂)) Normální to není, ale chlap potřebuje jasné pravidla. Když měl mrnous půl roku, sedli jsme si a v klidu ten dosavadní chaos probrali. Manžel vyfasoval každý den snídani pro všechny a uklidit pak po sobě kuchyň. Většinou i vysklada myčku a vynáší odpadky denně a i tříděné. Jednou týdně jezdí na velký nákup podle mého seznamu a úterý ráno odcházím a jsou spolu sami až do tří. Je na něm jaký program si vytvoří. Teď třeba chodívají plavat. Je podnikatel, takže chodí domů různě, většinou až po osmé. Když se stane, že přijde dřív, tak koupe a uspává. Teď co čekáme další přírůstek a mně už se blbě spí a mám co dělat, abych do večera neusnula za pochodu, tak mě nechává ráno dospat. Vstane a mrnousem, dá mu mlíko, oblikne ho, nachystají spolu snídani a až je na odchodu do práce, tak mě teprve budí. I tak je občas na pěst, ale rozhodně se nemáme spolu nejhůř. 🙂)

priefi
30. bře 2018

@ronja55 ono se to muze zlomit casem, zkus ho zapojovat do pece o ditko. Napr.mu dej koupani, to tatinky bavi a lepsi se vztah mezi ditkem a tatinkem. Zkus ho postupne vic a vic zapojovat a casem ho to samotneho muze zacit bavit.