Manžel není schopný brát si dceru dle domluvy

magdanaty
1. říj 2018

Ahoj ženy, jdu si pro radu, nebo možná spíš vaši zkušenost, pokud někdo máte. S manželem se budeme rozvádět (utekla jsem od něj z důvodu fyzického i psychického násilí), přičemž on se cítí ublížený, že jsem mu "sebrala" dceru. Stále všude tvrdí, jak je milující otec a jak mu je křivděno, skutečnost je taková, že se mu snažím vycházet vstříc v tom, kdy si dceru vezme, ale samozřejmě to potřebuji vědět předem. Nemáme ještě rozsudek soudu, nicméně tím se toho stejně moc nezmění...jde o to, že vždycky řekne, kdy si pro ní přijede a v 90% případů přijede později (o hodinu, dvě, tři, nebo nakonec vůbec nepřijede). Je to tak skoro pokaždé, strašně mě to omezuje, mám pocit, že stále jen čekám a to jen kvůli tomu, že chci dceři dopřát čas s tátou. Jak ho donutit k tomu, aby si pro ní jezdil tak, jak slíbí a já si konečně mohla taky něco plánovat? Nehledě na to, že dcera se na něj těší a když pak nepřijede, je mi jí líto...ted už jsem jí dokonce přestala říkat, že má táta přijet, aby se netěšila zbytečně. Máte někdo zkušenost? Existuje nějaká páka na takové lidi?

merope
1. říj 2018

@magdanaty Jedinou pákou by mohlo být oznámení, že doma budeš od 17 do 18 a že pokud nepřijde do 18, odjíždíš pryč i s dcerou. Pokud ji opravdu chce, do 18:30 (snad) dorazí 🙂. A když mu někdy opravdu utečeš, tak by se mohl snažit a chodit i dříve.

anita003
1. říj 2018

Taky bych to viděla jedině tak, že mu dáš nůž na krk - buďto přijedeš zodpovědně ve stanovený čas, nebo odjíždíme a můžeš to zkusit jindy... Pokud mu budeš pořád ustupovat, je to cesta do pekel. Mám zkušenost z blízké rodiny, že si chlap taky nejezdil nebo nevracel ve stanovený čas a donutil ho až nátlak soudu, neb mu to velmi při procesu přitěžovalo... Jinak by ho asi nedonutilo nic, neb ženská byla na něho fakt měkká...

sahrazad1
2. říj 2018

@magdanaty všechno si to pište, časy, data...u soudu se vám to bude hodit. Jestli vám dají dceru do péče, pamatujte, že vy máte povinnosti, a otec jen práva, kterých nemusí využít. Osobní zkušenost.

michaela_2
2. říj 2018

@magdanaty Kolik let je dceři? Pokud jí je líto, že táta pro ni nepřijede jak slíbil, bylo by nejlepší, aby mu to pověděla sama.
Jinak souhlasím s předešlými příspěvky. Déle než hodinu od domluvené doby bych nečekala a odjela i s dcerou pryč.

magdanaty
autor
2. říj 2018

@sahrazad1 Jojo, píšu si to, všechno. Od té doby, co jsem od něj odešla, si píšu deník a hlavně časy každý den.

magdanaty
autor
2. říj 2018

@michaela_2 Ani ne dva, ještě sama nemluví. On se pořád ohání tím, jak je milující otec a já mu bráním...ale když mu řeknu, že má tedy pro ní jezdit včas jak slíbí, tak se jen vymlouvá...má to v hlavě trochu přeházené.
A jinak ano, máte pravdu, nečekat déle jak hodinu a odjet s dcerou pryč...to už jsem zkusila a volal na mě policii🙂 a hlavně...taky občas potřebuju si něco pozařídit, potřebuju si naplánovat věci co s dcerou nejdou dělat...a využít tak čas, kdy si ji vezme. Tím že počítám s tím že přijede a nakonec nepřijede, tak mi to udělá čáru přes rozpočet, takže jsem pak kolikrát ráda, že přijede i o několik hodin později, abych aspon nějaký čas mohla využít na věci co potřebuji:(

merope
2. říj 2018

@magdanaty Ale s tou policií předpokládám nepořídil - tam stačilo říct, že domluva byla v xx hodin a ať se podívají na hodinky. Jinak samozřejmě zdokumentovat i tu domluvu, kdyby rázem tvrdil, že to je jinak.

magdanaty
autor
2. říj 2018

@merope Jasně, že nepořídil. Já už i v té době byla s dcerou fuč...oni mi jen volali, že má o ni manžel strach, že neví kde jsme...tak jsem jim to řekla, s tím že oni mu to neřeknou a bylo.

barulina
15. říj 2018

To ze si pises denik nwni dukaz pro soud. Komunikujte vyhradne pres sms, email. Vzdy jak nedodrzi, napsat.mu email,ze opet nedodrzel.