Manžel neznáša mojich rodičov. Čo mám robiť?

popelka
24. únor 2010

ahojte,,,ma niekto s tym skusenosti,,,,manzel je alergicky na mojich rodicov,nechce k nim chodit,stale nadava a stale sa po navsteve pohadame,,,a niekedy uz aj tam,ale tak aby to nasi nepoculi,stale frfle,kritizuje,stale nieco vycita,,,stale odudre vsetko,,,skratka je to fakt na nervy,v niektorych pripadoch ma aj pravdu,ale su to predsa moji rodicia,,co mam robit,som z toho zufala,trosku si poplacem a tak,,,uz mi ti aj ide na nervy,,mne to vsetko pride luto,ved su to moji rodicia a su zlaty,,lem on si mysli,ze nie a stale vidi nejake chyby,inac manzelstvo mame ok,len stale je hadka ked ideme k nasim,co mam robit....nechce tam chodit,,,pa

petka035
25. únor 2010

popelka ja viem, výhovorky sú na chvílku,ale nie na stálo,ale ak sa manžel neumúdri,tak to asi tak zostane.a Vaše dieťa má kolko?Lebo raz sa môže aj ono prerieknúť,že oco ich nemusí 😝

popelka
autor
25. únor 2010

zuzano,sme spolu dva roky manzelia,,,,,,

zuzanockamt
25. únor 2010

popelka ... a poznate sa ako dlho?

popelka
autor
25. únor 2010

petka,my este nemame male,,,,toho roku chceme popracovat na malom zuvikovi,,,,,,,

popelka
autor
25. únor 2010

zuzano,pozname sa tak dva roky a z toho rok sme spolu byvali a zariadovali si nase hniezdocko,,,,,,

kacenqa
25. únor 2010

popelka: si precitaj zopar tem o svokrach, kde baby pisu, ako svoje svokry neznasaju.....a co teraz, keby kazdej manzel vyplakaval, ze jeho zena nema rada jeho rodicov?

ja viem, chlapi to beru mozno inac, ale tiez im nemusi byt prijemne, ked ich milovana sa nevie zniest s jeho rodicmi....

nechcela som byt na teba zla, to v ziadnom pripade, len som to chcela troska otocit. ze proste sa mi zda, ze plati, ak zena nema rada svokrovcov, tak sa to berie akoby OK, ale ak nema rad svokrovcov chlap, uz je to zle...

ja by som sa v prvom rade skusila s nim porozpravat, co konkretne mu vadi, nech ale naozaj menuje konkretne veci, a nie ze vsetko alebo tak vseobecne....no a na zaklade toho by som sa rozhodla, zrejme by som volila isty kompromis - co ja viem, ze trebars kazdu tretiu navstevu by absolvoval aj on, pripadne velke rodinne oslavy a inac by som ho tam netahala...

popelka
autor
25. únor 2010

babenky musim koncit zajta sa ozvem papikkkkkkkkkkk

petka035
25. únor 2010

popelka tak pekný večer a hlavne sa netráp 😉
A zuzanockamt,síce mimo temy,ale blahoželám k septembrovčiatku,ja mám jedno malé doma 😉

zuzanockamt
25. únor 2010

petka ... dakujem 🙂 ... a ty si tiez z MT? 🙂

petka035
25. únor 2010

Zuzka máš IP 😉

sisi.v
25. únor 2010

popelka - jako občas se zeptají kde je, ale já jim řeknu pravdu - doma, v práci atd. Ale já k nim chodila sama od začátku, mně tam manžel spíš "překážel" - teď to nemyslím ve zlém, ale abych si mohla popovídat "jako kdysi doma" a ne jen sedět u kafe na gauči a společensky konverzovat...to se dá, když jdeme k nim třeba na narozky a je tam i brácha s ženou, ale jinak mi to přijde zbytečný.

já když jdu k tchyni (a to jí mám fakt ráda), tak si taky myslím, že se MM necítí, jako když je tam sám s mámou - můžou probírat co chtějí - totéž my s našima, spousta věcí o kterých si např. s tátou povídám (focení, jeho práce nebo s mámou nějaký ženský pitomosti) manžela prostě nezajímají, vždyť by se tam nudil a pak by mu přišlo, že zbytečně zabil odpoledne, to ať si dělá radši sám co chce - prostě mi to přijde normální.

jinak já takhle jezdím už přes 5 let na chalupu (většinou jsou tam i naši) - MM by tam nejel, kdyby měl v praze přes víkend vykopávat kořínky ze zahrady, aby hlady neumřel - není to vyloženě kvůli mým rodičům, ale on se tam hrozně nudí, vadí mu stará chalupa, do lesa nechodí atd. Tak jezdím sama (teď teda s malou) a ty víkendy jsou super, protože si od sebe odpočineme, já si tam připadám, jak když je mi znova 15 a jsem doma... Ale je pravda, že půlka vesnice si patrně myslí, že žádného manžela ani nemám, a děti jsou polosirotci 🙂...i když ještě nikdo nenašel odvahu se mě zeptat 🙂, ale upřímně, mně je naprosto fuk.

jinak já bych se asi moc nevytáčela, to na dlouho nevydrží - nevím sice jaký máš s rodičema vztah, ale řekla bych jim něco, co je blízko pravdě - ne, že je manžel nemůže vystát, ale třeba, že ho návštěvy nebaví a/nebo že je chceš mít jen pro sebe 🙂.

kubaka
25. únor 2010

popelka a proč to jako "má nějak vypadat?". Tchánové si zvykli, že prostě každý máme jinou práci, režim, že já nemůžu vždycky odjet, prostě jsme dva nezávislí lidé a jedeme tam a tam tehdy a tehdy, když nám to vyjde. Není povinnost manželů přece všude chodit spolu jako siamská dvojčata. Ten oddělený víkend se dá pojmout jako odpočinek jeden od druhého, nebo dámská jízda - prostě holčičí výlet. Čas, který máš jen sama pro sebe a čistě jen podle svého. Nemusí se z návštěvy vlastních rodičů dělat nějaká společenská korektní událost. ZVlášť když s nimi máš dobré vztahy. Proč tak formálně? Jestli žeješ někde, kde se vztahy mezi lidmi ještě hodnotí hlavně podle hesla "co by tomu řekli lidi" tak prostě musíš být moderní průkopnice nezávislého vztahu. Až budete mít miminko, budeš ráda, že jsem s ním pryč sama.
Já třeba jela před lety sama na kurz keramiky na týden a manžel se synem na Slovensko. Loni jsem byla s batoletem sama v Řecku a letos letíme do Turecka. Zase jen s malým. Starší bude ve škole a táta dovolené nemá rád. Nejsem ale na něm závislá a že na mě tam koukaly ostatní matky a rekreanti jako na exota, že si to troufnu mi jen zvýšilo sebevědomí. 🙂 Tak to pojmi pozitivně a ne jako tragédii. Prostě: maminko, Honza šel s kámošema chytat ryby, hrát fotblal (...) a já si dělám volno od domácnosti. Každý máme svůj program, přes týden jsme pořád spolu. Puntík.

darina77
26. únor 2010

Popelka, aj ja chodím vačšinou bez manžela a som rada aspon si možme toho viacej povedat. Pokial by si ich nechcela zranit, tak tie návštevy bez manžela zavádzaj pomaličky postupne a časom im to tak nepríde, že tam chodievaš sama.
Z toho čo povedia ludia si nič nerob. Úprimne povedané, mne to zas pripada, ked muž chodí neustále so ženou k jej rodičom akoby ju chcel mat stále pod kontrolou.

sfet
7. zář 2019

Pridám sa, aj keď je to hooodne stará téma, ale možno.... Aj môj partner nenávidí úplne mojich rodičov. Teda, otca ešte ako tak znesie,aj reč spolu nájdu, ale mamu tu nemôže ani vystáť. Občas je ťažké s ňou vyjsť, ale tak hrozne to nie je, ona to myslí v dobrom, len občas nedomysli. A problém je, že bývajú 305 km od nás. A chodia k nám, lebo mám polročné dieťa a chcú si vnuka vidieť a byť s ním. Manžel dnes rezolutne vyhlásil, že keď prídu tak len každé 3 mesiace, kratší interval nie, a maximálne na 4 dni, dlhšie nie. Teraz boli u nás 2 týždne lebo som si potrebovala vybaviť veci na ktoré nemohol ísť malý so mnou a naši su už na dôchodku takže im to bolo jedno ako dlho boli u nás. Vnuka milujú je to ich jedine vnúča, s ktorým ani nepočítali. K nim ísť - auto síce máme, ale na takú cestu sa bojím s malým ísť, kebyže idem sama, tak nie je problém, ale s malým by som bola v strese a manžel hovorí, že by mňa nepustil, mám málo najazdené celkovo, autobusom a vlakom - je to samy prestup a plno veci by som musela brat no neviem a malý má ani nie polrok. Takže čakať až malý trochu vyrastie a chodiť k nim, nech ho vôbec vidia? Neviem ako im mám povedať, že interval každé 3 mesiace keď chcú chodiť každé 2 mesiace a že nie týždeň ale len 4 dni ako maximum? Nem to srdce, ale manžel povedal, že keď im to nepoviem takto ja, im to povie tak on a to bude oveľa horšie. Mám z toho hlavu v smútku.

guinea
7. zář 2019

@sfet No teda, mít doma každé dva měsíce i moje vlastní rodiče na celý týden, tak se picnu. A to máme vztahy dobré. Já bych nedala ani 4 dny v kuse. Ber, co ti manžel nabízí, podle mne je to velmi velkorysá nabídka, já bych tak velkorysá nebyla 😀 Ono ani nemusí jít o to, jak moc jsou vztahy v rodině dobré / špatné, ale o to, že tohle je velké narušení soukromí. A každý má tu potřebu soukromí jinou. Když člověk chodí do práce, tak si chce pak doma odfrknout, a ne být i večer v pozoru mnoho dní po sobě, protože tchán s tchýní mají spoustu času a nevadí jim bivakovat u vás takhle dlouho.

guinea
7. zář 2019

@sfet Hele a co kdyby tě manžel prosě k vašim na ten týden dva odvezl? Ty bys byla u vašich "doma", oni by si užili malého dosytosti, a tvůj muž by taky měl doma klid. Za mě značka ideál.

vitezove
7. zář 2019

@guinea 14 dní mi přijde absolutní extrém. Máte aspoň veliký dům, kde se rodiče ztratí??? Nebo třeba jen byt, kde o sebe zakopáváte?? 14 dní bych fakt nechtěla ani s mými rodiči se kterými mám skvělé vztahy a manžel také. 4 dny mi taky přijde teda dost. 3 měsíce je zase dost, klidně bych se zkusila domluvit, aby jezdili prostě ob-měsíc, tzn za 2 měsíce. Ale jen prostě na 2 noci nebo 1 noc. Nevidím důvod proč by u vás měli být tak dlouho. Jestli jezdí kvůli tomu aby viděli vnouče, tak ať jezdí častěji ale na kratší dobu.

A pak mě napadá - proč tvůj partner rodiče nenávidí? Něco mu udělali? Něčím ho otravují? Nebylo by nejlepší tohle nějak vyřešit?

jaja01k
7. zář 2019

@sfet Souhlasím s holkama. Já mám tchýni 700 km daleko. Jezdí k nám každé 2-3 měsíce na 3-4 dny. To je tak akorát na to, aby si užila vnoučata a nezačala nám tu překážet a lézt na nervy. 14 dní je vážně moc, to se tvému partnerovi nedivím, že mu to vadí. I ten týden už mi přijde hodně. Ideální by bylo, kdyby tě s mslým k vašim vždy odvezl, můžeš tam být týden, dva a pak by pro vás zase přijel.

nita1984
7. zář 2019

Troufám si říct, že s nasima máme já i manžel vztahy opravdu velmi dobré a navíc máme zemědělskou usedlost, takže když naši přijedou, mají vlastní část domu včetně socialky, takže se skoro nemusíme potkat a déle než týden bych je u nás také nezvladla. Takže se manželovi vůbec nedivím

sfet
7. zář 2019

@guinea navrhla jsem a že ne. Benzín drahy, jemu se chodiť nechce a proc taky vlastne.

sfet
7. zář 2019

@vitezove práve dum je opravdu velky. Když našich nechce videt, tak nemusí. Oni mu do pokojne vubec nechodí, maximálne tata na sportovni noviny a toť vse. Maji samostatnej pokoj, ani televizi s nami nekoukaj, neco si pusti na tabletu i koupelnu maji samostatnou. Jen že v tom baraky jsou.

sfet
7. zář 2019

@vitezove no jeden den se vubec neoplatí. 7hodin trvá cesta k nám + jizdne i Když maji ruzne slevy, to by byla bejkarna. Manzovi vadí, že moje mama chvíli pusu nezavre, že je trochu generál, pritom Když k nám prijedou, tak nám tak 1000 nebo 1500 korún českých daj, aby nás jakoze nevyjedali, sem tam i neco nakoupi, malými vždy privezou plné veci a hracek, ja si pobeham treba doktory k nechci malyho tahat, nikoho na hlidani tu nemám, to je to, takže mi to pomuze. 2 tejdny byla vyjimka, potrebovala jsem to, i rodice rekli, že to bylo hodne.

sfet
Autor odpověď smazal
Zobraz