Manžel se bojí mít dítě, protože to finančně neutáhneme

marry6
9. zář 2015

Dobrý den. už si nějak nevím rady a chodim sem a tam a sháním podporu.
Snažíme se s manželem o miminko teprve měsíc. Stavíme rodinný dům bungalow a stěhovat bychom se měli v prosinci.
Ale teď když jsme začali s tím miminkem jako že fakt naplno mi manžel z práce napsal zprávu.Já vědela, že ho něco trápí ale neřekl to. Napsal mi že má strach, že když přijdem o jeden plat tak to neutáhnem. Že muž je ten co má zabezpečit rodinu a toho se on bojí tak neví jestli je vhodné mít dítě. Mě to doslova položilo a šokovalo. miminko chi už dlouho ale taky sama vím, jaké to je stavět dům mít dítě atd....ale v dneění době sakra všichni tak žijou? poradíte mi co mám dělat nebo jestli jste to taky takhle nějaká měla? teď jsem stratila chuť do všeho, do práce,doma, celkově a toho se bojím.
Děkuji za odpověď 🙂

kacca11
10. zář 2015

@xpila V Plzni také. Ale republika nejsou jen velká města, ale i malá. U nás se byty prodávají 400 - 900 tis ve slušném stavu. Relativně blízko do Plzně, ale práce i v místě a v dojezdu pár kilometrů.

Navíc pokud má člověk něco našetřeno, může mu milion stačit na něco obyčejnějšího i ve větším městě.

marry6
autor
10. zář 2015

já chápu, že peníze jsou v dnešní době důležité, rodinný rozpočet a tak. ale kdybych čekala kým nebudu mít vše rodila bych jako stará bába. Je mi už pomalu třicet, dělám ve zdravitnictví a vím, že jsou s porodem ve starším věku problémy. A kde je dáno, že otěhotním hned? Taky to může trvat delší dobu.Já nechci na to tlačit ani na to myslet. Vím, že to pak nejde. prostě nechat tomu volný průběh. 🙂 Dnes mi řekl, že ho to mrzí a že to tak nemyslel, že mě miluje a postará se o nás 🙂 a to mě moc potěšilo

svobodpetika
10. zář 2015

já se taky bála a myslím že i manžel 🙂 hodně nám ale pomohlo mluvit o tom a propočítat si kolik peněz potřebujeme na zaplacení měsíčně a pro klid duše jsem se rozhodla si trochu našetřit než jsem šla na mateřskou, mám prostě rezervu a kdyby se něco dělo vím že z toho nějakou dobu můžeme platit hypotéku, jednou jsem to v nějaké diskuzi psala a dost děvčat se mi smálo a že s tímto přístupem se dítěte nedočkám 🙂 a dočkala jsem se 🙂

keny123
10. zář 2015

nečtu dizkuzi ale řeknu ti svoje.... v dnešní době tejně když někdo staví dům tak má přeci hypotéku.... a ta e splácí přeci 15-30let přece nebudete tak dlouho čekat? taky máme hypo bydlíme třetím rokem,bez hypo by to nešlo... a právě pracujeme na třetím prckovi 🙂 neboj se dá se to zvládnout ale vím že chlapi jou v tomhle takový opatrní ...ale stát se může kdykoliv,cokoliv to bys prcka neměla nikdy.... jděte do toho...at se baráček naplní 🙂

blahova_andrea
10. zář 2015

@xpila i na mnoha jiných místech čr nereálné 😉

xpila
10. zář 2015

@kacca11 Já vím, to je jasné. Ale u nás mimo Prahu nepřichází v úvahu, oba jsme čistí Pražáci, máme tu všechnu rodinu, oba práci. A ani si nějak neumíme představit bydlet jinde.

dorinek
10. zář 2015

@marry6 - mě vždycky nejvíc pomůže, když si večer v klidu sednem, nalejem vínko, vezmem tužku a papír a všechno si pěkně sesumírujem - pro a proti, příjmy a výdaje, kde se dá co uškrtit, jaké se dají navrhnout varianty, vymyslíme krizový plán, co dělat v případě, že..... Je to možná k smíchu, ale člověk si utřídí myšlenky, vyslechne toho druhého a nakonec i nereálné věci začnou vypadat "zvládnutelně". Nemá cenu se tím užírat, nosit si to v hlavě...navíc si každý třeba děláte úplně jiný obrázek.
Navíc mimčo zas nestojí tolik...pokud člověk netrvá na nových značkových věcech. Nejvíc asi vydáš za plíny a mlíko(pokud se nedaří kojení), ale zas se to dá různě řešit - třeba látkovkama, nebo pokud slavíte v rodině různé svátky a narozky, můžete požádat příbuzenstvo o balík plín, místo flašky a dortu 😅 Ale to už jsou takový ty plány, co by kdyby, to už je na vás.
Ale jak už tu někdo napsal - dům bez dětí, je jako rybník bez vody ☹

kacca11
10. zář 2015

@xpila ja prece nerikam, ze se mate stehovat. Jen, ze by vyse hypoteky mela odpovidat moznostem. A je proste fakt, ze ne kazdy si muze dovolit treba ty 4 miliony, naopak treba nizsi hypo je pomerne dosazitelna a zvladnutelna. To je cele. Nevim, odkud je zakladatelka, nevim, jake ma moznosti, vyjadruji se obecne.