Manžel se mnou nechce spát, sex nemáme, jsem zoufalá

abybaby
22. lis 2016

Dobrý den, jdu k vám pro radu, nebo podobnou zkušenost, názor.... Vim, že tohle téma se tu už resilo, ale nemohu si pomoct a nenapsat ...Jsme s manželem spolu asi 9 let a z toho 2 roky svoji. Máme dvouletou dceru, v tomhle směru vše funguje. Před tím, nez jsem otěhotněla, jsme spolu meli sex celkem často a velice rádi. Když jsme se rozhodli mít dítě, bylo to ještě lepší. V momentě když jsem ale zjistila že jsem těhotná, sex naprosto vymizel. Měla jsem pocit, že se manžel boji,aby mi nějak neublížil, že má prostě respekt, což jsem se snažila pochopit a tolerovala. Ale ono 9 mesicu bez sexu, je pořádně dlouhá doba... Po porodu sex opět nechtel a ani nevyhledával. Oduvodnovala jsem si to tím, že byl u porodu a videl jak trpím, takže nějaký čas prostě nechce, než se zahojim atd. Ale teď po dvou letech, je to pořád to samé. Diskuze jsou zbytečné, vůbec se o tom se mnou nechce bavit. Když zepředu hovor na téma sex a proč spolu už nic nemáme,odejde, nebo se bezdůvodně naštve, nechce se o tom vůbec bavit. Případně přihodí, že je unavený z práce a aby se večer když dcera usney ještě věnoval sexu, to ať po něm vůbec nechci. Když zkusím udělat atmosféru a dorážet, z velké většiny je to bez úspěchu a nakonec si připadám akorát Trapná. Byly doby,kd, jsem manžela silne podezřívala,ze jsem pro něj prostě "moc zdlouhavá"a je daleko lepší si vystačit sám.... Ani ne tak podezrivala, jako to vim. Nevím,mozna to trvá dodnes. Nicméně nevím jak z toho ven a co dělat. Začínám trpět pocitem, že se mu nelíbí, že ho již nepřitahují, že to, co z nás dělalo hrdličky, je někde pryč. Máme se moc rádi, to nezpochybňuji, ale bez sexu je to velmi těžké. Manžel je o 8 let starší než já. Když byl v mém věku, byl pro něj sex velmi důležitý. Když jsem nyní já v tom věku, mám potřeby stejně.... Ale nenaplněné. Přitom další děti by měl moc rád. Je to podivný začarovaný kruh, kterému nerozumím a vnitrne se velmi trápím. Nějaká podobná zkušenost od někoho z vas?

vitezove
5. led 2019

Může to být cokoli.

Někdy se stává, že když muž je u porodu, tak pak ztratí prostě o manželku sexuální zájem. Najednou je to matka. Už to není milenka. Tohle se bohužel velmi těžko napravuje svépomocí. Tvoje naléhání může působit spíš obráceně. Vzbuzovat v něm odpor. Ale sexuolog tohle dokáže vyřešit. Jestli manžel nechce k sexuologovi, tak bych mu ale řekla upřímně, že jinak prostě jde vztah do háje a jestli tohle chce. Musíš mu otevřeně říct co cítíš, že se cítíš nemilovaná a nechtěná. Že tě to fakt trápí. Teprve když pochopí, že je to opravdu problém co ohrožuje váš vztah, tak se snad rozhoupe něco dělat.

Pak tu může být ten důvod, že vyprchala láska. Většinou se to projeví tak, že už tam není ta intimita. To není sex. Ale takové to letmé pohlazení občas, to že s tebou chce trávit čas. Uděláte si čas někdy jen sami na sebe? Máte rande? Nechat pohlídat malou a jít do kina, na večeři (nebo co vás baví). Ideální by bylo mít hlídání na víkend a jet spolu někam na wellness nebo tak. Být prostě zase jen pár, rozdýchat ten oheň.

vitezove
5. led 2019

@elizabeth_lap tak aspoň víš o co jde. Proč nejde změna poloh? Kupte si nějakou hru, nebo knihu kamasutry a zkoušejte. Vytvořte mezi sebou zase intimitu. Zkuste jiná místa, trochu se opijte ať se uvolníš, nebo si kup nějaké afrodiziakum. Zkuste si na něco hrát, zkuste nové hračky, zajímavé prádlo. Jeďte spolu na víkend atp. Prostě to změňte. Je jasné, že jestli x let máte sex jen na misionáře doma v ložnici, tak je to prostě nuda. Na internetu najdeš milion inspirací jak tohle oživit. Nenechte se tím odradit, prostě chcete být spolu a máte krizi v sexu. To je normální, to se stává. Tak se do toho pusťte a berte to spíš jako možnost si to zase okořenit a třeba vyzkoušet věci o kterých jste jen snili atp.

tulituli1
7. únor 2019

@vitezove Není šance. Když partner nereaguje vůbec na nic, jakýkoliv podnět z mé strany je mimo. Neni důvod se o cokoliv snažit....nic s tím neudělám. 13 let je velmi dlouhá doba. Děkuji vám za rady.

eliskubik
5. lis 2022

Ahoj, vím že už je to strašně dlouho, ale můžu se zeptat, jak to nakonec s vámi @abybaby dopadlo? Prožívám něco opravdu hodně podobném, tak mě to jen zajímá 🤔🙂