Manželovi se ještě nechce mít miminko. Co mám dělat?

gabou
3. led 2007

Ahoj holky, už jsem to psala v několika tématech až jsem se rozhodla založit vlastní, abych se dozvěděla všechny vaše zkušenosti i nápady.
Je mi 26, manželovi 28..brali jsme se v říjnu 2006. Chodíme spolu už 7 a půl let, bydlíme zatím u tchánů v pidi 1+1, možná se budeme stěhovat k našim, ale až si opravíme jejich 3+1 a oni by šli do vedlejší části domu..nebo bychom si koupili byt, nevím..zatím peníze nemáme ani na jedno, ale máme oba stavebka, tak snad by se to nějak udělat dalo.
Asi tak kolem vánoc 2005 na mě jaksi padla touha po miminku, ale přítel mě příjemně překvapil žádostí o ruku..tak jsem skoro třičtvrtě roku nemyslela na nic jiného než na svatbu..teď mám po svatbě..manžel se do miminka moc nehrne a mě to moc mrzí..sice na letošní vánoce mě opět příjemně překvapil, že miminko by chtěl taky, ale zdá se mi, že to říká jenom proto, že to chci já..Jaksi jsem se toho chytla a mluvila o miminku pořád, až mi řekl, že to se snad nebudeme čtyřikrát denně bavit o miminku..dokonce se zachoval až neomaleně, když řekl, že chci víc miminko než jeho..ach jo, takže se stalo to, co jsem nechtěla..tím neustálým mluvením jsem ho vystrašila 😖
Tak nevím co teď..asi mu radši dám na chvilku od miminek oddych a bude..jak to máte vy??

gabou
autor
21. led 2007

u nás některé holky zvládaly i školu i těhotenství nebo miminka..ale některé, když byly těhotné, tak byly moc ospalé a unavené..no, jak na koho to působí, že? 😎 Zase byla sranda, když se při přednáškách odskakovalo kojit a přebalovat 😵 😀

consti
22. led 2007

Ahoj holky.Tak dnes už mi je o něco líp, srovnala jsem si vše v hlavě a budu muset přehodnotit můj další život. Právě přemýšlím čím se zabavit, abyc neměla čas myslet na miminko atd.Te´d mě teda čekají státnice, ale pak...Snad najdu nějakou fajn práci pro kterou budu žít 😉

petty
22. led 2007

Ahoj holky 🙂

Gabou: no já jsem "musela" dál, pokud chci dělat tu práci, kterou dělám...takže na výběr jsem moc neměla, jelikož práci, kterou dělám chci dělat dál...Kamarádka si taky dodělává Mgr jako já a má ted 3 měsíční mimčo...a je to drsný...bud musí šidit školu a nebo dítě 😒 je to pro mě "odstrašující" případ...

Consti moc na tebe myslim, jak ti je a tak...držim palce, ať je brzy dobře...No a třeba kromě práce se můžeš třeba vrhnout na učení se dalšího jazyku 😉 To je myslím docela dobrá zábava, hlavně tedy pak i užitečná...

consti
22. led 2007

Jéé petty díky za inspiraci, to mě vůbec nenapadlo, přitom jsem si chtěla zdokonalit moji angličtinu..takže po státnicích se vrhnu na kurz 😀

petty
22. led 2007

Consti to jsem ráda, že jsem tě inspirovala 😉 Jednou bych si taky ráda zdokonalila jazyky...přijde mi, že neumim už nic 😠

veverun
22. led 2007

No consti,kdybys nenapsala,že je tvému muži 30 a jmenuje se Petr,tak si myslím že máme stejného chlapa 😀 Ježiš oni jsou ti chlapi v podstatě hrozně srandovní,teda dokud jsme schopné se tomu usmívat...
Dneska mě moje kolegyně navedla na možnost,že ten můj Vodnářisko mimi nechce,protože se bojí,že by to pak nezvládl nás uživit.Její partner říkal,že tohle je pro chlapy to nejhorší-strach,že když partnerka bude doma s mimískem (tudíž nebude k dispozici jijí výplata),bude jen na něm rodinu živit a on má strach,že to nezvládne...no,asi na tom něco bude,tak abychom začaly uklidňovat,že to zvládnem...Jinak dnes jsem začala s plněním svých předsevzetí-objednala jsem se ke kadeřníkovi 😎 a další slasti budou náledovat-ve čtvrtek jdu zaplatit angličtinu.Začínám se na to FAKT těšit!Consti,držím ti taky palce,nečinnost jen drásá staré rány 😉

consti
22. led 2007

veverun ještě mi napiš něco k těm vodnářům, to je fakt zajímavý 😉 .Jinak já si taky myslím, že se manžel bojí hlavně té finanční stránky a navíc má kolem sebe téměř samé svobodné a bezdětné kámoše, takže tak 😉 😅

veverun
22. led 2007

Vodnáři...nejlepší je kniha Lindy Goodmanové Sluneční znamení.Nedávno jsem ji koupila nově vydanou nakl.Pragma,ale možná bys to našla i na netu.Napsala ji sice na sklonku 60tých let,ale nic výstižnějšího a trefnějšího (a hlavně tak "sednuvšího")jsem zatím neobjevila.Tam se dočteš o Vodnářích (a nejen o nich) vše.Já jsem se nestačila divit,když jsem si v knize četla.Pomohla mi pochopit moc věcí,které jsou Vodníčkům vlastní a nad nimiž nemá smysl se čílit,protže to tak prostě je a hotovo 😀
Jo a ten můj má taky kolem sebe samé svobodné či bezdětné kámoše,ovšem někteří z nich na mě působí naprosto nepoužitelně,takže u nich to tak asi i zůstane...fůůůůůj,já jsem ale škodolibá! 😀

consti
22. led 2007

díky veverun, zkusím pohledat 😀 .Jsem teda zvědavá, která z nás bude dřív těhu 😀 😎 .Ale jak znám ty naše vodnáře, tak si ještě počkáme 😉

madlenka29
22. led 2007

Ahoj holky,
právě jsem koukla na vaší diskusi a jestli si chcete počíst o znamení ve vztazích,tak vám doporučuji knižku taky od Lindy Goodmanové ZNAMENÍ LÁSKY.
Je dobrá!!!

veverun
22. led 2007

Madlenko dík,kouknu na to a možná se mi rozšíří knihovnička,kterou mám pro sebe nazvanou "manuál na chlapa".Dnes jsem ji obohatila o titul Vynes ten koš!aneb Asertivita v manželství a v rodině.Chystám se na ten rozhovor fakt poctivě 😀 😀

madlenka29
22. led 2007

je to fakt dobrá knížka,plná dobrých rad 😉 😉 😉 hodně jsem se z ní poučila 😀 😉 😀
jinak tvoje knihovníčka musí být super 😀 😀 😀

consti
22. led 2007

veverun ty bydlíš v Praze??To bychom mohly dát někdy sraz, když máme tolik společného 😀

veverun
22. led 2007

Jo,bydlím v Praze,klidně můžem zají na kafe 😎 určitě bychom si měly o čem povídat.
Jinak knihovničku zajímavou asi mám 😎 Taky se mi osvědčila klasika Mars a Venuše...četla jsem sice jenom tu úplně prví,ale i tak to stačí na to,že jsem s Vodnářem doposud a docela ráda 😀 😀
Právě se snažím sem nacpat svou fotku...

consti
22. led 2007

veverun tak nacpi fotku a určo se někdy domluvíme na to kafe...momentálně nestíhám vůbec nic 😔 😎

consti
22. led 2007

Jdu spinkat, tak všem dobrou noc 😉

veverun
22. led 2007

Taky jdu za chvili na ucho,tak brou 🙂

zu.za
23. led 2007

ahojte holky!

Tak sa tiez pridavam k teme, s priatelom sme sa dohodli ze od leta sa budeme snazit o mimi, vysadila som HA, zacala uzivat vitaminy a pit cajiky, a vcera sme sa len tak rozpravali o detoch a on vyhlasil ze este tak skoro deti mat nechce!!Ze nevie kedy by chcel, ale ze teraz si musi poriesit pracovne veci (je fakt ze chce menit pracu, niekedy v priebehu tohto roka) a potom az dieta, lebo ze on si chce dieta vychutnat a teraz ked je v takomto strese z pracovnych zalezitosti by dieta bol pre neho len dalsi stres...ja mu rozumiem a povedala som mu ze tomu rozumiem, ale aj tak som vovnutri sklamana...ved to poznate...tak len tolko..

dludli
23. led 2007

ahojky, tak jsem to procetla. co jsem tu nebyla napsaly jset toho hodne 🙂
no na zacatek si muism ulevit, ze chlapy jsou pitomci a my jeste vetsi ze se do nich zamilovavame 😀
me se osvedcila taktika "postavit pred hotovou vec". Sice me jeste ceka cele baleni HA, ale po nekolika ubrecenych diskusi a Martinovo neustaleho odmitani jsem mu zkratka rekla ze na konci kvetna koncim a ze pokud nechce at se chrani on. No celkem koukal, ale tak nejak to vzal, napsala jsem mu to i do diare 🙂. Martin potrebuje se n avsechno dlouho pripravovat a vstrebavat to. Üz svatba na nej byla dost rychla, takz eted ma cas se na to pripravit a u nas to funguje. Ted o tom obcas i sam mluvi. Vcera jsem byli v obchodaku a koukali na plysaky, mam je moc rada a byl tam jeden krasny medved a MArtin rikal ze toho koupime nasemu mimi 😕 uplne jsem valila oci kdyz mu doslo co rek tak se zacal kroutit a tak 🙂 a me bylo jasne z ese moc tesi.
No kazdy chlap je asi trochu jiny. Ja jsem tedy ten typ co zacne celkem hned brecet, stve me to, ale takovehle citlive veci na kterych mi zalezi neustojim ☹ no jak rikam v nasem pripade pomohlo, ze jsem presla z modu doprosovani a premlouvani a vecnych diskusi na strohou informaci kdy vysadim.
CHlapi casto resi tu financni stranku, a mozna jim vadi to ze se musi n ejak rozhodovat a o tom premyslet. Tak pokud mate jen trochu pocit ze by to zabralo zkuste to. A taktika nebyt doma a nevarit...se mi taky moc libi.
Jo a jeste jedna vec, nas se taky vsichni ptaji kdy bude mimi (no po temer 9 letech vztahu v zari svatba, tak se neni cemu divit ze?) a me se osvedcilo rikat presne jak to je, ze ja bych chtela ale martin ne, tak at se ptaji jeho 🙂 a myslim z eto je celkem dobre. Me stim uz nikdo neotravuje, jsem z toho pak vzdycky smutna, no a martinovi diky tomu mozna dochazi, ze uz je pomalu cas.

Consti k tem sms myslim z ejsi mu to napsala dobre, m ytak yplno veci resime n adalku prec mail kdyz j emartin v praci, je to v klidu, v klidu muzes pro myslet kazdy slovo a nejsou z toho zadne hadky. Myslim ze to neni spatny zpusob.

No tezko radit, vim presne jak moc to je narocny a jak to boli, navic cim vic mame potrebu miminka, tim vic citi chlapy tlak a tim min se chce jim. Je to takovy zacarovany kruh. Ale jak pravi lidova moudrost chlap je sice ta hlava ale zanska krk ktery s ni krouti, takze preju vsem at se zaradi a at pridete na to co plati zrovna na ty vase manzilky 🙂

jo a muj je byk a ja lev, to je pry jedna z nejhorsich kombinaci

selu
23. led 2007

dludli, celkem tveho Martina obdivuju, ze to tak prijal, ze koncis s branim prasku a ke vsemu kdyz je v byku, ja jsem taktez. Ale jinak u nas doma se tato taktika vubec neujala, pac mi manzel rekl, ze to je sice pekne, ze jsem se JA tak rozhodla, ale bylo videt, ze je mu to proti srsti, ja jsem vymekla, on me pozadal jeste o jedno baleni, takze v breznu to roztocime...SNAD

dludli
23. led 2007

no je mi jasne ze na tohle moje reseni se nejdriv musi pripravit teren. Asi bych to neudelala jako prvni vec v diskusi s manzelem o mimi. ALe u nas to zabralo, asi i pro to ze jak jsem psala vetsinou kazda nase hadka skonci se slzama, ne ze bych to delala schvalne. ale asi prave to ze jsem mu tuhle informaci podala v klidu (a bylo to po mesicnich debatach a rozeprich) tak byl sam rad ze se to tak vyresi jednou pro vzdY 🙂
Ovsem muze se taky pekne stat ze az prijde cas posledniho prasku tak zjistim ze to nefungovalo tak jak si ted myslim 😒

selu
23. led 2007

neboj dludli, taky jsem nad tim premyslela, jestli to vubec funguje a co by se stalo, kdybych fakt ted vysadila, ale pri mem stesti bych otehotnela jeste ten mesic. Mam trochu strach z toho planovani, casovani, ono mi totiz nikdy nic nevyjde...ale nejak to dopadne.

consti
23. led 2007

dludli no vidíš a já jsem zase ten kliďas, nehysterčím, nebrečím a tak nějak je mi jasné, že kdybych se při diskuzi o mimi rozbrečela, tak to asi zabere..Jenže takto to já nechci.prášky už nějakou dobu neberu, tak to te´d nebudu řešit, dodělám snad nějak školu 😀 a pak se uvidí. Jinak zrovna dnes mi manžel říkal, že bychom mohli chodit na kurzy tance(když jsem mu to navrhovala si před třema týdnama, tak se strašně bránil).No tak co na to chceš říct??třeba mu i to mimi časem dojde 😀 😎

dludli
23. led 2007

consti premyslim ted o tom, co ti napsat a pri tom me neco napadlo. Mozna ze u nas to zabralo proto ze martin ma dojem, ze ted to rozhodnuti bude na nem 🙂 ja vysadim, ale rekla jsem mu ze ochrana bude na nem tudiz kdyz ji nebude chtit, v coz doufam, je to tedy vlastne jeho rozhodnutí 😀 😀 😀

no jinak ja moc radost nemam ze se hned rozbulim snazim se ovladat ale nejak mi to nejde a moc me to stve

kazdopadne chlapi jsou divna stvoreni ....

consti
23. led 2007

dludli ale vidíš, jak ten pláč zabírá 😉 😀 .Přesně to mě napadlo taky, že u něj bude platit to, že já něco řeknu a to nee, ale on sám pak za nějaký čas s tím přijde 😀 .Tak třeba tak přijde i s tím mimčem 😉

dludli
23. led 2007

no prave ze az tolik nezabira, tim ze me tedy rozbreci celkem cokoliv, hlavne tyden pred MS 😅 martin nevi co si s tim pocit a vetsinou nastvane odejde a kdyz nahodou ne a vysledkem hadky je ze bude vec o kterou jde podle me, tak jsem nastvana ja, protoze jsem si to musela vybrecet a mam horsi pocit, nez kdyby odesel. No ty vztahy jsou legracni.
Ale pravdu mas z easi prave kvuli tomu breceni zabralo to, z ejsem mu to suse a v klidu oznamila ze s HA koncim. Ted jsem jenom zvedava jak to opravdu dopadne az 26 kvetna sezobnu posledni antipiluli 🙂 a jestli bude vazne posledni 🙂

gabou
autor
23. led 2007

Ahoj holky..já se taky hned rozbrečím..při každé konině v televizi a i při skoro každém nedorozumění s manželem..taky hlavně týden před MS to mám nejrizikovější 😅

veverun
23. led 2007

Hezký večer všem.Dludli,k tomu pláči-máme to stejně.Já se moc nedojímám,ale tohle je jako pavlovův reflex-prostě se to spustí samo.A chlap je fakt bezradný z ženských slz,neví,jak se k tomu má postavit a tak radši vyklízí pozice.Možná si přijde "vydíraný",ikdyž to tak vůbec není a já za to fakt nemůžu,taky nebrečím "schválně",to neumím.Taky jsem si to minulý týden ořvala tak,že druhý den v práci jsem všem tvrdila,že mám nějakou alergii,protože jsem vypadala jak zombie 😀
Jinak včere jsem pro sebe objevila Ameriku!Spousta z vás už si to určitě přečetly,ale pro mě je to teda šok!Zkuste mrknout na článek na http://www.rodina.cz/clanek3050.htm
Co si o tom myslíte?Zkusím hned dneska být naprosto neodolatelnou pro svého Vodnáře(vrací se mi ze služebky),a třeba zapomene být "opatrný" 😀 a já hned vyzkouším,co udělala paní v článku.Třeba to vyjde!A když ne dnes,tak příště!Jsem naplněna novým optimismem!

veverun
23. led 2007

Ahoj gabou,koukám,že s těma slzama to je hodně podobný.Ale víte,co si myslím?Že chlapi by taky kolikrát brečeli jak želvy,a rádi,akorát jsou od malinkata masírovaní, že "chlapi nebrečí".A pak se divíme,že mají problémy dávat najevo emoce,nejen pláč,ale i další.Myslím,že by jim taky občas bylo líp,kdyby si pobrečeli.A teď nemám namysli žádné mužské hysterky,to ne,to je katastrofa,ale já bych toho chlapa brala tak nějak "pravdivěji"(neumím to jinak popsat),kdyby v nějaké fakt těžké chvíli brečel,než si hrál na haura.

musko
23. led 2007

Veverun, ten článok je suprový!!!! 😀