Manželská krize, přehnala jsem to?

interneticek
7. čer 2016

Omlouvam se, ze jsem si kvuli tomu, zalozila novou registraci… ale nemam koule na to, chlubit se tim, jak nase krize trochu prerostla rozumne meze. A je to dost dlouhe, za to se omlouvam jeste vic...
S manzelem jsme spolu, skoro jedenact let. Dlouho se nam nedarilo mit dite, ted mame teda maleho cvrcka. Nas vztah byl ze zacatku sileny… on je z domova asi zvykly, ze mama dela vsechno a jeste se usmiva, tata kouka na televizi a pali jednu od druhe… Pamatuju si ze prvni velke sceny na nekolik mesicu byly proto, ze jsem chtela, aby si vyhazoval obaly od parku a salamu do kose sam. Abych byla objektivni, zaroven ja jsem z rodiny kde vse bylo dost prisne, a on me mel dost „bezpodminecne“ rad, takovy jsem mela osvobozujici pocit… To se tezko rika, když tu resim problem, a snazim se rict taky jeho klady, tak to vyzni divne. Ale mame zasebou i dobre doby.
Jeste musim vysvetlit, ze u nas doma je trochu problem internet. Manzel rad hraje online hry, sedi u toho treba od prichodu z prace do vecera, pak samozrejme musi videt zpravy, pak kdyz mala usne, tak ja se chci, podivat na facebook a na konika a hned je deset vecer a my jsme se ani poradne nevideli, nerekli si nic, nedali si treba spolecne veceri a to mi uz dlouhodobe vadi..
Ted ale vznikl problem, ktery zacal u toho, ze manzel zacal pred par lety asi pit. Nejdriv jen treba lahev v lete, po dvou sezonach ale pokracoval i pres zimu a postupne zvysil davky. Nepije kazdy den, treba 3-4x tydne. Mne je to piti hrozne proti srsti… Asi mi dlouho nedochazelo ze se pravdepodobne, ritime do problemu. Vzdycky tak jednou zapul roku to prehnal a vypil treba 8 lahvi najednou, koupil si je jako v akci. Udela si vzdy takovou nocni akci, hraje nejakou online hru, sjizdi stare hitovky, ma takovou nostalgickou, a nakonec mne treba ve dve rano vzbudil hluk, jak mu bylo zle. Kolikrat i dospava druhy den a ja jsem na tom, stejne jak kdyby byl v praci… Nekdy mi posle na muj fb profil odkaz na nejakeho Michala Davida s textem Pro tebe lasko, takze mi to pratele lajkuji jak je to krasne a ja zurim, jestli mi chce vyznat lasku, muze nazivo. Ale po tehlech nocich jsem vzdycky uz vazne radila. Zakazovala jsem mu tolik pit, on se casto nejak vymlouval ale nakonec rekl, ze uz bude hodnej, a fakt zacal treba brat min piva. Jenomze ted o vikendu zase koupil vic najednou, vecer to prehnal, nasel doma jeste vino, toz se dorazil… ja pak poslouchala jak mu je zle na wc, on usnul a ja dve hodiny koukala do stropu… a rano je pece o malou na mne, spanek nespanek. Uz pretekla posledni kapka trpelivosti u mne a rozhodla jsem se ze uz zadne pivo… a taky, jsem stahla program a omezila casy, kdy je pristupny internet. A jsme u jadra pudla. Nechala jsem si tri hodiny dopoledne, pak tri hodiny co on prijde z prace, pak jednu hodinu behem vecera kdyby bylo potreba cokoliv, a pak od desiti do pulnoci, kdyby chtel ponocovat, tak az pujdu ja spat, abychom z toho vecera neco meli, a jen aby to bylo rozumne, aby me po pulnoci nebudil. My totiz mame maly byt a kdyz procitnu treba v jednu rano, vzbudi mne ty jeho hitovky i kdyz je ma do sluchatek. Uz mam proste pocit, ze uz stacil ten zivot predtim, s jeho vymluvickama na piti, se slibama ze az bude dite, bude vsechno jinak… ja kolikrat treba videla ze si prave, cte clanek na novinkach, tak jsem mu ani nerekla neco co jsem mu chtela rict protoze by, stejne nevnimal. Nekdy to byla nejaka blbost samozejme, nekdy ale i dulezita vec... mam pocit, ze uz nemam co ztratit, bud to pro nej bude, tak nesnesitelne, ze se to mezi nama rozsekne a skoncime to spolu asi, nebo na to pristoupi a mozna zacneme zit normalni rodinny zivot a treba i budeme mit sex vickrat nez 1x mesicne, na to ted neni cas…. Kdybych se s tim mela sverit kamaradum, hrozne bych se za sebe stydela. Omezit internet! Ale! Mne je v tom skvele! Nenuti to mne, abych tam vysedavala ja, zaroven mam osvobozujici pocit ze je celkove ta situace prirozena, protoze jinak kdyz jsem si na jeho vecery u hry stezovala, tak proste odpovedel at ho nesekyruju a nikdo ho od pc nedostal – ja mela smulu proste a treba, jsem radsi sla spat, protoze by z toho byla akorat hadka k nicemu.
A on samozrejme zuri. Hodne zuri. Ja se uplne bojim. Zatim to takhle jede dva dny, jeden den jsem se radsi sla projit, když mala spala, a prisla jsem az kdyz internet zase sel, vcera jsem zase sla spat s malou, aby me neprudil vecer kdy internet nejde. Mimochodem dnes asi odnesl nejakej kabel od pc, protoze nejde zapnout pocitac, ale zapomnel ze tu mam sluzebni ntb… Trapne no. Nebyt toho, nelezla bych na nej, pockala bych az pojede internet, mne to priznam se, opravdu dost vyhovuje. Rika mi, Vydiram ja tebe? Nicim ja tebe? Jenomze presne tento pocit, jsem ja mela, kdyz u pc sedel on. Vydirat je silne slovo, ale zkratna kdyz tam sedel, tak situaci mel v moci on a rozumny kompromis s nim nebyl mozny… Rekla jsem mu jen, ze takhle presne bych to nazvala, ze me nicil, a ze uz nemam ted co ztratit, ze bud to nesnese a bude jasno nebo na to pristoupi, neni mi dvacet abych cekala na neco. Ale jinak nema smysl se s nim o tom moc bavit. On byva v takovzch situacich ponekud nepricetny a vrsi na sebejednu „urazku“ za druhou, takove ty vety ktere by jinak nikdy nerekl vcetne toho jaci jsou mi rodice, to vyprovokuje mne a taky si prisadim, to nema smysl. Mozna pokud se casem nejak zklidni, tak bude mozne se s nim bavit.. anebo si treba po nejake dobe, taky vsimne, ze to melo dobry vliv na nasi rodinu, pak nebude nutne nic vysvetlovat. Vzdyt i vcera vecer byl takovych dvacet minut u male na dece a plne se ji venoval. Jindy na ni dela cukrbliky od pc...
Chtela bych jeste dodat, ze kdyz je doma treba neco opravit, takove ty chlapske prace, tak on se do toho narozdil od mnoha chlapu pusti hned, obcas meje nadobi, cas od casu se i stara o to abychom jeli nekam na vylet, dokonce mel na jare v sobotu melouch, ale kdyz uz mel hotovo, volal mi ze pojedem na vylet at se chystam, nez dorazi domu. Ted s malou je ale casto videt, ze ho dost stve ze „mu nezbyva“ nic jineho nez jet s nama na prochazku, driv se mohl vymluvit ze se mu nechce, ale kdyz jde o malou, „musi“…
Situaci trosku ztwzuje to ze ma, obcas v praci prescas a tak "nestihne" ten odpoledni cas na pc. To mi samozrejme vcera vmetl, kdyz k tomu doslo. Ale ja si rikam, kdyz se to stane, proc ma byt rodina okradena o spolecny cas a proc ma tento cas dostat internet?
Takze co byste rekli? Prehnala jsem to s tim internetem? Mela bych hodit zpatecku s ohledem na to, jak je doma ted dusno a ze bych hlavne chtela aby nepil? Je to ode mne skolacke? Rady typu poradna ani nepiste, to bych tam sla jedine sama…

interneticek
autor
7. čer 2016

@pavlina212 to neni ze se mi to nelibi. Jen netusim jak to ma vypadat v realu. Psala jsem ze ve sporech zacne byt tak trochu nepricetny nevim jak to lepe nazvat... kdyz s nim o tom zacnu takhle mluvit, musi byt bud hodne naladeny na spolupraci, pak by to asi slo. A co dal? Kdyz zase bude v noci blit, mam se druhy den jako sbalit nebo co? nemam ale kam jit.
Anebo nebude ochoten spolupraci, pak to bude rozhovor o tom jak dlouho sem ja na koniku a ze tady na to mam cele dopoledne. kdo ale behem dne vari, pere, krmi malou atd. to nevidi. Navic ja sama vim ze tu travim moc casu a to omezeni jsem sama pro sebe uvitala, i kdyz mam k tomu programu heslo, tak mi to vyhovuje.

interneticek
autor
7. čer 2016

@texetka on je bohuzel striktne proti voziku, s tim nehnu aspon zatim.

japona
7. čer 2016

@interneticek Ne, nejste jeho matka. Nic mu nestopujte a neodmerujte. Sednete si spolu a řekněte mu, že od partnera očekáváte nějaký zájem či společný čas. Zvlášť když máte spolu dítě. Ze se vám nelíbí jeho přístup a ze velmi vazne uvažujete o rozchod. A řekněte mu vše, co vám vadí (alkohol,pc,spolecne nevecere..). A sama pro sebe si řekněte termin např. do konce roku a pokud se nic nezmění, dáte žádost o rozvod a půjdete si každý svou cestou..
Jo neomlouvat ho ("chudák, kdyby měl lepší práci nebo zdraví, tak by byl jiný. .), podivat se na situaci reálnýma očima: co s chlastajicim flakacem, který se nezajímá o vlastni dítě? !

texetka
7. čer 2016

@interneticek a na sedačku ej ještě malá moc malá, co ? ☹ Tak ale výlety se dají i pěšky. Dyt ej tolik míst ka, se dá jít - ted už bude hezky, tak i k vodě, nebo ejn do lesa na houby, na nějaký hrad, budou letní slavnosti... Pokud chcete, tak si najdete program

pavlina212
7. čer 2016

@interneticek @japona to vystihla skvěle. Souhlasím s každým slovem.

evulina77
7. čer 2016

@interneticek osobně si myslím, že jsi se zachovala jako matka pubertálního syna a to podle mě nění dobré. Nejsi jeho matka, ale partnerka. Pokud tobě vyhovuje omezený internet, je to ok, tak si takhle reguluj svůj čas na počítači, ale nedělej to manželovi, který s tím nesouhlasí. Člověk může ovlivnit v podstatě jen svoje chování a svůj přístup k ostatním. To jak se chovají druzí je zase na nich. Ohledně pití je to podobné, je to prostě na něm, ty mu můžeš říct svůj názor a to je asi tak všechno. Osobně bych neviděla problém si dát večer pivo nebo skleničku vína, ale né víc. Pokud pije tak, že z toho zvrací, no nevím, ale normální to není a asi by to chtělo řešit, než mu to přeroste přes hlavu. Ale opět musí on chtít. Podle mě není ani manžel moc spokojený, možná má problémy v práci, cítí se být pod tlakem, může mít i problémy se spánkem a pod vlivem usne líp. Těch možností může být víc. Je potřeba si promluvit, co se děje. Jinak teď v létě je spousta možností trávení času venku, třeba s malou na hřišti. Já osobně bych byla připravená až příjde manža domů, aby až se nají se hned s malou šlo ven. Nebo aby vás někde vyzvedl. Hned bude času na počítač méně i bez omezení času...

andreaandrejka
7. čer 2016

Já nevim. Já kdybych tohle udělala manželovi, prostě takhle radikálně omezila něco (naštěstí k tomu nemám důvod) tak myslím, že bych celou situaci jen zhoršila. Ale nevím, jaký je tvůj muž. Podle mě, nemáte vůbec nic společného. On přijde z práce, sedne k pc nebo pije..co děláte ve volném čase? Jezdíte na výlety? Chodíte se třeba jen tak projít? Zapojuješ ho do domácích prací a starostí o malou?
Jsem také pro psychologa. Není to vůbec nic hrozného. Chtít ale musí oba. Pokud druhý nechce problém řešit, tak jaký to má pak další smysl?

interneticek
autor
7. čer 2016

@evulina77 jo, v pohode, jen prezit jeho ksichty on toho totiz ma za celej den v praci nabehano dost, jeho slovy. Vyzvednout nas nekde neprichazi v uvahu, nema v praci obedy. Ovsem mit je muze, to bych ha snad nejak mohla pozadat at chodi na jidlo v praci.

interneticek
autor
7. čer 2016

@andreaandrejka o malou se staral vic ze zacatku. Pak zacala sezona, vic prescasu, v sobotu nekdy melouch, a mala se s pribyvajicimi mesici obcas vzteka a on treba nema, nervy na to aby ji nakrmil, takze ted je naprosta vetsina pece na mne. Jednou mesicne mam brigadku mimo domov na dve hodinky, tak to ji ma on, vetsinou vozi.

andreaandrejka
7. čer 2016

@interneticek No dobře, ale co jiné aktivity? Je něco, co děláte spolu? Přijde mi, že s každý žijete to svoje a vlastně vedle sebe ☹

texetka
7. čer 2016

@interneticek a to se o ni nezajímá, nestará se ? Tak se vzteká a co ? Je táta, je. Tak by měl se zapojit a měl by mít zájem. Ne že ho malá zajímá jen když má dobrou náladu a nemá s ní práci.
Promin, ale čím víc o muži píšeš, tím víc v něm vidím kluka a ne chlapa. Nevěnuje se vám, chlastá, hraje jen online hry, sám nic nenavrhne, nezorganizuje, nezajímá se...

Proč s ním vlastně jsi ? Na tohle by sis měla odpovědět a říci si co budeš tolerovat a co už ne. Od toho se vše odvíjí.

slimacikmia
7. čer 2016

@interneticek ahoj, zazila som nieco podobne, tak ti napisem, ako som to vyriesila. Bolo to v obdobi, ked sme chceli dieta, ale manzel sa neustale hral pocitacive hry... Neviem, co to v dnesnej dobe je, ale muzi proste odmietaju dospiet. Proste sa chcu hrat, chcu chodit chlastat s kamaratmi a tak oddialit to prevziatie zodpovednosti za svoju rodinu. Moj bol rovnaky. Pracoval s PC a po prichode domov zase zapol komp a hral sa... Takze od rana do noci za kompom. Mohla som rozpravat o tom, ako mu to skodi, na svaly, mozog, chrbticu, oci, ruky... On nic. Okrem toho chodieval casto von z kolegami a chodil domov opity a neskoro, resp.skoro rano. Mimo to mi vzdy popri zabave zabudol napisat, ze sa zdrzi a ja som taky straspytel, ze sa o neho bojim, rovnako ako on o mna, ked sa mu neozvem, ze je vsetko ok. Tak som si s nim musela opakovane niekolkokrat sadnut a rozpravat sa s nim. Bolo to na nervy...stale dookola, to iste...ako nechcem, aby bol chory, ze nechcem, aby si preklikal zivot za kompom alebo ho prechlastal, ako jeho otec. Povedala som mu, ze nemozem mat dieta s niekym, kto sa sustavne hra a kto pije,ze s dietatom je spusta prace a na hranie nebude cas, pretoze rodicia budeme dvaja, nie len ja a odmietam to, aby nase dieta nemalo pozornost a cas svojho otca, ze sa bojim, ze geny zvitazia a z neho sa stane jeho otec a vedel o tom, ze v tom pripade som rozhodnuta od neho odist. Pochopil to, ze ak chceme mat funkcnu rodinu, je treba s tym nieco robit. Nakoniec si spravil analyzu, kolko casu stravil s hranim ( ono to tam je vidiet) a ostal zarazeny...konecne mu doslo, o com rozpravam, ze tam stravil neskutocne dlhy cas, potom to lutoval, ze ten cas sme mohli stravit spolu a uplne inak. A k tomu pitiu si tiez spravil analyzu, kolko vypil alkoholu, kolko do toho slo penazi atd. Nakoniec sa rozhodol zmenit aj svoj zivotny styl, pretoze za tym PC pribral, tak sme sli za nutricnou poradkynou, ta mu otvorila oci, ze ma strasne vela vnutorneho tuku, s tym ostal uplne prekvapeny a tak sme zacali spolu chodievat do posilovne, viac sa zameral na zdravy zivotny styl, ku ktoremu hranie na PC a pitie alkoholu vobec nepatria... A zacali sme pracovat na dietati. Drobcek ma teraz 8 mesiacov a ma zodpovedneho obetaveho tatinka, ktory sa mu s laskou venuje ako moze. Inak tiez mi vravel, ze ked sa narodi, tak sa zmeni a bla bla, ale ja som trvala na tom, ze najprv mi musi dokazat, ze je zmeny schopny a potom babo. S chlapmi je tazko, hlavne preto, ze nepocuvaju a nepremyslaju...drzim prsty

interneticek
autor
7. čer 2016

@andreaandrejka Ted asi ne.. driv jeste treba hodne deskove hry... ted kdyz skoncime den v devet hodin, neni na to cas ani sila... kdyz neni zajem zacit neco delat v drivejsi hodinu ☹

interneticek
autor
7. čer 2016

@texetka zajima se.. jestli byla pres den hodna, ve smyslu jestli mi nepridelala moc nervu, coz je od nej hezke to ano, ze pry na nas vzdycky pres den mysli abysme mely pohodovej den.

andreaandrejka
7. čer 2016

@interneticek Tak to je mi líto a upřímně nechápu proč spolu jste. Každý si jedete po svém prkně, manžel nemá zájem o dceru, pije, očividně má raději hry na pc..ty v domácnosti...
Fakt zkuste nějakého psychologa, protože jinak mi neříkej, že ti takový život vyhovuje.
A co víkendy? To si neuděláte ani v neděli odpoledne čas na výlet?

marketa137
7. čer 2016

@interneticek no nevim ejstli tohle je správný krok. Tohle kdyby mě udělal manžel to bych pěkně zuřila. jsme snad děti? Má to dělat dobrovolně ne že mu to někdo zablokuje 😝 my máme přístup neomezený a kdykoliv ho vypneme a jdeme si povídat nebo.... ne že ted nepojede net 😀 . To pití by mě vadilo pokud by mě to obtěžovalo ale to musí chtít hlavně on 😉

interneticek
autor
7. čer 2016

@slimacikmia diky... snad to i ten muj nejak zvladne ☹

bachovy_esence_poradna
7. čer 2016

@interneticek z toho co píšete hlavně není jasné na čem stojí vztah...

když pomineme současnou situaci, jak to vypadalo dřív? měli jste nějaké společné zájmy? kolik času jste trávili na internetu tehdy?

internet ve větším měřítku je závislost jako každá jiná...takové umrtvování se, aby člověk necítil to co mu vadí, co ho štve... alkohol je pak další cesta jak ty pocity odříznout...

může za tím být úzkost, deprese, nuda.... nenaplněný život.... žádné skutečné zájmy, jen přežívání....

o co se zajímáte Vy? co Vás naplňuje? co si v životě přejete, Vy osobně? (odfiltrujte tady starost o dítě a rodinu, jde opravdu o Vás konkrétně)

je potřeba hledat jednak příčiny současného stavu a druhak to co chybí - tedy smysl života, radost ze života, chuť něco dělat, opravdové hluboké pocity, vášen.... kde u Vás a u partnera "leží"?

anina32
7. čer 2016

Já bych řekla že s internetem máte problém oba, píšeš jak si ho omezila oboum, že sis nechala jen 3hodiny dopoledne, ale tady vidíme že to tak není. Stačí se podívat na čas zveřejnění úvodního příspěvku, a že muselo chvíli trvat ho napsat, a na čas u zatím posledního příspěvku.

katenkas
7. čer 2016

Musím říct, že dle mého toto omezení internetu není dobré řešení. Pokud by mi někdo něco takového udělal, cítila bych se spíše jako jeho dítě než rovnocenný partner. Nehledě na to, že pokud je to takto nastavené - jakoby za trest - tak to nebude mí tolik ten "výchovný" efekt do budoucna. Myslím si, že takové věci by si měli dva rozumní dospělí lidé vyříkat a přistoupit společně na nějaký kompromis. A ne, že ty to nastavíš a tak to prostě bude. S tím alkoholem je to těžké, opravdu záleží na četnosti a množství. Ale samozřejmě pokud to má stoupající tendenci, tak to nic dobrého není. Ale opět bych se snažila se pokusit domluvit. A nebo co si dát třeba prostě to vínko společně? Nešlo by to řešit spíše touto cestou? Nemyslím tím, že budete pít oba. Ale to, že prostě "využiješ" ten alkohol na něco pozitivní. Co zkusit uvařit něco dobrého, prostě otevřít vínko a pokusit se prostě povídat. On občas ten alkohol pomůže trošku rozvázat jazyk a přijít na jádro pudla. Asi tu budu za tu špatnou já, ale nemyslím si, že toto je cesta k záchraně vztahu :(

texetka
7. čer 2016

@interneticek tak deskovky jsou i rychlé. Koukněte se. My si ted koupili jednu hru pro 2-4 hráče která je za 20 minut hotovo 🙂

Ale myslím, že tohle vaše problémy nevyřeší. Tam je důvod někde jind.e

elvira
7. čer 2016

Zoufalí lidé dělají zoufalé věci... ale mě opravdu takové odměřování přijde nedůstojné, i když na druhou stranu chápu, že si nevíš rady...
Pokud je s ním aspoň občas řeč, zkusila bych se domluvit - ano, přijdeš z práce a hodinu tě nechám naprosto v klidu, aby sis odpočinul. Pak na střídačku s malou nebo oba.
Bohužel to vidím nedobře - malý byt, malé dítě, alkohol...

evulina77
7. čer 2016

@interneticek ještě mě napadlo, jak by manžel reagoval, kdyby jste nebyly doma? Scháněl by se po tobě, nebo by mu bylo jedno, kde s malou jste? Nemyslím, odejít z domu napořád, ale mít s malou nějaký plán - třeba Zoo, hřiště, prochajda v lese, venkovní hernička apod.
Můžeš jet třeba na pár dní k vašim, aby oni se potěšili s malou a ty by jsi si odpočinula? Ale zase, né útěk z domu, ale plánovaná návštěva rodičů. Já tak občas jezdila (teď je to míň, starší chodí do školy) a bylo to super...

laritka
7. čer 2016

Promluv si s tvým chlapem a body co si přeješ změnit, za to tě neurve a řekni, že by se to žádné nelíbilo kdyby on vysedával u pc a nic by z něho roba neměla! Jednou je táta tak se ty práce dělí a jdou na půl, tak at se do prdele stará, že jsem tak sprostá :D..připadá mi, ale, že mu to tak vyhovuje, je pohodlný, občas si poslechne jak se rozčílíč a háže to druhým uchem ven..podle mě je to jen natahování problémů, řešení nevyhnutelného...bud Vás chce a nebo Vás stratí, ale tak to nejde dělat jak on si myslí...jiná by ho už lifrovala 🙂

laritka
7. čer 2016

věř mi, že kdyby měl novou známost, tak by lítal jak vzteklý a snažil se, no jo to je ten stereotyp jak si ho chlap udělá takový ho má..a pokud mu to žena dovolí tak dvojnásob