• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Matka nechce slyšet o těhotenství své dcery

20. března 2014 
Ahoj moje máma se stala babičkou téměř ve 39 letech :slight_smile: nedokáže si to představit furt,ale malého má ráda jako každá babička :slight_smile:..mamku vubec neřeš ona si zvykne :slight_smile: Mimochodem mě máma měla skoro v 19-ti letech :slight_smile: Já syna skoro ve 20 letech
31. led 2014 v 11:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Jestli jsi rozhodnutá dítě mít, tak ho měj - bez ohledu na to, jak se tvoje matka cítí.
Ty nejsi zodpovědná za její pocit - prostě má takový věk, jaký má, má dospělou dceru a její mindrák je její problém.
Buď jí to babičkovství chytne, až miminko uvidí, nebo ji nechytne nikdy... tchýně se stala "babičkou" v 55 a kašle na to - takže ve věku to nebude.
Ale matce bych při řeči řekla, že mě ten její postoj mrzí...
31. led 2014 ve 13:56  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Já asi dokážu pochopit myšlenkové pochody tvé mámy. Sama tě měla v 19 a teď teprve má pocit, že si začíná užívat života a nechce si ho zase "zkazit". Ale jaksi zapomíná počítat s tím, že ona tvé dítě nebude mít 24hod/denně na krku, že ho uvidí jen občas a bude ho moci zase vrátit. Prostě se jí to teď nehodí do jejích plánů. To ale vůbec neznamená, že až vnoučátko přijde, nebude z ní ta nejlepší babička na světě :slight_smile: Vůbec se tím netrap. Chcete s přítelem miminko? Jděte do toho! Ty jsi v ideálním věku stát se matkou a tvůj přítel zase v ideálním věku pro otce :slight_smile:
Mimochodem myslím, že se trend mladých matek zase vrací do módy :slight_smile: Sice je pořád dost těch "starších" mamin (myšleno tím prvorodičky nad 30), ale zároveň přibývá i dost mladých maminek.
A ještě poslední věc - každý to vidíme jinak, já měla malou v 19, teď čekám druhé a klidně bych těch dětí měla i víc. Bohužel nám to už asi nevyjde. A vůůůbec by mi nevadilo, kdybych se stala babičkou před 40 :slight_smile:
31. led 2014 ve 14:08  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj, moje mamka mi vyprávěla, že když mě v 19cti čekala,babička byla absolutně mimo, prý pořád říkala,že jí budu říkat jménem a ne babi :grinning: a dneska vím, že jsem její (babinčino) všechno..tohle není takový problém, věř mi :slight_smile: všechno bude ok, až se mimi narodí..a pokud ne, tak je to vaše dítě, ne maminčino a přesně jak už tu někdo psal- ona tě taky měla brzo a určitě si u svojí maminky nežádala o svolení :slight_smile:
31. led 2014 v 19:53  • Odpověz  •  To se mi líbí
Moje maminka se stala babičkou ve 38letech :grinning: Takže mazec..Ségra měla čerstvých 18let..Ani nevím,jak se s tím srovnávala..Už si to nepamatuju..Z mého těhotenství taky nebyla zrovna nadšená,bylo mi 22let,když jsem otěhotněla..Říkala mi at jdu na potrat,ale nikdy bych jí neposlechla :slight_smile: A jak byla nadšená za měsíc se mnou už řešila jména a z malé je úplně nejvíc hotová...Když jsem rodila,tak mi brečela do telefonu :grinning: Myslím si,že je to hlavně na Vás..Já vím,že to zamrzí,ale myslí si,jak bude vnoučátko bude jinýho názoru :wink:
1. únor 2014 ve 02:21  • Odpověz  •  To se mi líbí
Budu krutá, ale - a co má bejt. V kolika udělala babičku ze své maminky? A ptala se jí, jestli smí? Asi ne, co....
2. únor 2014 ve 22:57  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Jééé, normálně jí řekni, že je to super, že miminko bude mít krásnou a docela mladou babičku a že mu budou ostatní závidět :slight_smile: Spíš bych to převedla v žert a legraci, takové zásadní životní rozhodnutí se přece nemůže řídit druhou mízou Tvojí mamky :grinning:
20. bře 2014 ve 13:01  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ja jsem mela dceru ve triadvaceti a doufam, ze babickou me stihne udelat jeste pred padesatkou :stuck_out_tongue_closed_eyes:
A k matce-mela si uzit zivota pred materstvim, nikdo ji nenutil, aby v devatenacti vozila kocarek, ne?Mmch jsem nikdy nepochopila nazor, ze snad materstvim vsechno konci...zivot jde dal, lze si ho i s detmi uzivat, jen je treba lepe planovat :grinning:.
20. bře 2014 ve 13:06  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nevím, ale mimino budeš mít a ne babička :slight_smile: Taky bych to viděla spíš jako srandu, až se to narodí, tak z něj budou poprdění všichni bez ohledu na věk a pohlaví. A pokud ne? Tak asi není o co stát a věkem se to ani nezpraví..
20. bře 2014 ve 13:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek