Matka nechce slyšet o těhotenství své dcery

fofi88
30. led 2014

Ahoj, možná jsem vůbec tento příspěvek nepatří,ale třeba má někdo podobné zkušenosti. V květnu mi bude 26, mám hodného přítele (staršího 37 bezdětného a nikdy neoženěn) chce miminko, všichni kolem mě spolužačky a kamarádky maji miminko mám k nim velmi vřelý vztah už od malička. Dokážu si představit, že budu mít miminko a dokonce o tom i často mluvíme. Problém je v to, že moje matka chytla asi druhou mízu a říká, že si nedokáže představit,že v 45 bude babička. ☹ moc mě to trápí, protože vím, že kdybyb takové řeči neměla vůbec bych nad tím nepřemýšlela, chceme v květnu začít zkoušet miminko,ale jen nevím zda to má cenu, abych to psychicky neoddalovala . Je to složitý a nevím si tím rady. otec příští rok mu bude 50 si to již dokáže představit. Prosím o jakýkoli názor

ajina17
31. led 2014

Ahoj moje máma se stala babičkou téměř ve 39 letech 🙂 nedokáže si to představit furt,ale malého má ráda jako každá babička 🙂..mamku vubec neřeš ona si zvykne 🙂 Mimochodem mě máma měla skoro v 19-ti letech 🙂 Já syna skoro ve 20 letech

elvira
31. led 2014

Jestli jsi rozhodnutá dítě mít, tak ho měj - bez ohledu na to, jak se tvoje matka cítí.
Ty nejsi zodpovědná za její pocit - prostě má takový věk, jaký má, má dospělou dceru a její mindrák je její problém.
Buď jí to babičkovství chytne, až miminko uvidí, nebo ji nechytne nikdy... tchýně se stala "babičkou" v 55 a kašle na to - takže ve věku to nebude.
Ale matce bych při řeči řekla, že mě ten její postoj mrzí...

liss_durman
31. led 2014

Já asi dokážu pochopit myšlenkové pochody tvé mámy. Sama tě měla v 19 a teď teprve má pocit, že si začíná užívat života a nechce si ho zase "zkazit". Ale jaksi zapomíná počítat s tím, že ona tvé dítě nebude mít 24hod/denně na krku, že ho uvidí jen občas a bude ho moci zase vrátit. Prostě se jí to teď nehodí do jejích plánů. To ale vůbec neznamená, že až vnoučátko přijde, nebude z ní ta nejlepší babička na světě 🙂 Vůbec se tím netrap. Chcete s přítelem miminko? Jděte do toho! Ty jsi v ideálním věku stát se matkou a tvůj přítel zase v ideálním věku pro otce 🙂
Mimochodem myslím, že se trend mladých matek zase vrací do módy 🙂 Sice je pořád dost těch "starších" mamin (myšleno tím prvorodičky nad 30), ale zároveň přibývá i dost mladých maminek.
A ještě poslední věc - každý to vidíme jinak, já měla malou v 19, teď čekám druhé a klidně bych těch dětí měla i víc. Bohužel nám to už asi nevyjde. A vůůůbec by mi nevadilo, kdybych se stala babičkou před 40 🙂

terim
31. led 2014

Ahoj, moje mamka mi vyprávěla, že když mě v 19cti čekala,babička byla absolutně mimo, prý pořád říkala,že jí budu říkat jménem a ne babi 😀 a dneska vím, že jsem její (babinčino) všechno..tohle není takový problém, věř mi 🙂 všechno bude ok, až se mimi narodí..a pokud ne, tak je to vaše dítě, ne maminčino a přesně jak už tu někdo psal- ona tě taky měla brzo a určitě si u svojí maminky nežádala o svolení 🙂

domiz
1. únor 2014

Moje maminka se stala babičkou ve 38letech 😀 Takže mazec..Ségra měla čerstvých 18let..Ani nevím,jak se s tím srovnávala..Už si to nepamatuju..Z mého těhotenství taky nebyla zrovna nadšená,bylo mi 22let,když jsem otěhotněla..Říkala mi at jdu na potrat,ale nikdy bych jí neposlechla 🙂 A jak byla nadšená za měsíc se mnou už řešila jména a z malé je úplně nejvíc hotová...Když jsem rodila,tak mi brečela do telefonu 😀 Myslím si,že je to hlavně na Vás..Já vím,že to zamrzí,ale myslí si,jak bude vnoučátko bude jinýho názoru 😉

pepibubu
2. únor 2014

Budu krutá, ale - a co má bejt. V kolika udělala babičku ze své maminky? A ptala se jí, jestli smí? Asi ne, co....

terezzz_zl
20. bře 2014

Jééé, normálně jí řekni, že je to super, že miminko bude mít krásnou a docela mladou babičku a že mu budou ostatní závidět 🙂 Spíš bych to převedla v žert a legraci, takové zásadní životní rozhodnutí se přece nemůže řídit druhou mízou Tvojí mamky 😀

laurital
20. bře 2014

Ja jsem mela dceru ve triadvaceti a doufam, ze babickou me stihne udelat jeste pred padesatkou 😝
A k matce-mela si uzit zivota pred materstvim, nikdo ji nenutil, aby v devatenacti vozila kocarek, ne?Mmch jsem nikdy nepochopila nazor, ze snad materstvim vsechno konci...zivot jde dal, lze si ho i s detmi uzivat, jen je treba lepe planovat 😀.

zunem
20. bře 2014

Nevím, ale mimino budeš mít a ne babička 🙂 Taky bych to viděla spíš jako srandu, až se to narodí, tak z něj budou poprdění všichni bez ohledu na věk a pohlaví. A pokud ne? Tak asi není o co stát a věkem se to ani nezpraví..