Může dostat dítě do péče?

30. led 2021

Zdravím, včera jsem se s přítelem pohádali a máme mezi sebou už dlouhou dobu problémy. On na mě včera vybalil že pokud odejdu bude se semnou soudit o dceru (1 rok). Já bych odcházela z holým zadkem, jen pár vecmi. On má rodinu která by mu ve všem pomohla. Ja bych neměla ani na právníka. Myslíte že by mi ji soud mohl vzít? Jsem z toho dost nešťastná. Ještě bych dodala, že já byla ta která řekla že by ji mohl vidět kdy by chtěl a chtěla jsem najit bydlení i ve stejném městě aby si byli blízko. Docela mě to od něj ublížilo. Nedokážu si představit že bych o dceru přišla. 😭😭

autor
30. led 2021

@j.a.n.i Právě naopak... nejvíc mám strach z toho že bych to prohrála... proto sem píšu... Nikdy bych nechtěla otce od holky oddělit, ale uznejte sama, že to aby vyrůstala v nefunkční rodině neni ideální... Ja tak žila a rozhodně se to na mě podepsalo...

autor
30. led 2021

@barmil jinak já ji nepoužila, to on použil soud jako to, že pokud od něj odejdu... jen na upřesnění...

j.a.n.i
30. led 2021

@holkaokomodra A proc ne, stridava pece je totiz primarne o postaveni rodicu a nikoliv o dobe po kterou je s kterym z nich, ale to tu vetsina nechape.

codal
30. led 2021

Pokud ty nemáš zázemí ani prostředky na to vás uživit a ještě jsi těhotná, a on ty podmínky má, tak je možné, že dceru do péče získá, což neznamená, že jí nebudeš moct pravidelně vídat a v případě, že se tvoje podmínky k životu zlepší, tak že si nebudeš moct zažádat o střídavou péči. Druhé dítě bude také jeho?

j.a.n.i
30. led 2021

Tak je celkem logicke, ze to bude chtit mit soudne, pokud odejdes, protoze je celkem velka sance, ze ho po nejake dobe zazalujes o alimenty a jeste zneuzijes toho, ze je dite zvykle u tebe, on bude mit smulu a jeste je bude hradit zpětně. Takze pokud jsi pro dohodu, jo, proc ne, ale at to, na cem se dohodnete potvrdi soud nebo to alespon hodit na papir s overenymi podpisy.

j.a.n.i
30. led 2021

A tedy upřímně, prijde mi, ze si to predstavujes jak Hurvinek valku, tvrdis, ze k soudu ho davat nechces, nic nemas, nemas rodinu za kterou bys sla a jako bonus si znova tehotna... Jak si predstavujes, ze se uzivis?

holkaokomodra
30. led 2021

@j.a.n.i no ja zas vidim v praci ty nasledky na dětech, kdyz jsou rodice spoko fifty fifty a jak je na zom dite v tu chvili nikdo neřeší... ne dite by melo ustoupit v zajmu rodicu, ale rodic jako dospelak by mel umet ustoupit v ramci spokojenosti sveho ditete...

holkaokomodra
30. led 2021

az tak nevadi, ze mas pouze davky pokud z nich vyjdete a deti maji zazemi, pokud z toho utahnes najem, jidlo atd... tak jako to ze zijes jen z davek neni argument, nikde neni psano, ze ten kdo ma vic peněz e bude lepsi rodic... ale stejne bez toho aby probehl soud o tom jak jste se dohodli si stejne malou nemuzes jen tak vzit k sobe a cekat ze bude dohoda fubgovat, to bys taky nemusela dostavat zadny alimenty... my jsme dohodu meli, syn do me pece, tatu videt kdykoliv a vyse alimentu, jen nam to odklepli a slo se. oni po tobe stejne budou rozsudek vzdy a vsude chtit... kvůli pridavku na dite, kvuli odpoctu dani v praci...

j.a.n.i
30. led 2021

@holkaokomodra No, pokud jsou spokojeni rodice, tak byvaji spokojene i deti... Nebo myslus, ze se vic resi deti, když se rodice bezhlavě soudi?

bara88
30. led 2021

Máte mezi sebou dlouhou dobu problémy a jsi těhotná?dost nezodpovědné.a ještě se divíš že by o děti bojoval, stejně jako by si bojovala ty.je možné že střídavou péči by dostal

holkaokomodra
30. led 2021

@j.a.n.i no tak o bezhlavych soudech tu zatim nebyla rec, pouze o dohodě, ktera nebyla vyslysena a nesmyslne vyhruzky soudem coby natlak, mimochodem k soudu musi dojit i u dohody, ze ano... no a ke stridavce... neznam spokojene deti ve stridave peci, pokud jsou spokojeni rodiče, moc to na jejich detech neni znat a pripadu znam fakt hodne, jeste jsem nevidela ani jednu funkční stridavku...

hezz17
30. led 2021

@holkaokomodra stridavka, kdy dite zije v jednom meste, jedna skola, jedni kamaradi.... budiz. I kdyz pro me je predstava, ze jsem tyden tam, tyden tam a nikde nejsem poradne doma. Jeste kdyz jsou tam pak dalsi nevlastni sourozenci, no narocny. Ale kdyz pak ma dite chodit do dvou skol, cestovat treba 100kilaku a všechno kolem, to si opravdu nemyslim, ze je pro dítě super 😑

codal
30. led 2021

@holkaokomodra já mám známé, kteří mají střídavku a děti jsou s tím v pohodě (znám je a jsou to opravdu šťastné děti). Ale je to hodně o tom, že rodiče spolu v pohodě vycházejí, jsou schopný si si spolu sednout, vypít kafe, děti vidí, že rodiče proti sobě nezbrojí, vycházejí spolu jako přátelé, vycházejí si vstříc, nepřetajují se o ně jako o kus hadru a je pravda, že v tom nefigurují nevlastní sourozenci.

holkaokomodra
30. led 2021

@hezz17 tak ta druha varianta je jeste horsi to každopádně, ja bych povolila stridavku kdy by dite bylo v jednom byte a rodice se stridali u nej at so to vykoreneni vyzkouší ma vlastni kuzi a jeste u toho normalne fungují v práci a pod... to vecny presouvani s batůžkem je na detech videt i pri nejlepsi vůli rodičů... a hlavne, asi trochu ostry nazor, ale jako kdyby se rodice dokonale shodli nad rezimem pece o dítě, coz je podle me velka prace a spousta naroku na komunikaci, proc by meli byt v tom pripade rozvedeni... z rozmaru? 😉

holkaokomodra
30. led 2021

@codal to je super priklad, to jim preji, ale prosim te proc jsou teda od sebe? to to fakt neslo, kdyz jinak fungovat asi dokazou? ja jsem hrozna, ale jsem zastance o vztahy bojovat, je to nekdy hodne prace ale stoji to za to uz pro ty deti no... asi jsem frustrovana, ze ten muj prvni vztah s tatou ditete nevysel i pres veskerou snahu

codal
30. led 2021

@holkaokomodra jako partneři si nerozuměli, prý ani rozvod nebyl úplně snadný, protože maminka střídavku nechtěla, táta o děti bojoval. Ale nakonec si proště sedli a řekli si, že teď nejde o ně, ale o děti a že kvůli nim přišli o úplnou rodinu a je potřeba jim to usnadnit. Nezvládnou spolu žít, ale vědí, že kvůli klukům budou celoživotně spojení a pro kluky je nejlepší, když spolu budou vycházet a budou k sobě slušní a vstřícní. Ono je jiný s někým žít a s někým se prostě jen jednou za čas potkat a řešit děti. Ne každý umí spolknout křivdy z manželství, oprostit se od toho a být dál společně rodiči.

holkaokomodra
30. led 2021

holky, a tam kde stridavku rozhodne soud na zaklade vypovedi rodicu, kde hani jeden druhého, to je teprve libovka... v nekterych pripadech by radsi melo byt dite u taty, v jinych u mamy, ale napul to byva maso... vzdyt proc by se nemohl jeden z partneru podilet na vychove, tim ze denne zajisti dopravu ditete ze skoly treba, pokeca, udela ukol, zajdou na dortik a pak hezky dite odevzda doma, kde ma sve zazemi a pokojicek. nemusi se furt balit, pokazde se podrizovat jinemu rezimu, a co treba novym partnerum, kriste z toho by zesedivel nejeden dospělak... ja tu stridavku proste nemam rada 🙊

holkaokomodra
30. led 2021

@codal chápu.. muj nazor to asi nezmeni, trha mi to srdce vzdycky, ale jako koneckoncu to nikomu neberu. a to jak to popisujes u znamych je jeste fajn situace, kdy nakonec oba vzali rozum do hrsti, ale asi taky vis, ze existuji pripady, kde se to nedari a je des to sledovat 🤨

codal
30. led 2021

@holkaokomodra takových případů znám bohužel kolem sebe víc. Je blbý, když se dva rozejdou a vrací si rány skrz děti, které to ve finále nejvíc odnesou. Kdyz už si lidi pořídí děti a rozejdou se, tak by měli být schopni se spolu kvůli nim domluvit, což je bohužel často velké sci-fi.

petrasipkova1
30. led 2021

Tak pokud jsi těhotná s partnerem tak se prostě uklidněte a zkuste to dát dohromady, jak chceš uživit sebe a dvě děti malinké ??

petrasipkova1
30. led 2021

Jinak moje švagrová má dcerku, kterou od narození musí dávat jejímu tatínkovi, s kterým nikdy nežila, holčička k němu doteď nechce, jsou jí 3, každý odjezd opláče a vrací se vždy uplně mimo. Každy rok tatínek dává návrh na střídavou pěči, ale vždy z důvodu vzdálenosti rodičů, sociálních vazeb a věku dítěte to soud zamítl. Já když jí vidím jako maminka dětí ze spokojené rodiny, tak mi to trhá srdce, holčička je to úžasná, ale úplně jí to ničí, tohle bych zakázala, ať se stěhují rodiče co to způsobily, dítě není kufr co se má pořád stěhovat, je to tak strašně nespravedlivé a odnáší to ten malinký andílek.

codal
30. led 2021

@petrasipkova1 to je peklo ☹️.

j.a.n.i
30. led 2021

@holkaokomodra jezis, dalsi kecal o batuzkach...

holkaokomodra
30. led 2021

@j.a.n.i ja vim ze to vnimas jinak, nicmene mi teda prosim radeji povez v cem tkvi vyhody stridavky, nez abys napadala muj argument z batuzkem tim ze je to kec 😁

j.a.n.i
30. led 2021

@holkaokomodra No, kec to je, neb s batuzkem cestuji zejmena ty deti v peci jednoho rodice se stykem jednou za. A vyhodou stridavky je to, ze jeden z rodicu neni rodicem druhe kategorie a o ze je pece formou stridave pece nemusi rikat nic o tom, kde je dite jak dlouho, asymetrickou z pohledu ditete nepoznas od rozsireneho styku, ale hlavně je potreba ji apriori hanet.

holkaokomodra
30. led 2021

@j.a.n.i 😁 hele a ze je batuzek metafora nedoslo? ja hanim co na vlastni oci vidim, ne z principu neco o cem nemam ani sajna. nejvic rozsirena je u nas stridavka po tydnu a neni to samo sebou, ze na diteti poznas podle chování u koho zrovna je. tohle proste schvalovat nelze. je to salamounske reseni pro handrukujici se rodice, vyhraji oba bez ohledu na dite...

hezz17
31. led 2021

@holkaokomodra tyjo, to je super napad, super uhel pohledu..👌

holkaokomodra
31. led 2021

@hezz17 dekuju, takhle si predstavuju adekvatni peci obou rodicu, kdy je dite v poho. jasny ze to vyzaduje umet se domluvit, ale pokud to rodice nedokazi, tak podle me to uz vubec nemaji resit prave stridavkou, me prijde stridavka hodne o egu, jak pise treba jani vyse, nikdo neni v "druhe kategorii", ale to proste nemusi byt, pokud je skutecny zajem o dite, ani kdyz je svereno do vyhradni pece jednoho z rodicu... tohle je o citu vuci dusi vlastniho ditete...

hezz17
31. led 2021

@j.a.n.i tak ja myslim, ze ten "batuzek" i nemetafoticky si bali. Oblibene veci asi nema na obou místech současne, knizku co cte, denicek, telefon, treba nejakou ruční praci, leky. Nebo veci, co ma ze sveho kapesneho, predpokladam ze nema na to kupovat všechno dvoji, rasenku treba

somalicats
31. led 2021

@holkaokomodra My jsme zrovn jeden z pripadu fungujici stridavky. Domluvili jsme se s ex sami, k soudu to vubec neslo. Stridame v rezimu, ktery vyhovuje detem, v pripade, ze je potreba kvuli necemu mimoradnemu zmena, tak se domluvime. Je fakt, ze bydlime kousek od sebe, takze neni problem s nicim, ale stridavka fungovat dokaze, pokud jsou rodice normalni a schopni se domluvit a predevsim vzit ohled na deti.