Může dostat dítě do péče?

30. led 2021

Zdravím, včera jsem se s přítelem pohádali a máme mezi sebou už dlouhou dobu problémy. On na mě včera vybalil že pokud odejdu bude se semnou soudit o dceru (1 rok). Já bych odcházela z holým zadkem, jen pár vecmi. On má rodinu která by mu ve všem pomohla. Ja bych neměla ani na právníka. Myslíte že by mi ji soud mohl vzít? Jsem z toho dost nešťastná. Ještě bych dodala, že já byla ta která řekla že by ji mohl vidět kdy by chtěl a chtěla jsem najit bydlení i ve stejném městě aby si byli blízko. Docela mě to od něj ublížilo. Nedokážu si představit že bych o dceru přišla. 😭😭

j.a.n.i
Autor odpověď smazal
Zobraz
j.a.n.i
31. led 2021

@camelinka Neprikloni, soudy uprednostnuji matky, otec maximalne vybojuje stridavou peci, pokud se bude snazit, jinak to je furt dite do pece matky, styk 1x14 a stanovime otci alimenty. Jasne, jsou vyjimky, ale statisticky furt plati tohle, i když se podil snizuje.

camelinka
31. led 2021

@j.a.n.i Fakt? Diky za objasneni, tak to se divim, kdyz (to ted prezenu), by byla matka na davkach treba nekde v azylaku a otec zamozny podnikatel, stejne by se ridili jen pravem matky? Slysela sem i o soudcich, kteri naopak protezuji otce prave proto, ze sou v tomhle "diskriminovani" . Jak rikam, nevidim do toho a su rada, ze ani nemusim....

barmil
31. led 2021

@camelinka nechápu, proč by měli "pomáhat" a "hlídat" a mělo by se jim za to tleskat. V té domácnosti taky bydlí, děti jsou taky jejich, tak proč by vše měla dělat ženská.
Mám štěstí, že u nás děláme oba vše, ať už, když jsme oba pracovali, nebo teď, když dělám při dítěti jen částečně, prostě kdo zrovna má čas /energii, tak se postará.
Manžel nemá problém uvařit, uklidit, nakoupit, o syna se postará, přebalí, oblékne, pohraje, uspí, vykoupe.. Občas si říkám, že kdybych nekojila, tak mě tu ani nepotřebují. Upřímně jsem za to ráda, neexistuje "cos tu celý den dělala", protože kolikrát je se synem sám jen pár hodin, když pracuji, a večer usíná společně s ním a je ko dřív než já, a to vnoci nestává a nekojí.

camelinka
31. led 2021

@barmil Tak to je idealni stav ;)

holkaokomodra
31. led 2021

@camelinka jj u nas je vyhlasena pani soudkyne co nadrzuje chlapum... asi profik... 😁 a jinak jasne ze jo podle me kazda normalni mama trne, jak to tak male dite u taty ma, jeste tak malicke deti hodne vnimaji zmenu rezimu, staci dat jidlo déle nez je zvykle nebo posunout spanek a jde to poznat. nemam extremne citlive dite, ale urcite nejsem jedina kdo mel pri nejake zmene rozmrzelyho prcka...

camelinka
31. led 2021

@holkaokomodra Jojo, a kdyz ma nekdo rozmrzeleho prcka i beze zmen, tak je to pak uplne epes rades 😂🙈
A pak rozmrzely prcek prejde do protivnyho pubose a taky to ma grady, to sem pak i rada, ze si ji uzije i tatinek se vsim vsudy 😀

holkaokomodra
31. led 2021

@camelinka 😁😁😁😁