První velký ultrazvuk, chce se mnou jít mamka s tátou

lucijee95
26. říj 2016

Zdravím, potrebuju radu. 4.11 jdu s přítelem na první ultrazvuk .. u pana doktora jsem si vyprosila tohle datum protoze přítel se mi vrací 3 a chtěla jsem aby tam byl semnou 🙂 a on me chtěl vzít dřív. No ale začla první Mamka ze chce jet s námi ze ostatní si tam taky brali a včera s tim přišel i táta. Mam je rada ale radši bych tam byla jen s přítelem u něho to bude taky poprvé. Jak jim to nějak vysvětlit aby to pochopili v dobrém. Urcite jste se s tim taky uz setkali

fallingstars
26. říj 2016

@lucijee95 Já bych jim to normálně řekla, že ať se nezlobí, ale že tam chcete být sami. Že jim hned zavoláte a pošlete fotku, případně jim to i natočíte, ale že si to chcete prožít spolu. Nějak se s tím nestresuj, to prostě musí pochopit. Asi nebudeš dělat věci jen proto, že je tak chce někdo jiný 😉
Já to teda upřímně nikdy neslyšela, že by si tam někdo bral i rodiče, a třeba můj doktor nemá úplně rozlehlou ordinaci a čekárnu už vůbec ne, a kdybych si tam přivedla tři další lidi, asi by nebyl úplně nadšený 😀

lucijee95
autor
26. říj 2016

Oni to prave mají od sousedky .. jsem z Děčína, konkrétně z vesnice a všichni tehotny jezdili k panu Rubesovi do Německa. No a ja tam jedu taky a prave jedna sousedka jo řekla ze tam měla manžela maminku a kamarádku nebo co .. ze panu doktorovi to nevadí. Tak se toho hned chytli. No pokusím se jim to nějak vysvětlím, přítel taky říkal ze je blbe jim říct ne ale ze by to měli sami pochopit a respektovat.

simkrk
26. říj 2016

Asi bych jim vysvetlila ze neni vhodne aby sis tam privedla celou familii :D treba muj doktor to nema moc rad ale pritele prekousl :D ale predstava ze si tam privedu dalsi dva to uz je moc :D a zkus jim vysvetlit ze tam muze pouze jeden..a ze tam chces pritele 🙂 a jim ze ukazete fotku..🙂

lucijee95
autor
26. říj 2016

zkusim to 🙂 tak snad se neurazi

fallingstars
26. říj 2016

@lucijee95 Tak ono v Americe třeba taky ženský kolikrát rodí před širším příbuzenstvem, ale tady to prostě podle není úplně zvykem 🙂 A já jsem teda ráda 😀
Ono já třeba i když by mi na tom screeningu řekl, že třeba nevypadá něco úplně dobře, a že jsou třeba další vyšetření, tak bych asi zvažovala, jestli hned mamku plašit...a nepočkat. Takhle bys neměla moc na výběr. Ale v tomhle je každý jiný...
Jinak můj doktor je podobná nátura jako doktor od @simkrk - toleruje partnera, ale na jím předem určených kontrolách, takže mě předem řekl, že partnera má cenu brát na ten první screening, a pak na ten ve 20tt (který teda není u něj), ale jinak, že si myslí, že to moc velký smysl nemá. A když jsem viděla, jak proběhla první kontrola (byla jsem na koze asi tři minuty), tak jsem pochopila proč 😀

lucijee95
autor
26. říj 2016

@fallingstars tak ještě že v nejsem Americe :Dé a jinak je to právě tím že to slyšeli od te sousedky že tam můžou být jak v kině ..ale mě se to taky moc nelíbí proto jsem tady pro radu jak to v klidu vyvětlit aby to pochopili ..prostě jim to řeknu 🙂

lucijee95
autor
26. říj 2016

no u porodu tam bych nejraději nebyla já sama natož někdo druhý :D nee... přitele bych tam chtěla ale nutit ho nebudu. Někde jsem četa že se k porodu hrnula i tchýně :D

krtikkrtovaty
Autor odpověď smazal
Zobraz
simkrk
26. říj 2016

@fallingstars se mnou byl na prvnim utz a pak uz ne :D jelikoz u meho dr. se ceka v cekarne i pres hodinu a pul a pritel ten byl na nervy ze uz tam se mnou chodit nebude :D ja si stejnak myslim ze to je dobre ze tam nikoho nebere 🙂 pritele chapu..ale predstava ze vchazim do ordinace ze ktery vysli treba 3lidi a jeste treba nachlazeny :D a obcas ti lidi treba zrovna nevonej :D :/

lucijee95
autor
26. říj 2016

@krtikkrtovaty právě že to bude nezapomenutelný zážitek a pro přítele uplně a myslím si že ty pocity by taky pak vyjadřoval jinak kdyby jsme měli vedle sebe rodiče 🙂

fallingstars
26. říj 2016

@simkrk Já myslím, že ani ti doktoři nemůžou bejt zvyklí na tolik lidí, když si představím, jaké dotazy by byla schopná schopná položit moje zvídavá maminka, která by se předtím všechno pečlivě načetla na internetu...no to bych tomu doktorovi neudělala 😀

krtikkrtovaty
Autor odpověď smazal
Zobraz
lucijee95
autor
26. říj 2016

@krtikkrtovaty budou muset ..

tahejhula
26. říj 2016

@lucijee95 Neee, normalne bych jim rekla, ze takhle si to nepredstavuji. Nezbyde jim, nez to respektovat. A priste neoznamovat zadne terminy. 😉

tahejhula
26. říj 2016

...kam az sahaji Hujerovi? 😁😁

jani76
26. říj 2016

Záleží, jak to cítíš ty, né na co jsme v té které zemi zvyklí. Mně osobně by to třeba přišlo tak srandovní a byla bych tak potěšená, to sdílet ještě s ostatními (že mají ten zájem), že bych je tam klidně vzala, vždyť o nic nejde. Věřte, že mnohem horší je nezájem ze strany rodiny, a to i když se třeba narodí dítě a vaši rodiče ten zájem fakt neprojevují, nebo ještě víc - nechtějí. Zkrátka - já osobně bych byla poctěna 🙂

sachsy
26. říj 2016

@lucijee95 mně to přijde taky divné,své rodiče mám ráda,ale na usg bych je nikdy nevzala...čekám snad dítě s manželem/partnerem,je to nás plod,tak tam nemají co dělat...je to intimní chvíle pro oba a ještě si nechat okukovat od někoho tělo a ješte...(neco)...popřípadě.Jsem zdravotní sestra na novorozeneckém oddeleni a vím,jak divné je,když přijde k porodu jako ,,psychická podpora'' otec rodičky,tchýně nebo dokonce tchán,no bleeeeee.To už jsem ale přehnala teď,ale bohužel se to opravdu stává😀

sirka1
26. říj 2016

Vždyť ten ultrazvuk se dělá vaginálně, takže jako celá famílie by byla u toho? Trochu moc, ne? Na prvním ultrazvuku se mnou manžel byl, na ty další uvidíme, podle situace. Ale brát tam rodinu rozhodně nehodlám.

lucijee95
autor
26. říj 2016

Tak jsem ji to řekla moc to nepochopila ze prý by tam jen čekali a pak kdyby jsme chtěli tak by přišli ke konci .. no ale nakonec to vyřešil přítel mamce napsal a tak to pochopila. Moc se netvarila ale co . Ona pak semnou muže jit třeba na 3D nebo tak.

babovka_babovicka
27. říj 2016

@lucijee95 Ahoj Luci, to mi připomíná nedávnou situaci.. taky jsme byli na první genetice.. (dokonce dvakrát, poprvé bylo mimi moc malé na změření 😎 😀 )..
A tchýně si asi taky myslela, že ji vezmeme s sebou..(taky několikrát zmínila, že její dobrá známa se svoji dcerou na prvním "velkém" UZ byla..) vím, že to myslela dobře, mám ji ráda, ale tohle mi prostě přijde tak intimní a vzácné, že si opravdu myslím, že to mají prožit jen ti rodiče a doma příbuzenstvu max ukázat fotku nebo video...
Já třeba ani nevím, jestli budu akceptovat návštěvy v porodnici ze stejného důvodu..
Nechci být divná, ale prostě za 1. nevím, jak na tom budu psychicky a fyzicky a za 2. si to chceme prostě absolutně vychutnat v soukromí jako nová rodina, na kterou jsme se tak těšili.. 🙂.. možná u dalšího těhotenství budu mluvit jinak... toť můj názor..

babovka_babovicka
27. říj 2016

@lucijee95 A normálně jí to partner řekl, že pojedeme sami... na tom prostě nic není 😉

vanilkacka
27. říj 2016

@babovka_babovicka cítím to úplně stejne a i po porodu jsem o žádné návštěvy nestála. Sice to pár lidí moc nechapalo,ale my si to maximálně užili,já se vrátila domů odpocata, v dobré kondici a návštěvy začaly až pak. U druhého dítěte to udělám stejné.

misskac
27. říj 2016

Ahoj Lucko, mně sestřička v ordinaci mojí gynekoložky také nabízela možnost prvotrimestrálního screeningu (jestli jdeš na prvotrimestrální) u Rubeše v Německu, ale říkala, že vlastní rodiče si tam s sebou berou budoucí maminky až na ten druhý screening, pokud chtějí, že to je pak daleko větší zážitek. Tak si můžeš rozmyslet, jestli to teď třeba absolovat jen s přítelem a pak s nimi. Já budu chtít ten první taky asi absolvovat jen s manželem a pak až třeba vezmu i mamču. Jdu ten samý den jako ty na vyšetření na gyndu na potvrzení stáří miminka (zatím bych měla být cca v 8 tt) a pak se budu také na první ultrazvukové vyšetření hlásit, jen ještě nejsem rozhodnutá jestli k Rubešovi (protože u něj před lety byla kamarádka, když ještě měl pracoviště i v Děčíně a říkala mi, že tenkrát dostala zprávu v němčině, ale snad už se to dneska dělá i v čj, na to se zeptám sestry v ordinaci až příští čtvrtek) nebo do Ústí nad Labem, na které jsem slyšela taky chválu.
Kdybych sama nechtěla u něčeho tak intimního mít okolí, tak bych jim to vysvětlila. Nevím jaké máš rodiče, ale pokud tě mají opravdu rádi a řekneš jim to diplomaticky, tak to určitě pochopí.😉 Držím ti palečky a napiš, až budeš po screeningu, ráda se dozvím další informace a zkušenosti, jelikož čekáme první mimi.😉

misskac
1. lis 2016

@lucijee95 Ahoj, jak jste to nakonec s vašimi vyřešili? Pochopili to a jdeš na ultrazvuk jen s přítelem?

lucijee95
autor
1. lis 2016

@misskac Ahoj, nakonec to pochopili .. přítel ji napsal smsku(protoze neni doma) tak asi potřebovala jeho slovo. Takze jedem sami v patek uz se moc tesim. Zitra se mi konečně vrací i domu 🙂

misskac
1. lis 2016

@lucijee95 Jéé, tak dej vědět, jaké to bylo.😉 Jsem ráda, že se podařilo situaci vyřešit k vzájemné spokojenosti.🙂 Já jsem o víkendu řekla o těhotenství mladší sestře a obě jsme uronily slzu (musela jsem, aby rozuměla tomu, že už nemůžu pít alkohol). Našim chceme oznamovat až o Vánocích, pokud se nám to podaří utajit skoro do 4 měsíce...😀

lucijee95
autor
1. lis 2016

@misskac dam neboj, uz nemůžu dospat a to je to až v pátek 🙂 No u nás se to rozkriklo hrozne rychle, tak snad bude vse v pořádku a mužem se radovat dal 🙂

scvrcek
1. lis 2016

@lucijee95 ja si ted vzala s sebou mamu, ale jen proto, ze manzel nemohl a nechtela jsem jit sama.. Ale muzes se domluvit, aby to pritel treba natocil na fotak, a pak to vasim pustit ze zaznamu. To jsem slysela, ze se dela casto. Nekde delaji i zaznam na CD..

lucijee95
autor
1. lis 2016

@scvrcek kdybych měla jit sama tak si maminku taky vezmu 🙂 Ja si mam vzít sebou USB doktor psal takze to nahrané mít budeme 🙂 uz se nemůžu dočkat 🙂

jascha
3. lis 2016

Ahoj, ten prvni screening je neco tak neuveritelne krasnyho, ze sdilet to spolecne pouze s partnerem je snad to nejlepsi (pokud tam nechces byt uplne sama). Jsem rada, ze si to uzijete jen spolu, bez rodicu. Je to vase dite, vas potomek a vy budete rodice. Je to mozna pro nekoho moc "sobecky", ale ja to tak proste citim a odolavam nechtene angazovanosti rodiny cele svoje tehotenstvi (pozitri mam termin a naivne jsem vsem, co se ptali, rekla termin porodu a ted se mi to vraci jako bumerang, vsichni vyzvidaji, bombarduji telefonaty a sms a fakt to neni nic prijemnyho..). Taky jim vysvetluju, ze jsme dospeli, ze jsme budouci rodice a ze je to nase dite a at nas respektuji a nechaji nas si to prozit v nejuzsim kruhu, tzn. jen my dva a nase dite. Jsou samozrejme rodiny, kde vsichni prozivaji vsechno se vsemi a vsem zucastnenym to vyhovuje. V tom pripade je i toto v poradku. Jde o to, jak to vyhovuje zrovna Tobe. Uz proste nejsi jejich mala holcicka, uz jsi budouci matka a oni by se s tim meli smirit a fotka z utrazvuku by pro ne v tuto chvili mela byt dostacujici 🙂
Preju Ti, at si ten screening s partnerem uzijete. Je to opravdu nezapomenutelny.. Takovej malej zazrak, kdyz konecne vidis, jak se v Tobe ten clovicek mele (, protoze v 1. trimestu ho jeste uplne necitis, ale neboj, to taky prijde a je to taky kouzelny), dukaz toho, ze tam opravdu nekde je, i kdyz je to zatim jenom drobecek. Muj manzel byl asi na dve vteriny dojatej a to na sobe normalne nenecha nic znat..
Uzijte si to, je to vazne malej zazrak 🙂

Těhotenský newsletter

Každý týden dostaneš nejdůležitější info do e-mailu

Zjisti víc o svém těhotenství: Těhotenství týden po týdnu. Neznáš týden těhotenství? Vypočítej si ho v Těhotenské kalkulačce.


Modrý koník ti poradí v každém trimestru.
Zjisti víc o prvním trimestru.
Zjisti víc o druhém trimestru.
Zjisti víc o třetím trimestru.
Jak se zjišťuje pohlaví dítěte?.
Důležitá jsou různá vyšetření v těhotenství.
Určitě tě nemine 3D ultrazvuk.
Nebo také screening v 1. trimestru.
Někdy se může objevit i streptokok v těhotenství.
Závažná pak je preeklampsie.

Nenašla jsi odpověď na svou otázku?Zeptej se ve fóru