Můžu nějak pomoct mamince

juliemichal
25. čer 2019

Ahoj holky,už to s nervy nemůžu vydržet,tak se jdu poptat tady,můžu nějak zařídit já aby od mamky bývalý přítel se k mamce a mým 2 sestrám nemohl přiblížit?Už to jeho chování přechází meze.
Je to kriminálník je mu 39 nebo kolik a z toho byl cca 20 let za mřížemi,je to obyčejný feťák co dělá od mamky v baráku problémy a lidi už na ní chtějí sepsat petici aby se odstěhovala z toho baráku,protože už se taky na to nemůžou dívat,i když se mamka přestěhuje tak jí nedá pokoj,najde jí kde bydlí,je to takový blázen.V sobotu mě prosily 2 sousedky od mamky abych jí od něj nějak pomohla,ale já vůbec netuším jak ☹ ještě mi její sousedka říkala,že nedávno stál od mamky před dveřmi a čekal než vyjde a v ruce měl kuchyňský nůž a říkal,že jí zabije ať vyleze aj.Druhá sousedka na to řekla,že ten kuchyňský nůž viděla pod schodištěm.Takže tímto mi taky potvrdila,že mamku chtěl zabít,což je toho schopný.Od jedné sousedky od mamky zmlátil tak jejího přítele,že ho málem zabil.Ten ho udat jít nechce,protože má strach,že by ho fakt zabil.Ten chlap je fakt takový blázen a do toho zase začal fetovat perník.
Hlavně mám strach o ty mé 2 sestry,že jim něco udělá anebo mamku zabije ☹ Říkal jí,že jí zničí mamka mi na to psala,že se zničit nenechá,ale obávám se,že jí ničit bude přes ty 2 holky.Jedna má 17 a druhá (jeho dcera) má skoro 5 let.
Jsem už z těch nervů co mám skrz něj na konci sil a fakt nevím co mám dělat.Co když jí zabije?Jednou jí tak zmlátil,že kdyby do jeho okna neskočila jedna kamarádka od mamky a neodtrhla ho od ní tak by jí zabil.Mamka nevím proč to nechce řešit,ale asi kvůli toho,že už nespočetkrát volala policii což oni s tím nic neudělali,jen mu domluvili.Co mi ještě říkala ta její sousedka,že na něj taky několikrát volala policii a policie jí řekla,že už je jako moje mamka,že pořád volá na něj policii,že s tím stejně nic nevyřeší.

Omlouvám se za slohovku,ale nevím komu se mám svěřit,nebo poptat jak můžu mamce pomoct.Když jsem to říkala manželovi tak mi manžel na to říkal,že kdysi na něj pozval svého bratra aby ho zmlátil,aby mamce dal pokoj a mamka na švagra volala policii,tak,že mu za to nestojí aby to zase dopadlo takto a já ho naprosto chápu,že to udělat nechce.Bratr má podmínku na krku a kdyby mamka na něj zavolala policii tak by si mohl jít sednout a to nechceme ani jeden z nás dopustit,Tak jsem uvažovala nad tím,že bych na tu policii zašla já a udala ho a nějak zařídila aby k těm 3 nemohl na krok a kdyby se přiblížil tak by mamka hned volala policii a byl by problém.Má ještě 5 měsíců podmínku,přála bych mu aby si šel sednout a dal mé rodině pokoj,ale nevím jak to udělat abych ho do toho kriminálu zpátky dostala.

kuliseks
25. čer 2019

@juliemichal a co nejake potvrzeni od doktora, ze je mamka proste zmlacena a jeji vypoved, ze to byl on.. to mu snad kor v podmince nemuze projit ne?

juliemichal
autor
25. čer 2019

@kuliseks no to já nevím ☹ ani nevím,jestli by tam mamka šla,ale myslím si,že ne ☹ ☹ ona nechce aby si šel sednout,protože je otec jejího dítěte ☹ proto uvažuji nad tím co bych mohla udělat já.zmlátit se od něj nenechám,protože by to dopadlo špatně,jsem skoro stejná jako on v tomto smyslu.bych měla černo před očima a dopadlo by to hodně špatně.proto ani mamka nechce abych jsem se do toho takto obula já.

jipe
25. čer 2019

zkus se obrátit na nějaké intervenční centrum pro radu, je to trestný čin - stalking, aneb nebezpečné pronásledování, ale pokud nebude chtít vypovídat maminka, tak nevím... kde není žalobce, není soudce + dřívější domácí násilí, ublížení na zdraví, atd. Policie ho měla miniimálně na 10 dní vykázat z obydlí a maminka si mezitím zajistit předběžné opatření, že se k ní a jejímu domovu nesmí přibližovat

radu98
25. čer 2019

To je hrozné 😏 jenže s tím naším právním systémem a policí je snazší si najmout nájemného vraha 🤷🏼‍♀️🤷🏼‍♀️

juliemichal
autor
25. čer 2019

@jipe děkuji zkusím se tam obrátit a vše tam říct,v jednom takovým centrum má už maminka spis,že tam chodila skrz tady tohoto :-O ale je to už hodně let zpět,cca 4 roky zpět pak šel sedět na 2 roky.jako fakt se moc divím,že policie nic neudělala ještě se tam volá někdy i několikrát denně.asi mají z něj taky strach nebo nevím ☹ ☹ škoda,že mamka nic s tím neudělá a fakt se bojím,že jednou bude pozdě a udělá buď něco mým sestrám anebo zabije mamku,je mi z toho zle ☹ ☹
@radu98 no přesně tak to si taky myslím,že toto je snazší,když s tímto policie vůbec nic nedělá a nechává ho tak.okrádá jí,rozbíjí jí dveře a teď jí i hrozí,že jí z družstevního domu skrz něj vyhodí na ulici ☹ ☹

jipe
25. čer 2019

@juliemichal tak v tom centru poradí, jak napsat návrh, aby mu soud zakázal se přibližovat, ale ten návrh bude muset asi podat maminka. Pokud to nedodrží, tak vězení

juliemichal
autor
25. čer 2019

@jipe nejhorším na tom je,že mamka s tím nic neudělá,asi se ho i bojí nebo nevím,ale toho bych jsem se ani nedivila ☹ ☹ a vím,že jí nedonutím aby jsme něco šli dělat aby jí dal pokoj ☹ ☹ nechápu proč to bere tak,že je otec jejího dítěte tak musí být s ní i když mamce ubližuje.

jipe
25. čer 2019

@juliemichal pokud to nepodepíše ona, tak asi bohužel...

jipe
25. čer 2019

ale poptej se v tom centru, budou vědět víc

lajla
25. čer 2019

Tak hlavně..pokud nebude chtít matka, tak ji nebude pomocí

klea81
25. čer 2019

Každému je ubližovano tak, jak on sám dovolí. Bohužel tvoje matka si vybrala roli oběti.

bayt
25. čer 2019

@juliemichal Opakovaně hlásit na PČR a nenechat se odbýt. Klidně bych si vymyslela i víc situací, aby ho opravdu začali řešit. Zabezpečit veškeré dveře - vchodové, k bytu. Bezpečnostní zámek, kamera. Na okna fólii.

barulina
25. čer 2019

Napis mi zpravu. Jsem policistka, co budu vedet pomuzu

barulina
25. čer 2019

Neverim ze by tak9ve zmlaceni policie presla. Navic pokud mamka byla.isetrena od lekare on ma povinnost nam to nahlasit. Spis tva mamka opakovane stahla, nezlob se ale takto to byva. Pokud stahne my nic delat nemuzem. A pak uz nam vadi jezdit opajovame na stejne lidi mit s tim prqci a v dusledku nic. Pokud chces napis tu zpravu, poradim tam. Ale 9becne mamka a hejindcery jsou 9hrozeny, musi ona. Ale pokud se.rozepuses v8ce ve zprave treba reseni najdeme

barulina
25. čer 2019

Trooufnu si rict ze tady ale nebude chyba na straane policie.uz jsem psala.zakladatelce. maminka spise vboznamrnich nepokracovala a nedoresila je. Bezna praxe

juliemichal
autor
25. čer 2019

no já nevím jak to bylo s tou policii to je to,jestli po tom co zavolá policii tak musí jít něco podat na policii anebo už ne? :-O hodněkrát volala policii jak mamka tak i ta sousedka a vím,že mamka pak na policii nebyla,ale co se dělá pak vůbec netuším :-O a tobě @barulina moc děkuji,že si na mě uděláš chvilku ♥

lv
25. čer 2019

Mamince pomoci můžeš jen tím, že ji poradis, jit od něj pryč - pokud volá policii, na co, když to pak nedotahne, neopusti ho..

barulina
25. čer 2019

@juliemichal prave ze je na mamce ikdyz policie prijede jestli se to vubec resit bude. A samozrejme by na vyslechy a pod sla. Jsou trestnw ciny u kterych to rpzhodne ciste polocie ale to je trebaa znasilneni. Udelam si chvilku rada

merope
25. čer 2019

Oběť často prostě nehlásí - bohužel je to tak a občas to trvá mnoho let než se oběť odhodlá. Pokud to chceš řešit, tak snad poradí tady barulina, ale jinak kontaktovat různé další profesionální služby s prosbou o radu a případně tam vytáhnout i mamku. Protože to co popisuješ, tam už je to ve stavu, kdy mamka se bojí a určitě zcela oprávněně a špatným postupem se může stát opravdu to, že někomu ublíží.

Pokud se bojí hlásit kvůli tomu, že dítě je jeho - no, tam bych jí vysvětlila, že tím, co se děje, hrozí, že OSPOD / sociálka dítě zabaví i jí a to určitě nechce.

Ale rozhodně bych začala kontaktováním nějaké pomoci a vzít mamku k psychologovi. A doufala, že než to nějak opravdu vyřeší, tak jim neublíží.

juliemichal
autor
25. čer 2019

@merope děkuji já už jsem na hrušku ☹ ☹ před chvíli mi psala sestra (17 let) že teď tam dělá nehorázné problémy.vyhrožuje už i té sestře,že jí pošpiní ve škole kde teď chodí oni spolu naštěstí nežijou,ale několikrát jí vykopl dveře a obávám se,že i teď jim vykopl dveře.já jsem teď tu úplně psychicky v háji ☹ klepu se a je mi úplně zle ☹ jestli jim něco neudělá ☹ úplně se bojím ☹ ☹ barulina mi poradila co dělat a za to jsem jí vděčná,ale bojím se aby se něco nestalo během dneška ☹ ☹ a malá ho jako tátu v rodném listě naštěstí nemá,nemá tam vůbec žádného otce :-O :-O ale určitě asi mamku k tomu psychologovi vzít budu muset,je úplně divná,ale vůbec se nedivím toto zažívat každý den tak mě odvezou ☹

merope
25. čer 2019

@juliemichal Držím pěsti. Sama jsem si myslela, jak se dá normálně zdrhnout - ale když jsem pak měla jednu studentku, co se pokusila rozejít a ten její bývalý ji sledoval a vysledovával všude a vyhrožoval šíleně, volal i mně - tak fakt děs. Pak se mi přestala ozývat, tak ani nevím, zda jí fakt něco neudělal.

makronka222
26. čer 2019

Pokud to sousedka videla, mela volat fizli a ne cucet jen pres kukatko. Ma se sbalit, jit k vam, kdyz ho uvidite pred barakem - opet volat policii. Pak to ale doklepnout do konce

blbajulca
26. čer 2019

@barulina tady je myslim každá rada drahá....Paní si nechce nechat pomoci, ještě se ho zastává...tady jsme bezzubí.

lnk84
26. čer 2019

Zkuste www.bkb.cz , maji i telefonickou poradnu..

alcar
26. čer 2019

@juliemichal koukam, ze jsi z Ostravy. Doporucuji Krizove centrum ve Vitkovicich. Jsou tam non stop, ve dne v noci...poradi...zadarmo. Volejte, zajedte tam hned po incidentu. Nicmene, snad nebudu kecat...postup je takovy...pokud mamku zmlati (rozbije vstupni dvere za ucelem ublizeni), volat PČR, jeste ten den podat trestni oznameni a policie by mela neprodlene poslat k soudu navrh na predbezne opatreni...jak uz tu nekdo psal, je tam nekolik dni, kdy se k mamce nesmi priblizit (policie ho muze podle me i zadrzet, pokud by skoncila v nemocnici). Soudci maji pohotovostni sluzby a v teto veci rozhoduji okamzite...jeste v ten dany den, co prijde oznameni na soud. A soud muze zaroven okamzite rozhodnout i o pripadnem zadrzeni.
Ovsem vse se odviji od toho, jestli tvoje mamka bude chtit.
Paradoxne, ač to bude znit hrozne, by ji pomohlo, kdybys treba byla napadena i ty...trestni oznameni bys pak mohla podat ty.

juliemichal
autor
26. čer 2019

tak holky dnes u mě byla maminka na pokraji sil,říkala,že kdyby nešla za vnuky tak by se asi složila ☹ ☹ sestra s ní jde do krizového centra a @alcar s tím napadením,že bych jsem se nechala napadnout i já jsem přemýšlela taky.je to fakt super nápad tady toto.

jinak jsme dnes strávily lítáním po všem možným a nakonec jsme to zakončily na palačinkách v centrum 🙂

alcar
26. čer 2019

@juliemichal no, super napad to neni. ☹ Jeste abys nedopadla nejak hrozne. Ja vim, ze by vam to pomohlo, ale hlavne bud opatrna!!! Jestli jdete do toho KC ve Vitkovicich, tak tam poradi, co delat. Jsou tam skveli. Byla jsem tam, kdyz mi rekli, ze mi asi umira syn a moc mi pomohli. Drzim pesti. 🍀