Můžu nějak vymáhat náklady na potrat a psychickou újmu s tím spojenou?

janikpce777
8. kvě 2021

Partner a ja jsme po rozchodu ale vypadá to ze jsem těhotná..dají se vymáhat po něm nejak náklady na potrat??

2hanah
8. kvě 2021

@bara88 tak verbální nebo psychické už ano, copak ten chlap u "toho" nebyl, proč to má vyžrat a ještě i zaplatit jen ženská??? Vždyť nikdo tady nevíme, proč a za jakých okolností se rozešli a jaký mezi sebou mají vztah, takže nemůžeme posoudit, proč ten dotaz položila právě takto. A ptala se spíš na právní radu než jestli si dítě nechat, tak proč v ní živit pocit provinění, když jen dobře, jestli si to vyřeší bez traumat.

2hanah
8. kvě 2021

@j.a.n.i To snad není pravda, nejsi chlap??? Tak snad na to byli dva, chlap si užíval a ona to bude sama cálovat??? Doma taky říkáš chlapovi, ať Ti na děcka nic neplatí, že Tvoje tělo a rozhodnutí je mít🤦🏼‍♀️

2hanah
8. kvě 2021

@veruuu_kubesovic Je po rozchodu, musí to vyřešit sama a asi jsi o tom nikdy neslyšela, ale interrupce není příjemná záležitost, ty spasitelko😂

2hanah
8. kvě 2021

@janikpce777 Máš úplně pravdu a já jsem v podstatě sama na 3 děti, takže vím oč tady jde, naopak v tom vidím rozumné řešení, byla bys pak v totálních sračkách a Tvoje řešení chce velkou odvahu, drž se. Ty husy tady dělají, jako kdyby ještě nikdy nikdo neotěhotněl bez plánování, jsme jen lidi proboha a chlapi umí pak být pěkný svině a starosti by byly jen na Tobě a jestli už máš děti, je potřeba každá koruna, tak proč bys to měla platit jen Ty!!! Hodně štěstí.

j.a.n.i
8. kvě 2021

@2hanah od kdy jsou deti moje telo? Od chvile, kdy se narodi, tak jestli sis toho ještě nevsimla, jsou samostatné bytosti majici 2 rodice. Ovsem do te doby je to pouze zeny soucast a pouze ona rozhoduje o tom, zda chce ci nechce jit na potrat, chlap do toho nema co kecat, ale na druhou stranu tim padem to ani nemusi platit.

lachtanice86
8. kvě 2021

@2hanah asi jsem divná, ale ne, neotehotnela jsem neplánovaně nebo jen s přítelem. Ale ja to mam asi úplně jinak no

drakenn
8. kvě 2021

Jak by měl jako calovat za psychickou újmu? Nechápu. Tohle smrdí hlavně mstou!

bara88
8. kvě 2021

@2hanah ale já jí neradila jestli si má dítě nechat a právní radu?asi každý logicky uvažující člověk ví ,že pokud nedokáže že je dítě jeho nemůže vymáhat žádné prachy ani na potrat. A psychické trauma?otěhotněla neplánovaně už po třetí tak to už je podle mě zvyklá ne?

nanyh
8. kvě 2021

Co z něj chceš vymáhat, když s tebou doma čumí na test ?😂

nanyh
8. kvě 2021
klokanka31
8. kvě 2021

@2hanah Tak myslím že ona si u toho taky užívala. Jako nevím ale když dítě nechci tak se chráním ne?

klokanka31
8. kvě 2021

@2hanah Tak my husy asi víme s kým si děláme děti. Jako když si někdo udělá několik dětí (nejlépe každé s jiným tatínkem), a do toho jsou chlapi hovada, pak nevím jestli je problém u těch chlapů nebo u té ženy.

klokanka31
8. kvě 2021

@nanyh Že by troll?🤔

lachtanice86
8. kvě 2021

@nanyh kde si na to narazila?

lachtanice86
8. kvě 2021

@janikpce777 tak jak? Partner kouká na test nebo bude potrat a prachy?

orisek56
8. kvě 2021

Vy se tu hadate a přitom troll povýšil do vyšší sféry a už prudí i s cejchem ksichtu.
Jinak myslím si, že chtít po někom vymáhat náklady za potrat a psychickou ujmu z toho, když na ten potrat utíká dobrovolně, nikdo ji pistoli u hlavy nedrží a to i přitom, že partner třeba nechce, protože se chce zbavit zodpovědnosti, je celkem bezpředmětné a úsměvné.

loylii
8. kvě 2021

@janikpce777 a co když on to dítě chce? Respektive tebe, když zjisti, ze jsi těhotná.. Jinak teda mě by tohle nenapadlo, myslet teď na finance. Asi bych chtěla úplně eliminovat okolnosti a mít to rychle za sebou. A ani bych mu to neřekla, pokud bych s nim jako partnerem už nikdy nepocitala.

marti89
8. kvě 2021

@janikpce777 O peníze na potrat bych si osobně neřekla, neponižovala bych se, nebavíme se tu přeci o psychickém týrání, ale vlastním svobodném a vědomém rozhodnutí. A to je pouze tvoje volba, i kdyby s tím partner nesouhlasil, tu možnost máš (za tuto svobodu si ale musíš zaplatit, partner není povinen přispět). Zvaž, že potrat je skutečně jediné řešení. Je to nevratné rozhodnutí, které ti změní život. Skutečně by se nedalo vyjít se 3 dětmi? A co varianta porodit a miminko dát k adopci? Budeš vědět, že dostalo šanci na slušný život a třeba někdy bude i příležitost navázat kontakt. Je spousta párů, kterým se nepodařilo miminko a čekají s žádostí o adopci na mrně i rok a víc, než se zadaří.

2hanah
8. kvě 2021

@lachtanice86 Měla jsi štěstí, stačí jeden chlap, co je zmrd a už se vezeš...

2hanah
8. kvě 2021

@bara88 Ale slušní lidi, asi uznají, že ve vztahu a posteli byli dva, tak snad by jí měl dát půlku a ne jen ona sama. Jak je zvyklá??? Bože🤦🏼‍♀️ že má dvě děti z ní dělá bezcitnou couru nebo co😡

bara88
8. kvě 2021

@2hanah dvě naplánované děti

2hanah
8. kvě 2021

@klokanka31 tak ne vždycky každá životní situace nebo antikoncepce tu ochranu zaručuje...

2hanah
8. kvě 2021

@klokanka31 Ale už se stalo a není jediná na tomto světě a chce to vyřešit a když je jí jasný, že to prostě s tím dalším dítětem nedá, tak i tohle řešení chce odvahu. A nechceš snad tímhle říct, že se tady VŮBEC NIKDO nerozvádí s malými dětmi, protože úplně všechny tady znáte do morku kostí svého chlapa a neexistují vlastnosti nebo chování, které mohou nepříjemně překvapit a vést k rozchodu i po x letech🤦🏼‍♀️

2hanah
8. kvě 2021

@bara88 no a??? Mám taky 2 neplánované děti, ovšem neplánované neznamená nechtěné.

klokanka31
9. kvě 2021

@2hanah To vůbec neříkám že se nikdo nerozvádí. Jen znám pár ženských které jsou svobodné, neplánovaně otěhotní vždy s někým jiným, a pak si stěžují jaké jsou chudinky a chlapi jsou šmejdi. Ale že si neumí (nechtějí) pořídit antikoncepci a jsou takové, že by s nima nikdo nevydržel, to už neřeknou.

drakenn
9. kvě 2021

@2hanah výběr partnera není o štěstí, ale o zdravém rozumu a i o sebeúctě! Zmrd mi ublíží jen jednou, to mi věř!!

nanyh
9. kvě 2021

@klokanka31
@lachtanice86 Holky. O pár otázek níž tady na fóru. 🤷🏼‍♀️

gracinka7
9. kvě 2021

@nanyh hoď odkaz. Nemůžu nic najít.

barulinka20
9. kvě 2021

@gracinka7 odkaz mi nejde zkopírovat, ale třeba dohledas podle názvu:

Holky taky to vidíte?nebo mam halucinace??
janikpce777Včera v 06:14