Nabízí se vám babička s hlídáním sama nebo si musíte stále říkat?

11. čer 2023

Zdravím, tenhle dotaz je spíš pro maminky, kterým občas hlídají babičky 😉 reakce typu babička není povinná hlídat a jiné a jiné.. na to se neptám😉 děkuju.
Ale k věci, zajímalo by mě zda o vaše děti prarodiče projevují zájem sami, automaticky nebo zda si musíte říkat?? Respektive jde mi o to... Mám skoro 3 leté dítě. Moje mamka je daleko, takže za ní občas jezdíme ale kdyby byla blíže hlídala by snad furt, má malou hrozně ráda, hrají si, jsou spokojený obě... Pořád píše jak se má, jak se máme všichni, co malá atd.
Tchýně je ale opak a bydlí kousek od nás (asi km), je to zdravá, čiperná ženská kolem 60let... Ta nikdy sama nenapíše, když přijde nezeptá se pomalu jak se máme, vpodstatě neřekne ani ahoj. Já se o ní zajímám, posílám jí fotky, videa, když přijde tak se o ní zajímám, kde byla jak se má atd... No a teď k věci. Neskutečně mě štve to, že když jsme s manželem spolu jen chodili, neskutečně do něj ryla kdy bude vnouče, že chce vnouče, že je neschopnej a že furt jen pracuje, že je snad gay atd atd. Prostě rejpela jak to šlo... A teď, a celou tu dobu nezájem. Nikomu nenutím moje dítě, jen pro informaci 😉 jde.mi ale o to. Že když jí napíšu zda malou chce, může mi utrhnout ruce, pomalu mě seřve že jsem se neozvala dřív... Tak od roku, kdy už jsem malou byla ochotná půjčovat jí píšu dennodenně zda jí v týdnu bude chtít. Abych si naplánovala i ostatní věci atd. Trochu mě ale přijde, že se tím už vnucují, nebaví mě jí takhle podlejzat. Proč si sama neřekne, když jí teda chce. Já přece nejsem povinná si stále o něco říkat. Mám kolem sebe kamarádky, ano některé babičky nemají... Ale ty co mají tak se taky ozvou, třeba o víkendu že se můžou otočit, že si dítě klidně vezmou ať si může doma uklidit či něco. Ale já jak se neozvu tak ticho a ještě mě pak seřve. Když se o tom s kamarádkama bavím... jednoznačně mi řeknou, že by se nevnucovaly, když nemá zájem sama se ozvat tak ať si trhne a podobně. A můj dotaz je vpodstatě stejný... Ptaly by jste se takhle týden co týden zda vnouče chce? Nebo by jste prostě jeli dál.? Já nemám problém s dítětem se zabavit spíš mi jde o to, že už mě fakt přijde že se vnucuju.

evelin1251
16. čer 2023

My máme super prarodiče, tchýně s tchánem pravidelně syna vyzvedávání 1x týdně ze školky. K mojí mámě zas jezdíme 1x týdne, když potřebuji pohlídat, dám dítěti vybrat kam chce jet a a vždycky mi prarodiče vyšli vstříc. Takže u nás 👍

sorboni30
16. čer 2023

Když potřebuju pohlídat, poprosím a pohlídá všechny tři ♥️ Ale spíše k babi a dědovi chodí kluci 8 let 2-3x týdne
Malá je spíš se mnou, má rok

journals
16. čer 2023

U nás je to tak, že jedni prarodiče jsou 2 h cesty (naši), druzí 15 min. Moje mamka by hlídala nesmírně ráda, ale je daleko. Tchýně nabízí hlídání spíš vyjímečně. Teď hlídala po 5 měsících 🙈
Takhle - vím, že je má ráda, vždycky je ráda vidí, ale ideálně i s náma za zadkem. Takže celorodinná návštěva. Hlídat se jí spíš moc nechce, má ještě dvě starší dvoučata co se už hlídají sami, tak už má to srovnání. Několikrát jsem hlídat potřebovala, nebo to nadhazovala a mnohokrát to nešlo, nemohla, nereagovala… prostě už to neřeším, o hlídání jí neprosím, jen mě štve, že synovi slibuje, jak si ho “příště” vezme na spaní, jenže to příště je někdy, neurčito… a on je pak zklamaný. To se mi nelíbí. Ale snažím se neřešit, nespoléhat na její pomoc, někdy mě to štve, že švagrovic děti hlídá dost, ale nenadělám nic
Když si syna vyžádá, tak jí ho tam samozřejmě ráda dovezu, ale nechávám nabídky hlídání na ní

ekou
17. čer 2023

Přihodím další paradox některých babiček. Jak se narodilo první vnouče, tak skoro byla u nás pořád a pak si brala vnouče i na víkendy (a stále bere). Potom se narodilo druhé vnouče a tvrdila, že bude odpoledne chodit na procházky (v důchodu a doma, bydlí pár metrů od nás). Jenže druhé vnouče za celých 6 měsíců si na odpo půjčila 2x a je trošku vidět, že starší upřednostňuje.
Nedělám žádné z toho závěry, jen když nemůžu/nechci něco dělat tak nic neslibuju :D.

ruzovyjednorozec77
17. čer 2023

Tyjo jsem asi divná ale dennodenně psát jestli si vezme v týdnu vnouce? To fakt někdo ma tak ze babičky travi s dítětem x dni v týdnu? Tohle fskt neznám a asi by mi to snad bylo i blby... Dítě je moje ne babičky 😳

evelin1251
17. čer 2023

😅 V zápalu jsme zapomněla odepsat na otázku, zkusila bych se babičce třeba měsíc neozývat, a uvidíš jestli bude sama vnouče chtít. Třeba nemá potřebu se zajímat, když ji pravidelně posíláš fotky, videa a píšeš ji aktivně ty. 👍

sylvka
17. čer 2023

Naše tchýně je taky km od nás a nehlídá . Jako ty ji posílám fotky,videa .... Ona hlídá děti za peníze a na naše nemá čas,nebo si myslím m spíš sil... Mrzí mě to,ptz tím pádem nemáme hlídání žádné ( naší spi nedávno od sebe,mají jiné starosti ) . Škoda,potřebovala bych aspoň jedno odpoledne v týdnu ,mám další dvě děti .

ruzovyjednorozec77
17. čer 2023

@sylvka synum je 5,4 a 9 měsíců. Petileteho mela 2x na noc segra. Ctyrleteho 1x. Jinak nikdo nikdy. Taky by se mi hodilo semtam aby někdo pomohl ale bohužel není kdo