Jaký máte vztah s tchyní?

16. říj 2023

Ahoj všem, zajímalo by mě jaký máte vztah s tchýni v rámci děti atd? Máme 3,5letého rošťáka a půl roční holčičku. Tchýně hrozně dlouho do manžela ryla jak chce vnoučata, jak je neschopnej že ještě je nemá atd... Jako by to bylo včera co furt něco mlela pantem. Teď má vnoučata dvě a že by o ně jevila zájem? Vůbec. Malého si vzala párkrát na noc a tím, že si ho vzala v 19h a ráno v 8 byl pomalu doma 😶. V životě nepřišla s tím, že by koupila bonbóny, bodycko, že by na něco přispěla... Vím že to není její povinnost a proto se ptám jak to máte vy?? Mám kolem sebe kamarádky a všechny do jednají aktivní tchýně co se fakt snaží. Co přidají na výbavu pro miminko, na kočárek, co hlídají, co kupují furt nějaký blbosti. Atd. Nechci tu vypadat jako majeticka mrcha, spíš mi jde o to, že moje mamka by se vůči dětem rozdala a já furt říkám ať brzdí, že tchýně taky nic nekupuje a nechci tedy aby moje máma na tom byla bita. Tchýně pracuje, je mladá babička, furt čumí na bednu, má ráda svůj klid atd atd. Ale čekala jsme že bude víc akční k dětem. Že sama občas napíše jak se vůbec mají. Nikdy sama se neozve. Furt jen já musím jí lézt do zadku. Když to neudělám tak volá manželovi, zda jsme v pořádku že se jí ani neozvu, že jí nepošlu ani fotku a zda by se někdy mohla stavit. Strašně mě to štve protože odjakživa jsme já ta co tohle organizuje. Manžel je v práci a prs ví kdy jsme doma l, jaký mám plány atd. Ale ne ona raději bude volat jemu, aby on volal mě a zase jí zpět. Prostě jak u blbejch. 😂😂😂

zmrzlinka
16. říj 2023

U nás to bylo podobně.Zajem 0 .Všechno špatne.Důlezity je ,aby byl manžel na Tvé straně.A jestli chce návštěvy domluvat tchýně s manželem,tak ať.Bud budeš doma nebo ne.Hlavu si s tím nelam.Zkus se nad to povznést.Horši je až budeš v práci a budou prázdniny a nebo budou děti marodit.To Tě to bude štvát mnohem více.

marselina
16. říj 2023

vztah vcelku zadny, ona ma 70let, hlidat bych ji nenechala ani vterinu, je rada ze je rada.
Sama od sebe taky nic nekoupi ale kdyz dojede i s dedou daji penize at si koupim sama co chci pro maleho.
Nebo si zavola prijed pro me🤣s tim u me ale narazila, ptz my jsme porad nekde v trapu.

hasara33
16. říj 2023

Bohužel některé babičky to mají tak, že chtějí vnoučata, aby se mohly chlubit, ale ve finále jako babičky fungovat nechtějí, takových znám bohužel dost.
Jinak já bych svou tchýni přála každé snaše, je to ten nejúžasnější člověk, kterého jsem kdy poznala.

marketa1218
16. říj 2023

Prakticky to samé, tchyně se tu ukáže tak jednou za měsíc, přiveze dceři nějaký jogurt nebo koláč a nechá se obskavat. Kafíčko apod. Spíš mi přijde,že jezdí za synem než za vnuckou. Nikdy si jí nevzala ani sama na procházku, natož třeba na spaní. Ale ona by k ní stejně nešla, jsou jí 4 roky... neřeším to, jak to je, tak to je. A je v důchodu.

bara88
16. říj 2023

Já nějak nechápu na čem by tvoje máma byla bílá když kupuje věci pro své vnoučata a tchyně ne? Však to kupuje snad kvůli sobě ne ?tchyně s tím nic společného nemá. Jinak buď eada že máš aspoň jednu babičku na hlídání a druhou na občasné hlídání, někdo nemá ani to

denski24
16. říj 2023

Před narozením dětí měla furt nějaké narážky, kdy už budeme mít děti. (Spíš teda kdy si pořídíme tu holčičku,sama porodila samé kluky a tedy odemne se očekávalo, že si nějak zařídím tu holku)🙉
No a porodila jsem syna..po narození zájem žádný. Nikdy nepřijela sama od sebe, že by vzala kočárek a šla se sním projít..jak rostl ani ji nenapadlo přijet a vzít ho na hřiště.. hlídala ho jednou na moji prosbu asi ve 2 letech..cca 1,5h a celou dobu ji tam prořval, protože se mu nevěnovala..na zahradě mu vysypala na trávu nějaký hračky a sama hrabala opodál listí, no když mi to říkala,tak jsem myslela, že mě fakt jebne.. od té doby jsem si aktivně o hlídání neřekla a ona se ani sama nenabízela. Neprojevila zájem..
Když se nám narodil druhý syn její nezájem pokračoval.. když si ho chovala asi 10 den po porodu, tak se mě ptala kdy už konečně porodím tu holku a jestli se budeme snažit o třetí..no asi takhle po těžkým porodu,kdy jsme o syna malém přišli u mě klesla na úplný dno..a komunikují sní jen v nutném případě,co se týká děti sní nic neřeším..ona se na nic ani neptá a já ji aktivně nic neříkám..u prvního syna jsem asi cca jeho první rok pořád posílala nějaký fotky,videa..psala jsem míry od doktorky, očkování, první zoubek a tak..a jediné co na to napsala byl buď nějaký smajlík nebo palec nahoru..
Abych ji úplně nekřivdila, tak na oslavu narozenin vždy přijede a doveze i dárky na kterých se většinou domlouvá s manželem, který se radí semnou.. Co se týká nějakých svátku děti a tak..tak jim po domluvě taky nakoupí nějaké ovoce nebo co je zrovna potřeba. Oblečení si většinou koupím sama a ona dá peníze,ale snažím se tak nějak vlézt do částky kterou řekne..tak 1000kč.. takže kluky podaruje,ale cit nebo klasické babičkování nefunguje...
Což mě samozřejmě mrzí i vůči manželovi, protože ho to trápí.. vidí, že od našich tu lásku kluci mají..

krisstina93
16. říj 2023

My mame tchýni daleko, bydlí v zahraničí, vidíme se tak 4x do roka, ona zájem o děti má, denně jim vola, o prázdninách je měla 2 týdny v kuse a to ze je nevidi se snaží dohnat aspoň tou materiální stránkou, občas mě s tím až štve, ze děti zahrnuje milionem dárků, hraček, obleceni, sladkostí. Pokaždé od nich odjizdime s autem po střechu narvanym.

martinka0209
17. říj 2023

Když se narodila starší dcera,byla to jejich první vnučka,jezdili k nám ,hlídali ji,naposledy starší dceru hlidali ve třech letech po třech dnech volali,že to nezvládají,že hodně zlobu,ať si pro ni přijedeme,měli ji mít na týden,sami ji chtěli,no a teď máj 4 vnoučata,volat jim máme my,oni nikdy sami od sebe nevolají a pak si stěžují,že je jim dlouho nevolají,při tom by mohli zavolat oni sami,jo a naposledy přijeli k nám před dvěmi lety,teď to jsou samí výmluvy,že tchána bolí nohy,že ji je špatně,že nemají peníze na cestu,na to jsem ji chtěla říct,tak ať si najde práci,neřekla jsem jí to ,tchán je v důchodu,hlavně to jsou keci,my přijedeme až se nám narodi třetí dcera,nepřijeli,tak mi přijedeme na podzim ,tak v říjnu,je říjen,teď se vymlouvájí na penize,takže jezdit za nimi musíme my a přitom si stěžují,že za nimi moc často nejezdime ( cesta 4 hodiny),že jezdíme častěji do Jihlavy za mými rodiči ( cesta hodina a půl),ale mojí rodiče za námi jezdí,občas dětem něco koupí to jo,jo a na hlídání dětí dáváme už na chvilku,potom co jsme museli pro dceru prije,že zlobí a jenom když s tím nemají problém, zatímcooji rodiče jsou super, hlídají kdykoliv i když je o to poprosime,zvládnou pohlídat týden dvě děti i když občas zlobí,pokaždé jim něco koupí,když přijedou k nám

barumrallyebum
17. říj 2023

Moje tchyne nenecha ani syna domluvit. Normalne mu skoci do reci a zacne mluvit uplne o necem jinem a pokazde se ho vyptava na psa, ktery nam umrel. Jestli mu nosi kyticky na hrob atd. Nebo o prazdninach mu rika, ze uz mu to konci a pujde zase do skoly, no krava, porad se bavi jen o neprijemnych vecech nebo v nem vyvolava pocit viny za neco. A tchan se mu zase vysmiva. Jsou to oba idioti a nema je nikdo rad. A se svymi jedinymi znamymi se rozhadali kvuli covidu, protoze oni nesnesou jiny nazor 🙂

sikkacirek
17. říj 2023

a mluvila jsi s ní o tom? mě prostě přijde, že v dnešní době nikdo s nikým jako nemluví, nebo se bojí mu říct třeba svůj názor apod. Já to vidím v manželovo rodině, každej si na každýho stěžuje, řeší ho, říká co mu vadí, nevadí, co nechápe na jeho chování..ale ne tomu o koho se jedná :D...to já bych se jí na to prostě zeptala, úplně v klidu a chtěla vědět proč to tak má, třeba to ani neví, že to dělá, nedělá :D, nebo prostě jde fakt o úplnou blbost, nebo holt to tak je a aspoň budeš vědě, že to jiný nebude...já takhle dělám docela vítr v manželovo rodině a jako ze začátku se všichni zhádali, ale aspoň se dost věcí pak vyjasnilo, když konečně zjistili, že třeba věci jsou jinak, než to oni vidí 🙂...já i tchýni řekla, když kupovala milion blbostí dětem k vánocům, že prostě si to nepřeju, že to je šílený a ona se urazila, tak jsem se jí ptala proč a ona, že její děti nic neměli a chce dopřát vnoučatům, tak jsme stanovili prostě pravidla, která vyhovují všem...nebo jednou na mne vyjela kvůli výchově - opět jsem jí hned řekla, že chápu její názor, ale že já vychovávám primárně své děti a máme to nasavené jinak...nebo to, že se taky sama od sebe neozve, taky se musím vnucovat v podstatě, řekla jsem jí to a ona, že prostě to tak má, že jí to nenapadne...třeba moje máma nikdy nehlídala moje děti, sama od sebe nezavolá, neozve se, nenabídne se s ničim, nevymyslí ani dárek pro děti..řekla jsem jí, že mne to mrzí a že bych si přála, aby to bylo jinak a ona, že jak je ve stresu z práce, tak prostě vůbec nevnímá, že by se jako nezajímala a prostě žije si svůj život, ale že se bude snažit :D, tak jí to vydrželo asi měsíc no :D...takže pokud tě něco štve, tak to řeš s ní, třeba to pomůže, nebo taky, ne, ale víc s tím neuděláš a aspoň to nebudeš muset řešit 🙂

pampeliska1313
17. říj 2023

Já teda musím zaťukat, tchýni mám skvělou. Nejlepší kamarádka, muzu ji říct i to, ze mě manžel štve.:D každopádně na hlídání si netroufne, jako třeba dvě hodky a už je hotova. Popřípadě když ji ho navečer privezu, tak na noc. Dyl ne. Ale myslím, ze to není schválně, ze by jako chtěla, ale nedává jak je rozlitanej a rozkazovacnej.:D a vlastně s nabídkou hlídání sama ani nepřijde, musím s tím přijít já (třeba jdu na brigadku) a domlouva se to aspoň týden dopředu, i když jde o par hodin, dvakrát do měsíce. Ale neříkám nic, proste nějak pohlida a jsem rada. Moje matka by zas syna chtěla furt, to zas nechci já.:D obě prispejou, něco mu koupi, přijde mi, ze se předhánějí kdo koupi lepší dárek, přispěje a tak. Víc to ale řeším s manzelovou maminkou. Z rodicaku toho moc neporidim, domluvíme se ze dáme věc napul třeba a já se necejtim tak blbě. Moje máma by to sice koupila, ale zas má pak pocit, ze muže víc mluvit do všeho.:D

glimmer
17. říj 2023

dobrej ... je mrtvá ... (černý humor 🙂

vikinkav
17. říj 2023

Ja nechapu, proc se tim clovek vubec zabyva, je to jeji volba, uplne to vsechno hod za hlavu a bude ti lip. Mam tchyni hodnou a milou, ale prichazi sporadicky, nehlida, uz jsme ji o to prestali zadat a nic si z toho nedelame. O to vdecnejsi jsme oba mym rodicum, kteri pro nase deti i pro nas delaji prvni posledni 🥰 Akorat si u sebe podporujes neprijemny pocity a navic uplne zbytecne, nezmeni se.

reeeza
18. říj 2023

Já bych to brala jak to je a snažila se s tím žít. Máte jednu proaktivní babi, což je super 😉👍 Druhá, možná tím že stále pracuje, prostě nenaskočila do role babičky a moc jí to nejde.
Určitě má své důvody: je unavená, zvyklá na svúj klídek nebo samotu, třeba je od přírody rezervovanější člověk, nebo prostě neumí dávat tolik najevo vřelost, nechce se vnucovat, musí si na tu roli zvyknout atp atp. Dúvody tu pro její chování jsou. A prostě na tobě je to přijmout jak to je a zařídit to v praxi i nastavit si to v hlavě tak, aby ti to neubližovalo, nevysávalo energii a byla jsi s tím v pohodě.
Můžeš si s ní promluvit ( nevyčítavě) a zkusit se zájmem zjistit, co za tím stojí. Nebo jí narovinu říct že život plyne, vnoučátka rychle vyrostou, tak ať si to nenechá ujít. Ale zase, zkus si promluvit jednou, pokud nenastane změna, smiř se s tím pro své vlastní dobro a přestaň to řešit. Však život se kolem ní netočí.
Největší neplechu vždy v životě dělají očekávání 🤷‍♀️ a snaha nebo přání někoho měnit.

tereza0111
18. říj 2023

Tohle je tezke, pulka zenskych si tu bude zase stezovat, ze jim tchyne porad dava nejake hadry na miminko, ktere se jim nelibi, tak mozna slysela od kolegyn z prace, ze o to ty dnesni mamimnky moc nestoji a vubec netusi, ze ty to mas jinak. Ale kdyz chce poslat foto apod. tak se o vas evidentne zajima. Ditko je jeste malicke, vnoucata nejsou jen ty mimi deti - treba ji miminka zas tak moc neberou a tesi se na vek +, kdy uz je bude moct brat ledaskam a bude s nima vetsi zabava a snazsi porizeni.
Ja mam s tchyni vztahy krasne, ale taky me mockrat mrzelo, ze kdyz jsme potrebovali hlidani tak nemohla, protoze musela do prace.. (dela v nemocnici, mraky nocnich..). Zvykla jsem si na to a nevadi mi to - jsem rada, ze mam klid. A ted jsem vydesena, protoze v lete se chysta do duchodu a avizuje, jak bude mit cas. Docela panikarim, deti uz vyrostli a hlidani nijak zvlast nepotrebuju 😅 a pozornost nechci :D

veruuu_kubesovic
18. říj 2023

Na hřbitově...takže 3roky naprostý klid...
A jinak co kdyby sis to s ní vykomunikovala? Tady každý něco očekává, ale na mluvení se jaksi zapomnělo...
Navíc není povinna tvým dětem nic kupovat, máš přehnaná očekávání, ale neřekne to přímo ji???

suzanna123
19. říj 2023

já měla tchyni super (super je teda pořád, akorát už není tchyně). Každopádně nechápu, proč tancujete, jak píská. Když máš náladu, pošli jí fotky nebo jí napiš, když ne, tak ne. A když bude volat manželovi, tak ať jí řekne, že se jí ozve, až bude doma, nebo ať zavolá tobě. Jasně, že není povinna vám hlídat děti nebo o ně projevovat zájem - a ty zase nemáš povinnost ji aktivně udržovat v obraze.

ruzovyjednorozec77
19. říj 2023

@barumrallyebum úplně moje matka!!!! Vždy přijde a první co řekne je ze synovi konci sranda a začíná mazec ve skole. Posledně se chudak rozplakal, že školičku miluje a do školy nechce ☹️ ja jsem úplně na to alergicka. Bohužel do nej tak husti kde kdo, sousedi, mama, pradeda. Ale ta mama to rika tak, že ikdyby se těšil, tak má radost zkazenou a bojí se. A jinak se nestara. Nakoupila si ted kravoviny za tisíce, co chce si umane. Papouska za 25 tisíc, sbira kraviny které měsíčně stojí 10-15.000,- a pak "breci" že nema peníze. Teď mi rekla, ze by mi prispela na výbavu do školy, ale že musi šetřit. Což o to, ja nic nechci, ale že takovym lidem neni hanba 🫣

lovecanda
26. říj 2023

Ahoj, já tedy ještě úplně nevím, protože s partnerem spolu čekáme teďka první dítě, ale tchýně se moc těší, už nakoupila pár věcí a těší se i tchán. Já mám ještě 2 děti z předchozího vztahu a vzali je všichni za vlastní hned od začátku, děti mají konečně babičku a dědu, tchýně je rozmazluje a věřím, že bude i tohle jejich bio vnouče 🙂
Přispěli nám půlku na autosedačku a chtějí nám koupit nebo přispět na kočárek, máme si prý vybrat. Zvažovaly jsme easywalker jimmey air, tam by přispěli polovinu nebo se nám docela teďka zalíbil Roan Ivi, ten by koupili celý. Takže já si stěžovat nemohu, naopak, tohle neznám ani od svojí rodiny.
Navíc nám budou kupovat k Vánocům ještě nový sporák, takže já jsem vděčná úplně za vše.

Bydlíme s nimi v jedné vile, oni mají tedy svoje patro a my také a jedno máme společné, takže se vidíme denně, zatím to ale funguje, i když občas se problém vyskytne, ale vše je o domluvě a kompromisu.