Nejistota ve vztahu. Názor?

properjoey
20. bře 2021

Asi už jsem mešuge, potřebuju se nejde svěřit a případně slyšet nezaujatý názor. S partnerem jsme spolu 1,5 roku, oba máme děti ve střídavce a bydlíme od sebe 60km.takze on je 4 dny u mě a 3 dny tam.ja střídám děti po týdnu s ex. Takže celou dobu z legrace říkám, že i partnera mám ve střídavce.jenze sranda to není.me to strašně trápí, necítím tu jistotu toho usazenyho vztahu.mame se rádi, všecko je ok, ale mě tohle neskutečně vadí. On tvrdí, jak u mě bydlí, ale já mám pocit, že je tu na návštěvě.navic, co mě dobilo a je to kravina, ale já přes to nemůžu přenést...jeho ex - nikdy se nevzali. Ona se před rokem a kus vdala, změnila si dívčí příjmení na manželovo, jenže za pár měsíců požádala o rozvod.ted ji rozvedli a že si může změnit příjmení.ale ona si nezměnila na své dívčí, protože nevychází s rodiči, ale změnila si na partnerovo....a to já fakt blbě nesu, takže teď se všichni tři jmenují stejně a když spolu žili, tak se jmenovala jinak.neskutecne mě to všecko podporuje v té nejistotě...

meganx
20. bře 2021

To příjmení by mě taky stvalo, ale jinak - jak bys to chtěla řešit? Oba dva mate děti a ještě ve stridavce, takže odstěhovat se nemůžete. Musíš se s tím smířit než děti nevyrostou.

klokanka31
20. bře 2021

@properjoey Bývalku bych neřešila, ale proč nebydlíte spolu, to nechápu 🤔

lv
20. bře 2021

To jméno ex - předpokládám, že se tak jmenuji jeho deti? Tin se netrap, je to jeji záležitost, jeji rozhodnutí, ne tvy. To bydlení zvlášť, no kvuli detem mi to prijde nejlepší řešení, aby nemuseli treba menit skoly, kdyby byl u tebe uplne na trvalo. Aspon jste si vzacnejsi.

properjoey
autor
20. bře 2021

@klokanka31 no protože nedele- úterý je tam a jeho dítě tam chodí do školy, takže máme každý svůj byt, tady u mě jsme buď sami nebo s mýma dětma, ale on má jakoby druhou rodinu tam, protože je blbost každý ráno jezdit s ditetem 60km do školy...

Jinak jo, vím, že s tím nic neudělám, jen se nějak nedokážu povznést, i to příjmení, je to blbost, ale jakoby na ni žárlím, že ho má víc, než já, což je taky blbost, ona se tak jen jmenuje 😔

klokanka31
20. bře 2021

@properjoey Já se ti ale nedivím, já bych v takovém vztahu žít nedokázala. Obdivuju tě 🍀

bara88
20. bře 2021

tak teda tu změnu příjmení nechápu,vždyt když se tak nikdy nejmenovala tak proč zrovna ted když spolu nejsou?a to nepotřebovala ani žádné svolení od chlapa ?to jí to příjmení jen tak změnili?

lufak
20. bře 2021

@properjoey Ja bych rekla, ze ten problem je nekde jinde. Ocividne si nejsi jista jeho laskou. Hezky je to napsany v 5 jazycich lasky. Mohlo by pomoct zamyslet se nad tim jak potrebujes davat na jevo lasku (bud slova ujisteni, fyzicky kontakt, darky, sluzby nebo pozornost). Rekl bych ze ten svuj jazyk lasky nebudes mit dostatecne nasyceny a pak pochybujes o partnerovi a hlavne pochybujes o sobe🤷🏻‍♀️

bara88
20. bře 2021

a jinak on jezdí jako na ty tři dny k bývalce domů jo?

elencze
20. bře 2021

@bara88 předpokládám, že na matrice požádala o změnu příjmení, aby bylo stejné s dítětem. K tomu souhlas bývalého partnera nepotřebuje. Mohla požádat i o změnu na jiné jméno, stejně jako můžeš ty. Oficiální údaje: změna příjmení se povolí zejména tehdy, jde-li o příjmení hanlivé, nebo směšné, nebo je-li pro to vážný důvod,
změna příjmení se nepovolí, jestliže by změna byla v rozporu s potřebami a zájmy nezletilého dítěte,

properjoey
autor
20. bře 2021

@bara88 jj bez problémů si mohla vybrat jakékoli, jemu to jen oznámila 🤷
@lufak tu knížku znám, nemám pocit, že je to tímto...já mám doteky a toho mám dostatek...spíš mám pocit, že bych strašně ráda takovou tu normálnost, která prostě není a nebude. On je úžasnej, vztah je skvělej, ale máš pravdu, že já jsem nejistá...
@bara88 ne, jezdí do svého bytu a tam si bere syna...s ní se v podstatě nevida...nemám nejmenší důvod žárlit, ale to příjmení mě sere, jako fakt😏

bara88
20. bře 2021

@properjoey jo táák a ty se odstěhovat k němu nemůžeš?nebo najít bydlení někde na půli cesty?

bara88
20. bře 2021

@properjoey jako myslím najít společné bydlení na půli cesty

properjoey
autor
20. bře 2021

@bara88 no já nemůžu taky, protože děti půjdou do školy už a navíc já nesmím řídit, takže bych je neměla jak vozit

bara88
20. bře 2021

@properjoey no ale vidíš tak to už je ale oboustrané pokud ani ty nechceš za ním

properjoey
autor
20. bře 2021

@bara88 ale jo, já vím, že to nemá řešení, už jsme to probírali horem dolem...jen mě to prostě trápí...jsem si potřebovala pofnukat asi 😔 a hlavně mě dorazila ta ex...

properjoey
autor
20. bře 2021

@bara88 ale jo, já vím, že to nemá řešení, už jsme to probírali horem dolem...jen mě to prostě trápí...jsem si potřebovala pofnukat asi 😔 a hlavně mě dorazila ta ex...

ruzenka95
20. bře 2021

Vůbec si neumím představit, ze takhle někdo žije. Vždyť to je jeden velký chaos. Pises, ze se mate rádi, ale asi bych zvažovala rozchod. A před příštím vztahem bych hodně premejslela. A ze si vzala ex příjemní po tátovi svých děti chápu, je lepší když se s dětmi jmenuje stejně. 😊

pellullinka
21. bře 2021

@properjoey tak za prve vubec nechapu, proc resis byvalou partnerku a jeji prijmeni. Je to jeji vec, jmenuji se tak jeji deti a tobe do toho nic neni. A pokud chces vztah, kdy u tebe chlap bydli, tak bud udelas nejaky krok ty nebo si najdes nekoho jineho. on je vic jak pul tydne u tebe, ty si nemusela zmeni nic, ale nevyhovuje ti to 🤷🏼‍♀️ Nebo udelejte kompromis a prestehujte se oba na pul cesty, pokud vam to za to stoji... Jsou rodiny, kdy jezdi chlap domu na vikend. Problem bude v necem jinem, ty se bojis, ze s byvalou porad neco ma, proto resis i ji a to je tvuj problem, ne jejich...

elencze
21. bře 2021

Já spíš na tvém vztahu vzhledem k okolnostem vidím více výhod, než nevýhod. Tvé děti se nemusí sžívat s dítětem nového partnera a myslím, že i na něj méně žárlí, pokud tě půl týdne, kdy jsou u tebe, mají jen pro sebe, a až pak se objevuje nový partner. Stejně tak nemusíte oba řešit problém, který přináší třeba rozdílný přístup k výchově. Pokud se máte rádi, myslím, že do doby, než děti odrostou, by společné bydlení přineslo jen více nevýhod, než aktuální vztah.

elwe
21. bře 2021

To je těžký no... Bohužel máš jen dvě možnosti, buď se s tím smířit, nebo se rozejít. Myslím, že si to potřebuješ hlavně srovnat v hlavě, začít to brát tak, jak to je a přestat proti tomu vnitřně bojovat. Na bývalou nemá smysl žárlit, je logické, že jméno chtěla mít stejné jako dítě. Je to částečně podobné, jako kdyby jezdil kamionem, prostě s vama několik dní je a několik není. Naopak to ukazuje na dobrý charakter, když svoje děti neopustil kvůli nové partnerce. Není na tom nic špatně, jen je potřeba si to srovnat sama se sebou.

properjoey
autor
21. bře 2021

Holky díky, fakt se spíš musím smířit s tím, že to nikdy nebude takový ten klasický vztah, jaký jsem dosud měla...
@elwe nikdy by mě ani nenapadlo, že by měl opouštět své dítě, jsem ráda, že o něj má zájem....
Diskuzi za chvíli smažu, pro jistotu

codal
21. bře 2021

@properjoey a proč nemůžou tvoje děti začít chodit do školy tam, kde žije tvůj partner?

treasurka
21. bře 2021

@properjoey K tomu prijmeni, jestli jako zarlis, ze se jmenuje jako on a ty ne - zkus se na to divat tak, ze ona si ho vzala sama, on si ji za zenu nevzal, takze je to nejaka jeji soukroma akce, a jmenuje se po svych detech, ne po nem. Treba se jednou vezmete...

properjoey
autor
21. bře 2021

@codal moje děti mají tatínka tady, střídáme se týden a týden, plus v rámci rozvodu jsme si do dohody dali, že ani jeden z nás se nesmí v příštích 10 letech přestěhovat- je to ochrana, abych právě já nešla za partnerem nebo on do Prahy nebo Německa a druhej nepřišel o děti...

codal
21. bře 2021

@properjoey tak tomu rozumím, to je asi rozumný.

kateklierova
21. bře 2021

Mám trochu jiný problém, žiju s partnerem, který má také děti ve střídavé péči. Týden-týden. Dva kluky 14,13 let. Narozdíl od tebe, žijeme spolu a kolikrát si říkám, že bych na ten týden radši byla úplně někde jinde!
S klukama se to ještě nějak skoulet dá, šla jsem do toho s tím, že je má, ale jsou to typický puberťáci. Všude po nich bordel, vymýšlej super zábavy při kterých zničej "půl baráku",domácí výuka boj..asi jako se všema dětma..
To bych ještě dala, ale za všechno partner řve na mě, proč nemají uklizený pokojíky, když mi to řekl, proč má pětku z matiky...já už na něj ve vzteku ječim zpátky, že mě do toho nic není, proč to mám řešit já, že to nejsou moje děti.(hádáme se samozřejmě tajně).Stejně mě neposlechnou, ale partner si prostě představuje, že já půjdu, pokojíky uklidim, školní cvičení jim předělám...jako by to dělala jejich máma. Ale já to nedělám, protože s tím nesouhlasím. Za mě už jsou dost velký na to, aby to byla jejich zodpovědnost, bohužel nejsem jejich matka, takže mě prostě nerozbrečí, že jsou v pokojících kde mají bordel a nepoběžím to udělat za ně.
Když tohle řeknu, tak je konec, protože jsem zlá a on nebude kvůli tomu tepat svoje děti.
Tak já už nevím, vždycky přemýšlím, kde je pravda...můj názor je, že je má líp vychovat a jeho, že kdybych byla jejich máma, tak bych ty věci dělala a nevadilo by mi to a když mi to vadí, jsem zlá...já už nevím kde je pravda...ale rozhodně život v partnerství na druhý a další pokus je prostě náročný..ať žijete spolu stále, nebo na střídačku

properjoey
autor
21. bře 2021

@kateklierova tak buď jsem zla matka, nebo má tvůj partner zajímavé představy.pokoje si moje malé děti musí uklízet sami! Plus pomáhat doma - vytírají celý byt ( to si vybrali,že je to baví), skládají ponožky, pomáhají s nádobím.ukoly dělat musí sami, no c za ně nedělám a že toho mají fakt hodně...a když dělají naschvály, tak to klidně roztrhám a až se uklidní, jedeme znova...ty už jsi do školy chodila, ty už se učit nemusíš 😉

peginka1999
24. bře 2021

Ta změna příjmení to bylo si myslím udělaný naschvál tobě protože jinak si to vysvětlit neumím a hlavně nechápu proč tvůj přítel ji k tomu něco neřekl taky bych v tom viděla nějaký problém a hlavně od něj on měl zasáhnout je to jeho ex občas si myslím že ti chlapy nevědí co by fakt už ... Chápu te s tím že je tam i u tebe protože me by to hrozně vadilo to pak můžeš být rovnou sama tohle je jak kdybys byla milenka promiň ale přijde mi to tak

te_reza
24. bře 2021

@kateklierova no tak to bych chlapa poslala do prdele, abych takovejm klackům uklízela mrdník a ještě jim dělala úkoly, to se dá brát u malých dětí, když jsou nevlastní a ne u pomalu dospělejch. Ty jo, bych u dala tohle na mě zkusit