Nemanželské dítě. Poradíte, co říct?

lorrelai
12. dub 2023

Ahoj. Holky, teď nejdu s dotazem ohledně mě, ale kamarádce se stala ,,nemilá" věc a já jí chci PORADIT a došly mi argumenty...PROSÍM porádíte co jí mám ještě říct? Já bych jí chtěla pomoct, ale nevím už co jí říkat... ☹ Takže, jde o tohle:
Míša je deset let vdaná a má dvě děti. Ale ten domácí život kuchařky, uklizečky a furt v práci už ji prej nebavilo, a tak si začala něco s kolegou v práci-prej to byl jen sex bez citů, ale měla ráda ten pocit že je ještě žádaná a někdo s ní flirtuje. Jinak šéf je taky ženatý a má rodinu, tak se dohodli, že to prostě bude jen tak a nic víc po sobě chtít nebudou...Táhnout to tak už skoro dva roky, ale co čert nechtěl-Míša otěhotněla a vzhledem k tomu jak to u nich doma se sexem je, tak si je jistá že je to kolegovo...Vůbec nevěděla co má dělat a přemýšlela o interupci! To sem jí ale hned rozmluvila-že nemůže zabít dítě, které nemůže za to co se ,,venku" děje! Řekla to i tomu milenci a ten moc příjemně nereagoval, dokonce se strašně pohádali a dlouho spolu ani nemluvili...Rozhodla se že ho jako otce nepřizná a manželovi taky nic neřekne, ale já osobně se bojím, jak to bude do budoucna...manžel a milenec sou totál rozdílně tipy! A hlavně až se k němu bude manžel tulit jako k vlastnímu, tak jí bude špatně...Už teď jí dělá zle když ji vozí na těhotenské vyšetření a raduje z něčeho co mu nepatří... ☹
Tak co byste jí prosím ještě poradily?? Má to tomu manželovi říct?? Já už fakt nevím jak jí poradit...je z toho totálně zdeptlá a zrácí se před očima ☹
MOC děkuji za vaše zkušennosti a návrhy co dělat...MOC děkuji 😉

malinkata
12. dub 2023

Nezávidím, ale ochrana ji nic neříká?

irmamala
12. dub 2023

Tak já bych v první řadě nikomu neříkala, co má a nemá udělat. V tomhle nikdy nikdo nikomu dobře neporadí. Já bych v jejím případě na interupci šla, ale na to už je hádám pozdě.

lv
12. dub 2023

Předpokládám, že má vlastní hlavu, aby o něčem tak zásadním, jako utajit a vychovávat s mužem kukačku, rozhodla hlavně sama, ne na radu kamarádky. A když se tak rozhodla, tak po úvaze, že dítě budou piplat, mazlit, vychovávat a financovat s manželem, skalopevně rozhodnuta. A pokud to ví otec/milenec, ty a možná i další, nebude to jednoduchý utajit a bude ji to pravděpodobně stát odsouzeni a krach vztahu, v budoucnu. No, hodně štěstí. Kamarádce.

dura175
12. dub 2023

@lorrelai Za prvé bych si nikdy nedovolila říct jiné ženě, zda si má nebo nemá dítě nechat. Pouze bych vyjádřila názor, pokud bych na něj byla tázána. A za druhé, dřív nebo později to praskne. Takže ačkoliv to může znamenat rozpad kamarádčina vztahu, její muž si zaslouží vědět pravdu. Kdyby tam nebylo to dítě, nevěru bych nepřiznávala. Ale dítě není houska na krámu. To je snad největší podvod, který můžete na partnera udělat.

leilinka1234
12. dub 2023

Tak ty tebe bych chtěla za kamarádku 🤦😃 ona chtěla na potrat... Tys jí do hlavy natlačila kecy o tom, jak nemůže zabít nevinné dítě...dostala jsi jí do nehezké životní situace. Už radši nic neraď a nepomáhej 🤦
(btw. vím, že se do té životní situace dostala sama hned z prvu ok... Ale chtěla to vyřešit)

te_reza
12. dub 2023

Kamarádka?😅 V jejím případě bych šla na potrat a nenechala si radit od kamarádek. Navíc jestli dítě fakt není manželovo a dozví se, že má doma kukačku, bude to mít ještě vzrušující.

bara88
12. dub 2023

A ty si říkáš kamarádka?tk si ji tedy podpořila. Jak můžeš někomu říct že ať nechodí na unterupci že zabije dítě

martiina_k
12. dub 2023

Nech to na ní, opravdu... ve chvíli, kdy to manželovi řekne, tak to z největší pravděpodobností bude znamenat rozpad rodiny, kterou má a ve výsledku "ta špatná" budeš ty, protože jsi jí o tom přesvědčila. Tohle si musí rozhodnout a tíži všech svých rozhodnutí nést sama. Je to podraz na manžela (což už ale byla i ta nevěra, navíc dlouhodobá) a je to podraz i pro to dítě. Pokud to "praskne" třeba v osmi letech dítěte, kdy bude mít s "tatínkem" bezva vztah a najednou zjistí, že táta není táta?

emillyhk
12. dub 2023

@lorrelai Já ti nevím, proč máš potřebu se do toho montovat a radit. 🤦‍♀️ Když kamarádka dlouhodobě podváděla manžela, proč jsi jí neporadila, že má aspoň používat aspoň antikoncepci, když už ne rozum? A když už teda otěhotněla a chtěla jít na potrat, proč jsi ji nepodpořila nebo aspoň nemlčela? Uvrtala jsi ji do toho, že zabít dítě je vražda a teď se tady veřejně ptáš, co radit dál? Že je kamarádka trdlo, které se sice nechce rozvádět, ale manžela podvádí, to je její věc. Je mi teda dost líto jejího manžela a manželky toho šéfa, ale o jejich vztazích nic nevím, netroufla bych si soudit (i když si o tom myslím svoje). Moc nechápu, kde se v tobě vzalo to sebevědomí za ni rozhodovat, jestli má přivést na svět. Ty ho budeš vychovávat? Ty budeš to dítě živit? Kamarádka nechtěla, milenec nechtěl a nechce, takže to zbyde na podváděném manželovi. Co to udělá se vztahem mezi ním a tím dítětem, až se dozví pravdu, to jsi domyslela, když jsi jí tak "dobře" radila? A potom to tady poměrně veřejně řešíš 🤦‍♀️🤷‍♀️

baris
12. dub 2023

@lorrelai vzhledem k tomu, že jsi jí rozmluvila jít na potrat a chceš, aby se i přiznala manželovi, tak předpokládám, že jí nabídneš ubytování a budeš se nejen finančně podílet na výchově dítěte. 🥴🤦🏻‍♀️

Pořekadlo Mlčeti zlato neznáš?

lauriak
12. dub 2023

Ja ti neviem, neni lepsi jeden potrat ako dve rozbite rodiny s boh vie kolkymi uz narodenymi detmi, ktore tym budu trpet??
A teda ked uz si ju dostala do tejto situacie tak by som na jej mieste mlzila, nepovedala by som nic. Bud sa to prevali lebo nie 🤷🏼‍♀️ Nech si ona zije s vycitkami svedomia ked je nezodpovedna.

trdelnik234
12. dub 2023

@lorrelai
Ahoj,takyto druh mimomanzeldkych aktivity by mali robit iba zeny,co sa vedia chranit.
A ak sa stane nehoda,tak by mali zatat zuby,poriesit to diskretne s milencom (pri sexe im tiez nikto neradil,ze) a nie takto,ze to vyslepici kamaratke hned
Tebe sa tiez cudujem,ze jej radis.
Nechaj ju,nech si to poriesi sama,teraz ùz nic pré nu urobit nemozes,bohuzial.

trdelnik234
12. dub 2023

@lorrelai
A s kym to ma?S kolegom ci so sefom?Pretoze ak so sefom,toho mozu vyhodit

kakba
12. dub 2023

Tak tedka si to vazne pokadila, neplest se do toho jsi mela. 1. Mela na potrat. 2. Jednou se to provali, dite muze onemocnet, krevni testy budou mluvit jasne. 3. Ja bych to neumela tutlat, kazdy den bych to mela pred ocima, pretvarovat se neumim.

pampeliska1313
12. dub 2023

Nefušujte do toho.. kamarádka není snad nesvéprávná a dokáže se rozhodnout sama. Bude se s tím muset sama i vypořádat. Nebo snad to na sebe pak vezmete Vy, když bude průser? Přijdete pak za jejím manželem, že Vy jste ji řekla, aby na potrat nechodila? Občas lidi nepotřebujou radu, ale jen vyslechnout. V tomhle radit je fakt o hubu. Její zodpovědnost. Její život. Vy si to jen vyslechněte a buďte tam pro ni, až se s tim bude prát..už tak to pro ni musí být vážně těžký, ale poprat se s tim musí ona.

hasara33
12. dub 2023

@lorrelai nezlob se, ale tvoje rada nebo možná spíš "donucení" dítě si nechat byla dost nešťastná 🙄 ano vím, že je to dospělá žena a má vlastní hlavu, ale všichni víme, jak to je, když je člověk na vážkách a kamarádka se důrazně přiklání k jedné možnosti.......nedivím se, že je z toho vyřízená, tohle je příšerná situace 😑 nicméně si myslím, že by měla přiznat barvu, protože tyhle věci se vždycky dřív nebo později provalí a raději teď, když ještě dítě není na světě než to pak celé vysvětlovat staršímu dítěti nebo dokonce puberťákovi 🤷‍♀️

exbordelar
12. dub 2023

Mne spis zarazi, ze tento prispevek nedas anonymne 😅 Z tveho profilu se da leccos zjistit i to, o jakou kamaradku se muze jednat… byt tebou, tak tento prispevek urychlene smazu, pokud kamaradce nechces jeste vice prihorsit…

lvl16
12. dub 2023

Já bych v její situaci šla na potrat a nenechala bych si do toho od nikoho kecat. Tohle dříve či později zničí nejen její rodinu, ale i rodinu milence.

martiina_k
12. dub 2023

a jak se kamarádka staví k pokračování mileneckého vztahu?

lorrelai
autor
12. dub 2023

@leilinka1234 pohor ona nechtěla na potrat! Ona tu možnost v zoufalství zvažovala a já ji řekla můj názor! Ale nenutila bych ji si to nechat kdyby opravdu nechtěla...rozhodla se sama! Já ji jen řekla můj názor...

hasara33
12. dub 2023

@lorrelai "Vůbec nevěděla co má dělat a přemýšlela o interupci! To sem jí ale hned rozmluvila-že nemůže zabít dítě, které nemůže za to co se ,,venku" děje!"
Přečti si tuhle větu znovu a upřímně se zamysli nad tím jestli se jedná pouze o vyjádření názoru. Mě to tedy nepřijde jako pouhé vyjádření názoru, ale jako pasivně agresivní manipulace 🤷‍♀️

lorrelai
autor
12. dub 2023

Tak holky. Všem děkuji za názory, připadám si jako magor! 😞 Ale není to ani zdaleka tak jak většinou píšete...možná jsem se v jistých bodech špatně vyjádřila a sneslo se na mě peklo. Tak za 1. Já nejsem povaha co říká co má druhý dělat! Já jí jen chtěla poradit aby se cítila líp, ale ne ji KÁZAT CO MÁ DĚLAT! Je svepravna! Za 2. ten milenec se s ní pohádali protože chtěla jít na tu interupci-rikal že se to vyřeší, ale ne takto. Nevím co přesně probírali a vědět to úplně neptrebuju. Za 3. nevím jakou pozici mají v práci, ale není to její šéf-je to prostě nejaky kolega, ale podle mě tohle s prací nema nic společného-to je jejich soukromý život-netahaji se v práci...
Mě prostě jen zajímalo, jestli někdo řešil něco podobného. Můj názor je, to manželovi říct a nějak to dopadne-to jsem ji i řekla, ale NENAKAZUJU JI aby to udělala, ale prostě má strach a já se jí ani nedivím. Sama bych nevěděla co v takové situaci dělat...a toho že by někdo dopatral o koho jde, se opravdu nebojím!
Ale až přijdu na to jak, tak příspěvek smažu...nechtěla jsem vás pobuřovat.
Tak děkuji a pěkný večer...

martinka_33
12. dub 2023

Tohle jsi už podělala... Tím, že jsi ji odradila od interrupce.... Samozřejmě, že to embryo nemůže za to, co se děje venku, ale... Interrupcí zmaří život, který ještě ani pořádně nezačal. Tímhle zničí život sobě i své rodině....

bara88
12. dub 2023

@lorrelai no myslím že teď už si trochu vymyslis aby ses necítila tak provinile. Podelala si to tím,že si ji rekla,že nemůže zabít dítě které ta nic nemůže. Tím že půjde na interupci nezabije proboha dítě, to co má v břiše není dítě ještě. Takto může rozbít celou rodinu to ti jako přijde lepší?psala si že oznámila milenci že čeká dítě a pohádali se ,nějak se mi nechce věřit že se pohádali kvůli toho že on to dítě chce.

trdelnik234
12. dub 2023

@bara88
Kolega,ktory s nou iba spaval musel byt z toho tehu fakt nadseny.
Lebo sak toto presne chces,ked sa pelesis.Nabuchat milenku alebo si priniest domov nejaku PPCH.🤣🙈
To nevymyslis proste.

exbordelar
12. dub 2023

Pisu knihu, kde je mj. zrovna tema kukacka… takze si dovedu predstavit, jak moc to ma kamoska tezke. Jestlize se rozhodla pro rodinu, tak rada ode me, jak ji nejvice pomoci, je - zamknout pusu i prsty na deset zapadu a pripadne delat v tizivych chvilich vrbu. Co bude dal je jen na ni. Zadna zazracna rada okoli neexistuje…

ferda90
13. dub 2023

@lorrelai asi nikdy nepochopím takové ženské. Kolikrát si říkám, že jsou větší potvory než muži. Když ji život kuchařky atd vadil, má snad pusu a dalo by se o tomhle s tím druhým normálně pobavit ne? Přijde mi, že dneska nikdo nic nechce řešit a jediné řešení nějakého problémů ve vztahu je, najít si milence. Jako chudák chlap, vychovávat cizí dítě. Jak tu zaznělo, nezná ochranu? Chce se pelešit jinde a bez ochrany, risk jako prase. Kamarádka se do takové situace dostala sama, tak ať si i sama poradí.

martt
13. dub 2023

@lorrelai Pokud chceš kamarádce dobre poradit , i když v téhle situaci to moc dobře nejde. Tak naopak je důležité vědět co na to otec dítěte. Ty s ni můžeš maximalne probrat varianty, které má a co může udělat , ale v závěru se musí rozhodnout sama. Určitě ji nerad jednu věc mohlo by se to v závěru otočit i proti tobě. Má více variant bud to manželovi řekne a bude se modlit , že to manzel ústoji a budou "stastna" rodinka (nevěřím tomu) , manzel to ustoji , ale to dítě " neprijme" a bude se chovat k němu jako k cizímu a nebo si manzel sbali kufry a kamarádka zůstane sama na děti. Další varianta neřekne mu to , ale bude celý život žít ve strachu aby se to neprovalilo. A nebo odejde od manžela, milenec od své rodiny a budou spolu.

martiina_k
13. dub 2023

@martt nebo se na ní vykašle manžel i milenec a bude s dětma sama 🙂

emillyhk
13. dub 2023

@martt Znám jeden takový případ, kdy otec vychovával nemanželské dítě (on to teda věděl). Dítě vůbec nebylo podobné ostatním sourozencům, ale bylo celá maminka, takže by to klidně fungovat mohlo. Jenže když bylo dítě na ZŠ, tak mu to prozradila "milá" příbuzná. 🙄 Zamávalo to se všemi vztahy v rodině, trvalo roky, než si to nějak sedlo.