Nevěra manžela a jeho odchod

kobla
8. bře 2024

Ahoj, těžko se mi o tom píše a asi to nezvládnu napsat stručně. Měli jsme krasne 20ilete manzelstvi, temer bez mracku a 16 ileteho syna. Zili jsme aktivnim zivotem. Nikdy jsem o svem manzelovi nepochybovala. Listopad a prosinec se mi zdal manzel divny. Neplanoval, byl smutny, ja byla taky smutna a on se radeji neptal proc. Po Vanocich jsem se zeptala…. A odpoved byla… ano, nekoho mam. Rekl, ze mesic a pul / ale to lhal/ V afektu jsem rekla at vypadne. A za tri dny byl pryc. V pronajmu, se svou kolegyni z prace, ktera ma 2 kluky ve stridave peci. Planoval to asi dlouho. Mame hypoteku, a nejake mensi nemovitosti. Pry se rozvedene. Chova se ale vstricne, slusne, plati vse, co se tyka bytu. Syna si bere do nove rodiny… My dva spolu komunikujeme slusne.Nevim, jak dlouho spolu vztah udrzovali, nez se odstehoval, mozna i pul roku. Nepoznavam ho… Ja ho miluju, on mne ma uz jen rad… Porad doufam, ze se vzpamatuje.

veronikav31
10. bře 2024

@2veverka chabá náplast bude vše co jí poradíme. Pomalu dnes a denně jsou zde podobné diskuze,málokdy se stane že se muž vrátí domů. Všechny čekají doma, čekají a čekají, měsíc, dva, tři, půl roku,rok a pak jsou z toho nešťastné víc než začátku, vidí jak on je šťastný, užívá si zivota a ona
na něj stále doma čeká ubrečená. Možná to je necitlivé,ale nepřijde mi jako žena která má potřebu škemrat chlapa aby se vrátil domů. Zase na druhou stranu by na smutek a vztek nebyla sama,když se svěří, pobrečí si někomu a ten jí řekne svůj názor,pohled na věc bude to jiné než my tady na diskuzi. Nebo má další možnost,říct mu do očí že ho miluje.

kobla
autor
10. bře 2024

Jasně, ze necekam doma az prijde. Chodim do prace, peru, zehlim, nakupuju, varim, navstevuju rodice a tchany a pokud mam syna, sdilim s nim svuj cas. Ano, bylo kino, vecere, kamosky, navstevy. Ale ano, naprosto slaba naplast. A ty jsi Veroniko vdana, mas deti? Jsi ve svych soudech velmi rychla….. asi jsi nic podobneho nezazila, nebo tve vztahy nemely tu hloubku…

kobla
autor
10. bře 2024

Statisticky se vrati 80 procent chlapu. 20 zustava tam kde odesli

kobla
autor
10. bře 2024

Mam spoustu vybornych kamaradek, vi to cela rodina, sverila jsem se i v praci a to hned. Nedusila jsem to v sobe ani minutu. Ale oni manzela znaji a nechapou, proc to udelal. Veri, ze se vzpamatuje…. A jejich rady a nazory nejsou tak …. Bolestne…. A kazdy nazor je jiny. Mam porad nad cim premyslet. Pul roku ani dyl cekat nebudu. Vim to od 27 prosince a je 10 brezna.

zanett
10. bře 2024

@2veverka Trochu to odlehcim; to vino, masaz a podobny kravinky, to jsem jako svobodna slychavala denne. Trapila jsem se, ze jsem nemela vztah a ze ten, koho jsem chtela, nechtel me a jako 'reseni' jsem ze vsech stran slysela, at si zajdu na masaz, na veceri s kamoskou, na vino, do cukrarny, zajedu na wellness, at si najdu novy konicek, at zajedu navstivit rodice, sestru, kamaradku (a miliardu jinych kravin)....nic z toho nikdy nepomohlo, ani na chvilku, porad jsem mela vzadu v hlave zasunuto, ze jsem bud sama, nebo jsem se trapila tim, ze me nechtel ON. Ty navrhy na masaz, na vino a tyhle blbosti, to je takovy newspeak, ktery se v poslednich letech objevil, ktery ma jakoze ukonejsit zeny, ktere se trapi a tim, ze si daji lasku (at zije sebelaska!) ve forme wellnessu, vina, vecere....jakoze najednou budou stastne a spokojene. Osobne tyhle knizeci rady davam do stejne skatulky, jako kdyz se se rika lidem, kteri se neuspesne snazi o mimino 'Nemysli na to'. Je to stejna blbost.

kobla
autor
10. bře 2024

Jen tak mimo toto tema…. Pred 17lety jsme se snazili o mimi, z 5 pokusu IVF mame prave syna. Prave tady na Koniku jsem byla hodne aktivni…..

kobla
autor
10. bře 2024

Moc vam dekuji za vsechny rady a postrehy. Ze vseho si neco vemu. I z toho bolaveho….

veronikav31
10. bře 2024

@zanett vidíš to a mě zrovna na problémy doma masáž nebo povídání s kamarádkou pomáhají. Teda pár týdnů před zrušením svatby též, to bylo jedno z mála co mi pomohlo, proto jsem to psala.
Jinak kupodivu,když jsme se snažili o dítě i nikdo mi,že na to nemám nemyslet

suzanna123
10. bře 2024

@kobla pochybuju, že ty můžeš udělat něco pro to, aby se vrátil - to se stane leda proto, že mu bude něco chybět nebo vadit tam, kde je. Takže bych se snažila se zaměřit na sebe a svoji psychiku a dělala cokoliv, co pomáhá mně. To, jestli jsi ochotná ho vzít zpátky a za jakých okolností, bych zvažovala, až kdyby s tím on přišel, jinak bych se snažila tuhle eventualitu pustit z hlavy. Což teda chápu, že se snadněji radí, než dělá :-/ Každopádně hodně sil...

l_
10. bře 2024

@zanett ono jde spis o to, nezavrit se doma u breceni do polstare a cekani na zpravu ze se vraci.. to je 'poselstvi' tech doporuceni.. najit cokoliv, u ceho clovek aspon trochu vypne, chvilku neresi..

veronikav31
10. bře 2024

@kobla žiju skoro 17 let s partnerem a ano,máme 2 malé děti, 8 a 6 let, zažili jsme mnoho,proto vím, že kdyby se zamiloval jinde nechala bych ho jít i kdyby mě to bolelo, ale lásku si nezískáš tím, že budeš čekat že třeba jednoho dne, žila bych pro děti. Od dětí je hodně spolužáků jen s jedním z rodičů

kobla
autor
10. bře 2024

To ale znamena, ze “tohle” te jeste nepotkalo… Mnoho jineho, ale tohle ne… Realita je vzdy jina…. Protoze do tohodle se asi vcitit neda…. Zatim ještě chvilku vytrvam… A zila bych pro deti…. Syn ma 16, ziju pro nej, ale on ma mnoho aktivit mimo skolu, je zamilovany a hlavne uz je velky. A predcasne dospely, diky tomu co se stalo. Do nove rodiny sice chodi, ale nestoji o ni. Chodi za tatkou.

zanett
10. bře 2024

Zit jen pro deti je blbost. Zit musi clovek hlavne sam pro sebe. Deti jednou odrostou a odejdou z domu. Zeny, ktere zily pro deti, vetsinou dopadaji tak, ze neumeji prijmout to, ze se deti osamostatnily a maji sve zivoty, takove zeny najednou pocituji prazdnotu, protoze ztratily jediny smysl zivota. Clovek ma cely zivot pestovat konicky a rozvijet se i mimo rodinu. Kdyz pak deti vyrostou a odejdou a/nebo odejde i manzel, ma takova zena kam smerovat svou energii. Ale ty zeny, ktere nikdy zadne konicky nemely a zily jen pro deti, ty si pak ty nove konicky a pratele (zkratka nejakou seberalizaci) hledaji blbe. Je potreba mit nejaky dlouhodoby projekt - tohle lip zvladaji ti, co jsou programove bezdetni, protoze necekali, ze je deti zabavi a museli se naucit zabavit se jinak.

zanett
10. bře 2024

@l_ To je sice pekny, ale mne osobne tohle nikdy nepomohlo. To jsou takove momentalni naplasti na tu bolest. Co pomaha nejvic je si tu bolest priznat a odzit si to. Kdyz mi bylo nejhur, absolutne jsem nemohla chodit nekam mezi lidi (na spolecenske akce atd), protoze jsem nesnesla pohled na ty stastne parecky vsude kolem, pripominalo mi to ten fakt, ze ja jsem sama a nestastna. Co mi ale opravdu pomohlo bylo si tu bolest prozit - zavrit se doma, pobrecet si (treba kazdy den nekolik dni/tydnu), ponorit se do te bolesti a nechat ji odplavit. Paradoxne mi nejvic pomohlo to, co ty odsuzujes (brecet to polstare). Spousta lidi se tu bolest snazi nejak prebit, ale pokud si ji neprozijeme, ona tam nekde uvnitr zustane a objevi se zase, kdyz to nejmin cekame. Takze ja radim prestat si hrat na silnou borku a dat pruchod emocim. Ano, je to neprijemne, ale pomaha to. Mezi lidi jsem pak vyrazila zase, az jsem byla pripravena a az jsem v sobe nasla tu vnitrni silu. V tehle fazi zakladatelka jeste ani zdaleka neni a jeste nejakou dobu nebude., takze navrhovat ji vino s kamoskou nebo wellness je proste v teto fazi blbost, ktera nic neresi.

veronikav31
11. bře 2024

@zanett já žiju pro děti i teď a zároveň mám svoje koníčky, přátele, práci která mě baví.

kobla
autor
11. bře 2024

To si sle jen myslis, protoze mas vedle sebe toho chlapa… ktery nikam neodesel. Ano, musim si to odzit…. Odbrecet… bude to lepsi a lepsi. Nekdy… Holky, diky vam, vsem, ktere pisete… cokoliv….

l_
11. bře 2024

@zanett prosim te kde odsuzuju breceni do polstare? Pisu, ze neni dobry delat jen tohle, ze je pptreba i vypadnout.. jsem vrchni placka a jsem.schopna v krizi brecet 24/7 ale to proste nikam.nevede, je potreba vstat a jit dal.. a o neproziti bolesti a smutki taky nepisu.. mozna by to.chtelo.nedomejslet si a cist co je psano, tak.jak je to psano ;)
Nehlede na to, ze kazdy je jiny, ty vse vztahujes na sebe.. my hazime napady a nase pohledy na vec, je na tazatelce co si.z tohi vezme.. ale psat tu jak TOBE tohle nepomohlo 🤷🏻‍♀️ to zadavatelce asi nepomuze uz vubec 🙈

martina1317
11. bře 2024

Jsme s muzem spolu 15 let, po 5 letech pred detmi byla velka krize, kdy ja odesla a muz mel chvilkovy vztah s kolegyni. Kdyz jsme se fakt blizili k rozchodu, najednou jsme si uvedomili oba dva, ze to nechceme zahodit a chceme spolu byt. Musi to ale chtit oba dva. Kdyz se chce, tak to jde. Vse jsme napravili, duvera se obnovila, prisla svatba, deti, a rekla bych ze jsme nikdy nemeli silnejsi vztah nez ted. Kamaradka si ted prochazi necim podobnym co ty. Den pred Vanoci 2021 zjistila, ze jeji muz ma milenku. Meli dve male deti, nejmensi 10 mesicni. Lepili to az do srpna 2022, pak sli od sebe. Vedela, ze navrat neni mozny, presto v nej porad doufala, rekla bych, ze ten vztah nechala jit az letos 2024 a i kdyz stale nejsou rozvedeni, uz pochopila, ze to nepujde, najednou az po tech x letech po rozchodu teprve spadli ruzove bryle z oci a konecne vidi ty spatne veci, co nevidela… a zjistila, ze se bez nej ma lepe a zivot ji poslal do cesty neco noveho lepsiho. Drzim ti palce

trdelnik234
11. bře 2024

@kobla
Ahoj, je mi to luto...
Napisem,co pomohlo mne aj ked sa to asi uplne s tou tvojou situaciou neda porovnat,ale mozno ti to pomoze.
V prvom rade teraz ziadne rady nebudes schopna racionalne spracovat.Si totiz v akutnej faze a ako tu bolo napisane,tu bolest si musis odzit.
Je to bolest ocistujuca,ma zmysel..

Je uplne skvele,ze dokazes fungovat doma,v praci aj pre syna.
Si skvela. To zatial staci.
Az tato faza odozneje, uvidis vas vztah inak a vela veci sa vyriesi postupne..
Vies,co mi vtedy fakt pomohlo?
Ked nevies,co mas robit,tak nerob nic.Nejaky cas si iba normalne pln svoje povinnosti,zi bezny zivot a nepotlacaj emocie..
Bude to zniet ako blba otrepana fraza,ale napisem ju.
"Co potrebujes,to k tebe pride"...
Drzim ti palce a verim,ze to dopadne dobre pre teba.
Hlavne pre teba.Lebo najdolezitejsi clovek v tomto pribehu nie je tvoj ex,ale Ty.

trdelnik234
11. bře 2024

@kobla
Este mne dost pomohli podcasty o vztahoch a rozchodoch... Tak skus..
Krasne sa da pritom vyplakat

kobla
autor
29. bře 2024

Ahoj holky, naposledy jsem neco napsala pred tremi tydny. Ale od te doby se nic nezmenilo. S manzelem komunikuji pres sms a velmi vyjimecne telefonaty. Chova se velmi vstricne a slusne, mame za sebou i hodne emotivni hovor, i se slzama, omlouval se, ze ho to mrzi a je mu to lito, rekla jsem mu at se vrati, ze ho miluju a ze nam tu schazi… ale rekl, ze by mi nechtel davat falesne nadeje. Ze mne ma porad rad. Boli to, porad jsem se nepohla z mista. Podcasty pana Petra Casanovy jsou skvele. On mne ma rad,, asi, ale jako matku sveho syna. A to na lasku a novy vztah proste nestaci….

2veverka
29. bře 2024

@kobla Velmi s tebou soucítím. V některých případech muž má nějaké temné, stínové téma a odchází vlastně proto, že nerozumí tomu, co mu chybí a nedokáže to rozluštit. Bohužel z tvého příspěvku se zdá, že tvůj manžel je slušný člověk, ale odchází proto, že je to pro něho životně důležité, že si tím plní nějakou důležitou potřebu. Tím tě nechci ranit, jen nabízím pohled, jak situaci rozumím. Myslím, že si potřebuješ dát mnoho, mnoho času na přijetí toho, že ani při nejlepší vůli se nám některé věci v životě nesplní. Věřím, že zase vyjde slunce a budeš mít v životě radost. Ale nebude to hned. Opatruj se🍀

2veverka
Autor odpověď smazal
Zobraz
2veverka
Autor odpověď smazal
Zobraz
utrikocku
29. bře 2024

@kobla jste moc statečná a rozumná žena ❤️ myslím si, že to máte v hlavě srovnané a dovolte si to mít, jak to cítíte. Opravdu k Vám cítím obdiv. Koukněte se na nějaké online kurzy od Jana Rataje, věnuje se partnerství a také má velkou část o dlouhodobých vztazích. Věřím, že by Vám to pomohlo ❤️ přeji vše dobré, ať to dopadne, jak si přejete

kobla
autor
29. bře 2024

Holky, moc vam dekuju. Boli to moc, ale citim moudro z vasich reakci. Pomaha mi to hodne…